Wandeltocht in Meerlo Bezichtiging kerk Swolgen Gezellige kerstmarkt X Afscheid Oude foto Service rubriek PEEL EN MAAS Donderdag 24 december 2009 - Pagina 12 Op dinsdag 22 december om 15.00 sloot trouwambtenaar Ina de Schipper het laatste huwelijk in de gemeente Meerlo-Wanssum. Zoals bekend wordt de zelfstan dige gemeente Meerlo-Wanssum per 1 januari 2010 opgeheven en opgesplitst. De dorpen Geijsteren, Blitterswijck en Wanssum worden met ingang van het nieuwe jaar officieel bij Venray gevoegd en Tienray, Swolgen en Meerlo bij Horst aan de Maas. "In de afgelo pen 40 jaar zijn er in Meerlo-Wans- sum 1600 huwelijken voltrokken waarvan ik er 130 heb gedaan. Sinds 1 januari 2009 werk ik in Venray en ben bij die gemeente onder meer ook trouwambtenaar. Mijn collega Bart Derksen heeft meer huwelijken gedaan dan ik omdat hij al eerder in Meerlo- Wanssum trouwambtenaar was. Het bruidspaar Dave Snellen en Lonneke Peters uit Meerlo samen met trouwambtenaar Ina de Schipper en hun getuigen. Hij gaat in de gemeente Horst aan de Maas verder als trouwambte naar." Afgelopen weekend hebben alle inwoners van Meerlo- Wanssum afscheid kunnen nemen van hun gemeente. Voor iedereen was er een pas send moment om bij deze gebeurtenis stil te staan. De senioren genoten op vrijdag middag van een gevarieerd programma. Vrijdagavond raakten velen onder de indruk van de werken van de verzamelaars en kunste naars die bij elkaar gekomen waren in 't Brugeind in Meerlo. "Wat prachtig, wat een geweldig mooie dingen worden er toch gemaakt" en "dat wisten we niet van elkaar" en "hadden we veel eerder moe ten doen" waren veel gehoorde opmerkingen van de bezoekers van de hobbymarkt. Naast deze hobbymarkt liep een avondvullend muziekprogramma met verras sende optredens. Zaterdagmiddag konden de kleintjes genieten van een prachtige theatervoorstelling en de grotere jeugd kon zich uitle ven tijdens de zeskamp. Na afloop waren er goed vermoeide kinde ren met een gezonde sportkleur op hun wangen. Beroepswielren ner Wout Poels uit Blitterswijck reikte de prijzen uit. Een felicitatie mars werd gespeeld door de fanfa- res van Meerlo en Blitterswijck die voor deze gelegenheid onder lei ding van Geert Mooren uit Meerlo stonden. Voor het afscheidswoord van de burgemeester speelden zij de mars Arosa die ook werd gespeeld door de gezamenlijke fanfares bij de totstandkoming van Meerlo-Wanssum in 1969. Een memorabel moment waren de laatste officiële woorden van burgemeester Joep Hahn tot de bevolking. "De gemeente houdt op te bestaan, maar dat is geen reden voor tranen. Voor de dorpen veran dert er in feite niet zo veel. Dus dit afscheid is een goede reden voor een feestje." De gemeente houdt Met onder meer een zeskamp, een theatervoorstelling, veel muziek en een hobbymarkt namen de inwoners het afgelo pen weekend afscheid van de gemeente Meerlo-Wanssum. Foto: Patricia Levens. op te bestaan en na de klanken van So Long konden de aanwe zigen buiten van het vuurwerk genieten dat op een symbolische manier de gemeente Meerlo-Wans sum uit knalde. Aansluitend speel den er bands in de zaal en was er troubadourmuziek in het sportca- fé. Het bleef nog lang gezellig druk in Meerlo. College Horst aan de Maas: CDA, Essentie en PvdA-PK? Terwijl in Venlo en Venray al lang en breed een nieuw col lege van burgemeester en wet houders is gevormd, verkeer de Horst aan de Maas aan het begin van deze week nog in onzekerheid. Dat het CDA en de nieuwe lokale partij Essen tie deel gaan uitmaken van het college staat al enkele weken vast. Alles wijst erop dat de PvdA-PK hierbij als derde par tij aan zal schuiven. Al op de verkiezingsavond leek het een uitgemaakte zaak dat in elk geval het CDA (de grootste partij) en Essentie (de grootste winnaar) zitting zouden nemen in het bestuur van de fusiegemeente. Samen bezetten deze partijen 17 van de 27 zetels. Inderdaad kwa men ze binnen twee weken tot een akkoord op hoofdlijnen. Ondanks hun ruime raadsmeer- derheid besloten CDA en Essentie toch op zoek te gaan naar een derde coalitiepartner. Daarvoor hadden ze twee beweegredenen. In de eerste plaats vraagt het her indelingsproces volgens beide partijen om een zo breed moge lijke coalitie. Bovendien dreigt Horst aan de Maas - zoals zoveel andere gemeenten - de komende jaren financieel in zwaar weer te geraken. Dit brengt ongetwijfeld pijnlijke keuzes met zich mee. In dat geval geldt: hoe groter de coalitie, hoe groter het gehoopte draagvlak. In hun zoektocht naar een derde partner knoopten CDA en Essentie gesprekken aan met de overige drie partijen, D66 (twee zetels), PvdA-PK (drie zetels) en SP (vijf zetels). Al na één gespreks ronde bleek hun voorkeur uit te gaan naar de PvdA-PK. Dit tot grote frustratie van de SP, die in Horst traditioneel sterk vertegen woordigd is, bij de verkiezingen nagenoeg gelijk bleef en van tevo ren duidelijk haar kandidatuur voor een plekje in het college had gesteld. Maar inhoudelijk bleken CDA en Essentie meer op een lijn te zitten met de PvdA-PK dan met de SP. Wat bovendien meegewo gen zal hebben, is de veel ruimere bestuurservaring van de PvdA-PK. Zo is de PvdA in Horst (aan de Maas) vanaf 1982 onafgebroken vertegenwoordigd in het college. Er was echter één belangrijk argument dat tegen coalitiedeelna me van de PvdA-PK sprak: de dra matische verkiezingsuitslag. Birgit op de Laak, lijsttrekker van de PvdA-PK, noemde het op de ver kiezingsavond nog voor de hand liggend dat CDA en Essentie een centrumrechtse coalitie zouden vormen: "Dat we als grote verlie zer in de coalitie gaan zitten, vind ik geen logische gedachte." Deson danks verklaarde ze ook toen al dat haar partij graag bestuursver- antwoordelijkheid wilde dragen. Dat lijkt er nu inderdaad van te komen. Omdat de PvdA-PK perspec tieven ziet op voor haar belang- rijke punten als aandacht voor de minima, de dorpsraden en de openheid van het buitengebied, ziet ze wel brood in een coalitie met CDA en Essentie. Het lijkt er op dat de partij in ruil daarvoor wel haar verzet tegen de komst van het Nieuw Gemengd Bedrijf in Grubbenvorst (35 duizend var kens, 1,3 miljoen kippen) op moet geven. Al blijft de PvdA-PK naar verluidt wel eisen stellen aan de duurzaamheid en het innovatief vermogen van de megastal. De Kammeraöj van carnavals vereniging de Vöskes houden op zondag 3 januari voor de zevende maal een winterwandeltocht. Deze tocht vindt traditioneel plaats op de eerste zondag na nieuwjaars dag. Start- en finishplek is café Oud Meerlo bij de kerk. Inschrij ving van 10.30 uur tot 13.30 uur, de kosten voor deelname bedra gen 1 euro per persoon. De Kam- meraöj van de Vöskes en kinderen mogen gratis deelnemen. Er zijn wandelingen van circa 5, 10 en 15 kilometer uitgezet. In de route is een pauze opgenomen waar de wandelaars gratis kunnen genie ten van een glas glühwein, koffie of warme chocolademelk met lek kere gebakken wafels. Dit jaar is de pauzeplaats ingericht aan de Tienrayseweg 15 bij oud-prins Noud I van de Vöskes. Voor meer informatie Jan Poels, telefoon: 0478-691900. Inzegening nieuwe ramen kerk Meerlo Nieuwjaarsdag wordt voor de parochie van Meerlo een feestelij ke dag. Niet alleen is het natuurlijk de start van het nieuwe jaar, maar tijdens de viering om 10.30 uur worden tevens de nieuwe ramen ingezegend. In 2008 heeft de werkgroep ramen vanuit de paro chie zich ingezet om voldoende geld bij elkaar te brengen om de ramen van de kerk te vernieu wen. Binnen een jaar is dat met een fantastisch resultaat gelukt. Naast het werk van deze groep zijn er ook bijdragen gekomen van de gemeente, de provincie en het bisdom. De parochie ontving voor haar werk ook de Wilhel- mina Sangersprijs. Tot slot heeft natuurlijk ook het kerkbestuur een groot deel van het bedrag zelf opgehoest. De parochie zegent de ramen op nieuwjaarsdag om 10.30 uur tijdens de viering in. De inzegening wordt verricht door pastoor Verheggen, die de acties in 2008 opende door van de kerk toren te tokkelen. Kerk Meerlo in het licht Op kerstavond 24 december om 17.30 uur schakelt pastoor Ruud Verheggen de verlichting van de kerk van Meerlo in. In 2002 verliet de Rabobank Meerlo en schonk toen een bedrag waar mee algemene doelen gerealiseerd konden worden in het dorp. Een van de projecten die destijds door afvaardigingen van verenigingen en stichtingen werden gekozen, is het verlichten van de kerk aan de buitenzijde. Na overleg en het overbruggen van een hele boel moeilijkheden werd in 2008 een commissie opgericht die in samenwerking met de dorpsraad en kerkbestuur aan de verdere uit voering van dit plan begon. "Juist nu we het feest van de geboorte van het licht der wereld, het kerstkind, vieren, is het een mooi moment om ook dit project af te ronden en de parochiekerk mooi in het licht te plaatsen", laat pas toor Verheggen weten. Prins Swolgen Op 3 januari 2010 is het 56ste prinsenbal in café-zaal Wilhelmina in Swolgen. Iedereen is vanaf 14.11 uur van harte welkom. Tijdens het zogeheten prinsenboerenbal wordt afscheid genomen van prins Tom I, prinses Yvon, adjudant Frank en het boerenbruidspaar Piet en Marjo.Tijdens het bal wordt eerst het 18de boerenbruidspaar bekendgemaakt.Aansluitend wordt de 56ste prins gepresenteerd. LGOG Kring Ter Horst orga niseert op woensdag 6 januari een avondlijk bezoek aan de Sint-Lambertuskerk in Swol- gen. Dit gebeurt onder leiding van Harry Vriens. De Sint-Lambertuskerk dateert blijkens funderingen uit het begin van de dertiende eeuw. In de zes tiende eeuw werd het een laat gotische hallenkerk. In 1877 en 1884 werd de kerk gerestaureerd. In 1910 bouwde architect Caspar Franssen een nieuwe doopkapel en sacristie. Helaas werd de kerk in 1944 door het oorlogsgeweld voor het grootste gedeelte verwoest. Alleen het vijftiende-eeuwse koor, enkele oude beelden, schilderijen en een Romaans doopvont kon den worden behouden. Het koor maakt momenteel als apsis deel uit van de huidige moderne kerk, die in 1952 werd gebouwd naar een ontwerp in laatgotische trant van de architecten ir. Jules Kayser en H. de Bruin uit Venlo. In juni 2007 werden door inbrekers een groot deel van de heiligenbeelden en andere voorwerpen uit de kerk gestolen. Harry Vriens zal op zijn beken de wijze vooral vertellen over de historie van de kerk en haar ont staansgeschiedenis en de aanwezi gen wijzen op allerlei nog aanwe zige details. Zijn rondleiding door de kerk duurt maximaal anderhalf uur. Deelname is gratis, zowel voor leden als niet-leden van het LGOG. Aanmelding vooraf is niet nodig. Verzamelpunt is de ingang van de kerk, waar de rondleiding op 6 januari om 19.30 uur begint. Op donderdagavond 17 decem ber werd basisschool St. Anna omgetoverd tot een erg sfeer volle kerstmarkt. Een werkgroep bestaande uit enkele teamleden en ouders had vooraf de gehele organisatie op zich genomen en veel kerstspullen gemaakt. Bijna alle kerstspullen zijn verkocht, daarnaast waren er leuke activitei ten zoals muzikale optredens, op de foto met de kerstman en raden hoeveel kerstballen er in een vaas zaten. De opbrengst (ongeveer 650 euro) wordt besteed aan het kopen van nieuwe schoolshirts. Vogelmarkt Vogelvereniging De Gevleu gelde Vrienden Wanssum e.o. houdt op zondag 27 december de maandelijkse vogelmarkt. Op deze vogelmarkt kan iedereen vogels kopen, maar ook zelf verkopen. Op de markt zijn tevens diverse vogelhandelaren aanwezig. De markt wordt gehouden in sport en feestzalencomplex 't Brugeind aan De Leeuwerik in Meerlo en duurt van 9.30 tot en met 12.00 uur. Duiven en kwartels worden niet toegelaten. Een jaarabonnement kost u slechts Een foto van het afscheid van H. Vissers, als secretaris van de gemeente Wanssum in decem ber 1969. Samen met zijn vrouw schudt hij iedereen de hand tij dens de afscheidsreceptie. Foto uit het archief van Heemkunde- vereniging Meerlo-Wanssum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Jenny Derkx, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: Dr FJ.P van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat 1a, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30-17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46, 5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Groene Kruis, Postbus 694 5900 AR Venlo www.groenekruis.nl Klantenservice: 088-61 088 61 (24 uur per dag bereikbaar) Groene Kruis maakt deel uit van De Zorggroep, www.dezorggroep.nl Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris:W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Slachtofferhulp Nederland Regio Zuidoost tel: 0900-0101 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishandeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray en Swolgen Inl. mw. Z. Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Openingstijden: maandag tot en met donderdag 8.30-12.30 en 13.15-17.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur Tijdens de openingstijden kunt u bellen voor informatie of het maken van een afspraak voor het Algemeen Maatschappelijk Werk, de WegWijZer, het Ouderenwerk, Mantelzorg, Jeugd- en Jongerenwerk, Opbouwwerk of de Vrijwilligerscentrale. Laatste huwelijk... Afscheid in stijl. SP buitenspel gezet Meerlo-Wanssum Ja postcode 5800-5899 Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig)

Peel en Maas | 2009 | | pagina 12