Gemeente Venray werkbezoek nieuw college Openbare bekendmakingen Aanplant Albionstraat Leunen Werkzaamheden pleinen en wegen hervat Prijsvraag voor ommetjes dicht bij huis PEEL EN MAAS Donderdag 21 januari 2010 - Pagina 18 Gemeentehuis Openingstijden - In november en december heeft een aannemer samen met de groenploeg van de KBO de groenstroken langs een gedeelte van de Albionstraat in Leunen verfraaid. Dit gebeurde op initiatief van de dorpsraad en in samenspraak met de gemeente. De grasstrookjes die hier lagen, zijn veranderd in nieuwe plantsoenen met roze bloeiende heesterrozen en hagen van haagbeuk. Deze hagen zullen niet hoger worden dan een halve meter om zo het zicht voor het verkeer niet te belemmeren. Het heeft de nodige moeite gekost om te komen tot de nieuwe inrichting. Tijdens het grondwerk kwamen er namelijk veel beton en stenen tevoorschijn. Ook de weersomstandigheden zaten niet altijd mee en soms moest het werk gestaakt worden. Uiteindelijk is er toch een mooi resultaat gehaald en is de kern van Leunen weer een stukje verder verfraaid. De groenploeg van de KBO verzorgt ook het onderhoud van de nieuwe groenstroken Agenda Bouwplannen Ruimtelijke plannen Uitwegvergunningen Wet milieubeheer Milieu-effectrapportage Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 03 Op dinsdag 12 januari bracht het nieuwe college van burgemeester en wethouders zijn eerste werkbezoek aan Verstappen Verpakkingen BV. Het college kreeg tijdens het werkbezoek informatie over de productieprocessen en een rondleiding. "Een zeer innovatief bedrijf", aldus wethouder Jan Loonen. Verstappen Verpakkingen BV, gelegen aan de Henri Dunantstraat in Oostrum, produceert verpakkingsmateriaal voor de agribusiness en telt ruim veertig werknemers. Het bedrijf heeft alle disciplines in eigen huis; van ontwerp tot het einde van de productielijn. In het productieproces wordt het restmateriaal van het voorgaande productieproces meteen weer meegenomen, zodat van afval geen sprake is. Doosjes van Verstappen, waarin groente- en fruitproducten zijn verpakt, liggen in elke supermarkt. Het college van B en W wordt rondgeleid door het bedrijf. Door de sneeuw en vorst van de afgelopen tijd lag het werk aan pleinen en wegen in de gemeente Venray een paar weken stil. Ook konden enkele projecten niet starten. Inmiddels zijn er werkzaam heden hervat en de planningen aangepast. Op 18 januari zijn de werkzaamheden hervat van de projecten Centrum op de schop, Kennedyplein knapt op, Nieuwe Overloonseweg en de rotonde aan de Westsingel. De aanleg van Deken Thielenstraat start aanstaande maandag. De komende weken kan er natuurlijk weer vorst en sneeuw volgen, dus het is mogelijk dat het werk nogmaals een tijdje stilligt. Voor vijfentwintig plannen om wandelpaden in de Limburgse buitengebieden te herstellen of aan te leggen, is zesduizend euro beschikbaar. De provincie Limburg en de stichting IKL organiseren daarom een 'omme tjeswedstrijd'. Iedereen met een goed plan voor een wandeling dicht bij huis kan eraan mee doen. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. U bent uitgenodigd voor de vergadering van het raadspresidium op maandag 25 januari 2010 om 19.30 uur in het gemeentehuis. 1. Opening en vaststelling van de agenda 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van het raadspresidium van maandag 4 januari 2010 3. Ingekomen stukken en mededelingen a. Lijst majeure projecten 4. Evaluatie raadsvergadering van 4 januari 2010 5. Vaststelling notitie over vervanging van de raadsgriffier 6. Raadsvoorstel tot wijziging van de Verordening op de raadscommissies 2007-2010 7. Benoeming Pool van commissieleden van de fracties 8. Raadsvoorstel tot benoeming voorzitters en waarnemend voorzitters van de raadscommissies 9. Raadsvoorstel tot benoeming van twee raadsleden als lid van de rekenkamercommissie 10. Raadsvoorstel tot benoeming van de leden van de auditcommissie 11. Raadsvoorstel tot wijziging van het reglement van orde voor het raadspresidium 12. Vaststelling concept raadsagenda voor de vergadering van dinsdag 9 februari 2010 13. Notitie planning onderwerpen informatieraad 11 februari 14. Organisatie workshop raadscommissie 15. Notitie met betrekking tot inwerkprogramma raadsleden 16. Rondvraag en sluiting. Aangevraagd Bouwvergunningen - Meerloseweg 12 - gewijzigd uitvoeren van verleende ba080379 (paarden rijhal) (nr. ba100012) - Scheiweg 7 - bouwen van een biggen-, zeugen- en vleesvarkensstal (nr. ba100013) - Hoebertweg 11 - bouwen van een zwembad (nr. ba100014) - Mulders Franshof 1 - bouwen van een garage (nr. ba100015) - Venrayseweg 50 - bouwen van een overkapping (nr. ba100016) - De Meent 15 - vergroten van de woning (nr. ba100017) - Parkweg 3 - bouwen van een woning met garage (nr. ba100022). Sloopvergunningen - Plataanstraat 4 - gedeeltelijke sloop aan het pand (nr. slp100002). Reclamevergunningen - Schouwburgplein ongenummerd - plaatsen van verlichte gevelreclame (nr. recl100001) - Schoutenstraatje 20 - plaatsen van lichtreclame (nr. recl100002). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerp Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.23 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Gunhoekweg 15 - plaatsen van luchtwassers (nr. ba100006). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 22 januari 2010 t/m 4 maart 2010 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Voorgenomen verlening monumentenvergunning voor een archeologisch rijksmonument De minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap is voornemens om de volgende monumentenvergunning te verlenen: - Henri Dunantstraat - De Hulst II - ophogen archeologisch veld. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 22 januari 2010 t/m 4 maart 2010 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. De zienswijzen worden doorgezonden aan de minister. Voorgenomen binnenplanse ontheffingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.6 lid 1 sub c van de Wet ruimtelijke ordening en/of artikel van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - BP De Blakt - bouwen van een bedrijfsgebouw (nr. ba090476). U kunt de betreffende stukken van 22 januari 2010 t/m 4 februari 2010 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - Schaapskuil 1 - vergroten van de woning (nr. ba090347, verzenddatum 15/01) - Raadhuisstraat 18 - veranderen van de woning (nr. ba090250, verzenddatum 15/01). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank te Roermond. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bouwvergunningen - Leunseweg 20/20a - verbouwen en vergroten van hotel De Wieënhof tot medisch centrum en logies (nr. ba090443, verzenddatum 15/01) - Hubenhof 1 t/m 66 - vergroten van het entreeportaal (nr. ba090191, verzenddatum 15/01). Sloopvergunningen - Laagriebroekseweg 15 - slopen van opslagruimte (nr. slp090054, verzenddatum 15/01) - Raadhuisstraat 18 - slopen van binnenwanden en vloeren en de achtergevel van de aanbouw (nr. slp090030, verzenddatum 15/01) - Leunseweg 20 - slopen van bijgebouwen (nr. slp090043, verzenddatum 15/01). Reclamevergunningen - Grotestraat 99 - plaatsen van reclame (nr. recl090016, verzenddatum 15/01). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift.s Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Bestemmingsplan Kennisgeving Burgemeester en Wethouders van Venray zijn voornemens, op grond van artikel 1.3.1 Besluit ruimtelijke ordening, de volgende bestemmingsplannen voor te bereiden: - De Gouden Leeuw Blok B Het plan betreft een herontwikkeling van blok B, waarbij een wijziging plaatsvindt van 18 grondgebonden woningen naar 36 gestapelde woningen - De Gouden Leeuw Blok F Het plan betreft de herontwikkeling van blok F, waarbij een wijziging plaatsvindt van 5 naar 6 woningen. Projectbesluit Kennisgeving Burgemeester en Wethouders van Venray zijn voornemens, op grond van artikel 1.3.1 Besluit ruimtelijke ordening, de volgende projectbesluiten voor te bereiden: - Houbenweg 7 Veulen Het plan betreft het bouwen van een woning - Horsterweg 16 Leunen Het plan betreft het wijzigen van de bestemmingen 'recreatiewoning' en 'agrarisch' in de bestemming 'wonen' - Molenhoek 14 Oirlo Het plan betreft het uitbreiden van het pluimveebedrijf - Veltumse Kleffen (Parc Velt) Venray Het plan betreft het bouwen van een derde bouwlaag. Met betrekking tot deze voornemens liggen nog geen stukken ter inzage en wordt er nog geen gelegenheid geboden om zienswijzen in te dienen. Dit voornemen is niet aan een onafhankelijke instantie toegestuurd ter advisering. Te zijner tijd bestaat de mogelijkheid om zienswijzen met betrekking tot het ontwerp-bestemmingsplan en ontwerp-projectbesluit naar voren te brengen. Besluiten - Arkstraat te Venray - verlening uitwegvergunning - Cremershof 40 A te Wanssum - verlening uitwegvergunning - Maasheseweg 69 A te Venray - verlening uitwegvergunning. U kunt de desbetreffende stukken van 22 januari tot en met 4 maart 2010 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Besluiten Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Veulensewaterweg 23 Veulen - een revisievergunning te verlenen aan J.A.H.A. Classens, Veulensewaterweg 23 te Veulen voor een fokzeugen- vleesvarkens- en kalkoenenhouderij (MM090038) - Veulensewaterweg 7 Veulen - een revisievergunning te verlenen aan A.J.M. Classens, Veulensewaterweg 7 te Veulen voor een paardenfokkerij, schapen- en vleesvarkenshouderij (MM090065) - Hoofdstraat 46 Oirlo - een revisievergunning te verlenen aan W.B.C.M. Janssen, Hoofdstraat 46 te Oirlo voor varkensfokkerij annex akkerbouwbedrijf (MM090066). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 22 januari 2010 t/m 4 maart 2010 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bovendien moet u hierbij aangeven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Aanmeldingsnotitie Een beoordeling voor de aanmeldingsnotitie milieu-effectrapportage heeft plaatsgevonden voor: - Roffert ongenummerd Oirlo - V-snaar Projecten b.v., Timmermannsweg 26a te Ysselsteyn voor het oprichten van een varkenshouderij (ink0906367). Vanwege het ontbreken van bijzondere omstandigheden waaronder de activiteiten plaatsvinden, is er geen noodzaak tot het opstellen van een milieu-effectrapportage. U kunt de desbetreffende stukken van 22 januari 2010 t/m 4 maart 2010 inzien. Deze beslissingen zijn niet vatbaar voor bezwaar of beroep, tenzij deze beslissing de belanghebbende los van het voor te bereiden besluit rechtstreeks in zijn belang treft. 21 januari 2010 Burgemeester en Wethouders van Venray Wanneer kunt u bezwaar maken tegen een besluit? Hoe gaat dat in z'n werk? Wat doet de commissie bezwaarschriften? En hoe kunt u in beroep gaan? Antwoord op deze en veel meer vragen vindt u op www.venray.nl Actueel Bekendmakingen. De organisatie daagt plannenmakers uit om hun ideeën uit te werken in samenwerking met anderen (uit de omgeving, van een natuurvereniging of de gemeente). De stichting IKL kan de plannenmakers helpen bij de uitwerking. Het geld is onder meer bedoeld voor het aanbrengen van markeringen, een routebeschrijving, informatiepanelen en zitbanken en is alleen beschikbaar voor concrete en uitvoerbare plannen. Kleine wandelingen Ommetjes zijn kleine wandelingen dicht bij huis. Ze zijn van groot belang voor de leefbaarheid, omdat ze het buitengebied verbinden met stad en dorp. En ommetjes maken het buitengebied toegankelijk voor bewoners en wandelaars. Het kan gaan om bestaande (onverharde) paden of de aanleg of het herstel van historische paden langs akkers, houtwallen, heggen of beken. Herstel omliggend landschap Verbetering van het karakteristieke groen in het cultuurlandschap is niet alleen van belang voor mensen, maar ook voor de planten en dieren. De provincie en IKL stimuleren via deze prijsvraag dus niet alleen het concrete herstel van wandelpaden maar ook het omliggende landschap. Spelregels ommetjeswedstrijd Goed uitgewerkte plannen kunt u tot 30 april 2010 indienen bij de stich ting IKL. Een deskundige jury buigt zich in mei over de kwaliteit van de plannen en kiest dan de beste om metjes uit. Meer informatie over de wedstrijd, de spelregels, criteria en een handleiding voor het maken van een plan voor een ommetje vindt u op www.ikl-limburg.nl. Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redac tie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontle nen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray adv week 3.indd 18 20-01-2010 16:23:03

Peel en Maas | 2010 | | pagina 18