Gemeente Venray Regenwater afkoppelen, zo doe je dat! Informatieavond over renovatie gemeentehuis Controles brandveiligheid carnaval De politie houdt u op de hoogte! Kwijtschelding van gemeentelijke belastingen PEEL EN MAAS Donderdag 4 februari 2010 - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden Donderdag 11 februari is er een informatieavond over de renovatie van het gemeentehuis. De projectleider en de architect informeren u over de plannen. Middels een presentatie krijgt u een toelichting over het huidige traject en de vervolgstappen. Deze avond is in eerste instantie bedoeld voor raads- en commissieleden. Maar ook u als inwoner van de gemeente Venray bent welkom. Op deze avond geldt echter geen spreekrecht voor het publiek. De informatieavond vindt plaats in De Witte Hoeve vanaf 19.30 uur. Gemeentehuis gesloten Op maandag 15 februari en dinsdag 16 februari is het gemeentehuis gesloten in verband met carnaval. Alleen voor aangifte van geboorte en overlijden is de publieksbalie van 10.00 tot 11.00 uur geopend. Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 05 Net zoals vorig jaar controleert de afdeling Veiligheid Handhaving van de gemeente vóór en tijdens de carnaval een groot aantal horecabedrijven op brandveiligheid. Tijdens eerdere controles zijn tekortkomingen geconstateerd op allerlei gebieden. Als deze zaken bij de komende controles niet in orde zijn, neemt de gemeente passende maatregelen. Tijdens eerdere controles zijn onder andere tekortkomingen geconstateerd op het gebied van: - ontvlambaarheid versieringen - vluchtwegen en nooduitgangen - noodverlichting vluchtwegen - aanwezigheid en keuring blusmiddelen Als het regent, verdwijnen vele duizenden liters schoon regenwater in het riool. Zonde eigenlijk. Daarom stimuleert de gemeente Venray dat inwoners hun regenpijp (en dus het regenwater) 'afkoppelen' van het riool. Verrassende aanpak: brugklassers van het Raayland College dachten de afgelopen weken mee. Een soort Idols in de raadszaal van het Venrayse gemeentehuis. Dat was op maandag 25 januari te zien, toen groepjes brugklassers van het Raayland College hun ideeën presenteerden om regenwater af te koppelen van het riool. "Twee beleidsmedewerkers van de gemeente zaten achter een tafel, en wij moesten laten zien en vertellen hoe we regenwater willen gaan afkoppelen," vertelt Lynn Hermans. "Vervolgens gaven zij punten voor onze ideeën." De twee winnende ideeën kregen als beoordeling een 7,6 en een 7,2. "Het was best spannend!" zegt Sterre Janssen. Zonneklaar Ike Busser, de nieuwe wethouder van onder andere openbare ruimte, was een van de aandachtige toeschouwers. Voor hem is het zonneklaar: schoon regenwater hoort niet in het riool. "Regenwater kan op een veel betere wijze worden afgevoerd en verwerkt dan nu vaak gebeurt. Het is bijvoorbeeld beter als het infiltreert in de bodem. Of als het wordt gebruikt om de tuin te sproeien of een vijver te vullen." Het betekent concreet dat regenwater vanuit de regenpijp ofwel in de grond wordt afgevoerd ofwel wordt op gevangen en nuttig gebruikt. Wie zijn regenpijp afkoppelt, draagt bij aan Uitzoeken "We moesten veel uitzoeken voor deze opdracht," vertelt Stephanie Vennekens. We hebben uitgezocht hoe het riool precies werkt, de voordelen van afkoppeling in een rapport beschreven, en uiteindelijk zijn we gaan nadenken over mogelijkheden om regenwater af te koppelen." Christel Derks vertelt wat zij samen met Lynn Hermans en Sterre Janssen bedacht: "In ons plan wordt het hemelwater via de dakgoot in een regenton opgevangen en gebruikt voor planten en dieren en om ramen te wassen." Fieke Arts bedacht met Anouk van de Craats en Stephanie Vennekens een agrarische toepassing: "Wij willen bij boerderijen water opvangen in een regenton, en het vervolgens door een buis naar het land pompen om te sproeien. Ook kunnen de dieren het water drinken." een schonere leefomgeving en een beter milieu. Afkoppeling voorkomt ook dat de grond in de tuin verdroogt en dat kostbaar kraanwater moet worden gebruikt om te sproeien. En tot slot: minder regenwater in de riolen betekent dat deze minder snel overbelast raken bij hevige regen. - aantal aanwezige personen. Gelet op het belang van de brand veiligheid, neemt de gemeente passende maatregelen als boven genoemde zaken niet in orde zijn. Dit betekent in het uiterste geval dat een horeca-inrichting niet open mag of gesloten wordt tijdens de carnavalsdagen. De gemeente Venray wenst alle carnavalsvierders een gezellige en vooral een veilige carnaval toe! Gezamenlijk het aantal woning inbraken terugdringen. Dat is wat de zeven gemeenten in het politiedistrict Venray samen met tien andere partners willen bereiken met het project 'Waak voor inbraak'. Zij hebben een actieplan samengesteld met der tien acties om dit te realiseren. Een van de acties is het project Hekwerk. Met deze actie laat de politie u weten waar, wanneer en hoe er een woninginbraak heeft plaatsgevonden. Hiernaast een greep uit de woninginbraken in Venray tussen 1 en 31 december 2009. Uw medewerking Deze informatie is regelmatig op de gemeentepagina's in deze krant te lezen. De politie heeft ook uw medewerking nodig! Bel 0900-8844 (lokaal tarief) als u een verdachte situatie ziet. U kunt ook terecht op het politiebureau van de basiseenheid Venray van maandag tot en met zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Kijk voor meer informatie en beveiligingstips op www.waakvoorinbraak.nl. Partners De partners waarmee de zeven gemeenten in het politiedistrict Venray samenwerken zijn de politie, het Openbaar Ministerie, de woning bouwcorporaties Destion, Wonen Horst, Wonen Venray en Mooiland Maasland, de Rabobank, Interpolis, vertegenwoordigers uit de bouw wereld en de provincie Limburg. Tip van de week Controleer uw hang- en sluitwerk. Recentelijk werd het zogenaamde knakken van cilindersloten regel matig toegepast. Locatie Datum Tijdstippen Werkwijze Bijzonderheden Venray, Rosa Manusstraat 12-12-09 21.00 - 4.30 uur Verbreking schuifpui achterzijde woning. Toegang achterzijde via vuilcontainer en platdak garage. Veel goederen weggenomen o.a. laptop, plasma- en lcd-tv, sieraden, geld, gitaar. Venray, Veltumse Kleffen 12-12-09 14.30 - 17.30 uur Ruit vernield van toegangsdeur die niet op nachtslot zat. Digitale tv-ontvanger ontvreemd. Venray, Buizerdlaan 14-12-09 8.05 - 17.40 uur Ingooien thermopane ruit aan achterzijde woning ter hoogte van het slot. Weggenomen o.a.: 2 laptops, spelcomputer, videocamera, digitale fotocamera. Venray, Pastinaak 18/28-12-09 onbekend Forceren slotplaat achterdeur en raam achterzijde woning. Weggenomen: kluis met sierraden. Venray, Eindstraat 22-12-09 13.00 uur Forceren raam achterzijde woning. Weggenomen: geldbedrag. Venray, Kempweg 25-12-09 13.50 - 17.30 uur Ruit ingegooid aan achterzijde woning. Weggenomen: 2 laptops, digitale camera, handtas met inhoud. Subsidie Het Raayland College had direct oren naar dit tamelijk technische project, want het heeft een Technasiumrichting: een nieuw schooltype voor havo en vwo dat gericht is op vernieuwing van het bèta- en techniekonderwijs. Ook wethouder Busser is enthousiast over de samenwerking: "We onderzoeken of een structurele samenwerking met Raayland mogelijk is." Intussen blijft de gemeente Venray het afkoppelen van regenwater zoveel mogelijk promoten. "Afkoppelen doen we als gemeente letterlijk rondom het gemeentehuis, en we promoten het door inwoners subsidie te geven als zij water afkoppelen." Op www.venray.nl Wonen leven Wonen bouwen vindt u meer informatie over deze subsidie. U heeft vorige week de gecombineerde aanslag gemeentelijke belastingen 2010 gekregen. Financiële problemen kunnen een reden zijn om kwijtschelding hiervan aan te vragen. Of u in aanmerking komt voor kwijtschelding, hangt af van uw persoonlijke omstandig-heden. Zo wordt eerst bekeken of er sprake is van vermogen. Onder vermogen wordt onder meer verstaan een bank- of girosaldo dat groter is dan de maandelijkse lasten, contant geld, een auto die meer waard is dan 2.269 euro en de overwaarde van uw eigen woning. Is er geen sprake van vermogen, dan wordt de betalingscapaciteit getoetst. Onder betalings capaciteit wordt verstaan: het positieve verschil tussen de te verwachten inkomsten en uitgaven in de komende twaalf maanden. Ondernemers komen niet in aanmerking voor kwijtschelding. Kwijtscheldingsformulier U kunt voor de kwijtschelding een formulier afhalen bij de gemeente of downloaden via www.venray.nl. Dit formulier 'Verzoek kwijtschelding belastingschuld voor particulieren' moet u afgeven of versturen vóór de laatste vervaldatum die op de aanslag staat. Uiteraard ondertekent u het formulier en voegt u de gevraagde bewijsstukken bij. Per aanslag is één verzoek om kwijtschelding voldoende. Als de gemeente het formulier heeft ontvangen, krijgt u een ontvangstbevestiging. Voorkom te laat inleveren Als u het formulier te laat inlevert, moet u verklaren waarom u te laat bent, omdat de gemeente mogelijk al invorderingskosten heeft gemaakt. Bij een eventuele toekenning van de kwijtschelding is er een kans dat u eerst de al door de gemeente gemaakte aanmanings- en dwangbevelkosten moet betalen. Versnelde kwijtschelding Als u de afgelopen twee jaren in aanmerking kwam voor kwijtschelding van het volledige jaarbedrag van de gemeentelijke belastingen, dan heeft u een speciaal formulier voor versnelde kwijtschelding ontvangen. Is er niets veranderd aan uw inkomen, leefsituatie of vermogen, onderteken dan de verklaring en stuur deze binnen veertien dagen na dagtekening van de aanslag terug naar de gemeente. adv week 5.indd 17

Peel en Maas | 2010 | | pagina 17