ftAV JOOP I in LEUNEN prins: in k Bas EN MABK II prins John i iN YSSELSTEYN t kd i. 1 PEEL EN MAAS Donderdag 21 januari 2010 - Pagina 10 Bart Holtackers is uitgeroepen tot nieuwe prins van De Karklingels in Oostrum. Hij wordt bijgestaan door de adju danten Quinn Poels en Jules Kreutz en nar Toon van Goch. Zij voeren carnavalvierend Oostrum tijdens de komende weken aan onder het motto Vastelaovend ien Aostrum: Op os kunde raekene! Carnavalsvereniging De Geiten uit Tienray heeft een nieuw boeren bruidspaar gekozen. De bruidegom is Hay Cox van den Dreumel en de bruid is Corry Janssen van de Geite. De bruidegom is in het dagelijks leven elektromonteur bij Oerlemans Broek- huizenvorst en de bruid werkt in het Parkhotel in Horst. De getuigen zijn Otto Goldschmidt van de Roggestea- kers en Fabéa Giesbers van de Geite. De huwelijksvoltrekking vindt plaats op carnavalsdinsdag in De Geitestal in Tienray en begint om 14.00 uur. Bij vastelaovesvereniging De Zage- wetters in Merselo zijn Bas en Angela uitgeroepen tot nieuw boerenbruids paar. Angela von Hanna von der Mor tel und Anton aus der Beek (Angela v Tilburg) en Bas von Nel Hermsen aus Rooy und Hay Lit mit die grosse Hande (Bas Litjens) gaan dit jaar voor op in de Tiroler Hochzeit. De getuigen zijn van de bruidegom José Jolige Jodel of José Martens en van de bruid Anton aus Tirol of Ton Janssen. De bruiloft is helemaal in de tiroler- stijl en zal gehouden worden op car navalsdinsdag in zaal "t Anker. Tijdens een drukbezocht prin senbal is Joop Litjens uitgeroepen tot prins Joop I van carnavalsvereni ging De Knöllekes uit Leunen. Hij is de opvolger van prins Geert III, die opgenomen is bij de APK van 't Knöl- leke. Litjens is 43 jaar oud, gehuwd en hij heeft drie kinderen. Ze wonen aan het Laagriebroek. In het dagelijks leven runt hij de grootste venkelkwe kerij van Nederland. Verder zit hij in het bestuur van de LLTB, afdeling Venray. Het motto van de prins is: As Ven- kel-Knölleke, goj ik hiëlemol uut mien Bölleke. Tijdens het prinsenbal van carna valsvereniging De Klute-trappers uit Vredepeel is afscheid genomen van prins Martien II, prinses Anke en nar Mark. Hierna werd de nieuwe prins bekendgemaakt: Mark van Zutphen. Als prins Mark II gaat hij samen met nar Karlijn (van Bommel) regeren over het Klute-land. Prins Mark II woont bij zijn ouders op de boerderij aan het Zwartwater. Hij is werkzaam bij Abemec in Gemert, waar hij mon teur is van tractoren. Zijn hobby is voetbal. Hij speelt bij Fiducia 3 in De Rips. Als spreuk heeft hij: Now efkes gén kapotte tractors en mesjien, vur unne schónne carnaval motte ien de Vredepieël zien. Harm Kooter is uitgeroepen tot jeugdprins Harm I van De Kluutjes. Jeugdprinses Daphne (Lenkens) en jeugdnar Jessie (Derikx) gaan hem volop steunen. Zijn spreuk luidt: Dizze Carnaval is top, wej zette alles op zien kop. Prins Mark II en jeugdprins Harm I houden op zondag 7 februari hun receptie in het Klute-huus van 10.49 tot 14.49 uur. Deze wordt voorafge gaan door een heilige mis om 9.30 uur. Prins John I van carnavalsvereni ging D'n Bok uit Swolgen houdt op zondag 24 januari vanaf 14.11 uur receptie in café-zaal Wilhelmina in Swolgen. Voorafgaand aan de receptie gaat de vereniging samen met Joeks- kapel Hoëge Noë(d)t de vlag hijsen bij prins John I. Vertrek is om 13.00 uur vanaf Wilhemina. Op vrijdag 29, zaterdag 30 en zondag 31 januari vindt in D'n Bokkenstal de Swolgense Revue plaats. Er zijn nog enkele kaart jes verkrijgbaar bij Ger de Swart via telefoon 06-22414460. Bruidspaar 't Knölleke Carnavals vereniging 't Knölleke uit Leunen heeft Marieke Reijnders en Frank Jen- neskens uitgeroepen als het nieuwe boerenbruidspaar. Dit gebeurde tijdens de liedjesmid dag die verzorgd werd door harmonie St. Catharina Leunen, Veulen, Heide. Het paar is in het dagelijks leven ook een stel en ze wonen samen aan de Vullingsstraat in Leunen. Marieke Reijnders geeft les in scheikunde aan het Cristiaan Huygenscollege. Frank Jenneskens is werkvoorberei der. Samen maakt dit bruidspaar ook muziek bij de harmonie en Frank Jen neskens speelt in Joekskapel Krom dur d'n Bocht. Op carnavalsdinsdag wordt het bruidspaar in de onecht verbonden. Het nieuwe boerenbruidspaar van carnavalsvereniging De Piëlreus in Ysselsteyn bestaat uit Kees en Rita Gommers. Na een afwezigheid van bijna elf jaar is de boerenbruiloft in Ysselsteyn eindelijk weer in oude glo rie hersteld. Op zondag 14 februari staat Yssel steyn in het teken staan van paarden, boerenkarren en boerenmoes. Het bruidspaar wordt met een stoet door het dorp gereden, waarna ze door de burgerlijke stand in de onecht wor den verbonden. Deze officiële huwe lijksvoltrekking vindt plaats op het dorpspodium op het Lovinckplein. Aansluitend is er om 16.11 uur in zaal Pilot in Ysselsteyn een receptie. Ieder een is welkom om het bruidspaar te feliciteren. Carnavalsvereniging De Keavers uit Holthees-Smakt heeft een nieuw duo. Het gaat om jeugdprins Nino (Jans sen) en jeugdvorstin Kim (Koop mans). Jeugdprins Nino gaat over het Foto: Pieter Jeuken jeugdcarnaval regeren met zijn leus: mit dees daag denk ik efkus nie aan voetballe, want wej gan mit de Kea- vers ut dak ervanaf knalle! Bruid Kirsten Arts, dochter van Mar cel en Monique Arts, en bruidegom Steff Goemans, zoon van Petra en Harold Goemans, vormen het nieuwe jeugdboerenbruidspaar van De Haze- keutel in Venray. Het nieuwe paar is gekozen uit de jeugd van basisschool De Vlaswei. De bruidsmeisjes zijn Ankie van Goch, Lissa Philipsen en Jessie Jen- niskens. De getuigen zijn Cas Mulder en Rick Hendriks. De verloving vindt plaats op dinsdag 16 februari om 12.11 uur tijdens het boerenbal in de jeugdtent op het Henseniusplein in Venray, met aansluitend de receptie. Tijdens de kinderoptocht op zondag 14 februari trekt dit boerengezel schap samen met vele anderen door de straten. Het Castenrayse jeugdpaar van 2010 bestaat uit prins Harm I (Strij- bos) en prinses Kim Seijkens). Zij gaan samen met hun adjudanten Arjan Geerets en Inge Classens voorop tij- Foto: Marieta Vlemmix uit Horst.. dens het jeugdcarnaval in Castenray. Zij houden hun receptie op 7 Febru ari in De Wis, vanaf 15.11uur.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 10