Gemeente Venray 'Venray gaat er flink op vooruit' ik Diensten en openingstijden met feestdagen CJG ontvangt vijfhonderd vragen over opgroeien en opvoeden Kijk ook op www.venray.nl Leuke binnen komer in het gemeentehuis Bedankt en tot ziens! M Feestelijke naturalisatie Venray wenst^ u prettige :J' kerstdagen^ PEEL EN MAAS Donderdag 24 december 2009 - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden Ruim vijfhonderd antwoordkaarten ontving het Centrum voor Jeugd en Gezin Horst-Venray (CJG) retour op de ansichtkaarten over opvoeden en opgroeien. Alle ouders en jongeren vanaf veertien jaar in de gemeenten Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum, Sevenum en Venray ontvingen van de vier wethouders in november een ansichtkaart. Ze konden op de antwoordkaarten hun vragen over opgroeien en opvoeden aangeven. De wethouders zijn blij met de vele reacties. Ze leveren een schat aan informatie op voor de verdere inrichting van het CJG en bevestigen de behoefte aan ondersteuning. Het CJG kan de vragen nu nog niet beantwoorden; het start pas over een half jaar. Het doel van de actie was echter om een goed beeld te krijgen van het soort vragen dat leeft en alvast te informeren over de komst van het CJG. Meer informatie over het CJG Horst-Venray? Kijk op www.cjghorst-venray.nl. uemetMiit: Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 52 Vanwege de feestdagen en de grenswijziging zijn de openings tijden en diensten van meerdere afdelingen van de gemeente Venray tijdelijk anders dan normaal. Lees hieronder over de aangepaste tijden en diensten van het gemeente huis, het milieustation, de ophaal dienst van het huisvuil en de broodinzameling. Gemeentehuis Op eerste kerstdag en nieuwjaars dag is het gemeentehuis gesloten. U kunt van 23 december tot en met 4 januari alleen aangifte van overlijden, geboorte en verhuizing doen. U kunt dan géén paspoorten, identiteitskaarten, rijbewijzen en uittreksels aanvragen en afhalen. Milieustation Op eerste kerstdag en nieuwjaars dag is het milieustation gesloten. Op 24 en 31 december is het milieustation geopend van 11.00 tot 16.00 uur Ophalen huisvuil Het huisvuil aan route 3 wordt niet op 25 december opgehaald; dit is al op zaterdag 19 december gedaan. De route van vrijdag 1 januari wordt gereden op zaterdag 2 januari. Geen inzameling brood De broodinzamelbakken in Brukske en Veltum worden van 24 december tot en met 3 januari verwijderd, om vernielingen tijdens de feestdagen te voorkomen. In de hoofdentree van het gemeentehuis ligt sinds kort een inloopmat met daarop een luchtfoto van de nieuwe Gemeente Venray; dus met de drie nieuwe dorpen. Als u de publiekshal binnenkomt, loopt u als het ware het Venray van 2010 binnen en kunt u in vogelvlucht de nieuwe gemeentegrenzen verkennen. De mat meet ruim vijf meter bij drieënhalve meter. Vanwege de haarscherpe kwaliteit zult u uw eigen woning herkennen. De inloopmat brengt de grenswijziging extra onder de aandacht. U kunt de mat tijdens de openingstijden bekijken. Sporthal De Wetteling is uit gebreid met een fraaie en ruime tweede hal. Vanaf januari wordt hij gebruikt. Architecte Rosanne Jansen en Jac Arts, voorzitter van de gebruikersraad, zijn dik tevreden. Rosanne Jansen, van Frencken Schol Architecten in Maastricht, noemt het 'een interessante opdracht': het ontwerpen van een grote sporthal die letterlijk en figuurlijk aansluit bij de bestaande Wetteling. 'Het beschikbare terrein was best krap voor zo'n grote hal. Hij moest in een bocht om de bestaande Wette ling heen worden gebouwd. Verder moesten de twee hallen binnen en buiten één geheel vormen. Natuur lijk moeten mensen er ook makke lijk de weg kunnen vinden. En tot slot moest de hal voldoen aan de strenge eisen van sportkoepel NOC*NSF.' Glansrijk Jansen slaagde glansrijk in haar doelstellingen, zegt Jac Arts. Hij is voorzitter van de gebruikersraad, door de gemeente in het leven geroepen om de tientallen sport verenigingen te vertegenwoordigen die de Venrayse sportaccommo daties gebruiken. 'Het is een schit terende hal geworden. Hij is heel ruimtelijk, mede doordat de dak spanten zichtbaar zijn gebleven. Venray gaat er flink op vooruit.' Volgens Arts heeft de gemeente Venray de gebruikersraad nauw betrokken bij het opstellen van het Programma van Eisen. 'Met veel wensen is rekening gehouden. De opbergruimten zijn met elkaar verbonden. Er is een aparte pers- ruimte, een grote berging voor schoonmaakapparaten, en de docentenruimte is slim gecombineerd met de EHBO.' Ook Rosanne Jansen is tevreden over de communicatie met de gemeente. 'Heel goed dat de gemeente Venray vanaf het begin dat gezamenlijke overleg heeft ge organiseerd. Het gaf mij de kans om keuzes toe te lichten en het voor kwam scheve gezichten.' Schonevoetengang Maar dat wil niet zeggen dat de verenigingen in alles hun zin kregen. De hal is bijvoorbeeld drie meter te laag voor topvolleybal bij de man nen. 'Een hogere hal zou te veel kosten,' zegt Jac Arts. 'Daar hebben we ons bij neergelegd.' De gebrui- kersraad maakte zich wel met succes sterk voor een schonevoeten- gang: een strook van een meter of twee breed tussen de kleed lokalen en de hal zelf. 'Die gang is onmisbaar voor het warmlopen en voorkomt dat je in het veld last hebt van spelers die klaar staan voor de volgende wedstrijd,' vindt Jac Arts. Rosanne Jansen: 'Het late besluit om de schonevoetengang een plek te geven, maakte het wel nog even spannend. Ik vond een manier om de draagconstructie van de tribunes erboven intact te laten en de zone eronder in stukken te knippen om ruimte te creëren.' Buitenkant De buitenkant van de nieuwe hal bestaat uit grijze, zwarte en witte vlakken die van verre in het oog springen. Een bewuste keuze, vertelt Rosanne Jansen: 'Ik vind niet dat elk nieuw gebouw dat aansluit bij een bestaand gebouw zich schreeuwend moet onderscheiden. Ik streefde naar een speelse eenheid. Aan de buitenkant zie je een donkere "plint" (de eerste 2,5 meter vanaf de grond), zodat het gebouw visueel stevig staat. Wellicht krijgt de oude Wetteling eenzelfde plint, zodat er één lange band ontstaat. De grijstinten sluiten goed aan bij de plint en bij de kleur van de bestaande Wetteling. Het blokjesmotief geef het enorme gebouw een speelse uitstraling.' Achttien Jaar, vier maanden en twee dagen ben ik burgemeester van Venray geweest. Op 19 december was de laatste raadsver gadering. En iedereen was vriendelijk, er waren cadeautjes en er werd veel teruggekeken. Met plezier. Het besturen van Venray is geen vervelende zaak. Daarna een receptie en een diner met mijn zonen en hun partners, collega's en vrienden. En nu ben ik, met u, gewoon burger van Venray. Ik ben met veel plezier burgemeester van Venray geweest. Het gaf me energie; het was uitdagend, het was dynamisch. Het had soms ook zijn keerzijde. Ik realiseer mij dat er mensen in Venray zijn die zich de afgelopen jaren minder hebben herkend in het bestuur van Venray. Ook voor hen deed ik mijn best. Ik realiseer mij ook dat de keuzes die je als bestuurder maakt in sommige gevallen teleurstellend waren. Soms ook voor mij overigens. Je kunt niet iedereen plezieren en niet alle belangen tegelijk behartigen. Dat is eigen aan het vak van burgemeester en vereist soms afstandelijke professionaliteit. Bij mij overheerst een gevoel van respect en dankbaarheid. Respect omdat ik zo veel jaren met voortreffelijke mensen hebben mogen samenwerken in het belang van Venray. Dorps- en wijkraden, verenigingen, bedrijven, instellingen en andere gemeenten. De politie, de brandweer, de ambtenaren, de raad en natuurlijk de verschillende Colleges van B&W. Dankbaarheid omdat er in al die jaren nauwelijks sprake is geweest van grote problemen. En als er een probleem was, waren de onderlinge verhoudingen, en was het onderlinge vertrouwen, zo sterk dat problemen redelijk op te lossen waren. Al liepen de emoties wel eens op; zakelijkheid overheerst toch in Noord-Limburg. Hartelijk dank voor uw vertrouwen. Voor de vele positieve reacties die ik de laatste maanden heb mogen ontvangen, voor uw bijdrage aan de restauratie van de ramen in onze fantastisch mooie Grote Kerk. De wereld verandert en Venray verandert mee. En het is goed dat er dan nieuwe bestuurders komen met een andere kijk op die veranderingen, met een andere stijl van besturen, met andere oplossingen en betere keuzes. Jos Waals -.v-v- Op dinsdag 15 december, Koninkrijksdag, vierde de gemeente Venray de Nationale Naturalisatiedag. Vier inwoners van Venray ontvingen het optie- besluit uit handen van burge meester Jos Waals. Negen nieuwe Nederlanders spraken de verklaring van verbondenheid uit en ontvingen het Koninklijk Besluit. Voor hen ligt binnenkort het Nederlands paspoort klaar; de bekroning op een vaak langdurig naturalisatie- en inburgeringstraject. bereid. Wethouder Twan Jansen benadrukte in zijn toespraak het belang van een goede beheersing van de Nederlandse taal; "Het is belangrijk dat je je buren begrijpt en dat je ook begrepen wordt". Bijzonder was de voordracht van een gedicht door twee kinderen. Voor hun vader, die nu net als zij Nederlander is. Tenslotte lieten vier jeugdige danseressen van dansgroep Nasar een Turkse dans zien en gaf Dansschool Janssen een demonstratie zumbadansen Alle 56 Mensen die dit jaar in de gemeente Venray genaturaliseerd zijn, waren samen met hun familie uitgenodigd op deze feestelijke middag. Er waren multiculturele hapjes, die de gasten zelf hadden adv.week 52.indd 17 22-12-2009 18:18:31

Peel en Maas | 2009 | | pagina 17