Gemeente Venray Burgemeester en wethouders geïnstalleerd mm m Uitnodiging afscheidsreceptie wethouders Verzamelen kerstbomen De portefeuilleverdeling Kijk ook op www.venray.nl De grenswijziging is een feit! i MEE PEEL EN MAAS Donderdag 7 januari 2010 - Pagina 15 Gemeentehuis Openingstijden Op 13 januari 2010 neemt de gemeente Venray afscheid van de wethouders Elly van Dijck, Hans Teunissen en Lei Heldens. Zij legden hun functie op 4 januari 2010 neer. Wij nodigen u daarom van harte uit om tijdens een informele receptie persoonlijk afscheid van hen te nemen. De receptie vindt plaats op woensdag 13 januari 2010, van 17.00 tot 19.00 uur in het gemeentehuis van Venray. KK Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 01 Voor uw afgetuigde kerstboom zijn er ook dit jaar weer verzamelplaatsen. Tot dinsdag 12 januari kunt u de kerstboom brengen naar zeven locaties, verspreid over de verschillende wijken. Ook komen er verzamel plaatsen in acht kerkdorpen. Op de hieronder genoemde plekken in de Venrayse wijken komen verzamelplaatsen: Brukske - grasveld tussen Kiosk en de sporthal, tussen school en sporthal Landweert - sporthal De Weert, fietspad Fluitekruid, direct na verharding Pastinaak Veltum - Weg in de Berg Antoniusveld - Antoniusveldweg, grasveld Centrum Zuid - grasveld tegenover politiebureau Centrum Noord - grasveld St. Jozefweg/Bevrijdingsweg Brabander - driehoek Broekweg/ Buizerdlaan. Op maandagochtend 4 januari is Hans Gilissen door Commissaris van de Koningin Leon Frissen beëdigd tot burgemeester van de gemeente Venray. 's Avonds om 19.00 uur vond de installatie plaats en kon hij de eerste raadsvergadering van 2010 openen. Tijdens de raadsvergadering werden Patrick van der Broeck (CDA), Jan Loonen (CDA), Twan Jansen (PvdA) en Ike Busser (Samenwerking Venray) als wethouder geïnstalleerd. Frisse start Met een nieuwe burgemeester, nieuwe wethouders en nieuwe raadsleden, waarvan enkele uit één van de drie nieuwe dorpen, opende maandagavond 4 januari de eerste raadsvergadering van het nieuwe jaar. Een frissere start voor de nieuwe gemeente Venray is bijna niet denkbaar. Het voltallige College 2010-2014 met v.l.n.r. Ike Busser, gemeente secretaris Piet Lucassen, Patrick van der Broeck, burgemeester Hans Gilissen, Jan Loonen en Twan Jansen. Burgemeester en wethouders hebben ieder een aantal eigen beleidsgebieden. Dit heet de porte feuilleverdeling. U kunt hieronder de portefeuilleverdeling bekijken en zien hoe de burgemeester en de wethouders de taken verdeeld hebben. Portefeuille burgemeester Hans Gilissen Burgemeester Hans Gilissen is verantwoordelijk voor de volgende taken: Wettelijke taken (politie, brandweer en rampbestrijding) i.o.m. loco Algemeen bestuur Openbare orde en veiligheid Algemene Zaken (Bedrijfsvoering en P/O) Bestuurlijke coördinatie Commissie bezwaar en beroep Voorlichting en representatiebeleid. Portefeuille wethouder Patrick van der Broeck Wethouder Patrick van der Broeck is afgevaardigde van het CDA en tevens locoburgemeester. Zijn portefeuille bevat de volgende taken: Intergemeentelijke samenwerking Volkshuisvesting, planologie en stedenbouw Leefbaarheid (gebiedsgericht werken en dops en wops) Milieu en duurzaamheid Ruimtelijke kwaliteit Kunst /cultuur en sport Accommodatiebeleid. Portefeuille wethouder Jan Loonen Wethouder Jan Loonen is afgevaardigde van het CDA en heeft de verantwoordelijkheid over onderstaande taken: Economische ontwikkeling en acquisitiebeleid Arbeidsmarkt Gebiedsontwikkeling (ook samenwerking met regio Venlo) Grondbedrijf incl. majeure projecten zoals OMA Recreatie en toerisme (ook regionaal). Portefeuille wethouder Twan Jansen Wethouder Twan Jansen is afgevaardigde van de PvdA en heeft de verantwoordelijkheid over onderstaande taken: Welzijn incl. WMO Sociale zaken en volksgezondheid inclusief Werkplein Integratie, Inburgering en buitenlandse werknemers Masterplan 't Brukske Onderwijs Mondiale vorming. Portefeuille wethouder Ike Busser Wethouder Ike Busser is afgevaardigde van SAMENWERKING VENRAY en verantwoordelijk voor onderstaande taken: Financiën Beleid en beheer openbare ruimte Handhaving integrale veiligheid Herhuisvesting gemeentehuis Bestuurlijke vernieuwing Deregulering. Inzameling in kerkdorpen In acht kerkdorpen worden ook verzamellocaties ingericht. Daar kunt u tot maandag 11 januari uw kerstboom naartoe brengen. De locaties in de dorpen zijn: Blitterswijck - op 't Plein Castenray - bij de glasbak in de Pastoor Verheggenstraat Geijsteren - Dorpstraat, tegenover café 't Centrum Heide - Heidseweg bij de oude loods van Jansen Oirlo - Onder de Linde aan de Zuidzijde Smakt-Holthees - parkeerterrein tegenover de kapel Vredepeel - Kerkplein Wanssum - parkeerplaats jachthaven. De dorpen Leunen, Veulen, Merselo, Ysselsteyn en Oostrum verzorgen zelf een kerstboomverbranding. Uiteraard kunt u uw kerstboom ook zelf versnipperen en afvoeren in de groene gft-container of inleveren bij het milieustation. Sinds 1 januari is het een feit; de kernen Blitterswijck, Geijsteren en Wanssum horen officieel tot de gemeente Venray. En zij zijn meer dan van harte welkom! De afgelopen maanden is hard gewerkt om de overgang zo soepel mogelijk te laten verlopen. Administraties, systemen, beleid en uitvoering moesten op elkaar worden afgestemd. Hierover hebben we uitvoerig gecommuni ceerd via de website www.van4naar2.nl, informatieavonden, de Grenzen Verleggenpagina's in de Peel en Maas en het uitgereikte welkomstpakket in de nieuwe kernen. Toch zal het voor de nieuwe inwoners nog best even wennen zijn. Heeft u nog vragen, opmerkingen of suggesties dan kunt u contact opnemen met de gemeente Venray. Bovenaan deze pagina vindt u alle informatie over het bezoekadres, postadres, telefoonnummer, e-mailadres en openingstijden van de gemeente Venray. Vervanging burgemeester door wethouder De vervanging van burgemeester Hans Gilissen door een wethouder is als volgt geregeld: eerste vervanger is wethouder Patrick van der Broeck. Tweede vervanger is wethouder Twan Jansen. Derde vervanger is wethouder Ike Busser. Vierde vervanger is wethouder Jan Loonen. MEE helpt mensen met een beperking, zodat zij goed en zo zelfstandig mogelijk mee kunnen doen in de samenleving. Iedere woensdag van 9.00 uur tot 13.00 uur spreekuur in het gemeentehuis. Afspraak maken? Bel naar: 077 - 3961515. adv week 01.indd 15 06-01-2010 15:52:00

Peel en Maas | 2010 | | pagina 15