Prijswinnaar Leo Nooijen Uniek bij DA Drogisterij: Eyelove Brillen Raayland top Actie Rode Handen Ondersteuning MEE Open dag bij Harmony Record voor Citaverde College PK Duofiets PEEL EN MAAS Donderdag 21 januari 2010 - Pagina 9 Cheque Met het gereedkomen van het Henseniusplein is ook een einde gekomen aan de actie van Leo Nooijen Kapsalon. Lia Thielen is de winnaar van december en mag een half jaar gratis naar de kapper. DA Drogisterijen en Eyelove Brillen hebben een nieuw shop-in-shop-concept; seri euze optiek binnen de muren van de drogisterij. Eyelove Brillen is opgezet door John Keijsers, oud-directeur van Hans Anders. DA en Eyelove Brillen maken het kopen van een bril op sterkte laagdrem pelig. Binnen de DA Drogis terijen worden 150 modieuze brillen gepresenteerd voor een vaste lage prijs. De speci aal opgeleide DA-winkelme dewerker adviseert de consu ment, die binnen twee weken de bestelde bril kan ophalen. De 150 zeer modieuze montu ren worden gepresenteerd in een opvallend wandmeubel. Op deze manier kan de consument op haar gemak allerlei monturen passen zonder verplichtingen. De prijs van een complete bril op sterk te (montuur plus glazen) is 45 euro en voor een multifocale bril (inclusief leesgedeelte) 95 euro. Tevens zijn alle brillen voorzien van een ontspiegeling en kras- werende laag. Bij hogere sterktes worden zonder bijbetaling glazen extra dun geslepen. Dit is in de meeste gevallen honderden euro's goedkoper dan bij de opticien. DA-ondernemer Van Zoggel van DA Van Zoggel in Venray juicht de samenwerking met Eyelove Brillen toe: "Ik vind de verkoop van hippe en trendy brillen op sterkte een mooie match met mijn gezondheid- en schoonheidassor timent. Door Eyelove Brillen op te nemen in ons drogisterijassor timent, maken we het kopen van een bril voor de consument laag drempelig." Vanaf 21 januari 2010 gaat DA Drogisterij Luxe parfumerie Eric van Zoggel in Venray van start met de verkoop van Eyelove Bril len. De medewerkers van DA zul len allemaal een opleiding vanuit Eyelove Brillen volgen, de consu ment mag dus altijd op een des kundige ondersteuning rekenen. "Onze klanten zijn gewend mak kelijk onze zaak in te lopen en kunnen altijd rekenen op een ser- vicegerichte en deskundige win kelmedewerker. Zij zullen bij het Eyelove Brillenmeubel dezelfde ervaring hebben", aldus Fabienne Geraedts, Marketing Manager DA. John Keijsers vult aan: "In de optiekwereld ligt de drempel nogal hoog voor de consument. Door dit unieke shop-in-shop concept binnen DA Drogisterijen maken we het kopen van een bril laagdrempelig. 25 jaar geleden werd de eerste stap gezet om de optiekmarkt toegankelijker te maken, vandaag breekt Eyelove Brillen definitief de optiekmarkt open." Het Raayland College in Venray scoort dit jaar goed in de scholenvergelijking die door het weekblad Elsevier is gemaakt. Het Raayland is een van de drie scholen die met maar liefst twee opleidingen tot de beste scholen van het jaar behoren. De scholen zijn beoordeeld op de gemiddelde prestaties over drie jaar. Basis van de beoordeling is het aantal zittenblijvers en de examen resultaten. Het Raayland College scoort bij vmbo-gt (gemengde en/ of theoretische leerweg) zeer goed. In het jaar 2008 stroomde 100% van de leerlingen door naar het derde leerjaar zonder dat ze bleven zitten. 94% van de leerlin gen behaalde zonder vertraging het diploma met als gemiddeld eindcijfer 6,7. Daarnaast scoorde het Raayland ook goed tot zeer goed in de periode 2006-2008. Bij vmbo-k (kaderberoepsgerichte leerweg) behaalde 99% van de leerlingen zonder zittenblijven het derde jaar. Uiteindelijk slaagde maar liefst 98% zonder vertraging. Ook hier weer een gemiddeld eindcijfer van 6,7 en een score van goed tot zeer goed in de peri ode 2006-2008. Voor de vmbo-b (basis) scoorde het Raayland goed, maar behoorde de opleiding niet tot de top. Wel behaalde hier 99% van de leerlingen zonder doublu res het eindexamenjaar maar het percentage dat onvertraagd slaag de lag op 'slechts' 87%. Bij het vwo behaalde 100% van de leerlingen onvertraagd het derde leerjaar en slaagde uiteindelijk 81% van de leerlingen zonder dat ze bleven zitten. De resultaten over de peri ode 2006-2008 kregen een score van gemiddeld tot zeer goed. De opleiding krijgt daarmee als eind oordeel goed. Ook de havo kreeg als eindoordeel goed, waarbij het niveau van de schoolexamens en het percentage leerlingen dat onvertraagd het eindexamen haalt als zeer goed werden beoordeeld. Ook het Elzendaalcollege in Boxmeer behoort bij de toppers. Zowel de vwo- als de havo-oplei ding scoorde zeer goed. De overi ge opleidingen in de regio, (Scho lengemeenschap Stevensbeek, Dendron College) scoorden over het algemeen gemiddeld tot goed. Cursus zelfbewustwording Zoek je echt een leuke cursus waarin je jezelf (nog) beter leert kennen Doe dan mee met de cur sus Zelfbewustwording die gaat starten in februari. Wil je inzicht krijgen in jouw kwaliteiten, talen ten en beperkende gedachten, wil je beperkingen zoals gedachten, overtuigingen, spanningen losla ten, zodat je vrijer kunt leven in het nu, wil je kennismaken met mindfulness en/ of wil je meer innerlijke rust en meer leven vanuit positiviteit? Kortom, wil je kennis maken met de moge lijkheid om nog meer vreugde te brengen in jouw dagelijks bestaan en manieren leren om actief te werken aan jezelf dan is deze cur sus echt iets voor jou! De cursus wordt gegeven in Venray op 5 maandagochtenden, en start op 1 februari en in Sint Anthonis op 5 donderdagavonden, deze start op 22 februari. De groepsgrootte is maximaal 8 personen, dus als je mee wilt doen..schrijf je snel in. Voor meer info of opgave kijk op www.bewust-helen.nl of bel met Praktijk Bewust-helen, Moni que van der Veen uit Sint Anthonis, telefoonnummer 06-40193253. Poepgoed in ziekenhuis Boxmeer Wist u dat er in iedere klas op de basisschool gemiddeld een of twee kinderen zitten met pro blemen met de zindelijkheid? Sommigen plassen nog in bed; anderen hebben overdag natte of vieze broeken. Zindelijkheids problemen komen dus vaak voor; veel ouders en kinderen durven er alleen niet voor uit te komen. Het is jammer dat dit taboe nog steeds bestaat, want er is een goede behandeling mogelijk. In het Maasziekenhuis Pantein in Boxmeer worden deze kinderen namelijk behandeld door het Box meer Kinder-Incontinentie Team (Bo-KIT). In het Natuurmuseum in Nijmegen is tot 31 januari 2010 de tentoonstelling over de stoelgang van mens en dier: 'Poepgoed'. Het motto van de tentoonstelling is dat er niets gewoner is dan poe pen. Dit sluit goed aan bij de het spreekuur van Bo-KIT, waar het team steeds benadrukt dat kind en ouders zich niet hoeven te scha men voor het plas- of poeppro- bleem. Voor informatie over Bo- KIT: telefoon 0485 567505, of via www.maasziekenhuispantein.nl Op verzoek van de kinde ren en leerkrachten van groep 5 tot en met 8 van de basis scholen Antonius in Veulen en St. Jozef in Heide hebben Marijke en Bart Veldpaus van Helpende Handen afgelopen vrijdag aan de hand van foto's verteld over straatkinderen en kinderarbeid in de metropool Chennai, zuidoost India. Chennai is een miljoenenstad waar verhoudingsgewijs erg veel straatkinderen wonen. Voor meer dan 150.000 kinderen is in deze stad de straat hun huis. De mees ten hebben geen ouders, de ande ren slenteren overdag op straat en gaan 's avonds naar hun ouders, die de rest van de dag hard heb ben moeten werken. Om aan geld te komen moeten deze kinderen bedelen, vele uren in een vieze fabriek werken, schoenenpoetsen of in een restaurant werken. De foto's en verhalen maakten veel indruk, zeker ook omdat de kin deren het leven van deze straat kinderen gingen vergelijken met hun eigen leven. De kinderen waren oprecht verontwaardigd dat hun leeftijdsgenootjes het vele malen minder goed getroffen heb ben. Al pratende kwamen zij tot de conclusie dat onderwijs voor deze kinderen misschien wel het belangrijkste middel is om uit de armoede te komen. Het werd wel moeilijker toen ze ontdekten dat onderwijs (millenniumdoel 2) heel belangrijk is, maar dat een kind niet echt goed kan leren als het honger heeft (millenniumdoel 1) of ziek (millenniumdoel 6) is. Zo ontdekten ze dat alle 8 millen niumdoelen met elkaar verband houden.De kinderen uit Veulen zoeken naar mogelijkheden hoe ze hun leeftijdsgenootjes kunnen helpen. Hun motto is dorpskin deren voor straatkinderen. Ook willen zij in de lente hun bijdrage leveren aan de feestelijke opening van de 'millenniumdoelen fontein' op het Schouwburgplein in het centrum van Venray. Doordat de kinderen spontaan reageerden en veel vragen stelden werd het een levendige en leerzame ochtend. www.helpendehandenindia.nl WILDE GANZEN XXX STEUNT XX* ONZE ACTIE XXX Antonius in Veulen (foto boven) en St. Jozef in Heide kregen bezoek van 'Helpende Handen'. millennium Reportage op www.peelenmaastv.nl 23 r 2 9-2B3 Bijna twee weken lang bezoch ten leerlingen van basisscholen uit de hele regio het JeugdOntmoe- tingsCentrum (JOC) in Ysselsteyn. De kinderen kregen een rondlei ding op de militaire begraafplaats en bezochten de interactieve tentoonstelling Kindsoldaten. De bezoeken vonden plaats in het kader van een wereldwijde actie Rode Handen tegen de inzet van kindsoldaten. Op Peel en Maas TV was dinsdagavond een reportage te zien over de actie Rode Han den. Die is te zien op www.pee- lenmaastv.nl Het ministerie van VWS ver lengt de periode waarin MEE mensen ondersteunt die hun indicatie voor begeleiding ver liezen. Mensen die als gevolg van een herindicatie deels of volledig hun begeleiding verliezen, kunnen zich nu tot en met 30 juni bij MEE melden. De feitelijke ondersteu ning loopt door tot en met 31 augustus. De ondersteuning van MEE is tijdelijk en vervangt niet de ondersteunende of activeren de begeleiding. Heeft u een brief gekregen van het CIZ (Centrum Indicatiestelling Zorg) over het vervallen of verminderen van het aantal uren begeleiding? Dit ter wijl men deze begeleiding tot nu toe wel heeft gehad? Dan kan MEE helpen bij de veranderingen waar mee men te maken krijgt. MEE biedt informatie, advies en onder steuning aan mensen met een beperking. Men kan met allerlei vragen bij MEE terecht. MEE werkt samen met welzijnsorganisaties en gemeenten. MEE is door het minis terie van VWS gevraagd mensen te ondersteunen die hun recht op begeleiding deels of volledig kwijt raken. Deze tijdelijke ondersteu ning door MEE vervangt echter niet de AWBZ-begeleiding die men tot nu toe heeft gehad. Iemand die zijn indicatie voor begeleiding deels of volledig verliest kan zich melden bij MEE. Samen met deze persoon verkent MEE de nieuwe situatie en bekijkt hoe hij zijn zelfstandigheid kan behouden. Zo nodig betrekt MEE het sociale netwerk (familie, vrienden, ken nissen) hierbij. Ook helpt MEE bij het organiseren van alternatieve vormen van ondersteuning. In het hele land zijn vestigingen van MEE te vinden. De dichtstbijzijnde ves tiging is de vinden in Venlo. Meer informatie is verkrijgbaar via tele foon (077)3961515 of kijk op de website van MEE Noord- en Mid den- Limburg; www.mee-nml.nl. VLAKWATERCROSS Zondag 31 januari 2010 www.atvvenray.nl Ruilbeurs in Peelmuseum Verzamelaars die hun collectie uit willen breiden en liefhebbers die graag eens snuffelen tussen het meest uiteenlopende verza- melspul kunnen ook dit jaar elke maand terecht in het Peelmuseum in Horst-America. Tijdens de eer ste ruilbeurs van dit jaar, die op zondag 24 januari op de agenda staat, is een twintigtal stand houders present met een grote variatie aan oude en jonge ver zamelobjecten zoals postzegels, munten, ansichtkaarten, bidprent jes, sigarenbandjes en balpennen. De ruilbeurs wordt gehouden in museumgebouw De Kamphut aan de Griendtsveenseweg in America en duurt van 10.00 tot 13.00 uur. Voor reservering van een tafel of informatie, telefoon (077)4641626. Zie ook www.stichtingpeelmu- seum.nl. Harmony Woonhuisautoma tisering houdt in zijn nieuwe bedrijfspand aan de Kolkweg 22 op zondag 24 januari open huis. Het bedrijf van Edwin Hermans en Peter Franssen heeft zich gespecialiseerd op domotica oftewel het automa tiseren van allerlei functiona liteiten in huis. Hiervoor is MaxxPC ontwikkeld, speciale software om zoveel mogelijk aan de wensen van de klant tegemoet te komen. "Domotica is de volgende stap binnen de ict-wereld. Eerst kreeg iedereen een pc in huis. Vervol gens werden dat laptops en werd alles draadloos aangesloten. Daar in zit een zekere mate van verzadi ging. Domotica is de volgende stap met kansen voor de ict-wereld, maar ook voor installatiebedrij ven", vertelt Peter Franssen. Vol gens hem heeft elk huishouden binnen een aantal jaren een tablet- pc, een touchscreen computer die aan de muur hangt of binnenshuis overal gebruikt kan worden. "Die tabletpc heeft alle functionali teiten van een gewone pc, maar wordt daarnaast volledig ingezet voor woonhuisautomatisering. Of het nu gaat om gordijnen die automatisch dichtgaan, of appara tuur die op een bepaald tijdstip aan- of uitgezet moet worden. Het maakt niet uit. Wat wij doen, is goed luisteren naar wat de klant wil en dit vertalen in een stuk woonhuisautomatisering", vertelt Edwin Hermans. "Mensen willen daar vaak wel in investeren, maar weten niet exact wat ze willen en wat de mogelijkheden zijn als ze bepaalde apparatuur aanschaf fen. Wij gaan ze daarbij helpen. En wij niet alleen. Samenwerking met andere bedrijven is daarbij zeer belangrijk. Want domotica is niet alleen ict, maar heeft ook veel raakvlakken met installatiebedrij ven. Momenteel werken we al met Keijsers-Manders samen, maar we willen ook met andere installatie bedrijven gaan samenwerken." Het bedrijf aan de Kolkweg is dan ook ingericht als een soort proeftuin. "Woonhuisautomatise ring is continu in ontwikkeling en daar willen we actief in meegaan. Onze nieuwe locatie is ideaal om MaxxPC verder uit te ontwikke len." Naast woonhuisautomatise ring is Harmony ook een service punt voor zowel Ziggo als KPN en door samen te werken met HTR heeft het bedrijf ook het Apple- dealerschap verkregen. Voor meer informatie kijk op www.woonhuisautomatisering. com. De open dag is van 10.00 tot 16.00 uur. De jaarlijkse speculaasactie van het Citaverde College in Horst is weer een groot succes geworden. Dit keer was het doel voldoende geld bij elkaar te brengen voor de reparatie en uitbreiding van een 25 jaar oud kindertehuis in het afgelegen gebied Wolefeo op het eiland Flores in Indonesië. Dit tehuis is een van de zes kinderte huizen die gerund worden door de Belgische ontwikkelingswerk ster Marie Jeanne Colson, op Flo- res mama België genoemd. De lat lag erg hoog. Er zouden heel wat pakken speculaas verkocht moe ten worden, want de organisatie streefde er naar om maar liefst 30.000 euro bij elkaar te brengen. Men durfde de lat zo hoog te leg gen, omdat men er op rekende dat de leerlingen die afgelopen zomer het project op Flores, in het kader van een sociale stage, bezocht hadden, hun medeleerlin gen extra zouden weten te moti veren. Er werden in totaal 9800 pakken verkocht. Samen met de bijdragen van de Wilde Ganzen en de NCDO is het doel gehaald. De beste verkopers waren Luc Seuren, Kaja Nijssen, en Joep Ver hees. Zij mochten daarom vorige week de cheque aanbieden aan de voorzitter van Stichting Nati- vitas en mevrouw Kapu. Kapu is op Flores geboren en getogen en heeft enige tijd bij mama België gewerkt. Stichting Nativitas gaat er voor zorgen dat het geld op de juiste plaats komt en rapporteren over de besteding ervan. Met het geld zal het kindertehuis geres taureerd en uitgebreid worden. Als herinnering aan de actie kreeg het college enkele grote posters aangeboden, waarop leerlingen en docenten te zien zijn, terwijl zij tij dens de sociale stage in Flores rijst aan het planten zijn. De opbrengst van de jaarlijkse sponsorloop van de Vijverhofschool uit Tegelen, 1500 euro, is ook voor de kinde ren van mama België bestemd. Bewoners van Servicecomplex Maasduinen Staete hebben onlangs een duofiets in gebruik genomen. Met zo'n fiets kunnen bewoners die niet meer zelfstandig kunnen, maar toch nog graag willen, een rondje fietsen. Dit doen ze met hulp van een maatje (begeleider) Een elek tromotor in het voorwiel maakt het ook voor de begeleider een aangenaam tochtje. De duofiets kon in gebruik worden genomen dankzij een financiële bijdrage van het Fonds Ons Limburg, van 3.000 euro. Vereniging Ons Lim burg heeft haar vermogen onder gebracht bij het Oranje Fonds in een Fonds op Naam: Fonds Ons Limburg. Jaarlijks wordt het ren dement van Fonds Ons Limburg besteed aan Limburgse projecten die zich richten op leefbaarheid in de buurt. Ook heeft afgelopen zomer de Toer Wielerclub Noord Limburg (TWC Noord-Limburg) een sponsoractie opgestart om een bijdrage te leveren aan de aanschaf van deze fietsen. Op 22 augustus is een sponsorfietstocht van Bergen (NH) naar Bergen (L)L gefietst. Aangezien de Toer Wielerclub Noord-Limburg ook sponsor is van het project, heeft zij ook aangege ven dat ze als vaste maatje de inzet van deze duofiets in de toekomst gaat waarborgen. Hiermee wordt het mogelijk om de fietsdagen van tevoren in te plannen en daar waar familieleden of vaste vrijwilligers verhinderd zijn, de vaste maatjes van TWC in te plannen. EEN HALF JAAR GRATIS KAPPER Dorpskinderen voor straatkinderen -I O HANS-HUGO REITZ ïUNTER NOLTING BK Atletiek Triatlon Vereniging Venray harmony (OWInttllMUTlE tra iuvkpim

Peel en Maas | 2010 | | pagina 9