Programma Cambrinus 615,50 euro voor Haïti Geslaagd carnavalsconcert Expositie Jan Halmans Inloopavonden De Sjanellekes Dagen voor alleengaanden Agenda Fraude 7) Aangehouden PEEL EN MAAS Donderdag 11 februari 2010 - Pagina 11 Dennis Christians (29) en Bart Aerts (33) stonden het laatste weekeinde van janu ari weer als het duo Toetje en Loetje op de planken tijdens de Swolgense Revue. Dit was het tweede jaar dat het twee tal bij carnavalsvereniging D'n Bok samen optrad. Als twee kleine snotjongens - 'Toetje is wat minder snugger dan Loetje'- vertellen zij wat er in het afgelopen jaar zoal is gebeurd in Swolgen. De twee vielen ook dit jaar weer goed in de smaak bij het publiek. Dennis Christians en Bart Aerts zouden hun act graag eens ergens anders willen vertonen. "We kij ken wat er op ons pad komt. Mis schien ooit meedoen aan de buut- kampioenschappen, maar dat is wel een kunst apart. Zo iemand als Pierre van Helden is echt een prof. Nu vinden we het leuk om met z'n tweeën op te treden. We willen kijken of ze dat buiten Swolgen ook waarderen. We staan al jaren samen op de planken. Met ons tweeën of met onze kamera den van 'Nie mer te redde'. En dat loopt altijd lekker." Wat is de kracht van een goede act? Daar kunnen Toetje en Loetje wel antwoord op geven. "We zijn goed op elkaar ingespeeld. We gebruiken veel algemene humor en woordspelingen. Bart, oftewel Loetje, vertelt alles ronduit en zonder schaamte. Dennis, Toetje, maakt vaak de stomme grappen. Je moet binnenkomen met een paar goede grappen. En wat rare gezichten. Dan is de stemming zo gezet. We proberen ook meteen in te haken op wat er die avond is gezegd. Meestal kan dan iemand een veeg terug verwachten. Eigen- Met bril: Loetje (Bart Aerts), met rode lippenstift: Toetje (Dennis Christians). lijk is het heel simpel, we voelen elkaar goed aan wat dat betreft." "We zetten onze hele act van tevoren op papier," vertellen de heren. "We gaan op een avond met z'n tweeën achter de laptop zitten en beginnen met schrij ven. We proberen in te spelen op de actualiteit. Een halve krat bier later staat er al heel wat op papier. Vaak wordt het dan alweer licht. Zo gaat dat een avond of vier. Vaak worden hele stukken tekst weer weggegooid en iets nieuws ver zonnen. We doen nooit aan proef draaien, niemand krijgt de act van tevoren te zien. We oefenen de laatste twee weken voor de revue wel regelmatig." Voor een optreden hebben Toe tje en Loetje een gezonde span ning. "Geen plankenkoorts, maar het is wel spannend om te begin nen. We bereiden ons voor door samen Chinees te halen en daar wat bij te drinken. Dan nemen we nog één keer de tekst door. De Swolgense Revue draait drie dagen. Ook dit jaar hebben we drie fantastische avonden gehad, met zo'n 170 bezoekers per avond. Dit keer weer veel leuke reacties gekregen. Wel mooi dat je zoiets als een revue hebt in je eigen dorp." In het dagelijks leven woont Dennis Christians samen in Meer- lo, is timmerman van beroep, voetbalt, zit in de Raad van Elf in Swolgen en zingt in de band Cre8. Bart Aerts werkt bij Philips, voet balt in hetzelfde team als Dennis en zit net als Dennis in de orga nisatie van Bokstock. "Ik woon in Swolgen met mijn lieve vrien dinnetje. Moet je erbij zetten, dat vindt ze leuk," zegt Loetje. Toetje voegt daaraan toe: "Dan kan ik niet achter blijven, ik woon ook samen met een heel lieve vriendin." Leuk detail over het duo: ze dragen tijdens het optreden ieder één schoen van maat 41 en één van maat 45. En dat terwijl ze maat 44 hebben. "Het is voor één voet een avondje afzien. Je moet er wat voor over hebben." Op enkele data na heeft Cam- brinus Muziekpodium in Horst het hele concertprogramma voor 2010 rond. Opvallend is de steeds maar groeiende onderlinge ver scheidenheid in soorten muziek die in Horst te beluisteren zijn, en als klein podium heeft Stichting Cambrinus Concerten een aan tal opmerkelijke namen weten te contracteren. Met een paar klin kende namen in de eerste maand van het jaar al achter de rug ont vouwt zich na carnaval een kleur rijke concertagenda. Onder de noemer grote Nederlandse namen dienen zich onder meer Lenny Kuhr, Gerard van Maasakkers, Mar griet Eshuijs, Fay Lovsky en Bertus Borgers aan en de Belg Lieven Tavernier komt met zijn band voor een verfijnd Vlaamstalig muziek programma. De band The Shiner Twins begeeft zich op het toneel met een speciaal gospelbluescon- cert. Op het vlak van klassiek en wereldmuziek staan bands op de poster als Sedaa (Mongolië Oriënt) en Haytham Safia (Pales tijns) naast Cor Mutsers en een pianoconcert van Rachmaninov en Chopin. Yves Meersschaert Le Grand Bateau staan voor eigen tijdse jazzy en bossa chansons en Strange Attractor (ex-Legendary Pinkdots) voor de avant-garde. Een generatie jonge bands wordt vertegenwoordigd door onder meer The Mekanik en Marlon Penn Modern Underground. Als huisband van het wekelijkse tv-programma VI is Danny Vera intussen voor veel Nederlanders geworden tot de Nederlandse Chris Isaak. Op americana- en sin- gersongwritersgebied zijn Chris Smither, Peter Mulvey, Bart de Win, Songwriters United, Iain Egbert en de Josie Kuhn aangetrokken. De legendarische formatie Tanna- hill Weavers uit Schotland brengt de traditionele folk uit haar land en Gary Fjellgaard tekent voor de meest eerlijke country uit de prai rie. Op blues- en jazzgebied kun nen de bezoekers genieten van Narrow Escape (met Clemens van de Ven), Ben Prestage, Hans Thees- sink, Guy Forsyth, Tony Vega, Gene Taylor Jo Buddy Trio, Grayson Capps, Searing Quartet en het Roelofs2Lauscher Trio. En ook de internationale gitaarvirtuoos en countryrock Albert Lee staat op de planken. Voor het meest actuele concert programma kan men terecht op www.cambrinusconcerten.nl. De kinderen en leerkrachten van basisschool Coninxhof heb ben een geslaagde actie gehouden voor de slachtoffers van de aard beving in Haïti. Alle kinderen had den thuis de zolder en alle kamers nagekeken op zoek naar leuke spulletjes die donderdag op een rommelmarkt werden verkocht. De actie leverde uiteindelijk het mooie bedrag op van 615,50 euro. Dit geld wordt overgemaakt op giro 555. ZijActief 80 jaar ZijActief Kring Noord houdt op vrijdag 5 maart een kringactiviteit voor haar leden in verband met het 80-jarige bestaan van Zijactief Lim burg. Toneelvereniging Vreato uit Vredepeel presenteert twee komi sche eenakters: Help, opa is Zoek en Het Hek. Mia Dekkers brengt liedjes, gedichten en verhalen in dialect. De avond vindt plaats in De Zandhoek aan de St. Leonardusweg in Wanssum. De ontvangst start om 19.30 uur. Opgeven kan via e-mail kontakt@bergi-direks.info. ANWB Streetwise in Overloon Op 8 en 10 maart van 8.45 uur tot 12.00 uur komt er een span nend verkeersprogramma op de Josefschool in Overloon. ANWB Streetwise leert kinderen van de groepen 1 tot en met 8 door het oefenen met praktijksituaties om beter om te gaan met het huidige verkeer. De Josefschool vindt het belangrijk die 'straatwijsheid' mee te geven en biedt de kinderen graag ANWB Streetwise aan. Een frisse carnaval? 'Carnaval is pas echt leuk als je er fris bij blijft. Drankge bruik kan het carnaval enorm verzieken. Houd daarom car naval fris!'. Dit advies geeft de GGD aan de vooravond van carnaval. Veel jongeren én volwassenen zijn van mening dat bij carnaval een biertje hoort. Niets mis mee voor jongeren vanaf 16 jaar, zolang het bij één of enkele biertjes blijft. Jongeren onder de 16 jaar kun nen volgens de GGD beter geen alcohol drinken. 'Zij zijn namelijk extra gevoelig voor alcohol. Het verstoort onder andere de ontwik keling van de hersenen, die dan nog volop in de groei zijn'. De gevolgen zijn niet kinderachtig. Nederlandse kinderen beginnen vroeg met alcohol. Vaak gebeurt dat bij feestjes, onder toezicht van ouders. Vooral tijdens het carnaval vinden veel ouders het moeilijker om 'nee' te zeggen. Feit is dat als je als ouders het drinken toelaat tijdens een feest zoals carnaval, je eigenlijk aangeeft: 'voor deze ene keer is drinken niet erg'. Het kan de nodige discussies opleveren'. Bijna twee derde van de ouders van 16-minners zegt 'nee' tegen alcohol voor hun kind. Maar: hoe ouder het kind, hoe minder stel lig de ouder is. Bij een vijftienja rige zegt nog maar de helft van de ouders nee, zo blijkt volgens de GGD uit onderzoek. 'Ouders heb ben meer invloed op het drink gedrag van hun kind dan ze zelf denken. Blijf dus 'nee' zeggen'. De J/M-brochure is te downloaden via www.alcoholinfo.nl of aan te vragen bij het Centrum voor Publieksinformatie en Documenta tie van de GGD Hart voor Brabant: (013) 464 33 11 of via Centrum- PenD@ggdhvb.nl. Voor meer infor matie kunnen jongeren en ouders terecht op verschillende sites: www.alcoholinfo.nl en www. uwkindenalcohol.nl. OTTO wil groter worden Het Venrayse uitzendbedrijf OTTO Work Force spreekt met bedrijven die het wil overnemen of waar het mee wil samenwer ken. Dat zegt eigenaar Frank van Gool op de website Wijlimburg.nl. OTTO onderhandelt momenteel met vijf tot zes bedrijven over een mogelijke overname. Ook spreekt het bedrijf, dat tien jaar bestaat, met enkele onder nemingen over een intensieve samenwerking. Met welke bedrij ven OTTO (omzet 90 miljoen euro) in onderhandeling is, vertelt Van Gool niet in het gesprek. Het interview vond plaats in het Pool se Wroclaw, waar OTTO dit week end het nieuwe hoofdkantoor voor Oost-Europa opende. OTTO Work Force, de grootste interna tionale arbeidsbemiddelaar van Nederland, is een uitzendbureau gespecialiseerd in het werven en plaatsen van Slowaakse, Tsje chische en Poolse uitzendkrach ten. OTTO zendt dagelijks 3.000 vooral Poolse uitzendkrachten uit als logistiek personeel, produc tiepersoneel en technisch perso neel. Het hoofdkantoor van OTTO Work Force staat in Venray. Rondom het levenseinde In De Kemphaan in Venray wordt op donderdag 25 februari een themamiddag gehouden waar vraagstukken die te maken heb ben met het levenseinde aan de orde komen. Palliatieve Terminale Zorg richt zich op het verminde ren van het lijden en op de verbe tering van de kwaliteit van leven van de patiënt en van zijn omge ving. Loes Roelofs en Riet van de Geer gaan de aanwezigen namens het Netwerk Pallitieve Terminale Zorg Noord Limburg informeren over wat in deze levensfase, uit gaande van de patiënt, de moge lijkheden voor zorg kunnen zijn. Aanvang 14.00 uur. Aanmelden kan via de KBO brievenbus in De Kemphaan voor maandag 22 februari of bij Trees Cadirci via telefoon (0478)581238. Een 38-jarige vrouw uit Venray en een 20-jarige man uit Lelystad zijn in de nacht van zaterdag op zondag aangehouden op verden king van het overvallen van een beveiligingsmedewerker van een asielzoekerscentrum in Well. De twee overvallers hadden wapens bij zich en bedreigden hiermee de 41-jarige beveiliger uit Venlo. Met een nog onbekende buit sloegen zij vervolgens op de vlucht. De gealarmeerde politie kon het duo niet veel later aanhouden op de Ravelstraat in Venray. In de vlucht auto zaten drie personen, van wie er een te voet aan de agenten wis ten te ontsnappen. De andere twee verdachten zijn direct aangehou den en overgebracht naar het poli tiebureau. Bij hen zijn ook wapens aangetroffen. Een zoektocht met speurhonden naar de derde ver dachte leverde geen resultaat op. Inbraak De politie onderzoekt een inbraak, in de nacht van donder dag op vrijdag, in een winkel aan de Grotestraat in Venray. De daders sloegen even voor half drie het glas van de voordeur in en gingen er vervolgens met parfum vandoor. De totale waarde van de buit is nog onbekend. Het gaat volgens de politie om meerdere daders die na de kraak in een auto in de richting van de Wilhelminastraat reden. Een getuige noteerde een kenteken. Daaruit blijkt dat de gebruikte auto, een blauwe Opel Astra Station, eerder die nacht of avond werd gestolen vanaf de Boterbloem in Venray. De politie vraagt getuigen om contact met haar op te nemen via telefoon nummer 0900-8844. Hennepkwekerij opgerold Dinsdagochtend werd in het kader van het project Groene Goud op de Serenadestraat in Venray in een woning een hen nepkwekerij aangetroffen. Agen ten troffen in verschillende ruim tes hennepkwekerijen aan met in totaal bijna 700 planten. De kwe kerij was professioneel opgezet en er was sprake van diefstal van stroom. De kwekerij is met behulp van de gemeente geruimd. Er zijn nog geen aanhoudingen verricht, het onderzoek loopt nog. 3 Omdat Koninklijke Harmonie Euterpe 150 jaar bestaat houdt de vereniging dit jaar tal van feestelij ke evenementen. In dit kader hield Euterpe het traditionele carnavals concert van carnavalsvereniging De Piëlhaas in Venray in Schouw burg Venray. Met een gevarieerd programma, dat nagenoeg volle dig werd uitgevoerd door venray- se artiesten, werd het publiek op een gezellig concert getrakteerd. De harmonie en het jeugdorkest brachten een keur aan lichte en carnavalsmuziek ten gehore en opnieuw werd bewezen dat de combinatie van Euterpe en het Venrays Mannenkoor een sterke is. Gezamenlijk ondersteunden zij solisten uit het koor bij een car navalsmedley die volop door de zaal werd meegezongen, zoals dat ook het geval was toen solist Erik Moonen een aantal moderne pop nummers zong. Bijzonder vrolijk waren de trompetklanken van het duo Mart Wijnands en Paul Raedts. De vrouwelijke solisten Marlies Driessen en Nelleke Rijs maakten duidelijk dat de muziek uit Lim burg en Venray komt en daar was het publiek het roerend mee eens. Local Kryner, met zang van Nelle- ke, bestaat uit een vijftal Venrayse muzikanten dat in een parodie zoals de beroemde Oostenrijkse groep Global Kryner doet, Ven- rayse carnavalsmuziek brengt in een Oberkryner versie. Oud-prins Edgar van Kessel bracht met de harmonie het nummer Blaosme- ziek van Gé Reijnders ten gehore en natuurlijk liet ook De Piëlhaas zich niet onbetuigd. Adjudant Fred Janssen presenteerde het concert en prins John II reikte een tweetal culturele plakken uit. Aan Elleke Raedts voor haar jarenlange inzet binnen Euterpe en aan Frank Peters voor zijn grote bijdrage aan de Venrayse (carnavals)muziek. De rode draad was Neutjes Rang. Dit komische trio trad een aantal keren op met muzikale sketches en bewees terecht ambassadeur te zijn van de Narren Universiteit Limburg. Euterpe stond onder lei ding van dirigent Marc Koninkx. Kunstenaar Jan Halmans toont tot medio maart een aantal van zijn recente schilderwerken in het kantoorgebouw van Fortisbank Nederland aan de Patersstraat in Venray. Halmans, geboren in Grave en nu woonachtig in Wanssum, begon na zo'n 35 jaar gewerkt te hebben in het personeelswerk en als organisatieadviseur opnieuw met zijn jeugdhobby tekenen en schilderen. Hij volgde lessen bij schildergroep Amber en een aantal jaren op de vrije academie voor beeldende kunst in Noord Limburg om zo zijn kennis en vaardigheden te vergroten. Sinds een zestal jaren is hij ook lid van de Venrayse schildergroep Ter pentijn en gaat hij zijn eigen weg. Lange tijd werkte hij graag, en worstelde hij, met aquarel. Maar de laatste zeven a acht jaar krijgen olie- en acrylverf vaker zijn voor keur. Daarbij gingen de beelden en onderwerpen, oorspronkelijk realistisch, steeds meer functi oneren als ophangpunten voor het kleurgebruik. Zijn werken verschoven naar geabstraheerd en naar volledig abstract. In zijn werk speelt al enkele jaren de vraag naar de mogelijkheid om het begrip energie, waaruit in feite alles bestaat, in beelden tot uitdrukking te brengen een cen trale rol. Doordat de toegepaste, vaak primaire kleuren, in de wer ken zich herhalen ontstaat toch een zekere rust en evenwicht. De werken in acryl en olieverf zijn geslaagd opgebouwd waardoor sporen van de ontstaansgeschie denis en het materiaalgebruik zichtbaar blijven. Dit in tegenstel ling tot de meeste van zijn aqua rellen die een zekere fragiliteit en ingetogenheid bezitten mede door het daar juist terughoudende kleurgebruik. De Sjanellekes in Venray zijn op zoek naar een uitbreiding van de stembezetting van het koor. Ze zitten niet direct verlegen om uit breiding van het aantal koorleden, maar zoeken versterking in een aantal stemmen en dan met name de tweede stem. Daarom houden De Sjanellekes een inloopavond op maandag 22 februari en ieder een is hiervoor van harte uitgeno- digd. De repetities zijn op maan dag van 20.00 tot 22.00 uur in De Evenaar aan de Merseloseweg in Venray onder leiding van dirigent Corrie Peeters. Wie een inloop avond wil bezoeken, kan zich voor 18 februari aanmelden via boekingen@sjanellekes.nl. Men ontvangt dan van een bevestiging en de datum waarop men uitgeno digd wordt. Binnenkort houdt ZijActief Limburg weer de jaarlijkse Dagen voor alleengaanden voor wedu wen, gescheiden en ongehuwde vrouwen. Deze dagen bieden alleengaande vrouwen in heel Limburg de gelegenheid om elkaar te ontmoeten, te netwer ken en kennis op te doen. Dit jaar is het thema zelfredzaamheid. De Dagen voor Alleengaanden zijn toegankelijk voor zowel leden als niet-leden en worden gehouden op vier locaties, onder andere op 4 maart in 't Brugeind in Meerlo. Vrouwen die interesse hebben, kunnen contact opnemen met het secretariaat van ZijActief Limburg via telefoon (0475)381777 of via e-mail zijactief@zijactieflimburg. nl. Het programma begint met een gebedsviering, gevolgd door de inleiding Komt een vrouw bij de dokter door Roel Sillen en Esther Stoffels van het Huis voor de Zorg. Daarbij geven zij praktische tips en voorbeelden van hoe je kunt opkomen voor jezelf en je belan- gen. Verder staan er handige work shops op het programma, zoals digitale fotografie en pc en klein kluswerk in huis. Voor ontspan ning en inspiratie wordt de film Calender girls, een film over vrou wen die het heft in eigen handen nemen, vertoond. Meer informatie over het programma is verkrijg baar bij Tiny Reijnders via tele foon (0475)452457. Aanmelden kan tot tien dagen voor aanvang. Expositie Manolito De natuur onder water is een expositie van een twintigtal foto werken van fotograaf Manolito Schaeken. De expositie is te zien van 10 februari tot 10 maart bij BiblioNu aan de Merseloseweg in Venray. De fotowerken zijn een ver zameling van een aantal duiktrips in Spanje, op Curacao en de Male diven. De werken tonen de diver siteit aan leven onder water in al zijn kleurfacetten. Meer informatie staat op www.m-schaeken.com. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo kan men twee bij zondere exposities bezoeken op zondag 14 februari. Zo is er de tentoonstelling Gewassen en Gestreken. In de speciaal daarvoor ingerichte ruimte wordt getoond hoe het wassen en strijken zich in de afgelopen eeuwen heeft ontwikkeld van puur handmatige zware arbeid tot de huidige bezig heid met wasautomaten. Veder is er een tentoonstelling van archeologische vondsten in en rond Melderslo. In de jaren 2007 2008 heeft hier een archeolo gisch onderzoek plaatsgevonden. De resultaten van dat onderzoek zijn tentoongesteld in het daglo nerhuisje van het museum. Het museum is tot 1 april geopend op woensdag van 14.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Groepen kun nen op afspraak ook op andere tijden terecht. De demonstaties beginnen om 13.00 uur. Vrijwilligerswerk in De Peel De Werkgroep Behoud De Peel gaat op zaterdag 13 februari ver der met het beheerwerk in de Peel. Wie mee wil doen kan zich opgeven bij het WBdP-kantoor via telefoon (0493)354411 of via (0493)319610. De werkgroep zorgt voor gereedschap en werk handschoenen. Zorg zelf voor laar zen of ander geschikt schoeisel, warme kleding, eten en drinken. Er wordt tot ongeveer tot 14.00 uur gewerkt. Iedereen vanaf tien jaar, die mee wil werken, is wel kom om 9.00 uur bij het kerkje in Griendtsveen. Men gaat deze dag verder met de aanleg van wegen voor de gladde slang door het zagen en stapelen van berken hout. Toon Hermans Huis Voor wie tussen de twaalf en achttien jaar oud is en zelf of iemand in zijn directe omgeving heeft met kanker houdt het Toon Hermans Huis Venlo in het voor jaar elke twee weken een bijeen komst voor jongeren. Dit op de eerste plaats om leuke en span nende activiteiten te ondernemen en om met elkaar te praten of met elkaar te huilen én met elkaar te lachen. De bijeenkomsten gaan vroeg in de avond plaatsvinden en worden geleid door Monica Bis schop. Aanmelden voor deze jon gerengroep kan door contact op te nemen via e-mail info@toonher- manshuisvenlo.nl of via telefoon (077)3211433, Dit kan elke werk dag tussen 9.00 en 17.30 uur. Muzikaal Totaal De veertiende editie van Venray Muzikaal Totaal (VMT) is dit jaar op vrijdag 16 juli. Het centrum van Venray staat dan weer de hele dag in het teken van muziek, van en dóór Venrayse muzikanten. Ook komend jaar verwacht de organisatie van VMT weer veel inschrijvingen van muzikanten van fanfares, bigbands, (gospel) koren, rockbands, close harmony- en smartlappengroepen. Ook is er dit jaar weer een kinderpodium! Ondanks het feit dat de muzikan ten van VMT geen financiële ver goeding krijgen, groeit het aantal geïnteresseerde deelnemers jaar- lijks.Net als andere jaren is de organisatie op zoek naar muzikan ten. Wilt u ook graag alleen of met een gezelschap deel uitmaken van VMT als artiest, dan kunt u een inschrijfformulier downloaden op de website www.venraymuzikaal- totaal.nl. Wandelen Op zondag 11 april wordt een dagwandeling gehouden door de natuur van de Maasduinen. Het is een afwisselende route langs stuifduinen, het Reindersmeer, de munitieberg, het Driesenven, het Wolfsven, de schaapskooi en de Wellse hut. Vertrek is om 10.00 uur vanaf de parkeerplaats aan de N271 bij restaurant Vink aan het Sterrenbos in Well. De afstand bedraagt twintig kilometer of vijf tien kilometer met pauze bij de schaapskooi. Inlichtingen zijn ver krijgbaar bij Truus Kusters via tele foon 06-15388386. De opbrengst gaat geheel naar het project van Alda en Jan Hendriks uit Venray: dit project is een educatief cen trum in San Mateo in Guatemala, waar kinderen naar school kun nen voor een betere toekomst. Ieder deelnemer ontvangt een herinnering uit Guatemala. Aan melden kan, maar is niet ver plicht, via telefoon (0478)541276, 06-15388386, 06-10292205 of via e-mail h.h.kusters@home.nl en aldahaegens@home.nl. Joep Nicolas De Geschied- en Oudheidkun dige Kring Venray e.o. houdt op maandag 22 februari in zaal Het Trefpunt in verpleeghuis Beuken rode aan de Beukenlaan in Venray een lezing. Deze lezing wordt ver zorgd door Lou Moonen en draagt als titel Leven en werken van Joep Nicolas (1897-1972). Nicolas werd geboren in 1897 in Roermond. Het vak van glazenier leerde hij van zijn vader Charles Nicolas in het atelier dat in 1855 door zijn opa Frans Nicolas was opgericht. Behalve glazenier was hij ook kunstschilder en tekenaar. Ook hij is onder te brengen bij de groep kunstenaars van de Limburgse school. Het werk van Joep Nico las is expressief, expressionistisch en kleurrijk. Hij beschouwde het lood niet alleen functioneel maar ook als onderdeel van de compo sitie. Verder ontwikkelde hij enke le technische vernieuwingen in de glasschilderkunst waarvan het opalinetechniek wel de bekend ste is. Deze lezing is ook voor belangstellende niet-leden toegan- kelijk.Aanvang 19.30 uur. Kinderkledingbeurs Peuterspeelzaal Robbedoes in Oirlo houdt op zondag 7 maart van 10.30 tot 12.00 uur een twee dehands beurs voor kinderkle ding (maat 74 tot en met 164) in gemeenschapshuis De Linde aan de Hoofdstraat in Oirlo. Wie kle ding te koop wil aanbieden met een minimum van vijftien stuks en een maximum van vijftig stuks, kan contact opnemen met een van de volgende telefoonnummers: (0478)571780, (0478)690058 of (0478)589074. De verdeelsleutel is als vanouds; 70 procent voor de aanbieder en 30 procent voor de peuterspeelzaal. Kinderbeurs Leunen Iedereen die kinderkleding in de maten 80 tot en met 164, speelgoed of babybenodigdhe den (zoals boxen, fietsstoeltjes, e.d.) te koop wil aanbieden op de kinderbeurs in Leunen, kan een lijst ophalen. Dit kan op maandag 22 en dinsdag 23 februari tussen 19.00 en 20.00 uur in De Schakel aan de Kapelweg in Leunen. Op vrijdag 26 februari van 19.00 tot 21.00 uur kunnen dan de artike len, voorzien van de al opgehaalde en ingevulde lijst, worden afge geven bij De Schakel. Vervolgens gaat de peuterzaal deze spullen verkopen. Van de opbrengst is 70 procent voor de verkoper en 30 procent is voor peuterspeelzaal 't Ukkenest. Tevens wordt er ook kleding ingezameld voor een goed doel. Op zaterdag 27 februari wordt deze halfjaarlijkse kinder kleding- en speelgoedbeurs van 10.00 tot 11.30 uur gehouden. Boekrecensie in Peel en Maas Lauren wordt na een etentje met haar man Roger aangeval len en bewusteloos geslagen. Als ze bijkomt, ontbreekt van Roger elk spoor. Wanhopig roept ze de hulp in van de enige die kan helpen: haar zwager, Nick Heller. Nick Heller, beveiligingsexpert, ex-special forces: een man tegen wie je niet liegt en die naar eigen zeggen de meest volhardende klootzak is die je ooit zult tegen komen. Hij zal zich door niets en niemand laten tegenhouden om de onderste steen boven te krijgen. Auteur Joseph Finder (Chicago, 1958) studeerde aan Yale en Harvard. Hij brak met Paranoia internationaal door, er werden in Nederland en België ruim 40.000 exemplaren van ver kocht. Hij woont met zijn vrouw in Boston. Fraude is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 19.95 euro. Toetje en Loetje willen furore maken Als haar man verdwijnt is er maar één die kan helpen

Peel en Maas | 2010 | | pagina 11