'De het van 2010 Hé I4 ïvenemenren?porr^rerte^ Naschools 5porten? demo s, dinios? fen heel nieuwe kijk op sport? Wij zijn nog op zoek naar goede schrijvers és JEANS MODE CASUALS Er is geld, er is tijd, er is mankracht. Nu nog de ideeën! Hoofd- en eindredactie: Jimmy Van Rijt, Patrick Förtsch (adjunct) Redactie: Femke Hendriks, Roos Versteegh Eindverantwoordelijkheid: Van den Munckhof bv Heb je suggesties voor de jongerenpagina? Mail dan naar de redactie: jongerenpagina@gmail.com Nieuwe Olympische wintersport: fiet- sing on ice. Sinds het een paar weken geleden begon te sneeuwen, is het een és door alle mensen zeer veel beoefende •*- sport, die soms hilarische en/of pijnlijke situaties oplevert. De NS speelt op het winterweer in door middel van het 'zoutkaartje'. Hiermee kan iedereen buiten de spits reizen met 40% korting. Maar dan moet je eerst nog naar het station en voordat je daar bent, heb je al zo'n drie keer al je bot ten gebroken. Wat nou schaatsen op natuurijs? De 100 meter sprint kan ge woon op straat gehouden worden! En natuurlijk wordt er ook weer gespe culeerd over een Elfstedentocht. Ga dan gewoon naar Finland, daar kun je het hele jaar door een Elfstedentocht houden. O nee, want daar heb je na tuurlijk ook elf steden voor nodig en die zijn er in zo'n dunbevolkt land niet. Maar met de weersomstandigheden van de laatste tijd kun je prima een Elf stedentocht houden zonder schaatsen. Gewoon op de fiets, want Nederland is een fietsland. Wie het eerst in Leeu warden is zonder uit te glijden! Femke Hendriks www.wolffjeansvenray.nl De Bleek 62-64 Venray Heb je nog leuke ideeën die met sport te ma ken hebben? Als je in je vrije tijd wilt sporten (daarbij horen de alledaagse sporten zoals voetbal, maar ook de aparte categorieën zoals beachsporten), als je ideeën hebt die met sport te maken hebben of als je een sportproject wilt starten, maakt Jules Wijers het mogelijk. Kijk zelf maar eens wat hij erover te vertellen heeft! Na de zoemer de zaal in of het veld op om nog even lekker met vrienden te sporten? Wil je graag lid worden van een judovereniging maar kunnen je ouders het niet betalen? Wil je met klasgenoten breakdancen, maar heb je geen idee waar je dat kunt doen? Zou je een tussenuur willen vullen met een toer- nooitje? Lijkt het je wat om skateclinics te geven aan ba sisscholieren? Als sportconsulent in de gemeente Venray ben ik er voor iedereen tussen de 11 en 20 jaar. Vragen, ideeën, sportprojecten activiteiten, alles kan. Ik ben er voor jou en voor jullie, voor een individuele vraag en voor een groot sportproject. Maar ook als je bijvoorbeeld jeugdtrainer bent, kan ik je onder steunen! Dit kan tijdens je training of anderszins. Net hoe jij het graag wilt. Of heeft jouw team op de sportclub een idee over hoe het beter of Recensie caSé de Uitmarkt Volgens iens.nl, een zeer bekende online recen sent van restaurants, is de Uitmarkt een van de beste cafés van Nederland. Een tweetal redac teuren van de jongerenpagina ging dat eens even controleren. Wij beoordeelden de Uitmarkt op sfeer service, prijs- kwaliteitverhouding en hygiëne. En wat blijkt? De meeste beoordelin gen op iens waren zo gek nog niet! Sfeer: 9/10 Wie de Uitmarkt binnenkomt, wordt meteen on dergedompeld in een gezellige en ontspannen sfeer. Dat komt onder andere door de vlotte ach tergrondmuziek, de passende belichting en door de gevarieerde samenstelling van de gasten. Ook het personeel draagt bij aan de warme sfeer: bij binnenkomst werden we meteen hartelijk begroet. Eigenlijk was er om 18.00 uur geen tafeltje meer vrij (balen voor ons, maar wel een goed teken), maar een van de attente medewerkers wist voor ons toch nog een plekje te vinden. Helaas wel maar tot 19.15 uur. Service: 9/10 Het personeel zorgt ervoor dat je niets tekort komt. Aanvankelijk werd ons zelfs twee keer gevraagd wat we graag zouden eten! (Heel attent, maar een beetje te veel van het goede.) Tijdens het eten komt er niet te weinig en niet te vaak iemand langs, wat erg prettig is. Als je iets wilt, word je erg snel geholpen. Prijs- kwaliteitverhouding: 9/10 Je kunt in de Uitmarkt al een hoofdgerecht krijgen voor een euro of 13. Niet veel dus! Als je denkt dat deze ook voor jongeren aantrekkelijke prijzen ten koste gaan van de kwaliteit van het eten, dan heb Café de Uitmarkt Grote markt 19, 5801 BL Venray Tel: 0478-579677 leuker kan? Er is vast iets te regelen! En denk ook eens buiten de standaardkaders: een mooi toernooi in een opslagloods, beachsporten op het schouwburgplein, een eigen rugbyvereniging of een freerunclub. Wat het ook is, het kan altijd beter. Daarom heeft de Gemeente Venray sportconsulenten aangeno men. Voor naschools sportaanbod, voor sportdagen en om bestaande sportverenigingen te helpen om hun aanbod leuker te maken. Ook clinics en scho- lentoernooien behoren tot het aanbod: het kan al lemaal... Zou het niet mooi zijn als dit verhaaltje ook echt vorm krijgt? Als het niet bij plannen maken blijft? Precies! Maar daar zijn jullie ideeën voor nodig. Als je op het Raayland College zit, kom ik bin nenkort bij je in de klas om het erover te hebben. Maar mailen, sms'en, bellen en krabbelen kan ook. Stel je vraag, vertel je idee! Denk en praat mee! Het worden geen saaie ses sies, het wordt geen gezeur je hebt gewoon de kans om je ideeën te laten horen en om te rea geren op plannen waar jij iets aan hebt. De ver anderingen kunnen snel (binnen een paar weken) plaatsvinden. Er is tijd, er is geld, het kan, het mag. Snel zelfs! Maar dan moet je nog wel even komen reageren. Graag ga ik met je in gesprek op: Maandag 1 februari, 15:15 tot 16:00 of 16:10 tot Vrijdag 5 februari, 14:30 tot 15:10 of 15:15 tot 16:00 Raayland College, gebouw A, kleine aula (rechts). Zit je niet op het Raayland? Maakt niet uit, je bent evengoed van harte welkom! Jules Wijers Sportconsulent voortgezet onderwijs j.wijers@synthese.nl Jules-sportconsulent.hyves.nl je het mis. Het eten was lekker en gevarieerd en ook de hoeveelheid was perfect. Echte aanraders zijn de saté en de ossenhaas (al is die laatste wel wat duurder), maar ook de vegetarische bezoeker heeft aardig wat te kiezen. Pasta's en maaltijdsa lades behoren tot de mogelijkheden. Hygiëne: 8/10 Op de hygiëne hadden we ook weinig aan te mer ken: het bestek en de borden waren keurig schoon. Ook de tafel waaraan we zaten, zag er keurig uit. Eén keer kreeg een van ons een vies glas, maar na dat aangegeven te hebben, werd ons meteen een ander glas gegeven. "Met excuses!" Zeer klant vriendelijk dus. Minpuntje was dat de 'handen- droger' op het herentoilet erg moeizaam op gang kwam. Een enkele bezoeker meende daardoor zelfs dat-ie defect was. Al met al kun je als jongere prima eten in de Uit markt. Kernkwaliteiten zijn vooral de sfeer en het heerlijke eten. Wij geven de Uitmarkt een 8,8. Zelf oordelen? Bezoek de Uitmarkt dan eens: Nieuwsgierig? Ben idee? maandag 1 februcri van hi 16.00 of van 1&Ü hi 1645 vrijdag 5 febnjai van 1*30 hi SB of van S6 /of 1600 Raajand Colege, gebouw A kleine aub (redfs), 2e je daa- g-aag op een van deze We- momerferl DEZE PAGINA WORDT MEDE MOGELIJK GEMAAKT DOOR: BROMFIETS RIJBEWIJS v.a. 1-3-2010 verplicht! meld je nu aan voor praktijk en theorieopleiding Lijkt het jou leuk om mensen te interviewen, om columns te schrijven of om een recensie te schrijven over een cafetaria? Stuur dan een mailtje naar jongerenpagina@gmail.com en wie weet kom jij in de redacie terecht! VERKEERSSCHOOL jk voor w mo'0'' ,p\eidin9 WOLFF Er even tekker 16:45 0612958983 VENRAY: 0476-58435? Noordsingel 23 Venray Horst: 06-10491665 Venray: 0478-584359

Peel en Maas | 2010 | | pagina 20