toon vi BOETEN- BRUIDSEAAR SWOLgEN IN MERSELO PRINS LEO VAN DE KEAVERS BERRY PRINS IN GEIJSTEREN JEUgDPAAR SWOLgEN PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 14 januari 2010 - Pagina 16 JUBILEUM DE SChANSE- KNUPEELS een abonnement waard Foto Hoedemaekers Venray is een nieuwe carnavals vereniging rijker: CV De Pielhaan in de wijk Landweert. Afgelopen zomer ontstond op het veldje van de Kaar- debol het idee om een carnavalsver eniging op te richten. Op 1 januari was de oprichting een feit en werden logo en scepter, beide handmade en van eigen ontwerp, gepresenteerd. Bij de carnavalsvereniging kunnen ook mensen prins worden die niet in Venray geboren zijn. Afgelopen vrij dag na de officiële fotosessie, bij Aerts Fotografie in Leunen, hebben ze zich voor het eerst gepresenteerd in zaal Martens in Leunen. Zo'n 80 mensen reageerden enthousiast en waren dol op de verstrekte bumperstickers. De carnavalsvereniging hoopt binnen vijf jaar uit te groeien tot een stabiele vereniging in de regio Noord-Limburg. De belangrijkste functies binnen de vereniging zijn al bekleed, maar ze zoeken nog enkele mannen voor het complementeren van de raad van elf. Al het nieuws van De Pielhaan is te zien op de website http://pielhaan. hyves.nl/. Op de foto prins Johan den Urste (geboren in Rotterdam), vorst Peer, adjudanten Marcel en Herald en nar Alex. Prins Toon (Kuijpers) VI is de nieu we prins van carnavalsvereniging De Schanseknuppels uit Castenray. Het jeugdcarnaval van carnavals vereniging De Schanseknuppels uit Castenray viert op zondag 17 januari vanaf 14.11 uur het 4 x 11 jubileum met een repetitie in De Wis in Casten ray. Iedereen is van harte uitgenodigd om deze mijlpaal mee te beleven. Prins Toon VI. Foto: Marieta Vlemmix Horst. Kuijpers is werkzaam bij trans portbedrijf Mercuur en getrouwd met Susan. Samen hebben ze drie kinderen. Hij gaat tijdens de carnaval voor met zijn leus Mit karnaval kan dur niks mojjers bestaon, dan mit de Schanseknuppel(s) vurop te gaon. Prins Toon VI houdt zijn receptie op zaterdag 23 januari vanaf 20.11 uur in De Wis in Castenray. Roy Wismans is de nieuwe jeugd prins van carnavalsvereniging De Piël- reus in Ysselsteyn. Zijn leus luidt: Mit veul gein en lol, houden wij het dees carnaval vol. Roy II houdt receptie op zondag 7 februari om 15.11 uur in de Jera'70 in Ysselsteyn. Vorst Rob van carnavalsvereniging De Keavers uit Holthees-Smakt heeft een nieuwe prins uitgeroepen: Leo van Dijk. Prins Leo I werkt al 36 jaar bij Stork PMT in Boxmeer, is getrouwd en vader van drie kinderen. Zijn leus is: Effe gennen tied vur kerk of fanfare- papiere ik goj de Keavers vurop om Carnaval te viere. Het boerenbruids paar word dit jaar gevormd door San dra Oudenhoven en Ferry Heyl. Berry Vink is de nieuwe prins van carnavalsvereniging De Keieschieters in Geijsteren. Hij is de opvolger van prins Roel II. Berry I is getrouwd met Anne- mie. De raad bestaat dit jaar uit Geert Weijers, Henk Lomme, Jeroen Vissers en Johan Kreijfelt. De receptie van de prins is op carnavalszondag om 20.11 uur in zaal De Kei in Geijste- ren. Ook de schlager voor het jaar 2010 is bekendgemaakt. Alle aanwezi gen op beide avonden mochten hun stem uitbrengen, en dit jaar werd de schlager gewonnen door Joekskapel Kei d'r Nève. Zondag 17 januari is de jeugdprins(es)verkiezing en mogen alle kinderen van de basisschool hun stem uitbrengen om zo de jeugdprins of jeugdprinses van 2010 te kiezen. De Orde van de Hazekeutel is de hoogste onderscheiding van Ven- rayse jeugdcarnavalsvereniging D'n Hazekeutel en wordt ieder jaar uitge reikt aan een persoon die zich meer dan twintig jaar belangeloos voor de Venrayse jeugd heeft ingezet. Dit jaar wordt de onderscheiding uitgereikt aan Rob Greevink. Greevink is 55 jaar, gehuwd met Ria en ze hebben twee kinderen: Ferry van 28 jaar en Ron van 30 jaar. In het dagelijkse leven is hij productieleider bij Turning Tech nic in Oostrum. Hij geeft al 33 jaar, sinds 1976, taekwondo les aan de jeugd. Hier zijn allerlei gebeurtenis sen uit voortgekomen, Europese- en wereldkampioenschappen. De lessen worden verzorgd door acht trainers, die onder supervisie staan van 6e danhouder en erkend rijksgediplo meerd trainer Greevink. Tevens is hij de voorzitter van de taekwondover eniging Tong-Il in Venray. Het is een geweldige vereniging, geeft Greevink aan, waarbij alles op vrijwillige basis gebeurt. Hij zelf traint het liefst en het meeste met de jeugd van elf tot veer tien jaar. Elke groep traint twee maal, de wedstrijdgroep traint maar liefst vijf maal per week. Hij is er zelf zo'n vier avonden per week mee bezig. Tot voor twee jaar terug waren dit overi gens nog zelfs zes avonden. Ook is hij een jaar of 8 nationaal bondscoach en assistent coach senior geweest, maar dit ging ten koste van de eigen ver eniging. Daarom heeft hij hierin gas teruggenomen. Greevink is al zo'n beetje overal geweest met taekwon do, denk aan Las Vegas, Seoul, Canada, Rusland, Vietnam, de Filippijnen. Als hij hieraan terug denkt geniet hij nog van al die onvergetelijke momenten waarbij veel mensen in de prijzen vie len. Hij had op een gegeven moment een groepje met allemaal heel goede mensen, er zat een goede sfeer in die groep en met hen werd overal heen gegaan. Het was zelfs zo dat er twee vrouwelijke sporters (uit Rotterdam en Oss) hier in Venray wilden komen trainen. Eén is er inderdaad zelfs voor verhuisd naar Venray en de andere pendelde telkens op en neer. In één seizoen hadden ze een Wereldkam pioen en in het volgende jaar twee Europees kampioenen. Een mega prestatie en een heel goed gevoel. Op het Raayland college heeft Tong-Il ook een tijd de gymlessen mogen vervan gen door taekwondo. Een hele leuke ervaring. Trots is hij ook op het jaar lijkse toernooi in de Wetteling. Hier voor zijn heel veel vrijwilligers nodig en dit gebeurd vooral door de hulp van de ouders. Voor het jarenlange vrijwilligerswerk met de jeugd wil het bestuur van de Hazekeutel Rob Gree- vink in het zonnetje zetten en hem onderscheiden met de Orde van de Hazekeutel. De uitreiking gaat plaatsvinden in de foyer van de schouwburg tijdens de jeugdzitting op zondagmiddag 17 januari om omstreeks 16.00 uur. Gele genheid tot feliciteren is vanaf 16.40 uur, samen met het nieuwe prinselijk jeugdtrio en het jeugdboerenbruids- paartje. Het Meerlose boerenbruidspaar is Peter van Toën van de Klutetrappers en Bets van Tinus Petje en Ellen van Peelen Sef van de P straot en Nelleke van Moeres Jan (Peter en Ellen Cor- nellisen). Hun getuigen zijn Lucas van Moe- res Ton en Truus van ut Kruus en Mieke van Frederix Jan en Els van de Windbuul (Lucas Mooren en Mieke Frederix). De verloving vindt plaats op carnavalsmaandag in café Oud Meerlo en ze worden in het onecht verbonden op carnavalsdinsdag op het pleintje bij het gemeentehuis, waarna de bruiloft begint in zaal 't Brugeind. Tijdens het prinsenbal werd Shèr Hendriks gehuldigd omdat hij al elf jaar bestuurslid is van de Vöskes, waarvan negen jaar als secretaris. De liedjesavond is gewonnen door de Ald Prinse, voor de Bierdopkes en de joekskapel. Op vrijdag 15 Januari is het jeugdprinsenbal. Deze avond heeft als thema de X - factor en begint om 1930 uur in zaal 't Brugeind. Tij dens deze avond dragen jeugdprins Patrick Cox en zijn twee adjudanten Ron Willemse en Bart Vissers de scep ter over aan de nieuwe jeugdprins en of jeugdprinses. Ook verzorgen de Stardancers enkele optredens. Carnavalsvereniging De Keieschie ters uit Vierlingsbeek viert dit jaar een jubileum. Alweer voor het vijfde en dit jaar ook voor het laatst was de organi satie in handen van de APK, de Ald Pinsen Kompanjie. Het uitkomen van het boerenbruidspaar is jaarlijks op deze avond het hoogtepunt. Het paar bestaat dit jaar uit Maria Broeren en Albert Theunissen. Ze dragen de namen Albert smidje van Gruuninge, van dun Hultenhoek tot an de Zan- poart en Maria van Sjang, geboare uut Tonie van dun Burggraaf tot dun Hei- hoekscheweg. Leo en Twan Smeets vormen het boerenbruidspaar van D'n Bok in Swolgen. Lea en Twan Smeets zijn beiden actief bij Fanfare Vriendenkring, waar bij Lea de uniformen beheert en Twan musiceert op de bas. Ze maken samen graag toertochten op de motor bij de Padvogels. Verder zingt Twan bij het Gemengd Koor Unitas en is hij trom pettist bij joekskapel Hoëge Noë(d)t. In het dagelijks leven vormen Lea en Twan een echtpaar en samen hebben ze twee kinderen: Petra en Vera. Lea en Twan treden op carnavalsdinsdag middag, 16 februari, met elkaar in de onecht treden in het bijzijn van de onechte ouders van weerskanten en twee getuigen. Deze ontrouw vindt plaats in Zaal Wilhelmina inSwolgen. Aansluitend is er receptie van 18.00 tot 19.00 uur, waarna het bruilofts feest voortgezet wordt tot in de klei ne uurtjes. Vanuit starship Enterprise kwam het nieuwe jeugdprinsenpaar van car navalsvereniging D'n Bok uit Swolgen tevoorschijn: prins Johan (van Mierlo) en prinses Jikke (van Gerven). Ook jeugdvorstin Janine (de Swart) en nar Tom (Jacobs) kwamen naar voren. Alle jeugdige bokken en bokkinnen had den hun uiterste beste gedaan om als mooist verklede de hoofdprijs in de wacht te slepen. De prijsuitslag is als volgt: groep 0-1 Joey Linders, Groep 1-2 Isa Nabben, Groep 3-4 Thijs Voes- ten en Groep 5-6-7 Sascha Verhezen. Het was aan dansgarde de Dancing Girls om het officiële gedeelte van deze middag af te sluiten. Op 7 febru ari is er vanaf 14.11 uur een receptie voor prins Johan en prinses Jikke in café/zaal Wilhelmina in Swolgen. In een bomvol Verkeshuus is zater dag Bart (Willems) uitgeroepen tot prins van de Zagewetters in Merselo. Prins Bart I is bakker bij bakkerij Van Gassel in Ysselsteyn. Hij woont samen met Sandy (van Vegchel) en samen hebben zij een zoon: Mike. Zijn hobby's zijn auto cross bij AST in Overloon en ACC 't Veule. Daarnaast speelt hij in het derde elftal van SV Merselo. Prins Bart I heeft als nar gekozen: Wim van Tilburg. Wim is machinaal houtbewer ker bij deurenfabriek van Duijnhoven in Vredepeel. Zijn hobby's zijn voet bal en uitgaan. Het motto van Prins Bart I is: Mit dizze vastelaovend bak ik gènne mik, mar make weej mit owlie veul schik. Prins Bart I houdt receptie op carna valszaterdag vanaf 20.41 uur in 't Ver keshuus.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 16