Korfbalsters SVOC'01 overtuigen ATV^fc Oranje Wit blijft winnen Royale nederlaag DES PEEL EN MAAS Donderdag 21 januari 2010 - Pagina 23 41* to SE^ 8ÉDKIJVEN OranjeWit Winst Merselo VLAKWATERCROSS Scholierenloop wedstrijd 30 en 31 januari 2010 www.atvvenray.nl Judo Vereniging Venray vijftig jaar springlevend De Peelkorf op de weg terug SV Oostrum korfbal SV United korfbal SVOC'01-Celeritas 18-7 (11-2). Doelpunten SVOC'01: Linda Claes- sens, Klaartje Philipsen, Kim Dircks en Debbie Wismans (allen 3x), Loes Hellegers en Anke Wen- nekers (beiden 2x), Kelly Wis- mans en Noortje Philipsen. In de overgangsklasse korfbal heeft SVOC'01 een overtuigende zege behaald in de thuiswedstrijd tegen Celeritas: 18-7. In de eerste helft sloeg SVOC'01 de beslissende kloof (11-2) en ook na de pauze bleef de thuis ploeg domineren. SVOC'01 schitterde in deze wed strijd op magnifieke wijze. Een met veel spirit spelende thuisploeg liet Uitslagen Lottum 2-Oranje Wit 3 6-4 Geko-Oranje Wit 7-14 Oranje Wit 2-HBSV 2 13-8 De Peelkorf 5-Oranje Wit 4 4-5 Ajola C1-Oranje Wit C1 7-1 Lottum E1-Oranje Wit E1 0-1 Prinses Irene A2-Oranje Wit A1 5-6 De Korfrakkers B2-Oranje Wit B2 4-3 SVOC'01 D1-Oranje Wit D1 4-2 SDDL D1-Oranje Wit D2 3-2 De Horst B1-Oranje Wit B1 1-9 De Horst A2-Oranje Wit A2 10-7 SKC'06-Welpen 3 6-2 Welpen 3-Peelkorf 5 1-2 Welpen 2-Peelkorf 4 1-1 Peelkorf 6-Welpen 2 2-0 Merselo-Pupilllen F1 3-0 Programma zaterdag 23 januari Spes D1-Oranje Wit D1 12.15 Oranje Wit D2-Playing Girls D1 13.00 Oranje Wit C1-MKV C2 14.00 Oranje Wit B2-Klimop B1 15.00 Oranje Wit B1-Diosa B1 16.00 Oranje Wit A2-Klimop A1 17.00 DES-Welpen 13.25 SVOC'01-Welpen 13.50 Programma zondag 24 januari Oranje Wit 3-SVSH 3 9.45 Oranje Wit-VVO 12.30 Diosa 2-Oranje Wit 2 12.30 Programma woensdag 27 januari De Korfrakkers 5-Oranje Wit 4 21.00 HBSV-Recreanten 21.00 de eerste helft zien hoe goed korfbal gespeeld moet worden. Vloeiende combinaties mondden uit in een doel- puntenfestival. De ruststand van 11-2 was een weelde die zij dit seizoen nog niet hebben gekend. De tweede helft ging de ploeg sterk door en bouwde de riante voorsprong solide uit. Het goede aanvalsspel en de combinaties hierin waren mogelijk doordat de verdediging sterk stond. Een gewij zigde opstelling zorgde ervoor dat ieder teamlid nu kan scoren. SVOC'01 speelde totaalkorfbal vanuit zijn eigen principes. Het leidde tot een mooie pot korfbal om naar te kijken en een dikverdiende zege. Merselo-VIOS 7-4 (4-1). Doel punten Merselo: Nikky Zegers en Angela Litjens (beiden 2x), Diana van der Duijn, Loes Jacobs en Anja van Dijck. De korfbalsters van Merselo heb ben zich uitstekend gerevancheerd voor de zeperd van een week eerder. VIOS had geen schijn van kans tegen een goed spelende thuisploeg: 7-4. In de eerste helft sloeg Merselo een gaatje van drie punten (ruststand 4-1). Nadat de gasten meteen na de rust terugkwamen tot 4-3, besliste Merselo het duel in zijn voordeel. De doelpunten kwamen op naam van Nikky Zegers en Angela Litjens (beiden 2x), Diana van der Duijn, Loes Jacobs en Anja van Dijck. Atletiek Triatlon Vereniging Venray Nostalgie, een wedstrijdgroep uit de rijke historie van Judo Vereniging Venray. Judo Vereniging Venray opent op zaterdag 23 januari het 50-jarig jubileum met een feestavond in de trainingsaccommodatie op het terrein van Sint Anna in Venray. Van 19.00 tot 20.30 uur is er een receptie, aansluitend is er vanaf 20.30 uur een feestavond voor alle (oud-)leden. Zaal Wilhelmina in de Schoolstraat was in de jaren vijftig en zestig voor de Venrayse jongeren een soort van pleisterplaats. Het pilsje kostte toen nog 35 cent bij het toepen werd flink op de tafel geslagen. In dat café werd eind 1959 de basis gelegd voor Judo Vereniging Venray. "De gebroe ders Barents uit Venray waren de echte pioniers", weet bestuurslid en trainer Adrie van Stokkem te vertel len over het ontstaan van de jubile rende vereniging. "Beiden deden aan judo in Horst, maar wilden kijken of er ook mogelijkheden waren om in Venray een judoclub op te richten." Ze vonden een gewillig oor bij kas telein Dorus van den Broek van zaal Wilhelmina. Met Dorus voorop werd er flink geronseld om leden naar de nieuwe vereniging te halen. In januari 1960 was Judo Vereniging Venray een feit. Het eerste bestuur bestond uit de heren Th. van de Broek (voorzitter), Th. de Haart (secretaris), W Linders (penningmeester) en de leden J. van Goch en H. Ingenpas. "In die begin fase telde de vereniging tien, hooguit vijftien leden", aldus Van Stokkem, die vanaf 1970 actief is voor de Ven- rayse sportvereniging. Met de aanstel ling van judotrainer Pierre Royakkers uit Roermond, een autoriteit in de Nederlandse judowereld, haalde Judo Vereniging Venray meteen een kanjer in huis. Een echte judomat ontbrak vooralsnog. Valbreken en afslaan werd gedaan op een te kleine mat die werd geleend van het gymnasium. Door de organisatie van meerdaagse kaart- toernooien en zaal Wilhelmina werd het geld voor een echte judomat bij elkaar gesprokkeld. In 1961 vonden al meteen de eer ste clubkampioenschappen plaats. De club groeide in ras tempo en ook sportieve successen bleven niet uit. Joost Linders werd de eerste Zuid Nederlandse kampioen, terwijl later een nationale titel werd behaald door Ronnie Mulders. Medailles op Zuid Nederlandse en Limburgse kampioen schappen werden door de Venrayse judoka's aan elkaar geregen. De trainingen vonden op verschil lende locaties plaats. Van zaal Wilhel- mina werd achtereenvolgens verhuisd naar De Kruuze, St. Servatius en Den Hoebert. "De verhuizing naar Den Hoebert begin jaren zeventig was een gouden greep", zegt Van Stok- kem. Aan de Westsingel profiteerden we van de komst van de nieuwe wijk Veltum. Het ledenaantal bleef groeien tot 350 judoka's. Daarmee waren we op dat moment een van de grootste judoclubs van Venray." Er volgden nog twee verhuizingen, eerst naar het oude Lyceum aan de St. Antoniusstraat en vervolgens in 1999 naar de huidi ge locatie op Sint Anna. "Het zou een tijdelijke locatie zijn, een noodoplos sing, maar inmiddels zitten we hier al tien jaar." Ondanks dat er volop ruimte is in een van de oude gebouwen op Sint Anna, zou Van Stokken met Judo Vereniging Venray liever vandaag dan morgen verhuizen naar een nieuwe accommodatie bij sporthal De Wet- teling. "Deze accommodatie is sterk verouderd en de ligging is niet echt kindvriendelijk. Er is veel achterstal lig onderhoud waar niets meer aan wordt gedaan. Onze grootste wens voor de toekomst is een eigen hal." De plannen voor een eigen judo hal met twee verdiepingen aan sporthal De Wetteling liggen klaar, de bouwvergunningen zijn aange vraagd. "Maar we hebben al te lang niks gehoord. We gaan er vanuit dat het gewoon doorgaat, maar er is nog steeds geen uitspraak over gedaan. Binnenkort hopen we in een overleg met de gemeente te horen hoe de zaken ervoor staan. Een nieuwe hal is cruciaal voor ons als vereniging. We kunnen dan verder groeien en het is mogelijk om meer activiteiten te ontplooien. Judo voor allochtonen, het aanleren van vallen voor ouderen, judolessen op en voor scholen. Daar naast zal het ongetwijfeld ten goede komen aan de judosport in Venray. We hebben nu 150 leden, verdeeld over junioren en senioren, maar dat aantal mag best omhoog." WIJ-GEVOEL Vooralsnog klampt Van Stokkem zich vast aan de traditie van zijn ver eniging, met natuurlijk het jaarlijkse, internationale judotoernooi als uit hangbord. Met 1500 deelnemers uit 25 landen, verdeeld over 100 catego rieën, geniet het internationale judo toernooi van de Venrayse vereniging inmiddels een wereldwijze status. "We kregen al enorm veel erkenning door de deelname van heel veel Europese landen, maar de status van Europees toptoernooi zijn we aan het ontgroei en. Inmiddels weten judoka's uit Ame- rika en Canada de weg naar Venray te vinden. Toch een erkenning dat we het goed doen." Adrie van Stokkem is er niet de man naar om zichzelf op de borst te kloppen. Hij is meer de man van het wij-gevoel. "Alles wat we in de afge lopen vijftig jaar hebben bereikt, is voor een groot deel te danken aan de zelfwerkzaamheid van de leden. Dat is onze grote kracht. Zelf alles doen, niet overal voor lobbyen. De accom modaties waarin we zijn gehuisvest zijn geweest, zijn voor het grootste deel door ons zelf ingericht. Zonder hulp van anderen. Daar zijn we ook trots op." Dat wij-gevoel komt misschien wel ieder jaar het beste tot uiting tijdens de grote carnavalsoptocht in Venray. De judovereniging is onder de naam De Stieve al tientallen jaren telkens opnieuw present met een ludieke, komische act. Pikante acts als Peep show en Big Boobie Diving staan nog vers in het geheugen gegrift van de bezoekers langs de kant. "De optocht is ieder jaar opnieuw een van de hoogtepunten in het verenigingsjaar. Niet op sportief gebied, maar wel als bindende factor tussen leden en ook oud-leden. Het meelopen is al fantastisch, maar de voorbereiding is minstens even boeiend. En dat we als groep in de smaak vallen, is vaak genoeg gebleken. In al die jaren heb ben we volop prijzen in de wacht gesleept. Ja, ook eerste prijzen." Mochten er nog oud-leden zijn die geen uitnodiging hebben ontvangen, dan zijn ze uiteraard nog wel welkom op de receptie of na aanmelding via info@judovenray.nl op de feestavond. Geko-Oranje Wit 7-14 (5-10). Doelpunten Oranje Wit: Rian Derikx (5x), Kim Hendrix, Yvon ne Theunis, Mandy Litjens en Caroline Michels (allen 2x) en Petra van der Haghen. In de overgangsklasse blijven de korfbalsters van Oranje Wit winnen. De moeilijke uitwedstrijd tegen Geko werd overtuigend gewonnen: 7-14. Doordat Oranje Wit maar zeven basis speelsters had, werd Moniek Houben opgeroepen die een uitstekende wed strijd speelde. In het begin liep het even stroef bij de gasten, maar nadat de aanvalsmachine op dreef kwam, was er geen houden meer aan voor de thuisploeg. Al voor de pauze werd het duel beslist, doordat Oranje Wit de kansen uitstekend wist af te maken: ruststand 5-10. Na de pauze gaf Oranje Wit nog weinig weg en behaalde een makkelijke zege tegen een geduchte tegenstander. Helaas moest Yvonne Theunis 20 minuten voor tijd met een blessure het veld verlaten. Hier voor kwam juniorenspeelster Mandy Litjens in het veld, die goed speelde en ook nog twee keer wist te scoren. Bij de tweede wissel kwam junioren speelster Ilona Janssen in het veld, die voor de eerste keer meespeelde en goed inviel. Er ontstonden nog goede kansen, maar die werden bij een stand van 7-14 niet meer benut. Met nog vijf duels voor de boeg blijft de voor sprong van Oranje Wit op de naaste achtervolgers vijf punten. DES-HBSV 9-20 (7-10). Doel punten DES: Marloes Broeren (4x), Sanne Rijbroek (3x), Wendy Kuijpers en Sandra van Buijtene. De korfbalsters van DES hebben de thuiswedstrijd tegen HBSV met 9-20 verloren. Met een selectie van acht spelers begon DES aan de wedstrijd. De eerste helft kon DES redelijk stand houden tegenover de nummer twee in de competitie. Helaas konden de dames van DES dit in de tweede helft niet meer opbrengen. De eerste helft was een aangename helft om te zien. De dames waren aan elkaar gewaagd en zetten een sportieve wedstrijd neer. De openingstreffer werd aan de kant van HBSV gescoord. Zij kwamen al gauw voor met 0-2. Sanne Rijbroek wist dit enigszins recht te trekken met een kort schot bij de korf. HBSV nam telkens het initiatief tot uitlopen. De gasten konden zelfs uitlopen naar 1-4, waarna Marloes Broeren uit een strafworp 2-4 scoorde. Steeds liep HBSV uit en lieten zij de thuisploeg terugkomen tot een gaatje van twee doelpunten. Op gelijke hoogte kon DES niet komen. Dat was ook te zien aan de ruststand: 7-10. Aan de kant van DES werd nog gescoord door Wendy Kuijpers, Sandra van Buijtene (beide een kort schot), Sanne Rijbroek (straf- worp) en Marloes Broeren 2x (vrije worp). De coach had in de rust wei nig aan te merken op het spel van DES. Hij vond het lekker lopen, maar er moest wel meer gescoord worden. Daarnaast moest het schot er bij de tegenpartij uitgehaald worden, aan gezien zij erg goed op schot waren. Helaas konden de DES-dames dit niet voldoende toepassen in de tweede helft. Een doelpuntenregen aan de kant van HBSV kwam over de dames heen. Er werd aan de kant van DES vele kansen gecreëerd, maar ze gin gen er gewoonweg niet in. Met name Laura Lamers had veel pech. Meer dere schoten van haar rolden de korf uit en in de laatste tien minuten viel ze uit met een enkelblessure. Marloes Broeren wist in de slotfase nog een doelpuntje te maken, maar dit deed er niet meer toe. HBSV wist de score te verdubbelen en de wedstrijd af te sluiten met een zege: 9-20. Zondag 24 januari gaat DES op bezoek bij koploper Roka. Het duel in sporthal De Schans in Reuver begint om 10.00 uur. "Zelfwerkzaamheid is onze grote kracht" Vijf doelpunten van Loes Elbers waren niet genoeg voor een zege van De Peelkorf. De Peelkorf-MBC 9-9 (7-6). Doelpunten De Peelkorf: Loes Elbers (5x), Sharon Wismans (2x), Mayke van Ass en Kim Kus- ters. In de hoofdklasse A korfbal heeft De Peelkorf een belangrijk punt behaald in de strijd tegen degradatie. In sporthal De Wetteling werd het 9-9 tegen BMC. Door twee treffers van Loes Elbers kwam de thuisploeg uit stekend uit de startblokken. Daarna werd het een gelijkopgaand duel, waarbij Mayke van Ass in de slotse conden de ruststand op 7-6 voor De Peelkorf bepaalde. Na de pauze hiel den beide ploegen elkaar in even wicht en eindigden gelijk. De Peelkorf begon zondag goed door meteen in de eerste minuten een 2-0 voorsprong te pakken. Het overwicht was echter van korte duur, want tegenstander BMC, dat ook ieder puntje kan gebruiken in de strijd tegen degradatie, wist door enkele goed uitgespeelde aanvallen al snel weer gelijk te komen en pakte even later zelfs een voorsprong (2-4). Ver volgens nam De Peelkorf het stokje weer over. Een doorloopbal en een mooi afstandschot van Sharon Wis- mans trokken de stand weer gelijk: 4-4. Loes Elbers bracht met haar derde en vierde treffer De Peelkorf weer op voorsprong via een afstandschot en een verdiende vrije worp te benutten: 6-4. Voor de tweede keer in de eerste helft kwam BMC enkele minuten voor rust echter weer op gelijke hoogte. De Peelkorf liet het daar niet bij zitten en een afstandschot van Mayke van Ass zette de ploeg vlak voor rust weer op voorsprong: 7-6. Dit was tevens de ruststand. Hoewel de Peelkorf in de tweede helft een overwicht leek te hebben, bleven de ploegen elkaar niet veel ontlopen. De thuisploeg bouwde de voorsprong in eerste instantie uit en wist dit ook lang vast te hou den (van 8-6 naar 9-7). In de laatste fase van de tweede helft herhaalde de eerste helft zich echter en kwam BMC opnieuw terug tot 9-9. Ondanks enkele mooie kansen aan de zijde van de Peelkorf, kwamen de Ysselsteynse korfbaldames niet meer tot scoren en eindigde deze wedstrijd uiteinde lijk in een gelijkspel (9-9). Ondanks de puntendeling was coach Erwin Dijkstra na afloop tevreden over zijn team. "Er stond vandaag een team dat wilde winnen. Er werd geknokt. Die uitstraling hebben we de afgelopen weken niet getoond. Het is dan jam mer dat je uiteindelijk genoegen moet nemen met een puntje. Er had beslist meer ingezeten. Met name in de twee de helft hadden we de betere kansen. We hadden vandaag een uitstekende slag kunnen slaan. Maar we kunnen als team zelfvertrouwen putten uit dit duel. Ik zie de komende wedstrijden in de strijd tegen degradatie dan ook met vertrouwen tegemoet." MOOI DEBUUT De mindere resultaten in de zaal competitie knagen aan het zelfver trouwen van de Ysselsteynse korfbal dames. Waar was ingezet op een gooi naar de titel moet De Peelkorf nu alle zeilen bijzetten om volgend seizoen niet een klasse lager te moeten spe len. Erwin Dijkstra, die bezig is aan zijn zesde seizoen bij de hoofdmacht, stak afgelopen week nadrukkelijk de hand in eigen boezem. "Je vraagt je natuurlijk af, hoe kan dat? Waarom spelen we niet naar de kwaliteiten die we hebben." Hij stelde in een groeps- gesprek met de korfbaldames zelfs zijn positie ter sprake. "Je gaat je afvra gen of je het nog allemaal kunt over brengen. Of de chemie er nog wel is na zoveel jaren. Het gesprek was voor beide kanten een opluchting, voor mij, maar zeker ook voor de speel sters. Het belangrijkste is dat we ons als team, als De Peelkorf gaan hand haven. Er in die laatste wedstrijden vol voor gaan. Het zou doodzonde zijn als we degraderen, zeker omdat we met deze jonge ploeg nog jaren vooruit kunnen. Daarnaast komen er vanuit de jeugd talentvolle speelsters aan." Dat het niet alleen woorden zijn van de korfbalcoach bewees de pas 15-jarige Pia Bartray zondag tij dens haar debuut voor De Peelkorf: "Het gelijke spel was een verdienste voor het hele team. Zonder iemand te kort te willen doen, was het wel een indrukwekkend debuut voor zo'n jonge speelster", aldus Dijkstra. Handhaven zou ook een passend afscheid zijn voor Erwin Dijkstra die aan het einde van dit seizoen stopt als hoofdcoach. Hij gaat echter niet verloren voor de Ysselsteynse korfbal vereniging. "Ik ga aan de slag als tech nisch coördinator in de jeugdafdeling. Een mooie en interessante uitdaging." Sportnieuws -info "Dit was weer een echte teamprestatie" eerste plaatsen voor Quinten van Rhee, Petran van Acquoij, Aroon Ayas, Rolaan Mohamed, Zijan Ras- sulyar, Rezwan Rassulyar, Martijn Janssen en Murat Okuyucu. Twee de werden Sil Philipsen, Maggy van Hoof en Niels Janssen, ter wijl Stefano Kupers, Chayenna de Man, Goof Classens en Jelle van Acquoij een derde plaats behaal den. Zaterdag 23 januari viert de ver eniging met vele oud-judoka's en huidige leden en verder vele rela ties en vrijwilligers het 50-jarig bestaan. Om 19.00 tot 20.30 uur zal er een receptie zijn waarna de feestavond zal aanvangen. Alle deze jubileumactiviteiten vin den plaats in de trainingslocatie. Mochten er nog oud leden zijn die geen uitnodiging hebben ont vangen, dan zijn ze uiteraard nog wel welkom op de receptie of na aanmelding via info@judovenray. nl op de feestavond. Uitslagen Welpen Merselo 2-SVO 0-1 Midweekd.Wittenhorst-Oostrum 5-7 Midweekd. 2 Oostrum-De Merels 4-10 Pupillen D2 Oostr.-DeEeendracht 7-0 Aspiranten C1 HBSV C1-Oostrum 5-0 Programma zaterdag 23 januari Oostrum E1-Erica E1 9.00 Oostrum D1-Erica D1 10.00 Oostrum C1-Wittenhorst C1 11.00 Oostrum B1-Swift B2 12.00 Programma woensdag 27 januari Oostrum 2-SKC'06 22.30 Pupillen F1 SVO-SV United 14.10 Welpen Peelkorf 2-SVO 15.05 Peelkorf-SVO 15.30 Uitslagen SV United-SKC'01 2-5 Wittenhorst D1-SV United D1 1-2 Peelkorf F1-SV United F1 2-1 SKC'06 F1-SV United F2 4-1 SV United W2-SKC'06 8-0 Des W2-SV United W2 2-4 SV United W3-Merselo W1 0-0 Peelkorf W4-SV United W3 0-0 Programma zaterdag 23 januari SV United D1-De Treffers D1 15.30 SV United E1-Des E1 14.30 SV United W1-SVOC'01 W1 13.00 SV United W1-Des W1 14.15 prijzen Judoka's in de De judoka's van Judo Vereni ging Venray waren afgelopen weekend op twee toernooien actief. Rick en Bas Philipsen en Nic Goumans betraden de wed- strijdmat in Eindhoven op het Matsuru Espoir Toernooi en de jongere judoka's traden in het strijdperk op het toernooi van Judoclub Amby in Maastricht. Op het zeer sterk bezette toernooi in Eindhoven konden de Venrayse judoka's niet doordringen tot op het podium. Nic Goumans kwam slechts tot een winstpartij. Hij moest nog duidelijk wennen aan de vernieuwde wedstrijdregels, die zeker voor hem met zijn til- technieken in zijn nadeel zijn veranderd. Voor Rick kwam er al snel een einde aan het toernooi door een opgelopen blessure in zijn éérste wedstrijd, waardoor hij de strijd moest staken. Bas kwam in de klasse -46 kg. tot een gedeelde achtste, een klassering die redelijk te noemen is gezien de aanwezigheid van nagenoeg de gehele Nederlandse top in deze klasse onder de 17 jaar. Het ging om een zogeheten meetmoment toernooi. Aan het toernooi van Judoclub Amby in Maastricht deden zeven tien judoka's mee. De resultaten waren erg goed. Slechts twee judoka's behaalden geen ere plaats op het podium. Er waren

Peel en Maas | 2010 | | pagina 23