Wethouder waakt voor 'omslachtige regelgeving' Janneke en Manon winnen voorleeswedstrijd Er is er een jarig Hoera, hoera... Actie Kerkbalans ook in Venray Gemeente wijst bezwaren tegen medisch centrum af Betere registratie schoolverzuim Mooi de Mooiste Communiekleding mode centrum Horst Piiii# DREIGEND ONTSLAG? Dat kun je wel zien dat zijn wij! St. Lambertusplein 12 Tel. 077-3986464 PEEL EN MAAS Gemeente vindt vestiging Discus Van de Ligt Allicht op De Brier passen Het CDA wilde tijdens de raadsvergadering het naadje van de kous weten over de ves tiging van Discus Van de Ligt Allicht op De Brier. Want past de komst van het Wanssumse bedrijf, dat onlangs een nieu we vestiging aan de Leunse- weg in Venray opende, wel in de regels die door de gemeen teraad voor De Brier zijn vastgesteld? Ja, antwoordde wethouder Jan Loonen (CDA) volmondig. "Het verzoek is getoetst op de nota Herziening Detailhandelsnota Venray uit 2005 én de structuurvisie De Brier uit 2009." CDA-raadslid Lucien Peeters vuurde dinsdagavond over de komst van Discus van de Ligt Allicht naar De Brier een flink aantal vragen op de wethouder af. Wat zijn de argumenten geweest om de vestiging van het bedrijf, dat onder meer is gespecialiseerd in tuin-, dier-, doe-het-zelf-, hengel sport- en campingartikelen, aan de Leunseweg toe te staan? Zijn er nog meer bedrijven die te ken- nen hebben gegeven dat ze zich op De Brier willen vestigen? Zijn deze eventuele aanvragen toe- of afgewezen? Op basis van welke argumenten is dit gebeurd? En, als laatste, dient de structuurvisie op bepaalde punten nog verduide lijkt te worden? Nee, dat hoeft niet, verklaarde Loonen op die laatste vraag. De wethouder was het met het CDA- raadslid eens dat in de visie is vast gelegd dat op De Brier in principe alleen perifere detailhandel (pdv) een plek krijgt. "Supermarkten en detailhandel of aan detailhandel gerelateerde activiteiten mogen in principe alleen in het centrum en in de wijken en dorpen vesti gen", stelde Peeters. Dat klopt, ver klaarde Loonen, die de gemeente raad duidelijk maakte dat Discus van de Ligt Allicht echter voldoet aan de eisen die de gemeente aan bedrijven die op De Brier wil len vestigen, stelt. De wethouder wees de politiek op de inhoud van de nota Herziening Detail- handelsbeleid gemeente Venray uit 2005, waarin een onderscheid wordt gemaakt tussen de begrip pen volumineuze en grootscha lige detailhandelhandel. Onder volumineuze detailhandel vallen bijvoorbeeld winkels die auto's, boten, caravans, meubels, doe-het- zelf- en tuinartikelen aanbieden. Onder grootschalige detailhandel worden door de gemeente Ven- ray winkels gerangschikt die een groot oppervlak innemen (meer dan 1500 vierkante meter) en een omvangrijk assortiment aanbie den. De kernvraag is of de winkel van Discus van de Ligt Allicht tot deze volumineuze detailhandel kan worden gerekend, vertelde Loonen. "Naar onze mening is dit het geval. Het grootste deel van de aangeboden producten kan als volumineus worden betiteld." OPPERVLAK De zaak bestaat volgens de wet houder, die deze week zelf een kijkje in de winkel nam, namelijk voor ongeveer 50 procent uit een dierenspeciaalzaak met foerage- handel en voor de overige 50 pro cent uit tuinmeubelen en -acces soires in de brede zin van het woord, zoals picknicksets, vijverfo lie en potgrond, en daarnaast een kleine hoeveelheid doe-het-zelfar- tikelen. Beduidend meer dan 50 procent van de totale oppervlakte van circa 1500 vierkante meter kan als volumineus worden beti teld, verklaarde Loonen. En Discus van de Ligt Allicht is niet het enige bedrijf op en buiten De Brier dat delen van zijn zaak heeft ingericht voor de verkoop van kleinschalige producten. Intratuin en de Boe renbond bijvoorbeeld deden dat immers al eerder. Volgens Loonen hebben enkele andere bedrijven belangstelling voor het openen van een vestiging op De Brier. "Bekend is natuurlijk de Albert Heijn, waarvan vorig jaar is gecon cludeerd dat dit terrein voor deze formule niet geschikt is. Momen teel is er sprake van een concrete aanvraag. De betrokken onderne mer heeft echter verzocht om dit vanuit strategische overwegingen vertrouwelijk te behandelen." Op de vraag van het CDA of de visie wel duidelijk genoeg is of op bepaalde punten verduide lijkt dient te worden, was Loonen helder. "De visie geeft duidelijk aan welke branches en/of assor timenten we op De Brier willen toestaan. In de praktijk blijkt dat er soms sprake is van een grijs gebied omdat er sprake is van branchevervaging. Dat wil zeggen dat een winkel een mix van ver schillende assortimenten aanbiedt. Het nog verder specificeren van de beoogde branches zou echter weer kunnen leiden tot omslach tige regelgeving en het frustreren van ontwikkelingen die we toe juichen, maar net niet binnen de criteria vallen." En dat willen zowel de wethou der als de politieke partijen niet, die Jan Loonen wel vroegen om in de toekomst, als er wordt afge weken van de structuurvisie, eerst overleg te voeren met de gemeen teraad. Dat beloofde de wethou der. "Bij afwijkingen, zoals vorig jaar bij supermarkt Albert Heijn, zullen wij hierover in gesprek gaan met de raad. De vestiging van de megadiscus is in onze ogen echter geen afwijking, maar past binnen de visie." Janneke van Grimsbergen en Manon Poels (rechts op de foto) zijn vrijdagmiddag de winnaars geworden van de lokale voor ronde in Wanssum van de Natio nale Voorleeswedstrijd. Janneke, van basisschool De Peddepoel uit Wanssum, en Manon, van basis school Megelsheim uit Meerlo, nemen daardoor deel aan de regiofinale op 6 maart in Horst. Twaalf kampioenen uit noorde lijk Noord-Limburg gaan dan met elkaar de strijd aan voor een plek in de Limburgse finale. De pro vinciale finale is op 19 januari in theaterhotel De Oranjerie in Roer mond. Op 19 mei is de grote, lan delijke finale in Utrecht. Janneke van Grimsbergen las vrijdag een fragment voor uit het boek De dikke meester Jaap van Jacques Vriens. Manon Poels koos ook een boek van Vriens, Achtste groepers huilen niet. A A Landelijke inzamelingsactie voor plaatselijke kerken Deze weken loopt in heel Nederland de Actie Kerkba lans, de jaarlijkse geldinzame lingsactie van de gezamenlijke kerkgenootschappen. Ook in Venray wordt een beroep gedaan op parochianen om de plaatselijke kerk in stand te houden. Er zijn brieven en folders rondgestuurd. De actie loopt tot nog even door en heeft dit jaar als thema 'Een kerk is van blijvende waarde'. Al eeuwenlang is de kerk een plaats van viering, inspiratie, ont moeting en omzien naar elkaar. Er is oog voor allerlei groepen, zoals jongeren, ouderen, alleenstaanden, zieken en minderbedeelden in de samenleving. Dat alles is heel wat waard, maar kan alleen zo blijven als de kerk en het kerkelijke werk óók financieel in stand worden gehouden. De kerk in ons land krijgt - in tegenstelling tot veel andere landen in Europa en daar buiten - geen geld van de over heid. Overigens ook niet van het bisdom of van 'Rome', zoals veel mensen wel eens denken. Elke parochie is verantwoordelijk voor zijn eigen financiële huishouding. Een bijdrage aan de Actie Kerk balans is bestemd voor de eigen parochie. Voor het onderhoud van de gebouwen, het salaris van de priester, het catecheseproject voor de communicantjes, bloe men en al die andere kosten. Daarom houden de kerken in Nederland elk jaar in januari en februari de Actie Kerkbalans. Ook in Venray loopt deze actie. De vrij willige bijdragen van parochianen zijn hard nodig om de plaatselijke kerk draaiende te houden. Vandaar dat in deze weken bij de parochi anen wordt aangeklopt voor hun jaarlijkse kerkbijdrage. Zij krijgen een brief met het verzoek om de eigen parochiekerk te steunen. Tevens ontvangen de parochianen een overzicht van het gevoerde financiële beleid. Maar ook nieu we parochianen zijn welkom. Via brieven en folders wordt uitleg gegeven over wat de kerk voor iedereen kan betekenen met de oproep lid te worden van de paro chie. Alleen zo kan er gezamenlijk voor gezorgd worden dat de kerk haar unieke en onmisbare functie in de samenleving kan blijven ver vullen. Overigens, net als andere giften aan goede doelen of 'orga nisaties tot algemeen nut', is ook de kerkbijdrage (deels) belasting aftrekbaar. De actie Kerkbalans is de groot ste financiële inzamelingsactie van Nederland. Het bijzondere van de actie is - en dat is ook haar kracht - dat er geen verplichting wordt gelegd op het leveren van een bijdrage. Er wordt jaarlijks een beroep gedaan op persoonlijke, bewuste betrokkenheid. In het bis dom Roermond geldt de vuistre gel dat deelnemers, uitsluitend op basis van vrijwilligheid, een pro cent van hun netto-inkomsten aan de kerk bijdragen met een mini mum van 96 euro. Bij de kerkbe- richten elders in deze krant staan de adressen van de parochies in Venray. Voor meer informatie kunt u daar contact mee opnemen. Ook kunt u alle informatie vinden op www.dekenaatvenray.nl of www.kerkbalans.nl. Negen bewoners van een woning aan de straat Ranon kel, in de wijk Landweert, hebben moeite met de komst van een medisch centrum met kantoren op de plek van het voormalige restaurant Bui- tenlust aan de Maasheseweg. De buurtbewoners vinden het gebouw te hoog (tot maximaal 20 meter) en niet passend in de omgeving. Het college heeft, op advies van de com missie bezwaarschriften, de bezwaren afgewezen. Drie van de negen bezwaren zijn niet in behandeling geno men omdat de woningen van de bezwaarmakers hemelsbreed op meer dan honderd meter afstand liggen van het bouwterrein. De commissie vindt dat deze bewo ners niet als omwonenden kun nen worden bestempeld. Het bouwplan zou weinig invloed hebben op hun woon- en leefom geving, ook doordat ze nauwelijks zicht hebben op het gebouw. De bezwaren van de andere zes straatbewoners zijn wel ontvan kelijk verklaard. Zij wonen binnen een straal van honderd meter en ze krijgen ook direct zicht op het nieuwe kantoorgebouw. De omwonenden vinden dat het ontbreekt aan een goede ruimtelij ke onderbouwing is. Het gebouw is volgens hen te hoog en het past niet in de omgeving. De bezwaar makers vinden het gebouw archi tectonisch ook niet bijzonder. De privacy zou worden aangetast en ze vrezen voor waardeverminde ring van hun woningen. Vanuit het kantoorgebouw is er direct zicht op de tuinen en de gevels van de woningen aan Ranonkel. Het medisch centrum zal volgens de bezwaarmakers veel verkeer aantrekken en dit kan overlast ver oorzaken. Bovendien denken ze dat er te weinig parkeergelegen- heid is en vragen ze zich af of het bouwproject economisch gezien wel haalbaar is in de huidige tijd. De maximale bouwhoogte is opgerekt van 12 naar 19,25 meter. De gemeente vindt dat op deze locatie bij het kruispunt Maashe- seweg-Keizersveld best zo'n hoog gebouw als blikvanger mag staan. Het markeert volgens de gemeen te de overgang tussen bedrijven terrein Keizersveld en de woon wijk Landweert. Bovendien, door meer de hoogte in te gaan, komt er meer ruimte voor groen en par keren en wordt de afstand tot de woningen juist kleiner. De omwonenden vinden het gebouw niet echt mooi, terwijl de gemeente spreekt van een 'bij zondere architectonische vormge ving'. Dat wordt bevestigd door het positieve advies van hetAdvies- bureau Ruimtelijke Kwaliteit, de voormalige welstandscommissie. De commissie bezwaarschriften meent dat het met de aantasting van de privacy wel meevalt. De woningen liggen op een redelijke afstand van het gezondheidscen trum en bovendien ligt de weg Keizersveld - plus een geluidswal en een groensingel- ertussen. Wel geeft de commissie toe dat er vanuit het gebouw zicht is op de woningen. Als de bewoners den ken dat daardoor hun huizen in waarde verminderen, dan kunnen ze nog altijd een planschadeclaim indienen. De toename van de verkeers drukte zal meevallen, denkt de commissie. Het gebouw ligt immers op een bedrijventerrein en niet in een woonbuurt. Het gezondheidscentrum moet mini maal over 89 parkeerplaatsen beschikken. Bij de bouwaanvraag zijn zelfs 111 parkeervakken inge tekend. De vrees voor te weinig parkeergelegenheid is dan ook onterecht, vindt de commissie. De bewoners kunnen tegen de afwij zing in beroep gaan bij de recht bank in Roermond. Wordt u gevonden door uw doelgroep? De gemeenten in de regio Venray houden vanaf augustus de schoolloopbaan van alle jongeren van 4 tot en met 23 jaar nog beter in de gaten. Daarvoor schaft de gemeente Venray samen met de regioge meenten een administratiesy steem aan voor de registratie van de leerplicht en RMC (Regionale Meld- en Coördinatiefunctie). Doel is minder spijbelen, minder tussen tijdse schoolverlaters en meer jon geren die met een startkwalificatie van school komen. De gemeenten Bergen, Gennep, Mook en Midde laar, Horst aan de Maas en Venray hebben vorig jaar besloten dat zij intensiever willen samenwerken om voortijdig schoolverlaten te voorkomen en samen met onder wijs en andere partners te zorgen dat jongeren een startkwalificatie behalen. Een startkwalificatie is een diploma op minimaal havo- of mbo2-niveau. Een gezamenlijke administratie voor de registratie van de leerplicht en RMC is een nieuwe stap om de samenwerking te versterken. Wethouder Twan Jansen (onderwijs) daarover: "Dit systeem is de basis voor verdere eenduidige regionale afspraken, zodat voor iedereen duidelijk is wie, wat, wanneer en waar moet doen bij de afhandeling van ver zuim. Iedere leerling, van groep 1 tot en met het voortgezet onder wijs en het beroepsonderwijs, wordt in de regio op dezelfde manier behandeld, op welke school hij of zij ook zit. Een hele verbetering, zowel voor de jon geren en hun ouders als scholen en andere partners in de regio", meent de Venrayse wethouder. In de regiogemeenten vindt binnen kort besluitvorming plaats over de aanschaf van een regionaal admi nistratiesysteem. Dorpsraad Merselo Stichting Dorpsraad Merselo houdt op donderdag 11 februari een dorpsraadvergadering in D'n Hoek in Merselo. Op de agenda staat onder meer een verslag van het dorpsradenoverleg. Aanvang 20.30 uur. Voorbespreking leden dorpsraad 19.30 uur. Mooi de Mooiste Mode Automobilist verongelukt Een 45-jarige inwoner van Ber gen is vrijdagmorgen om half zeven om het leven gekomen bij een eenzijdige aanrijding op de Mgr. Geurtsstraat in Maashees. Ver moedelijk raakte de bestuurder door de gladheid de macht over het stuur kwijt. Hij botste ver volgens met zijn auto tegen een boom. Voordat de hulpdiensten ter plaatse waren en de automobilist uit zijn beknelde positie konden bevrijden, was het slachtoffer al aan zijn verwondingen overleden. De politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld. Julicher Meijer PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 21,50 (postcode 58..) 37,75 (overige binnenland) Donderdag 11 februari 2010 - Pagina 3 Toon Kateman Schildersbedrijf bestaat dit jaar 65 jaar! Om dit te vieren geven wij 6,5% korting* op alle binnenschilder- werk, dan wel behangwerk. Daarnaast geven wij op de eerste tien opdrachten (minimaal 275,- excl. BTW) nog eens 65,- extra korting! Dus, vier met ons mee en profiteer van onze feestaanbieding! *Aanbieding geldt alleen voor particulieren en alleen voor opdrachten aangenomen na 11 februari 2010 en uit te voeren vóór 15 april 2010. Toon Kateman Schildersbedrijf Keizersveld 24 5803 AN Venray T 0478 581358 info@toonkateman.nl www.toonkateman.nl SCHILDERSBEDRIJF Wij zorgen er voor dat uw website vindbaar is. Flyers Internet Communicatie Onderzoek Advies Training Coaching Ontwerp Ontwikkeling Productontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 mode en schoenen voor dames, heren, tieners en kinderen PREVENTIE INTERVENTIE RECHTSBIJSTAND ADVOCATEN Tel: 0478 - 52 10 70 www.julicher-meijer.nl Leunseweg 6a, Venray

Peel en Maas | 2010 | | pagina 3