Gemeente Venray Nieuwe gemeenteraad Venray geïnstalleerd Inzameling grof huishoudelijk afval Openbare bekendmakingen Collectes Vertraging werkzaamheden I Aanvragen paspoort of identiteitskaart wegen en pleinen Voorkom vastgevroren afval in container Deze maand Evenementen PEEL EN MAAS Donderdag 7 januari 2010 - Pagina 16 Gemeentehuis Openingstijden De inzameling van grof huishoudelijk afval vindt deze maand plaats op dinsdag 12 januari. De firma Maessen Recycling doet de inzameling op j afroep. Dat wil zeggen dat u zelf de firma Maessen belt om een afspraak te maken voor deze datum. Het telefoonnummer is (0478) 51 31 00. De kosten bedragen twintig euro voor maximaal 2 m3. Bij het ophalen moet u meteen afrekenen. U kunt pinnen, chippen of een eenmalige machtigingskaart invullen bij de chauffeur. Natuurlijk kunt u uw grof huishoudelijk afval ook zelf naar het milieustation brengen. Bouwplannen Ontwerp Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 01 Reisdocument Tarief in euro's Bijschrijving per kind tegelijkertijd met de aanvraag van nieuw paspoort Extra kosten spoedaanvraag bijschrijving kind in een bestaand paspoort Paspoort 50,90 Zakenpaspoort 56,90 Nederlandse identiteitskaart 14 jaar en ouder 42,80 Nederlandse identiteitskaart tot en met 13 jaar Bijschrijving per kind in een bestaand paspoort Extra kosten spoedaanvraag paspoort of identiteitskaart 41,00 Het zal vast even wennen zijn voor de inwoners van Geijsteren, Wanssum en Blitterswijck: voortaan naar het gemeentehuis in Venray en een andere gang van zaken. Bijvoorbeeld het aanvragen van een paspoort of identiteitskaart. Misschien gaat dat in Venray toch iets anders dan zoals u het bij de gemeente Meerlo-Wanssum gewend was. U leest hieronder hoe u een paspoort of identiteitskaart aanvraagt bij de gemeente Venray. Persoonlijk aanvragen en afhalen Als u in Geijsteren, Wanssum of Blitterswijck woont, moet u voortaan uw paspoort of identiteitskaart aanvragen op het gemeentehuis in Venray omdat u nu in de gemeentelijke basisadministratie persoonsgegevens (GBA) van Venray ingeschreven staat. De aanvraag moet persoonlijk gedaan worden en het aangevraagde document moet persoonlijk afgehaald worden. Kinderen die bijgeschreven worden, dienen bij de aanvraag aanwezig te zijn. Meenemen Bij de aanvraag hebt u nodig: - alle reisdocumenten die in uw bezit zijn; zowel de Nederlandse als de buitenlandse documenten als u meerdere nationaliteiten hebt - een goedgelijkende foto in kleur die voldoet aan de eisen zoals neergelegd in de fotomatrix model 2007 - een (gewaarmerkte) kopie van het proces-verbaal dat u van de politie heeft gekregen toen u aangifte deed van verlies of diefstal, als u uw reisdocument(en) kwijt bent door verlies of diefstal - Contant geld of uw pinpas om te betalen. Bijschrijving kinderen Buiten het gegeven dat bijgeschreven kinderen erbij moeten zijn als u uw paspoort aanvraagt en afhaalt, of voor de aanvraag van een eigen document voor het kind, zijn er aanvullende regels. Bijschrijving van kinderen is vanaf juni 2012 niet meer mogelijk. Eerdere bijschrijvingen zijn vanaf dat moment ongeldig. Voor informatie kunt u bellen met de afdeling Publieksdiensten van de gemeente Venray. Verdere informatie kunt u vinden op www.paspoortinformatie.nl. Tarieven In onderstaand schema ziet u de tarieven van alle reisdocumenten in 2010. Door de sneeuw en vorst loopt het werk aan pleinen en wegen in de gemeente Venray vertra ging op. Ook zijn er projecten die nog niet kunnen beginnen. De planning schuift daarom enkele weken op. Dat betekent dat u langer of later dan aan gekondigd overlast kunt onder vinden van de werkzaamheden. Hoeveel vertraging het winterse weer oplevert, is op dit moment onduidelijk. Afgaande op de weers voorspellingen kan het een paar weken duren. Projecten Enkele projecten die vertraging oplopen of later beginnen, zijn: - De reconstructie van het Schouw burgplein en Henseniusplein (Centrum op de schop) - Aanleg straten rondom De Gouden Leeuw - Wegwerkzaamheden Westsingel - Wegwerkzaamheden Gasstraat/ Heuvelstraat - Wegwerkzaamheden Kennedyplein en omgeving - Aanleg Nieuwe Overloonseweg - (Start) wegwerkzaamheden Deken Thielenstraat, Schoolstraat De gemeente zal er alles aan doen om de overlast te beperken en de planningen waar mogelijk aan te passen. Door de vorst is het lastiger om gft-containers te legen. Dit komt hoofdzakelijk door het vastvriezen van de inhoud. Om dit zoveel mogelijk te beperken, hieronder een aantal voorzorgs maatregelen: 1. Zet de bak 's winters op een vorstvrije of beschutte plek. 2. Leg wat lege eierdozen op de bodem, die kunnen voorkomen dat de inhoud vastvriest. Is de container leeg, dan kunt u ook enkele druppels slaolie op de bodem sprenkelen. 3. Gft-afval is meestal nat materiaal. Probeer dit zo droog mogelijk te houden. Meng keukenafval met droog tuinafval, droog gras of plantenmateriaal. 4. Zet uw container zo laat mogelijk aan de weg, zodat de inhoud geen kans krijgt om alsnog vast te vriezen. Omschudden container Het is niet mogelijk dat de beladers van de vuilniswagen de container vaker omschudt omdat het kunststof waarvan de container is gemaakt bij vriesweer nogal kwetsbaar is. Bij veelvuldig omschudden van de container is de kans op beschadiging vrij groot. Zelf verantwoordelijk Voor het afval dat toch vastgevroren zit is er geen andere oplossing dan te wachten tot dit ontdooid is en de bak alsnog geleegd kan worden. U blijft zelf verantwoordelijk voor het aanbieden van uw afval. Dit houdt in dat wanneer de container niet geheel geleegd is die wel in rekening wordt gebracht. De gemeenteraad van de gemeente Venray met uitzondering van raadslid John Michels. Tijdens de raadsvergadering op maandag 4 januari zijn de nieuwe raadsleden geïnstalleerd. De raadsleden zijn afkomstig uit zeven politieke partijen en rechtstreeks gekozen tijdens de verkiezingen op 18 november 2009. De gemeenteraad heeft sinds de grenswijziging 27 zetels te verdelen. Dat zijn er twee meer dan vorig jaar. De raad vertegenwoordigt de inwoners van Venray, geeft de hoofdlijnen voor het beleid in Venray aan en controleert het college van burgemeester en wethouders. CDA raadsleden Namens het CDA zitten tien raadsleden in de gemeenteraad. Fractievoorzitter is Gerda van Stelten-Houterman. De negen overige CDA raadsleden zijn Jac Derikx, Petra van Duijnhoven, Wiske Koster-Maris, Toon Loonen, John Michels, Lucien Peeters, Leo Philipsen, Ton Teeuwen-Peeters en Arie Vullings. PvdA raadsleden Namens het PvdA zitten vier leden in de gemeenteraad. Bert Linskens is fractievoorzitter. De andere PvdA raadsleden zijn: Elly van Dijck-Kersten, Ahmet Kogyigit en Hayrettin Ünüvar. SAMENWERKING VENRAY raadsleden Samenwerking Venray telt ook vier gemeenteraadsleden: fractie voorzitter Martin Leenders, Tineke Lamers-Vorst, Theo Mulders en Gerrit Verkoeijen. PP2 raadsleden De fractie van PP2 is eveneens met vier raadsleden in de gemeenteraad vertegenwoordigd. Carla Brugman-Rustenburg is fractievoorzitter. Verder zitten in de raad Theo Francken, Tiny Grebenjak-Bennehey en Hans Teunissen. SP raadsleden De SP heeft twee zetels in de gemeenteraad: voor Elianne Sweelssen als fractievoorzitter en Ronald van Hal. VVD raadsleden Namens de VVD zitten twee raadsleden in de gemeenteraad, te weten: Ingeborg de Barbanson als fractievoorzitter en John Niessen. inVENtief raadsleden Namens inVENtief is Tino Zandbergen enig raadslid en dus fractievoorzitter. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Aangevraagd Bouwvergunningen - Timmermannsweg 64 - bouwen van een luchtwasser (nr. ba090472) - Plataanstraat 4 - veranderen van bedrijfsruimte en winkel (nr. ba090473) - Molenhoek 14 - plaatsen van een verdiepingsvloer in de stal (nr. ba090474) - Spurkt 12 - bouwen van een vleesvarkensstal en het vergroten van een varkensstal (nr. ba090475) - B.P. De Blakt - bouwen van een bedrijfsgebouw (nr. ba090476). Reclamevergunningen - Veltumse Kleffen 50 - plaatsen van een reclamebord (nr. recl090017). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.23 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de volgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Dovenetel 1 - vergroten van de woning (nr. ba090455). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 8 januari 2010 t/m 18 februari 2010 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - Brukske - tijdelijk (drie jaar) plaatsen van een bouwbord (nr. ba090385, verzenddatum 31/12). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank te Roermond. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Bouwvergunningen - Rosa Manusstraat 58 - bouwen van een overkapping (nr. ba090450, verzenddatum 31/12) - Wilhelmina Sangersstraat 19 - vergroten van de woning (nr. ba090457, verzenddatum 31/12) - Werckenslaan 10 - wijzigen van verleende bouwvergunning ba080199 (bouw badhuis) voor onderkelderen en aanpassen van de gevels (nr. ba090380, verzenddatum 31/12) - Veltumse Kleffen ongenummerd - bouwen van een keerwandconstructie aan de voorzijde van het winkelcentrum (nr. ba090363, verzenddatum 31/12) - Maasheseweg 69a - bouwen van een woning (nr. ba090399, verzenddatum 31/12). U kunt de desbetreffende stukken vanaf heden inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. 7 januari 2010 Burgemeester en Wethouders van Venray Tot 9 jan. - kerststal, Grote Markt centrum 30,31 jan. - Vlakwatercross, recreatiegebied Vlakwater 31 jan. t/m 6 feb. - Hersen- stichting Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redac tie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontle nen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Foto grafie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray adv week Ql.indd 16

Peel en Maas | 2010 | | pagina 16