NU EXTRA KOOPJES WOLFF TH intratuin mnm LAATSTE WEEK winteropruiming Bandoetere Albert Heijn Venray Ouwehand zure haring 14 FEBRU VALENTIJN- DAGf r h q n q p Janneke en Manon winnen Vijftiende Traay Out En verder: SSS'18 faalt voor eigen publiek CARNAVALSKLAPPER!!! dan verrasfje wie je mag!!! £14,30, Rongen dé specialist: Voor tegels, sanitair en Honderdeenendertigste jaargang - week 6 - donderdag 11 februari 2010 Kunst Cultuur 11 Gemeentelijke mededelingen 15-16 Sport 17-20 Kerkelijke diensten 22 I I Ov< Grotestraat 23 - Venray - 0 Q Tel. 0478-581526 Schoolbestuur moet wachten op instemming medezeggenschapsraad Pluk een roos JEANS MODE CASUALS New Kids on the block T-shirts. Wij hebben ze!!!!!!! Emmer 880 ml. van 3,99 voor 2,49 Carnavalsmaandag open van 8.00-13.00 uur Carnavalsdinsdag open van 8.00-18.00 uur Albert Heijn Venray, Henseniusplein 7 Burgemeester ziek Rectificatie SPOV 3 koopavonden O Ol Hotel asteria Dit jaar bestaan wij 25 jaar. Kom langs voor speciale acties! en! 22 Venray (0478) 55 04 10 rongenvof.nl EN MAAS Sale Sale Sale Sale berden? SPOV: besluit nog niet definitief SPOV heeft begin deze week een brief aan alle ouders gestuurd. Het schoolbestuur wil enkele misverstanden uit de weg ruimen. Zo is het besluit om de basisscholen in Castenray, Heide, Veulen en Vredepeel te sluiten nog niet definitief. Het schoolbestuur kan alleen een besluit nemen na goedkeuring van de GMR (gemeenschappelijke mede zeggenschapsraad). De GMR heeft twee tot drie maanden de tijd om een oordeel te vel len over het toekomstplan. De scholen zijn de afgelopen weken bestookt met vragen van verontruste ouders. Op donderdag 28 januari moest vrijwel iedereen het nieuws in de media vernemen. Veel ouders vinden de volgorde verkeerd. Ze menen dat zij het eerst geïnformeerd hadden moe ten worden. "Bij een aantal ouders heeft dit geleid tot boosheid en ook tot teleurstelling", meldt de brief van SPOV. Hierin schrijft Yvonne Raaijmakers, voorzitter van het college van bestuur, dat er twee misverstanden zijn ontstaan. Over de rol van de medezeggen- schapsraden en de kwaliteit van het onderwijs op de kleine scho len. Iedere school heeft een eigen medezeggenschapsraad. Daar naast is er de GMR die bestaat uit dertien leden. Een voorzitter, zes leden namens de ouders en zes leden vanuit het onderwij zend personeel. Op 28 januari is de omstreden nota aan de GMR gepresenteerd. Jan Jongenelen is onafhankelijk voorzitter zonder stemrecht. "De uitkomst hangt af van de inbreng van de leden", zegt Jongenelen. "Het is een gevoelige materie. Ons doel is een zo hoog mogelijke onderwijskwaliteit, ook voor de lange termijn." Ieder lid van GMR heeft een lijntje met de medezeggenschapsraden van de afzonderlijke scholen. "Ze houden contact maar het is niet zo dat de leden die scholen ook vertegen woordigen. Ze moeten een eigen afweging maken, waarbij de ach terban zo breed mogelijk wordt geraadpleegd." Een 'nee' van de GMR betekent volgens Jongenelen niet dat het plan van de SPOV dan helemaal van tafel is. "Nee, het kan ook betekenen dat er een aanpassing of uitstel komt." Momenteel overlegt het school bestuur met de scholen, ouderra den en medezeggenschapsraden. "Omdat dit zo'n belangrijke nota is, is ook aan de politiek en de dorpsraden beloofd om met hen de nota te bespreken alvorens er een definitief besluit is gevallen", aldus Raaijmakers. "De bedoeling is om uit te leggen wat het voor gestane beleid van SPOVenray is, het peilen van reacties en inven tariseren van suggesties en moge lijkheden. Dus ieders inbreng is waardevol en kan bijdragen aan verbetering van het voorgenomen beleid." De ouderavonden worden begin maart gehouden. Volgens Raaijmakers is dit niet eerder mogelijk. "We hebben ook nog de tijd want de verwachting is dat eind maart of begin april een uitspraak zal komen van de GMR." Voorzitter Jongenelen meldt dat in de maandelijkse vergadering van april een besluit wordt geno men. Pas na instemming van de GMR kan de volgende stap wor den gezet. Per school komt er een projectgroep die de lokale situatie in beeld brengt. Centraal in het projectplan staat de haalbaarheid en betaalbaarheid van het open houden van de school. De mede zeggenschapsraden moet instem men met het projectplan. Yvonne Raaijmakers bevestigt dat de huidige kwaliteit van het onderwijs goed is. "Ook op de kleine dorpsscholen. U kunt dat lezen in de inspectierapporten en het zien aan de toetsgegevens." SPOV denkt echter de toekomsti ge kwaliteit niet meer te kunnen waarborgen. Als de scholen nog kleiner worden en met minder leerkrachten onderwijs moet wor den gegeven. Voor de scholen in de plaats Ven- ray is de urgentie om maatregelen te nemen nu nog onvoldoende aanwezig, zo meldt de brief. "De verwachting is dat ook daar op termijn ingrijpen nodig zal zijn, gezien de prognoses." In de nota wordt gesproken over de periode na 2015. Het gaat om samenvoe ging van scholen in Landweert en om de verhuizing van De Bongerd naar Veltum. 'Ben je boos? Pluk een roos, zet hem op je hoed, dan ben je morgen weer goed'. Zing dit kin derliedje mee met Hannes, zou ik tegen Yvonne Raaijmakers, voorzitter van het college van het bestuur van SPOV willen zeg gen. Want het schoolbestuur is schijnbaar boos op Peel en Maas. En waarom? Omdat een van mijn collega's vorige week in al zijn ijver een woordje in een verhaal verkeerd heeft getikt! In de eerste zin van een artikel onder de kop 'Geen vertrouwen meer in SPOV' stond abusievelijk dat de kleine scholen geen vertrouwen meer hebben in het schoolbestuur, terwijl het in dit geval natuurlijk ging om de kleine dorpen, de dorpsraden van Heide, Veulen en Vredepeel. Een fout, natuurlijk, maar moet je daarom nou met een een dure advocaat inschake len? Blijkbaar wel, want Peel en Maas ontving maandag, helemaal uit Den Haag, namens SPOV een aangetekende brief op poten van advocatenkantoor Brussee Lindeboom. Het schoolbestuur neemt 'ernstige aanstoot' aan de bewuste zin. 'Ik verzoek - en voor zo nodig sommeer - u dit artikel per onmiddellijk te rectificeren', aldus het advocatenkantoor, dat Peel en Maas tevens aansprakelijk stelt voor de schade die mogelijk het gevolg kan zijn van dit, vol gens advocaat Dekker, 'onjuiste artikel'. Nou vind ik het op zich al raar dat SPOV een advocatenkantoor uit Den Haag in de arm neemt, hebben we die geen in Venray?, maar nog vreemder vind ik het dat het schoolbestuur niet even contact opneemt met de redac tie om haar te wijzen op de fout. Verder is natuurlijk niet het totale artikel onjuist, zoals advo caat Dekker beweert, maar één woordje. Uit de rest van het ver haal blijkt duidelijk dat de dorps raden in Heide, Veulen en Vrede- peel erg veel moeite hebben met de voorgenomen sluiting van de basisscholen en niet de kleine scholen. Waarom zo hoog van de toren blazen? Waarom dreigen met een schadeclaim? Dat hoeft toch niet, één belletje en het akkefietje - een rectificatie in de krant van deze week - zou zijn opgelost. Simpel en veel goed koper, toch? En we maken toch allemaal fouten!? Ik, maar Yvonne ook. Of.mag ik dit niet zeggen en krijg ik dit keer advocaat Dek ker op mijn dak? Ik zie het wel, na de vastelaovend! Alaaf! Hannes. In het kader van het elfjarig jubi leum van de Ald Adjudanten Rooy wordt een vervolg gegeven aan een vorig jaar succesvol gestarte tradi tie. Alle schoolprinsen en school- prinsessen van alle basisscholen in de nieuwe gemeente Venray kwa men woensdag samen voor het maken van een mooie groepsfoto. Behalve het maken van de foto bood de AAR de prinsen en prin sessen ook een leuke, leerzame en interactieve vastelaovesworkshop aan. Tijdens deze workshop, in theatercafé De Artiest, kregen de jonge hoogwaardigheidsbekleders van alles te horen over de eigen Roojse vastelaovend. De Ald Adju danten Rooy zijn van mening dat het schoolcarnaval een belangrijke De schoolprinsen zijn klaar voor de vastelaovend! en betekenisvolle bijdrage levert aan het jeugdcarnaval. Gemeente Venray investeert in kwaliteit brandweer De gemeente Venray trekt in de komende jaren extra geld uit voor het opleiden en oefenen van de vrijwillige brandweer. Daarmee voldoet de Venrayse brandweer vol gens de gemeente weer aan de steeds hogere eisen die aan de vrijwilligers worden gesteld. Burgemeester en Wethouders hebben ingestemd met het oplei- dings- en oefenbeleidsplan van de brandweer. Dat plan voorziet in de benodigde opleidingen en trainingen voor de 41 vrijwilligers van het Venrayse korps. Opleiden en oefenen van de brandweer kost jaarlijks tussen de 160.000 euro en 248.000 euro. Voor dat geld krijgen de vrijwillige brand weermensen voortaan 72 uur per jaar oefentijd. Nu is dat 45 uur per persoon. Ook wordt er een full time oefenfunctionaris aangesteld en is het geld bestemd voor oefen materiaal en het extra onderhoud van de kazerne. Die gaat immers vaker dan nu gebruikt worden. Ten slotte is er geld nodig voor het opleiden voor diverse functies. Komende jaren neemt een aantal brandweermensen afscheid door natuurlijk verloop. De inhaalslag op het gebied van opleiden en oefenen wordt ook gekoppeld aan de kwaliteitseisen van de regionale brandweer. De gemeente Venray is bezig met deze inhaalslag, omdat twee jaar geleden uit een onder zoek bleek dat de brandweer een zware onvoldoende had (rapport cijfer 4.7). Naar verwachting zal het korps Venray halverwege dit jaar toetreden tot de Veiligheids regio Limburg-Noord, waar de regionale brandweer onderdeel van uitmaakt. Met een deel van de uitgaven is al in de meerjaren begroting rekening gehouden. De rest wil het college betalen uit de post onvoorzien. In het beleids plan, met name in het financi- ele gedeelte, is nog geen reke ning gehouden met de eventuele komst van de vrijwilligers van de brandweerpost Meerlo. Dit kan pas plaatsvinden na besluitvor ming over de positie van de post Meerlo. www.wolffjeansvenray.nl j^jvenray De Bleek 62/64 Venray Tel. 0478-582628 oh Hans Gilissen kan niet aanwezig zijn bij de prinseninstallatie in het gemeentehuis. De burgemeester is ziek en wordt zaterdag vervangen door locoburgemeester Patrick van der Broeck. Het is een traditie dat carnavalszaterdag alle prinsen van de Venrayse kerkdorpen met hun raad van elf naar het gemeentehuis komen. De ceremonie is het offi ciële startschot van de drie dolle dagen. Ex-burgemeester Jos Waals heeft dit achttien jaar vol verve gedaan. Gilissen zei al voor zijn aan treden dat hij zich erop verheugde. Hij is een fervent carnavalsvierder en is vorst geweest van carnavals vereniging Bombakkes in Gennep. Van der Broeck heeft nu slechts een paar dagen om zich voor te berei den. Tijdens de installatie is het de goede gewoonte dat de burgemees ter de dorpen op de hak neemt en andersom. "Ik had inderdaad liever wat meer tijd gehad. Maar goed, we maken er zaterdag toch iets moois van", glimlacht Van der Broeck, die zichtbaar zin heeft in zijn onver wacht nieuwe taak. In het artikel van vorige week 'Geen vertrouwen meer in SPOV' is een fout geslopen. In de eerste zin staat abusievelijk dat de kleine scholen geen vertrouwen meer heb ben in het schoolbestuur. Hier had moeten staan: de kleine dorpen. Het is een verslag van het dorpsra- denoverleg waarin Heide, Veulen en Vredepeel het vertrouwen opzeg den. Maandag ontving Peel en Maas een aangetekende brief van advoca tenkantoor Brussee Lindeboom uit Den Haag namens SPOV. Het school bestuur neemt 'ernstige aanstoot' aan de bewuste zin. "Ik verzoek - en voor zo nodig sommeer - u dit artikel per onmiddellijk te rectifice ren", aldus Brussee Lindeboom, dat tevens dreigt met een schadeclaim. GEDURENDEAVAL IS INTRATUIN VENRAY GEWOON NORM/ 1 GEOPEND, m.u.v. maandagmiddag (ivm de optocht) gesloten ma 15 februari v.a. 13 uur. Venray, Langstraat 133, tel. 0478-588585 www.intratuin.nl Grote Markt 21 Venray, Tel. 0478-516708 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Schoolprinsen op de foto KEURSLAGER Ons restaurant j is met Carnaval normaal geopend. °okvoor,ï™'ff«" Maasheseweg 80a Venray Inl. en reserveringen: Tel. 0478-511466 www. asteria .nl BlERMANN - VAN DEN EIJNDEN, keurslager Mgr. Hanssenstraat 31, Oostrum Tel. 0478-58 34 29 www.biermannvdeijnden.keurslager.nl Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken

Peel en Maas | 2010 | | pagina 1