Gemeente Venray Nieuwe Overloonseweg binnenkort aangesloten Anders betaald parkeren Blekersveld Carnavals optochten Kijk ook op www.venray.nl Stijging WOZ-waarde agrarische bedrijven Gemeentehuis gesloten Busvervoer tijdens carnaval PEEL EN MAAS Donderdag 11 februari 2010 - Pagina 15 Gemeentehuis Openingstijden De slagboominstallatie op Blekersveld moet tijdelijk worden verwijderd vanwege de aanleg van de fietsroute bij de Deken Thielenstraat. Dit betekent dat u vanaf 17 februari niet langer gebruik kunt maken van de slagboominrit. In plaats daarvan worden tijdelijke parkeerautomaten geplaatst. Bezoekers moeten vanaf dan vooraf een kaartje kopen bij de automaat en dit zichtbaar achter de voorruit leggen. De parkeerautomaten worden geplaatst naast de oude betaalautomaten en zullen vanaf het terrein duidelijk zichtbaar worden gemaakt. Onze excuses voor het tijdelijke ongemak. Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 06 rl In verband met de carnaval zijn alle rijbanen en fietspaden op en rond het Schouwburg- en Henseniusplein voor bestuurders afgesloten van woensdag 10 tot en met vrijdag 19 februari. Tijdens de optochten zijn in de hele gemeente diverse wegen afgesloten. Afsluitingen en omleidingsroutes worden waar mogelijk met borden aangegeven. Verkeersregelaars begeleiden de optochten; dit is wettelijk verplicht. Voor een veilig en soepel verloop van de optochten wordt u vriendelijk verzocht de aanwijzingen van de verkeersregelaars te volgen. Hieronder een overzicht van alle routes. Zondag 14 februari 2010 Optocht De Schanseknuppels in Castenray, start 14.11 uur Opstellen: Pastoor Verheggenstraat. Route: Lollebeekweg, Pastoor Verheggenstraat - Rietweg - Castenrayseweg - Castelostraat - Campagnestraat - Mathiasstraat - Lollebeekweg (ontbinding). Optocht 't Knölleke in Leunen, start 14.11 uur Opstellen: St. Catharinastraat. Route: St. Catharinastraat - Vullingsstraat - Boodenstraat - St. Catharinastraat - Gussenstraat - Albionstraat - Apolloniastraat - Kapelweg - kerkplein (ontbinding). Optocht De Zagewetters in Merselo, start 14.00 uur Opstellen: Haag. Route: Haag - Grootdorp - Weth. Pubbenstraat - Coppelenberg - Grootdorp - Klein- dorp - Dorpelerveld - Coppelenberg - Grootdorp - Haag (ontbinding). Optocht Karklinkels in Oostrum, start 14.33 uur Opstellen: Dorpsplein Monseigneur Hanssenstraat. Route: Dorpsplein - Monseigneur Hanssenstraat - Valkenkampstraat - Ooster Thien- weg - Van Broekhuizenstraat - Geijsterseweg - Monseigneur Hans- senstraat - Dorpsplein (ontbinding). Optocht De Keavers in Smakt - Holthees, start 13.30 uur Opstellen: St. Jozeflaan. Route: St. Jozeflaan - richting Holthees (ontbinding). Optocht De Klüte Trappers in Vredepeel, start 13.00 uur Opstellen: Johan van Wyttenhorst- weg. Route: Johan van Wyttenhorst- weg - Johan van Stalbergweg - Keizer Karelweg - Twistweg - Johan van Wyttehorstweg (ontbinding). Optocht De Hedsbuülen in Heide, start 14.11 uur Opstellen: Heidseweg (bij de kerk). Route: Heidseweg - Meester Dries- senstraat - Groeneweg - Heidseweg - Heidseweg 72, Gelderkoel (ontbinding). Kinderoptocht De Hazekeutel in Venray centrum, start 14.30 uur Opstellen: Patersstraat. Route: Grotestraat - Grote Markt - Markt straat - Hoenderstraat - Langeweg - Merseloseweg - Schouwburgplein - Henseniusplein (ontbinding). De Overloonseweg wordt vanaf donderdag 18 februari tussen de aansluiting op het Makkenpad en de Zwarte Klef afgesloten voor alle verkeer. Reden van de afsluiting is de realisatie van de aansluiting van de Nieuwe Overloonseweg op de Overloonseweg. Het (gemotoriseerd) verkeer wordt in beide richtingen omgeleid. Bewoners van woningen die binnen het af te sluiten wegvak staan, worden door de gemeente persoonlijk benaderd voor het maken van afspraken over de bereikbaarheid. Het fietsverkeer wordt ter plaatse omgeleid via de Zwarte Klef. De werkzaamheden duren (zonder tegenvallers in de werkzaamheden of onwerkbaar weer) naar verwachting ongeveer twaalf weken. Als er opnieuw een strenge vorstperiode komt, wordt de start van het werk mogelijk uitgesteld. In dat geval vindt u informatie hierover op deze gemeentepagina. Aansluiting Aannemersbedrijf Van Den Oetelaar uit is vorig jaar al gestart met de werkzaamheden aan de Nieuwe Overloonseweg. Met de aansluiting op de Overloonseweg wordt het volledige tracé van de nieuwe weg zichtbaar. Het is de bedoeling dat de nieuwe weg medio mei 2010 opengesteld kan worden voor het verkeer. Werkzaamheden Op 18 februari wordt gestart met het rooien van de bomen ter plaatse van de aansluiting. Vanaf maandag 22 februari gaat het uitzetwerk en grondwerk van start. Daarna volgen achtereenvolgens het leidingwerk, het aanbrengen van de funderingen, het stellen van de banden en kolken, het aanbrengen van asfalt en beton en tot slot het aanbrengen van markeringen en bebording. Nieuw groen langs het tracé van de weg wordt in het najaar van 2010 worden aangebracht. Meer informatie Heeft u nog vragen over de werkzaamheden? Neem dan contact op met de afdeling Publieksdiensten. Maandag 15 februari 2010 Grote optocht De Piëlhaas in Venray centrum, start 13.41 uur Opstellen vanaf 11.00 uur: Lange weg (tussen Kempweg en Hoender straat) en Kempweg (tussen Weg in den Berg en Langeweg). Route: hoek Langeweg/Merseloseweg - Merseloseweg - Bergweg - Hoen derstraat - Marktstraat - Grote Markt - Hofstraat - Julianasingel - Poststraat - Patersstraat - Paters- laan - Langeweg (ontbinding). Parkeergarage De Gouden Leeuw is in verband met de optocht gesloten tussen 13.45 en uiterlijk 17.00 uur. Optocht De Ruuk in Blitterswijck, start 14.00 uur Opstellen: Pastoor Verheggenstraat. Route: Pastoor Verheggenstraat - Antoniusstraat - Langstraat - Oude Heerweg - Kerkstraat - Kortestraat - Jan Franssenstraat - Plein (ontbinding). Optocht De Keieschieters in Geijsteren, start 14.11 uur Opstellen: Dorpstraat. Route: Dorp straat - Oostrumseweg - Graaf van Schellaertstraat - St. Wilbertsweg - Dorpstraat (ontbinding). Optocht De Wiendbuul in Wanssum, start 14.11 uur Opstellen: Stayerhofweg. Route: Stayerhofweg - Brugstraot - Venneraodseweg - Geysterseweg - Alde Kerkstraot - Tiendstraot - Houskuilstraot - Kuuperstraot - Gouv. Houbenstraot - Ien de nej erf - Agter de Hoven - Kuuperstraot - De Schoevert - Tiendstraot - Pastoerstraot - d'n Wiendbuule- tempel (ontbinding) Dinsdag 16 februari 2010 Optocht De Spurriemök in Oirlo, start 13.11 uur Opstellen: Haalakker (richting spoor). Route: Deputé Petersstraat - Haalakker - Gertrudisstraat - De Leng - Hogeweg - Pastoor Gerardstraat - Hoofdstraat - De Linde (ontbinding). Optocht Ut Dartele Veulen in Veulen, start 13.33 uur Opstellen: Veulenseweg. Route: Veulenseweg - Brugpas - Vlies - Voerleberg - Veulenseweg (ontbinding). Optocht De Piëlreuzen in Ysselsteyn, start 14.11 uur Opstellen: Kerkweg en Peter Janssenweg. Route: Kerkweg - Lovinckplein - Puttenweg - Van Beurdenweg - Litsenbergweg - Pater Tulpstraat - Puttenweg - Pioniersstraat - Moerslag - Pioniers straat - Timmermannsweg - Lovinckplein (ontbinding). Route voor afhalen boerenbruidspaar De Ruuk in Blitterswijck, start 14.00 uur Opstellen: Plein. Route: Plein - Kortestraat - Jan Franssenstraat - Plein - Maasweg - Nieuwstraat - Antoniusstraat - Plein (ontbinding). De WOZ-waarde (fiscale waarde) van agrarische objecten kan dit belastingjaar ten opzichte van 2009 gemiddeld met circa 21 procent stijgen. Oorzaak is dat de gemeente Venray in 2010 voor het eerst gebruikmaakt van de landelijk gehanteerde taxatiewijzers. Dit gebeurt op aandringen van de Waarderingskamer; het landelijk bestuursorgaan dat toezicht houdt op de uitvoering van de Wet waardering onroerende zaken (WOZ). De landelijke taxatiewijzers gebruiken voor het bepalen van de WOZ-waarde zogenaamde marktconforme grondprijzen. Dat wil zeggen: de prijs die werkelijk voor grond betaald wordt. En die prijs is hoger dan de prijs waarmee de gemeente Venray tot nu toe rekende. De WOZ-waarde is de basis voor de berekening van de onroerende zaakbelasting (OZB). Dus die kan ten opzichte van het vorige jaar behoorlijk stijgen. Gemiddeld Het percentage van 21 procent is een gemiddelde. De waardestijging van uw agrarische object kan meer of minder dan 21 procent zijn. Dat komt doordat bij het vaststellen van de WOZ-waarde ook andere factoren van invloed kunnen zijn. Bijvoorbeeld een gerealiseerde nieuwbouw of verbouwing. Ook de stijging van het ozb-tarief leidt in de meeste gevallen tot een hogere belastingaanslag. De WOZ-waarde van agrarische objecten in de kerkdorpen Wanssum, Blitterswijck en Geijsteren stijgt gemiddeld minder dan in de oude dorpen van Venray, doordat voor de nieuwe dorpen in het verleden al hogere grondprijzen zijn gehanteerd. Geleidelijke stijging onmogelijk De gemeente heeft erover gedacht de WOZ-waarden in stapjes aan te passen, maar dat kan leiden tot onduidelijkheid en verwarring bij de inwoners van de kerkdorpen Wanssum, Blitterswijck en Geijsteren. Deze agrariërs betaalden in de voormalige gemeente Meerlo-Wanssum al op basis van de hogere waarde. Voor deze groep zou de WOZ-waarde de eerste jaren omlaag gaan, om daarna weer te stijgen. Verspreiding belastingaanslagen De agrarische bedrijven in de kerkdorpen Wanssum, Geijsteren en Blitters wijck en een klein gedeelte van de overige kerkdorpen ontvingen de belastingaanslag met de WOZ-beschikking vorige week. De overige agrariërs uit de gemeente Venray ontvangen de aanslag eind maart. Bij de aanslag zit ook een bijsluiter met een toelichting op de belastingaanslag. Op de website van de gemeente, www.venray.nl, vindt u deze toelichting ook. Rectificatie op bijsluiter In de bijsluiter van de belastingaanslag staat dat de stijging van de agrari sche objecten ruim 5 procent bedraagt. Dit klopt niet, maar deze fout kon niet meer voor de verzending van de aanslagen gecorrigeerd worden. Hier boven, onder het kopje 'Gemiddeld', leest u de juiste informatie over de stijging. Op carnavalsmaandag 15 februari en carnavalsdinsdag 16 februari is het gemeentehuis gesloten. Alleen voor aangifte van geboorte en overlijden is de publieksbalie van 10.00 uur tot 11.00 uur geopend. In verband met de diverse carnavalsoptochten moet u tijdens de carnavalsdagen rekening houden met het uitvallen van opstap plaatsen en afwijkende routes. Hieronder een overzicht: Zondag 14 februari: Merselo lijn 1 vervalt, Heide lijn 27 gaat via de Heidseschoolweg, Castenray lijn 26 met vertraging via Castenrayseweg, Oostrum lijn 25 richting Gijsteren vervalt. Maandag 15 februari: Venray centrumhaltes vervallen, lijn 1 gaat via Westsingel - Noordsingel en lijn 27 en 127 gaan via de Zuidsingel. adv. week 6.indd 15

Peel en Maas | 2010 | | pagina 15