ÏUF KEET N Circus MOK MATINEE MAIKEL IN FAMILIE- iNMMMNl NMRNK PEEL EN MAAS Donderdag 21 januari 2010 - Pagina 11 Ilvi van Dijck is tijdens een jeugd- middag gekozen tot jeugdprinses Ilvi I van carnavalsvereniging De Hedsbu- ulen. De prinses is de dochter van Jan en Monique van Dijck en ze heeft twee zusje en een broer. Samen met vorst Foto: Hoedemakers Stan (Michels), nar Jari (v.d. Berg de jeugdraad en alle Hedsbuülen gaat ze met carnaval voorop onder het motto: Mit enne van Diek veurop, wert dizze carnaval hieëlemól top! Wim Goumans is tijdens het pro gramma X-Factor uitgeroepen tot nieuwe jeugdprins van De Vöskes in Meerlo. Op zondag 31 januari om 15:11 uur wordt in café Oud Meerlo een receptie gehouden ter ere van de nieuwe jeugdprins. Kort voor het uitkomen van de nieuwe jeugdprins werd afscheid genomen van de oude jeugdprins Patrick en zijn adjudanten Ron en Bart. Tevens werd de nieuwe jeugdraad gepresenteerd. Vrijdag 22 januari is de kelsavond vanaf 20.30 uur in 't Tumpke. Zondag 24januari is de receptie van prins Paul II en zijn prinses Sandra in sport- en feestzalencentrum 't Brugeind van 14.11 uur tot 16.11 uur. Daarna is er een gezellig samenzijn met muziek van Joekskapel Bêter as Niks. In Blitterswijck was afgelopen weekend een reünie van onder meer oud- prinsen carnaval van de Ruuk. Dit ter gelegenheid van het 55-jarig jubileum van de Ruuk. Op de foto ziet u de familie Ewalts. Alle zonen uit dat gezin zijn prins geweest. Dat is een unicum. (er zijn namelijk uit de familie Gooren ook drie broers prins geweest, maar die hebben nog meer broers die dat niet zijn geweest). Links op de foto Mies Ewalts, Mies II in 1973, midden op de foto Jos Ewalts, Jos I in 1981 en rechts op de foto Peter Ewalts, Peter I in 1993. Prins Maikel I (Maikel Brouwers) is zaterdag in een overvolle Geitestal als 58ste prins van de Tienrayse Geiten gepresenteerd. In het dagelijks leven is hij als politieagent werkzaam bij de politie Limburg Noord, basiseenheid Gennep. Hij woont samen met zijn vriendin/prinses Kim, oud-Wiend- buul uit Wanssum, maar inmiddels een echte Geit. Tijdens het carnaval wordt hij bijgestaan door vorst Michel en de Raad van Elf. Prins Maikel houdt op zaterdag 6 februari receptie in het tot Geitestal omgedoopte Paro chiehuis aan de Bernadettelaan, aan vang: 1930 uur. Maikel gaat in 2010 in het Tienrayse carnaval voorop onder het motto: Weej geave ow enne goeie road, Loëp nie teveul blauw oaver straot. Café 't Podium in Venray houdt op zondag 7 februari voor de zeven tiende keer het Nakse Dakramefesti- val. Dit buutreednersfestival is door de jaren heen het decor geworden waarin diverse buutreedners, lokale carnavalsartiesten en de grote namen van het Limburgs carnavalslied hun kunsten vertonen. Het festival begint om 17.00 uur en de zaal gaat om 16.00 uur open. Hoewel de program mering, net als andere jaren, een goed bewaard geheim is belooft de editie van 2010 wat betreft programmering niet onder te doen voor voorgaande edities. Een aantal grote namen is vastgelegd. Voor de vierde keer in de historie van het Nakse Dakrame festival zorgt de Rooyse Hofkapel voor de muzikale omlijsting. Kaarten zijn te koop bij café 't Podium in de Kruisstraat. Via www.podiumvenray. nl. zijn tevens kaarten te verkrijgen. Telefonisch reserveren is mogelijk via (0478)581143. Café 't Podium is op vrijdag vanaf 17.00 uur geopend. Meer informatie is te vinden op www. podiumvenray.nl. De Orde van Verdiensten van car navalsvereniging De Karklingels uit Oostrum wordt dit jaar uitgereikt aan Joos Linskens. De uitreiking van deze hoge onderscheiding vindt plaats op zaterdag 30 januari tijdens het Klin- gelbal in D'n Oesterham. Linskens is geboren en getogen in Oostrum, is getrouwd met Toos en samen hebben ze twee dochters, Sharon en Judith, en zijn ze de trotse opa en oma van drie kleinkinderen. In 1966 werd Joos jeugdleider bij de Oostrumse voetbalclub en dat bleef hij twintig jaar lang. Van 1983 tot en met 1989 zat hij tevens in het bestuur van de voetbalclub in de functie van hoofdjeugdleider. Na deze periode nam hij voor de voetbalclub nog drie jaar de taak van wedstrijd secretaris voor zijn rekening. Ook in deze periode was hij van 1981 tot en met 1986 voorzitter van Stichting Gemeenschapshuis. In deze tijd werd het gemeenschapshuis flink ver bouwd en werden de huidige foyer en de keuken aangebouwd. Na in 1984 prins te zijn geweest van De Karklin gels, werd in 1989 het BCL-treffen in Oostrum gehouden. Linskens zat hier bij in de organisatie en nam de taak van penningmeester voor zijn reke ning. In 2002 werd hij voorzitter van de dorpsraad en dat is hij nog steeds. In de rol van voorzitter is hij ook vanaf 2002 betrokken bij het dorps- radenoverleg van de gemeente Venray. Vanaf 2005 doet hij dit in de functie van secretaris en penningmeester. Al acht jaar lang is Linskens betrok ken bij de Commissie Middelen van de gemeente Venray, die zich bezig houdt met de voorbereidingen op de raadsvergaderingen. Zes jaar lang was hij tevens lid van de jury van het Venrayse Sportgala. Vanaf 2007 is Lins kens ook vicevoorzitter van Omroep Venray en bestuurslid van de Histori sche kring Oostrum-Spraeland. Circus Mök gaat zijn tenten weer opslaan in de Venrayse schouwburg op 22, 23, 27, 29 en 30 januari. Een keur van met name lokale artiesten, aangevuld met enkele toppers van buitenaf, zijn deze avonden op de bühne te bewonderen. De voorstel lingen beginnen telkens om 19.45 uur. Verder is er op zondag 24 janu ari Kiendermök voor de jeugd van de basisscholen. Deze middag met een drietal voorstellingen wordt aan elkaar gepraat door de kersverse jeugdprins van de Hazekeutel en er is onder meer een optreden door Magic Vision. Ook prins John en zijn adjudanten zijn van de partij. Voor de ouders is de foyer geopend. Ten slotte is er op donderdag 28 januari TnR- Mök. Deze voorstelling voor tieners begint langzamerhand ook een begrip te worden in de regio. Er wordt een leuk programma geboden met optre dens van Stef Classens (Popstars) en Tessa (Holland gots Talent).Na afloop is er een knalfeest. Het Venray's Mannenkoor houdt op zondag 7 februari in de schouwburg van Venray alweer voor de twaalfde keer het jaarlijkse Opstoekmatinee. Dit matinee is bedoeld om de carna valsvierders alvast in de stemming te brengen. Deze middag begint tra ditiegetrouw om 12.30 uur met het Kiender Vastelaoves Konkours (KVK), waarbij door de jeugd fel gestreden gaat worden om de beker voor de beste zanger en zangeres van Venrod- se Vastelaoves Leedjes. Nadat aanslui tend het jeugdorkest van harmonie Euterpe en het mannenkoor zelf een carnavaleske bijdrage hebben gele verd, gaat prins John II de prijs uitrei ken aan de jeugdige winnaar. Het pro gramma wordt daarna voortgezet met optredens van onder andere Zuutjes An, het Hofkoër nieuwe stijl, de Ser pentines en de cd-artiesten van 2010. Als klap op de vuurpijl staat om 16.30 uur W-Dreej op het podium, waarna de middag wordt besloten met een medley van Venrayse schlagers, gezon gen door een keur van lokale arties ten. Bij carnavalsvereniging De Keie schieters uit Geijsteren is een nieuwe jeugdprins uitgekomen: Maarten Her mans. Adjudant is Fieke Litjens en de nar is Guus Janssen. In de raad zitten verder: Maud de Koster, Teuntje Altunyuva, Daan Kre- ijfeld en Wouter Jakobs. Jeugdprins, adjudant, nar en raad houden carnavalszondag om 15.11 uur receptie in zaal De Kei in Geijs- teren. Kevin Stevens is uitgeroepen tot de nieuwe jeugdprins van carnavalsver eniging 't Knölleke uit Leunen. Ste vens woont aan de Urbanusweg met zijn ouders en zijn zus. Hij is geboren op 27 januari 1996 en zit op het Raay- land College in het tweede leerjaar. Hij voetbalt in de C1 van SV Leunen en voetbalt in de zaal bij SV Venray C2. Samen met vorst Fenne, nar Pim, de raad van elf en de dansmarietjes gaan ze er dit jaar weer een keigave carnaval van maken want: Ik bin d'r wer an toe, Knölleke alaaf you. Stan Vievermans is de nieuwe jeugdprins van jeugdcarnavalsver eniging D'n Hazekeutel in Venray. Stan I wordt terzijde gestaan door zijn adjudanten Abe Stiphout en Bas Vollenberg. De kersverse jeugdprins Stan d'n urste is zoon van Wim Vie- vermans en Henriëtte Vievermans-van Dijck. Hij heeft drie zusjes en zit in de tweede klas van het Raayland College in Venray. Stan is keeper in de C4 van SV Ven- ray en op zondag is hij altijd te vinden bij Venray 5. Adjudant Abe is de zoon van Geert en Ans Stiphout-Rijkers en heeft een broertje en twee zus- jes. Hij zit in de eerste van het Raay- land College en voetbalt in hetzelfde team als adjudant Bas. Ook doet hij aan zaalvoetbal. Adjudant Bas is de zoon van Sjeng Vollenberg en Lieset Vollenberg-Swinkels en heeft twee zusjes. Hij voetbalt bij de C2 in Venray en doet ook aan zaalvoetballen. Bas zit in Boxmeer op school. Het trio heeft als motto Al lit 'r sneej en mit dees kelt, de vastelaovend is wat os waerm heldt. De receptie wordt gehouden op zondag 14 februari om 16.00 uur, na de prijsuitreiking van de kinderop tocht, in jeugdtent De Hazehut op het Henseniusplein in Venray.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 11