HAÖLTEBE PÖLLEKE VOOr BALLON PIET RECEPTIE PBINS ROB I IN WANSSUM CArNAVAL OP BEUKENBODE MINIPLEKSKE VOOB NICOLE VAN OOBSCHOT WIENDBUULEPLAK VOOB JAN LENSEN JEUgDPAAB DE RUUK JEUgD IN OVEBLOON PEEL EN MAAS Donderdag 4 februari 2010 - Pagina 12 Op 21 november 2009 werd Rob Dekkers tot prins 2010 van De Wiend- buul uitgeroepen. Samen met zijn adjudanten Robin Kömhoff en Emiel Jans en zijn nar Niels van der Heijden gaat hij er dit jaar alles aan doen om er samen met De Wiendbuule een schit terende carnaval van te maken. De receptie voor prins Rob I, samen met Wiendbuuleplakdrager Jan Lensen, begint op carnavalszondag 14 februa ri om 16.11 uur in de Wiendbuuletem- pel in Wanssum (party en recreatie De Zandhoek. (Foto Angy Photodesign) Dat het goed ging komen dit jaar met TnR-mök wisten de organisatoren van tevoren. In de voorverkoop waren er al ruim 500 kaarten verkocht. Het programma stond als een huis. "Na vijf jaren hard werken, hebben we afge- lopen donderdag een mooi lustrum feestje gevierd," lachen Koen Mijnster en Daan Janssen. Koen zit sinds vorig jaar in de organisatie en zijn vriend Daan sinds dit jaar. Ook stonden bei den op het podium met hun absurdis- Dizzy Jazzdance danste weer de sterren van de hemel (foto Hoedemaekers Venray) tische act onder de naam Uitstappen rechts!. "De doelgroep is specifiek en dan moet je ook met iets goeds komen anders verliezen de jongeren hun aandacht", aldus Mijnster. De jongeren hoefden hun aandacht niet te verlie zen tijdens de anderhalf uur durende voorstelling. Van carnavalsliedjes tot acrobatiek, van een spannende Uri Gellerachtige act tot energieke dansen van verschillende Venrayse dansgroepen. Klapper van de avond waren Tessa, winnares van Holland's got talent 2009, en Stef Classens, kan didaat van Popstars. Beiden lieten onder eigen begeleiding horen hoe prachtig zij kunnen zingen. De hand tekeningen en foto's naderhand gaven wel aan hoe populair zij zijn. Rob Scheepens, vorig jaar als kermisklant op Circus Mök stond nog niet eerder voor een zaal tieners, maar wist hen met rake grappen vast te houden en zorgde voor een flinke dosis humor op deze avond. Zoals ieder jaar ein digde de avond met een afterparty in de foyer van de Venrayse schouwburg. Twee uur lang hosten en dansten de jongeren op muziek van DJ Djowie. "Deze plek is de enige feestplek waar Venrayse jongeren tussen de 12 en de 15 jaar en jongeren uit de kerkdorpen elkaar kunnen treffen. Het is ook de enige plek waar verenigingen zichzelf aan andere jongeren kunnen laten zien,"aldus Huub Janssen, voorzitter TnR-mök. "Het voor en door-principe staat hoog in het vaandel en we wil len er graag een tweede lustrum aan vastplakken." Dat laatste zal gezien het succes van deze geen probleem zijn. De toekomst van de tienercarnaval lijkt weer even te zijn gegarandeerd. Gerrie van Soest reikte het Haöl- tere Pölleke uit aan Ballon Piet. fout bij het tellen van de stemmen tij dens de gemeenteraadsverkiezingen. Tenslotte werd 'ballonnen Piet' geno mineerd. Deze Piet presteerde het om tijdens de intocht van Sinterklaas een hele lading ballonnen weg te laten vliegen zonder de kaartjes van de kinderen eraan. Wat bleek, Piet had in plaats van een touwtje om ze allemaal los te laten alle touwtjes dwars door geknipt, waardoor de ballonnen de lucht ingingen en de kaartjes in zijn hand achterbleven. Uiteindelijk werd besloten om het Haöltere Pölleke 2010 uit te reiken aan 'ballonnen Piet' De Vastelaoveskrant zal de komende week in sommige wijken aan de deur aangeboden worden. Verder is hij te verkrijgen bij diverse verkoopadres sen (zie www.pielhaas.nl). De prijs bedraagt een euro. Tijdens een prinsenproclamatie op Beukenrode is een prinses gekozen. Het gaat om prinses Rietje I, beter bekend als mevrouw Verberne van afdeling De Vliedberg. Op zaterdag 6 februari wordt een bonte middag gehouden op Beukenrode onder leiding van prinses Rietje. Er zijn optredens van onder meer Dizzy jazzdance, K3 en ook prins John 2 van carnavalsvereniging De Piël- haas maakt zijn opwachting. De muzi kale ondersteuning is in handen van Rats d'r neave. Onder het motto; Of ge ów te goed doet aan 'n sneupke of 'n sigaretje het is allemoal gén probleem, dees dolle vasteloaves daag blieëf ik zeker op de been, wordt het een dolle boel op Beukenrode. Maandagavond werd in een bom volle Rooijerie in Venray de vastela- oveskrant uitgereikt aan prins John II met zijn adjudanten Marc en Fred, jeugdprins Stan I met adjudanten Abe en Bas en aan het boerenbruidspaar Marc en Angelique. De krant, die dit jaar het thema spellen had, wordt jaarlijks gemaakt door de commissie Pers en Promotie van De Piëlhaas. De krant werd door de aanwezigen met waardering ont vangen. Zij kregen allen een leuke attentie behorend bij de krant. Tijdens de avond wordt traditioneel ook het Haöltere Pölleke uitgereikt. Dit klei nood wordt uitgereikt aan iemand die met een mooie blunder het nieuws haalde. Dit jaar waren de belangrijk ste genomineerden Guus Spelbos, die een week voor Koninginnedag al alle mensen die een lintje kregen hiervan al op de hoogte stelde, en de gemeen te Venray genomineerd vanwege de Tijdens de bonte avond in Wans- sum is de hoogste onderscheiding, de Wiendbuuleplak, uitgereikt aan Jan Lensen. Een onderscheiding als 'dank je wel' voor alles wat Jan voor de Wanssumse gemeenschap bete kent. Jan heeft met name zijn sporen verdiend in de sport. Zo stond Jan als bouwkundige aan de wieg van het huidige sportpark de Broekberg, een stichting waar Jan al 40 jaar bestuurs lid van is, waarvan de laatste 15 jaar als voorzitter. Met name de voetbal club is op dit sportpark erg actief en ook van deze club is Jan jarenlang bestuurslid en voorzitter geweest.Ten- nispark de Gagel, ook een onderdeel van de Broekberg, kan altijd op Jan rekenen. Jan was zeer betrokken bij de realisatie van dit park en het kan- tineontwerp kwam uiteraard van Jan zijn hand. Hij zet zich ook volledig in voor de realisatie van een multifuncti oneel sportpark op de Helling. Verder heeft Jan zitting in het bestuur van stichting de Zandhoek en heeft hij een belangrijke bijdrage geleverd aan het binnenhalen van een subsidie van duizenden euro's voor de leefbaar heid van de gemeenschap. Natuur lijk valt er nog veel meer over Jan te vertellen, zoals de stuurgroep provin cie Limburg, de mannenclub 92, de optochtcommissie enz. De receptie voor Wiendbuuleplakdrager Jan Len- sen, samen met prins Rob I, begint op carnavalszondag 14 februari om 16.11 uur in de Wiendbuuletempel in Wanssum (party en recreatie De Zandhoek). (Foto Angy Photodesign) Tijdens de bonte middag heeft Nicole van Oorschot het miniplek- ske van De Wiendbuul in ontvangst mogen nemen voor haar enorme inzet voor de jeugd. Nicole maakt zich vooral op basisschool De Ped- depoel in Wanssum erg verdienste lijk. Zo is zij lid van de oudervereni ging, doet zij de boodschappen en verzorgt ze de was. Sinds drie jaar begeleidt Nicole de communicanten voor en tijdens de communiemis. Ook is zij een zeer actieve en crea tieve 'overblijfmoeder'. Voor de werk groep gezinsmissen zet Nicole zich in om samen met de kinderen liedjes te oefenen. Verder is Nicole een zeer betrokken leidster van jeugdbewe ging 't Zandkasteel. En om het verhaal compleet te maken, is zij in de laat ste week van de schoolvakantie de hele week te vinden op sportpark de Broekberg tijdens de kindervakantie- werkweek van Wanssum-Geijsteren. Zij is er om alles voor te bereiden, maar zeker ook om alles weer op te ruimen en te poetsen. Miniplekske- draagster Nicole van Oorschot, jeugd prins Jop II en jeugdprinses Deveny I houden op zaterdag 13 februari vanaf 20.11 uur receptie in de Wiendbuule- tempel te Wanssum (party en recre atie De Zandhoek). (Foto Angy Photo- design) In het rijk van de Toverhazen Samen met de raad van vier en de regeren dit jaar prins Goof en prin ses Vera met hun adjudanten Sven en Loes en nar Zowi. glitter en glamour gang maken ze er op 12 februari een spetterend feest van in basisschool De Toverbal. In de Cultuurbunker in Overloon is een liedjesmiddag gehouden. Het jeugboerenbruidspaar 2010 bestaat uit bruid Jessy Thijssen en bruide gom is Lars Huysmans. De nar is Wil lem Kuenen. Jeugdprins is Jort Ver hoeven en hij wordt bijgestaan door jeugdprinses Merel Bens. Vervolgens presenteerden de adjudanten Jens Crooijmans (adjudant van de prins) en Karlijn Somers (adjudant van de prinses), de raad van elf, de dansma- rietjes en de volledige boerenbruiloft zich op het podium. vormen Ruuk in l III en Roel Hendrickx en Iris Tax het jeugdprinsenpaar van De Blitterswijck. Jeugdprins Roel III jeugdprinses Iris houden receptie op zondag 14 februari. Aanvang: 15.00 uur. K Carnavalsvereniging De Karklingels uit Oostrum heeft een nieuwe jeugd prins. Het gaat om jeugdprins Giel I (Oudenhoven). Hij wordt bijgestaan door vorst Thijn (Rhul) en nar Ted (Verhoeven).

Peel en Maas | 2010 | | pagina 12