r Vernielingen in Oostrum Pas op voor nepambtenaar 'Oversteek Zoo Parc moet veiliger' KAASkeméi ff ff www.dekaaskenner.nl Julicher Meijer PEEL EN MAAS Donderdag 21 januari 2010 - Pagina 3 Architect daagt gemeente Venray voor de rechter Theo Vissers dagvaardt de gemeente Venray om te voor komen dat zijn bezittingen binnenkort in het openbaar worden geveild. Van de belas tingdeurwaarder kreeg de Wanssumse architect vrijdag te horen dat de betaling wordt opgeschort tot de rechter een antwoord heeft gegeven op de vraag of Vissers de legeskos- ten voor het bouwplan Beem- dweg-Postbaan in Wanssum moet betalen of niet. Vlak voor de kerstdagen liet het toenmalige college van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum beslag leggen op de eigendommen van de Wanssumse architect, om hem op die manier te dwingen om voor 20 januari 2010 de legeskos- ten, een bedrag van ruim 30.000 euro, te betalen. Vissers wil echter niet aan die eis voldoen, omdat volgens hem afspraken met voor malig CDA-wethouder Jac Derikx over de opschorting van de lege- skosten niet zijn nagekomen door de gemeente Meerlo-Wanssum. Die afspraken hebben te maken met de aankoop van Vissers van vijftien kavels in Burgveld-Zuid III in Meerlo, als compensatie van alle geleden schade wegens het ver minderen van het aantal wonin gen van zeventien naar vijftien in het woningbouwplan Beemd- weg-Postbaan. Die totale schade is momenteel, met inbegrip van rente en kosten, begroot op circa 236.000 euro. De legeskosten zou den volgens Vissers in deze deal - met inbegrip van de vorderin gen van Vissers op de gemeente - worden meegenomen. CLAIM In het afgelopen jaar kondigde Theo Vissers tevens aan om een claim van ruim een miljoen euro bij de gemeente neer te leggen. Hij zegt recht op dit geld te heb ben, omdat de gemeente Meerlo- Wanssum bij het bouwproject aan de Burgemeester Ponjeestraat in Wanssum onder meer zou heb ben gefaald bij het opstellen van het bestemmingsplan. Daardoor werd het project enorm vertraagd. Over het hele hoofdpijndossier is Vissers zowel in gesprek met de gemeente Horst aan de Maas als Venray. En dan gaat het met name over het bouwplan Post- baan-Beemdweg in Wanssum, de Burgemeester Ponjeestraat en de vijftien bouwpercelen die hij in Meerlo kocht. Die onderhandelin gen zijn echter nog niet afgerond en worden volgens de architect 'gefrustreerd omdat er geen een duidigheid is over de bevoegd heden na de opsplitsing van de gemeente Meerlo-Wanssum'. "Ik ben op dit moment een speelbal tussen twee gemeenten", zegt Vis sers. "Ik ben van mening dat ik duidelijke mondelinge en schrif telijke afspraken heb gemaakt met het voormalige gemeentebestuur van Meerlo-Wanssum. Ik wil de legeskosten betalen, maar heb, in overleg met B en W, de betalings termijn van de legeskosten wél afhankelijk gesteld van de uitein delijke levering van die vijftien compensatiekavels. Ook moeten die legeskosten worden verrekend met nog openstaande vorderingen van mij op de gemeente. Uitein delijk komt de gemeente Meerlo- Wanssum niets na, en vindt tus sentijds een interventie plaats van de gemeente Horst. Die doet van alles, maar slaagt feitelijk nergens in, verschuilt zich vervolgens ach ter het feit dat zij als gemeente niet bevoegd is en verwijst me met mijn verhaal over de legeskos- ten door naar Venray." BESLAG KAVELS MEERLO De gemeente Venray stelt zich op haar beurt op hetzelf de standpunt als de gemeente Meerlo-Wanssum. "Venray behan delt dossiers en de knelpunten daarbinnen afzonderlijk. De leges betreffen kosten voor diensten van de gemeente Meerlo-Wans- sum. Die moeten gewoon betaald worden en dat heeft Vissers tot nu toe niet gedaan, vandaar het beslag. Het beslag is overigens nog niet ten uitvoer gebracht", zo laat een woordvoerder van de gemeente weten. "Maar de gemeente Venray vergeet dat ik hierover met de gemeente Meerlo- Wanssum in april 2009 afspraken heb gemaakt", zegt Vissers. "Die kosten zouden geparkeerd blijven tot die vijftien compensatiekavels in mijn bezit zijn en er duidelijk heid is over het verrekenen van de legeskosten." Het beslag van Vissers op de vijftien kavels in Burgveld-Zuid III in Meerlo blijft van kracht, bevestigt de architect. "Natuurlijk! Want tot op heden heb ik over de toewijzing van die vijftien compensatiekavels nog niks zwart op wit staan. Integen deel, ik ben de laatste weken door de gemeente Horst aan de Maas met mijn rug tegen de muur gezet. Horst aan de Maas eiste begin december 2009 voor de tweede keer van mij dat ik de beslagleg ging op Burgveld- Zuid III op de parkeerrol van de rechtbank zou zetten, om zo meer tijd te krijgen om te komen tot een voor beide partijen acceptabele oplossing van de geschillen. Dat heb ik ook deze keer gedaan, enerzijds omdat Horst aan de Maas dreigde de onderhandelingen direct stop te zetten als ik niet akkoord zou gaan, anderzijds omdat ook ik snel een punt wil zetten achter alle pro blemen. Ik heb er van mijn kant alles aan gedaan om de beslagleg ging op de kavels in Meerlo op te schorten en de gemeente verder ook niet met onnodige kosten te belasten, en wat krijg ik als dank voor mijn medewerking? Dat de gemeente Meerlo-Wanssum beslag legt op mijn bezittingen en ik van Horst aan de Maas vervolgens te horen krijg dat de gemeente heeft besloten dat de afhandeling van de legeskosten een aangelegen heid is van de gemeente Venray. Er wordt gewoon een spelletje met mij gespeeld." Om te voorkomen dat zijn eigendommen deze week worden geveild, en om aan te tonen dat hij slachtoffer is van een bestuurlijke hetze vanuit de gemeente Meerlo- Wanssum, heeft Vissers de gemeen te Venray voor de rechter gedaagd. "Ja, het is te gek voor woorden, maar zo gaat dat in Nederland. Ik heb mijn dossiers op orde, maar ik vraag me af of de gemeenten Horst aan de Maas en Venray als rechtsopvolgers van de gemeente Meerlo-Wanssum dat ook hebben. Want er liggen nog heel wat lijken in die Meerlo-Wanssumse gemeen tekast, dat kan ik je verzekeren." Vernielingen in Castenray In de nacht van vrijdag 15 op zaterdag 16 januari heeft een groepje onverlaten enke le vernielingen aangericht in Castenray. Aan de Castenrayseweg werden enkele balen hooi die als pony- voer dienden in brand gestoken. Bij een bushalte in het centrum werd een fietsrek met betonblok en al uit het trottoir geduwd. In het rek stond nog een fiets die daarbij flinke schade opliep. Enke le tientallen meters verder moest ook de Castenrayse weersteen eraan geloven. Ook hier werd de gehele stellage met betonblok en al uit de grond geduwd en getrok ken. De Castenrayse weersteen werd in mei 2007 op initiatief van Jan Strijbos, voorzitter van het heemkundig genootschap, geplaatst. Oud-inwoners Paul en Toon Kuijpers maakten een prach tige stellage voor de steen, die een plekje kreeg bij de picknickset op de hoek van de Castenrayseweg/ Horsterweg. "In het voorjaar en in de zomer is het daar een komen en gaan van dagjesmensen die de picknickset aandoen voor een rustpauze. Het is steeds weer leuk om te zien hoe ouders de tekst op de bordjes bij de weersteen voorlezen aan hun kinderen. En steevast wordt er gelachen. En dat is ook precies de bedoeling van de weersteen", vol gens Jan Strijbos. Op een ludieke manier geeft de steen de weers gesteldheid van het moment aan. Op een bordje valt te lezen: 'Is de steen nat, dan regent het. Is de steen warm, dan schijnt de zon. Is de steen ijskoud, dan vriest het. Is de steen wit, dan sneeuwt het. Is de steen nauwelijks te zien, dan is het mistig. Beweegt de steen heen en weer, dan stormt het. Gaat de steen op en neer, dan is er een aardbeving'. Op een ander bordje staat de tekst van een komisch, uit vijf strofen bestaand lied over de steen. Dat lied werd op 15 septem ber 2007 gezongen door de toen 81-jarige Wiel Vullings bij gelegen heid van het 50-jarig bestaan van de Castenrayse ouderenbond. "Een dergelijke weersteen is ook op enkele plaatsen in Nieuw- Zeeland, Engeland, Schotland, Duitsland en in Nederland te zien, onder meer op Ameland. Maar dus ook in Castenray", vertelt Jan Strijbos. "In april 2008 werd de weersteen door het Team RVF Wanssum opgenomen in 'geoca- ching'. In de buurt van de weer steen is een 'cache' verstopt. Dat is een heel klein kokertje met een opgerold papiertje, waarop je een en ander moet invullen. De bedoeling is om met een gps via coördinaten de cache te vinden. Deze hobby wordt internationaal De vernielde weersteen. beoefend. Via internet kan men de nodige informatie en ook de coör dinaten vinden. Hieraan is ook een korte wandeling door Castenray verbonden en daar wordt vrij veel gebruik van gemaakt. Het is dus belangrijk dat de weersteen zo spoedig mogelijk wordt terugge plaatst. De cache is op internet tij delijk offline, totdat het heemkun dig genootschap de stellage weer heeft opgeknapt en teruggezet." In Oostrum zijn wederom grote vernielingen aangericht. In de nacht van vrijdag 8 op en zater dag 9 januari 2010 werd voor de tweede keer in korte tijd de kerst verlichting in de kerstboom op het dorpsplein vernield. Daarnaast zijn twee vlaggenmasten geheel afgebroken.Tevens werden bloem potten en straatmeubilair van omwonenden op het plein aan getroffen. Het gaat om een scha depost van rond de 2500 euro, zo meldt de dorpsraad. De dorpsraad heeft aangifte gedaan bij de poli tie en weet inmiddels ook wie er verantwoordelijk zijn voor de ver nielingen. "We gaan proberen de kosten te verhalen op de daders", vertelde dorpsraadvoorzitter Joos Linskens vorige week tijdens de dorpsraadvergadering in gemeen schapshuis D'n Oesterham. "Er moet een einde komen aan deze vernielingen, want het kost de dorpsraad handenvol geld. Dit mag niet gebruikelijk en normaal worden." De gemeente waarschuwt bur gers voor personen die aanbellen en zich niet kunnen legitimeren. Dat gebeurde onlangs tot twee keer toe bij een adres in Oostrum. Daar belde een onbekende man aan die zei namens de gemeente Venray te komen om de riole ring te controleren. De bewoon ster vertrouwde het niet en deed niet open. Bovendien meldde ze het voorval bij de gemeente en de politie. Medewerkers van de gemeente kunnen zich bij huisbe zoeken altijd legitimeren. Hierom mag de burger hen altijd vragen. Voor rioleringswerkzaamheden komen medewerkers alleen op afspraak of op verzoek van de burger zelf. Personen die zeggen namens de gemeente Venray te komen en dat niet kunnen aanto nen, hoeven niet te worden bin nengelaten. Dat geldt overigens ook voor personen die namens andere organisaties aan de deur komen. Commissie bezwaar buigt zich over afwijzing subsidie De gemeente Venray wil graag meewerken aan het bouwplan van Theo Vissers aan de Burgemeester Pon- jeestraat in Wanssum. Zodra de architect uit Wanssum juridisch eigenaar is van de gronden en opstallen aan de Blitterswijckseweg 2, is het college van B en W bereid om in te stemmen met een wijzi ging van het bestemmings plan voor het opsplitsen in twee woningen van de in dit deel van het plangebied gele gen langgevelboerderij. De andere percelen zijn al in het bezit van Vissers, die zo snel mogelijk wil beginnen met het bouwen van de woningen. Zoals bekend zette de Raad van State het licht op groen voor de de bouw van 68 woningen aan de Burgemeester Ponjeestraat in Wanssum. De raad keurde onlangs het bestemmingsplan daarvoor goed, ondanks bezwaren van omwonenden en een naburige pluimveehouderij. De bouwver gunningen kunnen nu worden afgegeven. De architect heeft voor het bouwplan drie hectare grond verworven, maar een hectare is nog niet geleverd. Dat betreft grond van pluimveehouder Frans Bouten, met wie Vissers al een tijdje in de clinch ligt over het ver plaatsen van een persleiding die onder het beoogde bouwterrein ligt. Eind 2009 oordeelde de rech ter in Den Bosch in hoger beroep dat de architect niet hoeft op te draaien voor de kosten van het verleggen van de persleiding. Pas zodra die onzekerheid is wegge nomen, moet Vissers de koopsom betalen aan Frans Bouten, van wie de architect in mei 2008 de grond met boerderij en opstallen kocht. Vissers wil de boerderij van Bou ten opsplitsen in twee woningen en daarvoor is de bestemmings planherziening nodig. De gemeen te Meerlo-Wanssum werkte ook mee aan de bestemmingsplanwij ziging, vertelt Vissers. "Dit verhaal kreeg echter een andere wending tijdens een vergadering van de commissie Ruimte, waarin Bouten spreekrecht aanvroeg en de com missie voorloog dat er geen over eenkomst was. Vervolgens werd dit punt onterecht van de agenda gehaald door toenmalig wethou der Jac Derikx, die het zoveelste ambtelijk advies naast zich neer legde." Op het andere deel van het bouwterrein wil Vissers zo snel mogelijk aan de slag. "Het bestem mingsplan is sinds kort onherroe pelijk, de schop kan de grond in. Ik kan ruim vijftig woningen op mijn eigen grond realiseren, en wacht de ontwikkelingen tussen het waterschap en Frans Bouten verder wel af. Zij moeten het met elkaar eens worden over wie de kosten voor het verplaatsen van die persleiding gaat betalen. Daar ben ik verder geen partij in." Waar Vissers wel een belang rijke partij in is, is de kwestie waarover de commissie bezwaar van de gemeente Venray zich bin nenkort buigt. De architect heeft namelijk bezwaar aangetekend tegen de afwijzing van de gemeen te Meerlo-Wanssum van een door Vissers ingediende aanvraag voor de tweede tranche van de stimule ringsregeling woningbouwprojec- De Progressieve Kombinatie Boxmeer pleit voor de aan leg van een zebrapad over de Stevensbeekseweg. Zodat de bezoekers van dierenpark Zoo Parc in Overloon veiliger de drukke weg kunnen overste ken. PK-raadslid Maarten Wiggers de Vries heeft vragen gesteld aan het college van Boxmeer. Overloon is een toeristisch speerpunt van de gemeente en daaraan levert Zoo Parc een belangrijke bijdrage. De PK vindt dat de gemeente dan ook verplicht is de veiligheid van de toeristen te waarborgen. Zoo Parc heeft een nieuwe grote parkeer plaats aangelegd aan de overzijde van de Stevensbeekseweg. Dit is een drukke doorgaande weg. Veel bezoekers, vooral ouders met kin deren en grote schoolgroepen, ste ken lopend deze weg over. "Zeker in de zomer is het hier een drukte van belang", zegt Wiggers de Vries, die alleen een oversteekplaats op een lichte verhoging onvoldoende Vervolg voorpagina Gemeente werkt mee aan omstreden tbs-woning De Rooyse Wissel telt 148 inter ne behandelplaatsen. Daarnaast zijn er nog eens dertig resociali- satieplaatsen in woonhuizen in de omgeving, onder meer in Venlo. Een deel hiervan zal straks onder dak krijgen in de nieuwe verlof woning aan de Wanssumseweg. Directeur De Beer heeft altijd uitgesproken er geen voorstander van te zijn dat de bijna uitbehan- delde tbs'ers op verre afstand van de kliniek verblijven. Daarom wilde hij ook per se de bouw van de verlofwoning in Oostrum door zetten. Tevens gaat De Rooyse Wis sel de grote parkeerplaats aan de Wanssumseweg uitbreiden. Er zijn nu 85 parkeervakken. Dit blijkt in de praktijk veel te weinig te zijn. Dagelijks staan er auto's gepar keerd in de berm van de oprit. Het parkeerterrein wordt straks uitgebreid met 54 vakken. Voor de uitbreiding moet wel een gedeelte van het bos (960 vierkante meter) gekapt worden. Vanwege ontsnap pingsgevaar moeten de parkeer plaatsen op minstens vijf meter afstand van de omheining komen. vindt. "Want sommige auto's rij den zelfs door zonder enige vaart te minderen." De PK pleit dan ook voor de aanleg van een zebrapad. Dat heeft een veel groter verkeers- remmend effect. "De automobilis ten weten dan: ik moet stoppen", aldus het PK-raadslid. "Overste kende voetgangers hoeven niet meer te aarzelen of ze wel of niet mogen oversteken. Een zebrapad schept duidelijkheid." Overval mislukt De politie is op zoek naar een man die woensdagavond pro beerde een taxibusje te overval len op de Henri Dunantstraat in Venray. Iets voor half twaalf stopte het busje met twee passagiers bij de bushalte bij de rotonde. Er stapte een onbekende man in die de chauffeur met een wapen bedreigde. De chauffeur sloeg echter tegen de hand van de ver dachte die er vervolgens vandoor ging en de wijk Brukske in rende. Het gaat om een man van 1.65 - 1.70 meter lang, hij droeg een zwarte jack met capuchon. De politie komt graag in contact met getuigen. Vervolg voorpagina 2010 druk jubileumjaar In het evenementenbeleid staat dat aanvragers, die al op een ande re wijze gemeentelijke ondersteu ning krijgen, niet meer in aanmer king komen voor extra subsidie. De aanvraag van de Bridge Kroegentocht is pas op 20 novem ber bij de gemeente binnengeko men. Omdat dit ruim na de slui tingsdatum van 1 november is, is de subsidie afgewezen. Het komt nog wel in aanmerking voor de tweede ronde. De gemeente gaat vanaf vol gend jaar strenger letten op de financiële afwikkeling van de eve nementen. Er zijn evenementen bij die draaien met een exploi tatieoverschot. Formeel komen winstgevende activiteiten niet in aanmerking voor subsidie. Tot nu toe is hier soepel mee omgegaan en 2010 is nog een overgangsjaar. In de brieven aan de verenigingen is kenbaar gemaakt dat vanaf 2011 de voorschriften strikter worden toegepast. Evenementen die winst maken, zullen hun subsidie deels of helemaal moeten inleveren. SUIKERPINDA'S 500 GRAM 1.98! ten 2009 van het Rijk. Deze rege ling is door minister Van der Laan in het leven geroepen om woning bouwprojecten vlot te trekken die door de economische crisis stil dreigen te vallen. Het Rijk zou de gemeente volgens Vissers een subsidie van 140.000 euro kun nen verlenen als bijdrage in de bouw van veertien starterswonin- gen in het woningbouwplan aan De Ponjeestraat. Derikx weigerde dat verzoek van Vissers echter in behandeling te nemen, omdat het volgens hem niet voldeed aan de eisen van de regeling van het Rijk. Het bouwplan in Wanssum ligt volgens Derikx namelijk niet stil vanwege de economische cri sis, maar door vertraging van het bestemmingsplan. Op de vraag wie van de twee gelijk heeft, zal de commissie bezwaar van de gemeente Venray binnenkort een antwoord geven. Wethouder aan tafel met Vissers Hij gaat binnenkort aan tafel zitten met Theo Vissers. Wethou der Patrick van der Broeck (CDA) heeft de afspraak al in zijn agenda staan. De wethouder, die onder meer volkshuisvesting, planologie en stedenbouw in zijn portefeuil le heeft, wil snel kennismaken met de Wanssumse architect. "Ik heb me nog niet verdiept in het hele dossier, maar ga dat wel snel doen. Verder kan ik daar nu nog niet veel over zeggen, want ik ken de historie niet. Ik wil tijdens het gesprek vooral kennismaken en samen met de heer Vissers bekijken of het gezond verstand in dit verhaal kan gaan zegevie ren." De architect lag jarenlang met het voormalige gemeentebe stuur van Meerlo-Wanssum in de clinch over de ontwikkeling van diverse bouwplannen en weigert om die reden onder meer ook om de bouwleges voor het bouwplan Beemdweg-Postbaan te betalen (zie elders op deze pagina, red.). Music 4 Haiti Op zondag 24 januari houdt het comité Music 4 Haiti een bene fietconcert voor slachtoffers en nabestaanden van de aardbevings ramp, die Haiti heeft getroffen. Dit concert wordt gehouden in café 't Podium aan de Kruisstraat in Ven- ray en begint om 14.00 uur. Het einde is gepland om 22.00 uur. Diverse bands uit Venray en verre omgeving verlenen belangeloos hun medewerking om een grote opbrengst voor Haiti te verwezen lijken. De entreeprijzen zijn voor kinderen twee euro en voor vol wassenen vijf euro. Echtscheiding? Alimentatie? Omgang? Tel.: 0478 - 52 10 70 www.julicher-meijer.nl Leunseweg 6a, Venray PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 21,50 (postcode 58..) 37,75 (overige binnenland) Speelbal tussen gemeenten Weersteen legt het loodje Venray positief over bouwplan Wanssum INFORMATIE ADVIES PROCEDEREN A DVO C ATEN

Peel en Maas | 2010 | | pagina 3