Nieuwe aanpak bureau Halt Peka Kroef zet jubilarissen in het zonnetje Mooi de Mooiste Communiekleding mode centrum Gestolen scooter terug Postzegels fietsvierdaagse erg populair Kletske Horst Ir li Mil# r OSTROf St. Lambertusplein 12 Tel. 077-3986464 PEEL EN MAAS Donderdag 21 januari 2010 - Pagina 7 Bureau Halt heeft - naar aanleiding van nieuwe weten schappelijke inzichten - in samenwerking met ketenpart ners de Halt-afdoening ver nieuwd. Vanaf 1 januari 2010 wordt de nieuwe aanpak inge zet. Belangrijkste elementen zijn een grotere ouderbetrok kenheid, verplicht excuus aanbieden en nog intensiever contact met de jongere. Halt gaat naar eigen zeggen nog meer tijd steken in een intensieve samenwerking met ouders. Ouder betrokkenheid werkt volgens het bureau positief op het leerproces van de jongeren. Ouders worden dan ook vanaf het eerste moment - na doorverwijzing door politie - bij het proces betrokken. De ouders worden door Halt onder steund in hun vaardigheden om strafbaar gedrag van hun kind in de toekomst te helpen voorko men. Aan ouders wordt gevraagd om intensief mee te werken bij het excuus aanbieden en de scha debemiddeling. In de nieuwe werkwijze is excuus een verplicht onderdeel. Halt oefent dan ook met de jon gere en betrekt daar de ouders van de jongere bij. Excuus aanbie den blijkt voor jongeren geen een voudige opgave. Wie schade heeft geleden, moet genoegdoening krijgen. De jongeren is verant woordelijk voor zijn eigen gedrag en moet - naast excuus aanbieden - ook de gemaakte schade vergoe den. Halt begeleidt en bemiddelt daarbij. Halt levert een bijdrage aan de preventie en bestrijding van veelvoorkomende jeugdcrimi naliteit bij jongeren Peka Kroef BV heeft tijdens de jaarlijkse nieuwjaarsre ceptie maar liefst achttien medewerkers gehuldigd. Een unieke gebeurtenis voor het aardappelverwerkende bedrijf uit Odiliapeel, omdat nog nooit zoveel jubilarissen in één jaar geëerd werden. Daarnaast werden de voormalige directeuren van het bedrijf, Gerard Kroef en Henk Kroef, benoemd tot Rector Honorarium (eredirecteur). Vier medewerkers werden naar voren geroepen wegens hun 25- jarig dienstjubileum en maar liefst dertien medewerkers voor hun 12,5-jarig dienstverband. Twee medewerkers werden geëerd vanwege het bereiken van hun pensioengerechtigde leeftijd. Jack Rademakers, hoofd P&O: "Het per soneelsverloop binnen Peka Kroef BV is nihil. Kijk maar eens naar het aantal jubilarissen, ieder jaar weer. Toch een graadmeter voor het feit dat het prettig werken is bij onze firma." Peka Kroef bestaat dit jaar precies 40 jaar. Reden te meer om de voormalige directeuren Gerard en Henk Kroef te prijzen voor hun De beide oud-directeuren, Gerard en Henk Kroef, werden ook in het zonnetje gezet. bewezen diensten voor het fami liebedrijf, met nevenvestigingen in Wanroy, Asten en Venray. "Als medegrondleggers en naamgevers van ons bedrijf, hun pioniersmen taliteit en hun onberispelijke inzet hebben Gerard en Henk Kroef de basis gelegd voor het huidige bedrijf. Hun grote ondernemers visie en zakelijk instinct hebben ertoe geleid dat Peka Kroef ook 40 jaar na oprichting nog steeds een succesvol en dynamisch familie bedrijf is, waar het plezierig wer ken is. Wij zijn dan ook oprecht dankbaar voor hun prijzenswaar dige inzet", aldus Bart Kroef, alge meen directeur van Peka Kroef. Als klap op de vuurpijl kondigde Bart Kroef aan, als dank voor de inzet van het afgelopen jaar, dat in het najaar iedere medewerker van Peka Kroef in de gelegenheid zal worden gesteld om mee te gaan zweefvliegen! "Kunnen onze medewerkers ook eens van boven af ons bedrijf aanschouwen", aldus de trotse Bart Kroef. Mooi de Mooiste Mode In Oostrum werd in januari 1960 op initiatief van de toen malige KAB de vereniging van ouderen opgericht. De vereni ging begon zoals in die tijd gebruikelijk met het leggen van een kaartje voor mannen en handwerken voor vrou wen. Na verloop van tijd sloot ze zich aan bij de Unie KBO Limburg, een onderdeel van de landelijke KBO, en werd de naam gewijzigd in KBO afde ling Oostrum. Tevens werd de vereniging lid van de Venrayse centrale en de seniorenraad. Het aantal leden groeide en er werd begonnen met nieuwe activiteiten, zoals eens per jaar een dagreis, gecombineerd met excursies en lezingen. Soci ale contacten stonden bij ouderen hoog in het vaandel, de behoefte aan meerdere activiteiten nam toe. De ouderen worden niet alleen steeds ouder, maar vooral ook actiever. Vandaar dat er steeds meer wordt ingespeeld op de actieve senior. De activiteitenkalender bevat tegenwoordig een breed scala aan sportieve activiteiten, zoals volksdansen, gymnastiek, koers- ballen, jeu de boules, fietstochten en wandelen en de carnavals- en kerstviering. Sinds een paar jaar kan de vereniging de Watermolen gebruiken, zodat er een koffiemor- gen kan houden en er gebiljart kan worden. Hier wordt gretig gebruik van gemaakt. Bovendien wordt er samen met Oirlo en Castenray jaarlijks en driedaagse reis geor ganiseerd. Verder zijn er themabij eenkomsten, bijvoorbeeld alarm voor ouderen, verkeer, verzekeren, thuiszorg en cursussen, zoals een kookcursus voor mannen en het omgaan met de computer. De les sen worden gegeven in De Kemp- haan.Voor de belangenbehartiging en het assisteren bij het invullen van de belastingpapieren zijn ook vrijwilligers aanwezig. Er zijn ook methodes ontwikkeld om in de toekomst vraaggericht te blijven werken om zo goed mogelijk aan de wensen van de leden tegemoet te komen. Een ideeënbus is opge hangen. Daarin kan men in de bus ideeën, wensen en suggesties deponeren. KBO Oostrum is een bloeiende vereniging, die met haar 284 leden is uitgegroeid tot een van de groot ste verenigingen in het dorp. Het bestuur bestaat uit zeven leden en kan rekenen op een groot aantal vrijwilligers. Er worden jubile umfeesten gehouden op vrijdag 22 en zaterdag 23 januari. Op vrijdag 22 januari van 19.00 tot 21.00 uur in gemeenschapshuis Het bestuur van KBO Oostrum. Den Oesterham aan de Watermo lensraat in Oostrum. Er is deze avond een receptie voor onder meer de leden, afdelingen uit de regio, Oostrumse verenigingen en ondernemers. Verder worden er twee jubilarissen gehuldigd en geven Sub Matris Tutela en de Aostrumse Zangcompeneej een serenade. Op zaterdag 23 januari wordt het feest voortgezet voor leden en partners, met om 14.00 uur een heilige mis voor alle leden in de kerk. Vervolgens vindt in D'n Oesterham een feest plaats. Om 15.00 uur is er koffie en vanaf 15.30 uur is er zang door They en Mary uit Tegelen. Om 16.00 uur begint het optreden van De Theetantes op de Koffie uit Box meer, met als afsluiting een diner waar tweehonderd mensen aan deelnemen. Galaconcerten Venray's Mannenkoor - t w Afgelopen weekend opende het Venray's Mannenkoor in de schouwburg van Venray zijn 100-jarig jubileum op een prachtige manier. Op vrijdag 15 januari en zaterdag 16 janu ari gaf het koor twee dave rende concerten voor uitver kochte zalen. Staande op sokkels werd de geschiedenis van het koor door de bekende Venraynaren Hensche- nius en Poels besproken. Enkele koorleden begonnen de show met 'Daar was een wuf die spon', al snel ondersteund door een gro ter gedeelte van het koor. Aan de hand van gemaakte rei zen vervolgde de show zich en kwamen verschillende nummers voorbij uit het enigszins klassiek Italiaan, Sloveens en Frans reper toire. Ook verschillende succes nummers uit het verleden kwa men voorbij, waar het publiek duidelijk van wist te genieten. Speciaal voor het jubileum werd er een compositie gemaakt, 'Twieë Bieën', die volgens de man nen van het koor goed uitdrukt waar ze voor staan. Enerzijds kent het koor de jaren heen veel ver anderingen, anderzijds blijft het altijd zichzelf en loopt het nog altijd op 'twieë bieën'. Tijdens de show werkt het koor ook samen met andere muziekgezelschap pen. Vlak voor de pauze brach ten de mannen in samenwerking met Harmonie Euterpe een vier tal nummers aan bod in de sfeer van musicals en cabaret. Hoewel het programma voor de pauze al daverend applaus verdiende en kreeg, kwam het hoogpunt pas na de pauze. Met medewerking van de solisten zette het koor een zeer gevarieerd programma neer. Musicalklassiekers als 'Maria' en 'Tonight' (bekend uit Westside Story), 'Don't cry for me Argentina' (uit Evita) en het zeer bekende 'A Brand New Day' (uit The Wizard of Oz) werden door koor en solisten overtuigend uitgevoerd. Dit alles met medewerking van het combo onder leiding van Otto Koolen. Ook de optredens van Renée van Wegberg op vrijdag en Marjolein Teepen op zaterdag, werden met een ovationeel applaus beloond. Beide zangeressen werden door het dankbare publiek terugge haald op het toneel. De optredens van de mannelijke solisten Ron Barents, Paul Francken en Sjang Drabbels kwamen zeer goed tot hun recht in de bijzondere gala concerten van het Venray's Man nenkoor. Alle artiesten zorgden er met hun enthousiasme voor dat het ruim drie uur durende pro gramma steeds bleef boeien. Het enthousiasme van het publiek liet zien dat het Venray's Mannenkoor Het Venray's Mannenkoor ver zorgde afgelopen weekend twee prachtige jubileumconcerten in een bomvolle Schouwburg Venray. terug kan kijken op twee bijzon dere en geslaagde avonden. De politie heeft zondagavond op de toerit naar de rijksweg A73 richting Cuijk een, naar later bleek, in Duitsland gestolen motorscooter aangetroffen. Het gemonteerde kenteken bleek twee weken geleden in Venray gestolen te zijn. Surveillerende agenten zagen op de Oeffeltseweg in Haps twee auto's en de scooter rijden. Ter controle zetten ze de achter volging en zagen dat ze de A73 opreden. Toen de agenten boven aan de toerit kwamen, lag daar de scooter onbeheerd en met draai ende motor. De auto's waren reeds uit het zicht verdwenen. Meerdere agenten, onder wie een honden- geleider, zochten vervolgens zon der succes in het aangrenzende gebied (de voormalige vuilstort) naar de mogelijk bestuurder van de scooter. Bij een controle van een andere politie-eenheid was het echter wel raak. In een auto zaten drie mannen van 21, 19 en 18 jaar uit Venray, die zich niet konden legitimeren. Zij werden op grond daarvan aangehouden, maar konden niet direct in ver band worden gebracht met de gestolen scooter. Daarom moest de politie ze in vrijheid stellen. Ze kregen wel een bekeuring omdat ze geen identiteitsbewijs bij zich hadden. Dinsdag 26 januari 19.00 uur t/m woensdag 18.00 uur (herhaling om het uur) Items: Finale metamorfose Vooruitblik Vlakwatercross Uitzending gemist? Kijk op www.peelenmaastv.nl De jubileumpostzegels van Fietsvierdaagse Venray zijn erg in trek bij landelijke verzame laars. Dat meldt het bestuur van het populaire fietsevene- ment, dat in 2009 zijn 25-jarig jubileum vierde met tal van extra activiteiten én de uitgave van een jubileumpostzegel. Deze postzegels werden enige tijd geleden op de sites van Marktplaats en E-Bay te koop aangeboden. Vanaf die tijd wordt de penningmeester regelmatig benaderd met de vraag of de vel letjes postzegels nog te koop zijn, laat het bestuur weten. 'Deze vragen kwamen uit heel Neder land, onder meer uit Terneuzen en Ede. Van de eerste uitgifte zijn nog enkele velletjes in voorraad en er is inmiddels een tweede oplage uitgegeven, die duidelijk afwijkt van de eerste. De zegels worden door het bestuur gebruikt als frankeerzegel en aan verzame laars, per velletje van tien en zon- Droomband in Bibliotheek In de bibliotheek in Venray ont dekken kinderen tijdens de work shop Bewegen op muziek, door de Droomband, hun lijf. Daarnaast wordt er bij alle dansen gezongen. De liedjes passen bij de dans en andersom. Het ene moment bewe gen de kinderen als grote stevige olifanten en het andere moment zijn het onschuldige, vliegensvlug ge muisjes. Samen met leden van de Droomband fantaseren ze erop los om een denkbeeldige douche druppel van de ene arm naar de andere te laten rollen, omhoog te gooien en op te vangen met je neus. Er wordt gewerkt aan fanta sie, inlevingsvermogen, concentra tie, emoties en lichaamsbeheer- sing. Alles gebeurt in een leuke, ontspannen, maar vaste structuur. De kinderen kunnen zich tijdens deze workshop volop laten gaan. Deze activiteit van de onderbouw vindt plaats in het kader van de Limburgweek en de Nationale Voorleesdagen op woensdag 27 januari van 14.00 tot 15.00 uur bij BiblioNu Venray aan de Merselose- weg. Aanmelden kan via aanmel- dingen@biblionu.nl. der winstoogmerk, verkocht. De naamsbekendheid van het evene ment staat voorop.' De postzegels zijn te bestellen door een bedrag van 5 euro over te maken op reke ning 12.81.40.631 ten name van Stichting Fietsvierdaagse Venray, onder vermelding van naam en adresgegevens. Na ontvangst van bovengenoemd bedrag worden tien postzegels naar het opgege ven adres verstuurd. Botsing Op de kruising van de Kleef- straat en de Straelenstraat in Ber gen vond maandagavond rond 19.40 uur een aanrijding plaats, waarbij een vrouw uit Bergen gewond is geraakt. Ze is met onbe kend letsel overgebracht naar het ziekenhuis. De vrouw zat als pas sagier bij een 25-jarige man uit Venray in de auto. De Venraynaar reed over de Straelenstraat en zag een auto, die van rechts kwam, over het hoofd. In de andere auto zat een 25-jarige man uit Bergen. Beide bestuurders bleven onge deerd. Kerstpuzzel Peel en Maas Bijna 150 mensen deden mee aan de kerstpuzzel in nieuwsblad Peel en Maas. De juiste oplos sing was: 'Gastvrijheid'. De vier gelukkige prijswinnaars van een boekenbon ter waarde van 20 euro zijn Annemie Gertzen- Zweipfenning uit Venray, Marian de Kleijn uit Oostrum, Marcel Blok uit Maashees en de fami lie Gerrits-Keijsers uit Overloon. Zij hebben hun prijs inmiddels ontvangen. Bij Venraynaren was hij niet erg bekend ofschoon hij jarenlang, tot zijn sterven enkele weken geleden, in het centrum heeft gewoond: Pas toor Spekschate. Een on-Lim- burgse, maar wel oer-Hollands klinkende naam. Bij mijn aan treden als deken, zes jaar gele den, ging ik kennismaken. In het adresboek van ons bisdom stond zijn naam in de catego rie: 'in ons bisdom woonach tige priesters uit andere bis dommen'. Hij was eigenlijk priester van het bisdom Lafay ette, U.S.A. Toen ik hem de eerste keer ont moette was hij 88 jaar. Na die eer ste ontmoeting volgden er meer. Zijn levensverhaal maakte indruk. Zijn worsteling in zijn jonge jaren om priester te worden, zoals hij voelde dat het vanuit zijn roe ping zou moeten zijn. Zijn vertrek naar de Verenigde Staten, waar hij mooie jaren meemaakte maar wel in een klimaat dat funest was voor zijn gezondheid. Zijn terugkomst naar Nederland met de lange jaren van geduldig tobben met zijn broze gezondheid. Graag had hij mensen om zich heen. Hij was een parochiepastoor in hart en nieren, die ongewild tot een soort kluizenaar werd. In de jaren dat ik hem mocht kennen en in de gesprekken die we hadden, heb ik hem wel eens gezegd: 'Pastoor, als er nog heili gen in Venray zijn dan bent U er één van'. Uiteraard wuifde hij dat hartelijk lachend, maar bloedse rieus weg. En het zou hem ook zeker niet bevallen als hij wist dat ik dat hier zou opschrijven. En toch doe ik het. Hij werd tijdens zijn leven welgeteld veertien keer bediend. De eerste keer toen hij nog een kind was. Zijn ouders kregen van de dokter te horen: 'Uw zoon zal niet oud worden'. Zijn hart was heel zwak. Eens trof ik hem aan op bed en hij zei: 'Soms heb ik dat, dan word ik wakker en kan ik mij niet bewegen. En dan denk ik maar: ofwel het trekt weer bij en dan kan ik straks toch weer uit bed. Ofwel Onze Lieve heer komt mij halen. Hoe het ook zal gaan, het is allebei goed.' Dat zijn geest al tijdens zijn leven in Gods hand lag, was te zien aan de heldere blik in zijn ogen, de mildheid van zijn woorden en de transparantie die van hem uitging. Een stille hei lige in Venray, met een kleine club zorgzame zielen om hem heen die zich zijn lot aantrokken. De avond van de 23e december was ik nog bij hem. Ik wist dat hij voor de feestdagen graag wilde biechten. Na een paar keer bellen ging de deur open, in zijn pyjama op blote voeten heette hij me wel kom. Ik sprak kort met hem, gaf hem de absolutie en zei dat we de volgende dag de kerstcommu nie zouden brengen. Roerloos en wasbleek lag hij die 24e op bed, kruisbeeld op tafel, kaarsen aan, de priesterstola om. Hij bad alles mee en merkbaar geroerd ontving hij de communie. Op de drempel van het jaar, met 94 jaren, ging hij over de drempel van het leven heen. Pastoor Spekschate: 'Ora pro nobis, peccatoribus'. Deken Smeets, Venray. mode en schoenen voor dames, heren, tieners en kinderen KBO Oostrum viert gouden jubileum 100 jaar en springlevend Mwmiïïimu - ''JC ft YWi\ h1 iL' r FRANK SCHAEFrcRS Renovatie Bitumineuze daken Lood- en zinkwerken Velux vensters 0478-511094 Stationsweg 124B Venray-Oostrum

Peel en Maas | 2010 | | pagina 7