Gemeente Venray Grenswijziging soepel verlopen Eerste Venrayse Wmo-krant Openbare bekendmakingen Collectes ham* Veranderingen in de Wmo Kunststof glazen tijdens carnaval Kijk ook op www.venray.nl In de vitrine Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Volgende week valt de Venrayse Wmo-krant op uw deurmat. De Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) bestaat nu drie jaar. U heeft vast al vaker van de afkorting gehoord. Toch weet niet iedereen voor wie die wet bestemd is. Daarom heeft de gemeente Venray een Wmo-krant gemaakt. In deze krant leest u waarmee we in Venray bezig zijn om de Wmo op een goede manier uit te voeren. 1 Veel mensen weten dat de Wmo te maken heeft met het krijgen van i1 hulp bij het huishouden, een scootmobiel, een woningaanpassing of een vervoersvoorziening. Maar de Wmo raakt iedereen die minder goed kan meedoen in de maatschappij. Het centrale thema van de Wmo is dan ook: Iedereen kan meedoen!'. Bent u nieuwsgierig naar wat de Wmo u eventueel te bieden heeft, lees dan de Wmo-krant. Bouwplannen Ruimtelijke plannen Overeenkomsten grondexploitatie Wet milieubeheer Donderdag 11 februari 2010 - Pagina 16 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 06 Sinds 1 januari horen de mooie kernen Blitterswijck, Geijsteren en Wanssum bij Venray. Een verrijking voor onze gemeente. Het is misschien nog steeds een beetje wennen voor de nieuwe inwoners die in enkele gevallen op een andere manier zaken deden met de gemeente Meerlo-Wanssum. Maar al met al kunnen we stellen dat de grenswijziging soepel verlopen is. Burgemeester Gilissen hierover: "De nieuwe inwoners van Venray en ik hebben iets gemeen; wij zijn tegelijkertijd toegetreden tot de nieuwe gemeente Venray. Ik viel natuurlijk middenin het proces en ben niet betrokken geweest bij de voorbereidingen, maar heb het proces wel met belangstelling gevolgd. En samen met de inwoners ga ik er iets moois van maken, dat is tenminste mijn plan." Voorbereiding voltooid De gemeente heeft de inwoners van de nieuwe kernen zo goed mogelijk voorbereid op de grenswijziging. Met de informatiepagina Grenzen Verleggen in de Peel en Maas, met informatiebijeenkomsten voor verenigingen en bedrijven, met het uitreiken van welkomstpakketten, via de website www.van4naar2.nl en ook met een prachtige inloopmat bij de ingang van het gemeentehuis, met daarop een luchtfoto van het nieuwe Venray. Binnenkort gaat www.van4naar2.nl uit de lucht; de grenswijziging is nu een feit dus de website is niet meer nodig. Mensen met een beperking die in aanmerking willen komen voor een voorziening, zoals hulp bij het huishouden, een rolstoel, een vervoers- of een woonvoorziening, kunnen bij de gemeente een beroep doen op de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). Per 1 januari zijn er enkele regels van de Wmo veranderd. De belangrijkste veranderingen op een rijtje: - Er wordt geen inkomensgrens meer gehanteerd om voor een vervoers voorziening (Regiotaxi) in aanmerking te komen. - De hulp bij het huishouden met een persoonsgebonden budget wordt voortaan in exacte uren verstrekt; er is dus geen speling meer. - Er zijn voortaan twee vormen hulp bij het huishouden: hulp bij het huishouden 1 en hulp bij het huishouden 2. Hulp bij het huishouden 3 (hbh3) is vervallen. Heeft u eerder hbh3 verstrekt gekregen, dan blijft u dezelfde hulp behouden en heet dit voortaan hulp bij het huishouden 2. - De verhuiskostenvergoeding is verhoogd van 1.820 euro naar 2.500 euro. - Er zijn nieuwe zorgaanbieders voor hulp bij het huishouden bijgekomen: Axxicom Thuishulp, Buurtzorg, Thuiszorg Helpende hand, Tzorg en Thuiszorg Service Nederland. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met het Zorgloket via telefoonnummer (0478) 52 33 33, van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. U kunt het Zorgloket ook bezoeken in het gemeentehuis; op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en van dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Ook deze carnaval is het gebruik van kunststof glazen weer verplicht in horecazaken in het kernwinkel gebied. Om de veiligheid van de Venrayse carnavalsvierders en de openbare orde zo veel mogelijk te waarborgen, worden ieder jaar veel maatregelen getroffen. Een daarvan is de verplichting van het gebruik van kunststof glazen in de horeca. Deze verplichting geldt voor gebruik binnen en buiten. De gemeente zorgt voor het afvoeren van het extra afval dat dit met zich mee brengt. 'In de vitrine' is een nieuwe rubriek, waarin u leest wat zich bevindt in de vitrine van het gemeentearchief van Venray. Deze vitrine vindt u in de publiekshal van het gemeente huis. In de vitrine liggen voorwerpen of documenten uit het verleden die aansluiten bij de actualiteit. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Aangevraagd Bouwvergunningen - Heidse Peelweg 40 - gewijzigd uitvoeren van verleende bouwvergunning ba070538 (machine/opslagloods) (nr. ba100052) - Horsterweg 4 - vergroten van de woning (verwijderen aanbouw) (nr. ba100053) - Kaardebol 33 - vernieuwen van de schuur/berging (nr. ba100054) - Rozendaal 4 - bouwen van een carport en berging (nr. ba100055) - Ysselsteynseweg 40 - bouwen van een vleesvarkensstal met luchtwassers (nr. ba100056). Sloopvergunningen - Op de Ries 8 - verwijderen van asbesthoudende golfplaten dakbedekking van de stal (nr. slp100010) - Meerloseweg 5 - verwijderen van asbesthoudende platen van het dak van de garage/ schuur (nr. slp100011). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerp Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.23 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Merseloseweg 119 (parkeerplaats Parkweg/Hoopweg) - plaatsen van een antenne-opstelpunt t.b.v. mobiele telefonie (nr. ba100035) - Horsterweg 4 - vergroten van de woning (verwijderen aanbouw) (nr. ba100053). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 12 februari t/m 25 maart 2010 (zes weken) inzien. Informatie over het indienen van een zienswijze vindt u bij Ruimtelijke plannen/projectbesluit. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - Veltumse Kleffen, sectie L no. 5013 - verplaatsen van een bouwbord (nr. ba090429, verzenddatum 05/02) - Kempkensberg 3a - plaatsen van een zorgunit (nr. ba090416, verzenddatum 05/02). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank te Roermond. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bouwvergunningen - Ossendijk 92 - bouwen van een woning met uitbouw (nr. ba090320, verzenddatum 05/02) - Macroweg 4 - ophogen van een bedrijfsgebouw (nr. ba090453, verzenddatum 05/02) - Timmermannsweg 129 - vergroten van de loods (nr. ba090174, verzenddatum 05/02) - De Bleek 30a - veranderen van winkelruimte (nr. ba090456, verzenddatum 05/02). Reclamevergunningen - Schouwburgplein 2 - plaatsen van lichtreclame (nr. recl100001, verzenddatum 05/02) U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift.s Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. RECTIFICATIE: In de openbare bekendmakingen van 4 februari 2010 is per abuis vermeld dat Burgemeester en wethouders van Venray van plan zijn een vergunning in te trekken voor de inrichting - Enge Steeg 2 te Leunen, ten name van Gebr. Jenniskens, Enge Steeg 9 te Leunen voor een fokvarkens- en vleesvarkenshouderij (verzoek vergunninghouder) (Milin10001). Dit had Gebr. Jenniskens, Enge Steeg 2 te Leunen moeten zijn. Bestemmingsplan Ontwerp Burgemeester en Wethouders van Venray maken, gelet op de Wet ruimtelijke ordening, de ter inzage legging bekend van het ontwerp van het bestemmingsplan: - De Gouden Leeuw Blok B (NL.IMRO.0984. BP09012-on01) Het ontwerpplan heeft betrekking op een gedeeltelijke herontwikkeling van De Gouden Leeuw. Het betreft het zuidelijk gelegen bouwblok Blok B, waar een wijziging plaatsvindt van 18 grondgebonden woningen naar 36 appartementen. - De Gouden Leeuw Blok F (NL.IMRO.0984. BP09015-on01) Het ontwerpplan heeft betrekking op een gedeeltelijke herontwikkeling van De Gouden Leeuw. Het betreft het zuidwestelijk gelegen bouwblok Blok F, waar een wijziging plaatsvindt van 5 woningen naar 6 appartementen. U kunt de desbetreffende stukken van 12 februari 2010 tot en met 25 maart (zes weken) inzien. Informatie over het indienen van een zienswijze vindt u onder aan deze kolom. Binnen de genoemde termijn is het ontwerp bestemmingsplan en de hier bijbehorende stuk ken beschikbaar gesteld en verbeeld op www.venray.nl Wonen leven Wonen bouwen Bestemmingsplannen In voorbereiding zijnde bestemmingsplannen. Hier vindt u de directe links naar de bestanden. Tevens kunt u het ontwerp bestemmingsplan raadplegen op www.ruimtelijkeplannen.nl en op het gemeentehuis (digitaal en op papier). Projectbesluit Ontwerp Burgemeester en Wethouders van Venray maken, gelet op de Wet ruimtelijke ordening, de ter inzage legging bekend van het ontwerp-projectbesluit - Koepas 12 Oirlo (NL.IMR0.0984.PRB09006-on01) Het ontwerp-projectbesluit voorziet in de realisatie van huisvesting buitenlandse werknemers. Op grond van artikel 46 lid 4 Woningwet ligt tegelijkertijd met bovenvermeld ontwerp project- besluit ook het ontwerp besluit van de bouwvergunning met bijbehorende stukken ter inzage. U kunt de ontwerp besluiten met bijbehorende stukken van 12 februari tot en met 25 maart 2010 (zes weken) inzien. Binnen de genoemde termijn is het ontwerp projectbesluit en de hier bijbehorende stukken beschikbaar gesteld en verbeeld op www.venray.nl Wonen leven Wonen bouwen Bestemmingsplannen Projectbesluiten. Hier vindt u de directe links naar de bestanden. Tevens kunt u het ontwerp projectbesluit raadplegen op www.ruimtelijkeplannen.nl en op het gemeentehuis (digitaal en op papier). Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Burgemeester en Wethouders zijn op 2 februari 2010 een overeenkomst aangegaan over grondexploitatie ten behoeve van de bouw van één woning aan de Parkweg 3 te Venray. De overeenkomst heeft betrekking op het perceel kadastraal bekend gemeente Venray sectie L nummer: 68. U kunt de zakelijke beschrijving van de inhoud van deze overeenkomsten van 12 februari tot en met 11 maart 2010 (vier weken) inzien. Ontwerpbesluit Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Steegkamp 5 Castenray - een revisievergunning te verlenen aan Jade Opfok BV, Lollebeekweg 61 te Castenray voor een pluimveehouderij (MM100007). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 12 februari t/m 25 maart 2010 inzien. Informatie over het indienen van een zienswijze vindt u bij Ruimtelijke plannen/ projectbesluit. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tij dig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluit Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Enge Steeg 1 Leunen - een revisievergunning te verlenen aan G.A.M. Jenniskens, Enge Steeg 1 te Leunen voor een varkensfokkerij, vleesvarkenshouderij en landbouwproductie- bedrijf (MM090070). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 12 februari 2010 t/m 25 maart 2010 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bovendien moet u hierbij aangeven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 11 februari 2010 Burgemeester en Wethouders van Venray Wat ligt er nu in de vitrine? In de vitrinekast liggen nu een aantal gedrukte officiële publica ties. Bijvoorbeeld het Gelders Land- en Stadsrecht, het Frans Bulletin des lois, het Nederlands Staatsblad en het Verordeningen blad van de Duitse bezetter. Waarom? De papieren versies van de Staatscourant, Staatsblad en het Tractatenblad zijn vervallen door de Wet elektronische bekend making. De officiële publicaties zoals wetten en verordeningen staan tegenwoordig op internet. Op de leesplank Het historisch archief heeft ook nieuwe boeken die aansluiten bij de actualiteit. Bijvoorbeeld: Honderd jaar Venray en het Mannenkoor 1909-2009 en Veertig jaar Meerlo-Wanssum in beeld 1969-2009. 13 t/m 17 feb. - Carnaval 7 t/m 13 feb. - Amnesty International Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redac tie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontle nen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray adv. week 6.indd 16 10-02-2010 16:29:00

Peel en Maas | 2010 | | pagina 16