'BrtrouWSwr en rffXcxent? m 1 w lees ook eens een boek! in de trein of zo... és •.•Üt.ö'NU De redactie van de jongerenpagina wenst jullie JEANS MODE CASUALS PEEL EN MAAS Donderdag 17 december 2009 - Pagina 9 Hoofd- en eindredactie: Jimmy van Rijt, Patrick Förtsch (adjunct) Redactie: Femke Hendriks, Nathalie Minten, Roos Versteegh Eindverantwoordelijkheid: Van den Munckhof bv Heb je suggesties voor de jongerenpagina? Mail dan naar de redactie: jongerenpagina@gmail.com Zoals iedereen die niet onder een steen leeft weet, is de ov-chipkaart vanaf 2010 geldig. Feest! Na de subsidiëring en en kele proefjes in 1992, het definitieve besluit in 1993, nog meer proeven in 2004, de eer ste introductie (regio Rotterdam) in 2005, nog meer introducties (in Noord-Holland, Utrecht, een deel van Zuid-Holland en Gel derland) eind 2008, nóg meer introducties in nóg meer provincies (Friesland, Overijs sel, de rest van Flevoland en Gelderland en nog een deel van Zuid-Holland) in 2009, dan uiteindelijk in 2010 de introductie in rest van het land. Na achttien jaar bloed, zweet en tranen - en waarschijnlijk enkele honderden miljoenen euro's - wordt dan met trots de ov-chipkaart gepresenteerd. Nog een leuk weetje: vanaf 11 februari 2010 moet je in Rotterdam in al het vervoer in- en uitchecken. Dit is verplicht, zelfs als er geen poortjes zijn. Hoe diep kun je zinken?! In- en uitchecken als er geen poortjes zijn! Dan ga ik mezelf vanaf vandaag verplich ten boeken naar de bibliotheek terug te brengen, zélfs als ik geen boeken heb. De ov-chipkaart is ook makkelijker. De poorten crashen als je meer pasjes met een magneetstrip bij je chipkaart hebt. Als je haast hebt, vergeet je uit te chec ken en als je snel moet inchecken maar de poort werkt niet, dan mis je je trein. Nou, dat noem ik nog eens makkelijk! Maar de mensen willen het niet nóg makkelijke»; ze willen iets vasts. Ook leuk: laatst hoorde ik op de radio dat Beatrix en Bin Laden ook een ov-chipkaart hebben. (Er schijnt een foto van Beatrix' ov-chipkaart op www.geenstijl.nl te staan.) Dat zal dan ook verklaren waarom ik vorige week Hare Majesteit in Nijmegen zag in checken en een intercity in zag stappen. Ik kan maar één ding concluderen: het harde werk (ik noem nog even de achttien jaar) voor de prachtige, betrouwbare en ef ficiënte ov-chipkaart was niet voor niets! Patrick Förtsch és Wat vinden jonge Venraynaren de leukste feest dag in december en hoe vieren ze die? Fabienne van der Weiden (17) uit Venray "Ik vind de hele maand december, met alle feest dagen, hartstikke leuk. Vooral omdat je dan ge zellig met je familie bent en veel lekkere dingen kunt eten." Mohamed Alitou (19) uit Venray "kerstmis vind ik het leukste decemberfeest. Er is dan een mooie sfeer en het eten is lekker. Ik vier het samen met vrienden, lekker samen eten en feesten." Zoë Mclachlan (22) uit Venray "kerst vind ik het gezelligste. Er is dan een mooie sfeer met al die lichtjes. Het is lekker koud, mis schien is er zelfs sneeuw. Daar hou ik wel van. Ik vier kerstmis vaak in Londen bij familie. Daar is het nog sfeervoller." Marijke Schütte (25) uit Venray "Sinterklaas vind ik leuk. Ik ben altijd Zwarte Piet en ga op bezoek bij kinderdagverblijven en fami lies. Dat is hartstikke leuk. Ik heb niet zo veel met kerst. Het is dan altijd zo donker, daar hou ik niet van." Martijn Schütte (20) uit Venray "Oud en nieuw is mijn favoriete feestdag. Lekker feesten, zuipen en lol maken. Kerstmis en Sinter klaas vier ik met familie, ook dat zijn mooie fees ten met lekker eten." Melissa van Pasch (15) uit Venray "Ik vind oud en nieuw het leukste feest. Ik vier dat met vriendinnen. Met Sinterklaas gaan we met z'n allen eten en bowlen. Dat is ook altijd wel grappig. Met kerst heb ik niet zo veel, maar het is Het einde van het jaar komt er weer aan, en dat betekent Kerst, Nieuwjaar, kerstkransjes en- oliebollen! Voor oudejaarsavond wil je natuurlijk wel een schaaltje lekkere oliebollen in huis heb ben. Daar gaan wij je een handje bij helpen. Wat zijn de lekkerste oliebollen? Wie aan oliebollen denkt, denkt meteen aan de oliebollenkraam in het centrum. Dat werd onze eerste bestemming. Nog voor je de kraam ziet, ruik je de heerlijke geur van oliebollen al. De oliebollen zelf zien er erg sma kelijk en niet te vet uit. Ze hebben ook geen rare uitsteeksels, zoals je die weleens krijgt bij zelf gebakken oliebollen. De smaak is perfect. Je kunt zelf kiezen of je de oliebollen opgewarmd wilt, en ook of je er poedersuiker op wilt. Ze zijn dus ook ideaal om mee te nemen en thuis op te eten. Het grootste nadeel aan deze oliebollen is de prijs: per oliebol betaal je 0,80. Daarmee kwamen we automatisch bij de kant-en- klare oliebollen terecht. Deze zijn een stuk goed koper (de prijs hangt af van waar je ze koopt). De lagere prijs heeft echter wel een groot aantal nadelen ten gevolge: zo proef je duidelijk dat de oliebollen in een fabriek zijn gemaakt, en dat zie je er ook aan af. Voor een lekkere oliebol ga je dus naar de olie bollenkraam. Heb je niet zoveel geld uit te geven? koop dan een pakje oliebollenmix in de supermarkt. Veel lol en lekkere oliebollen gegarandeerd! Kortom: haal je de oliebollen toch bij de oliebol- lenkraam, zorg er dan voor dat je ze vroeg genoeg haalt, anders loop je grote kans om een tijdje in de rij te staan. wel altijd gezellig." Rosario TTomantano (18) uit Venray "Ik vind alle feesten eigenlijk wel leuk. Het is ge zellig en er is lekker eten." Manon Pijpers (18) uit Blitterswijck "Ik vind Kerstmis altijd het mooiste feest. We gaan dan met de hele familie uit eten. Lekker borrelen, spelletjes doen, bowlen en vooral gezellig samen zijn." Ineke Luyckx (16) uit Venray "Ik heb de meeste zin in de jaarwisseling. We gaan dan eerst bij iemand koken en dan met z'n allen bij mij feesten. Met Sinterklaas gaan we gour metten en soms krijgen we cadeautjes. Op eerste kerstdag ga ik met mijn familie uit eten." Maikel Schepers (15) uit Venray "Oud en nieuw vind ik het leukste feest. Ik vier dat met vrienden of mijn ouders, dat is wisse lend. Kerstmis en Sinterklaas vier ik traditioneel met mijn ouders." Vincent Wolters (14) uit Venray "Met kerst gaan we altijd familie bezoeken, feest vieren en lekker eten. Dat vind ik het leukste van de decembermaand." Kevin van Deursen (15) uit Venray "Kerst vind ik het mooiste feest. De sfeer is mooi en het is gezellig met familie." Suzanne Siebers (24) uit Merselo "Met kerst zijn we altijd gezellig samen met de familie en met mijn vriend. We gaan dan uit eten en leggen cadeautjes onder de kerstboom." Ruud Poels (20) uit Venray "Tweede kerstdag ga ik op skivakantie met vrien den. Met oud en nieuw ben ik dan nog lekker op wintersport. Ik heb er zin in." Björn van den Munckhof (18) uit Venray "Oud en nieuw vind ik het leukste, lekker drinken met vrienden. Kerstmis en Sinterklaas vier ik niet echt." Wraherel Ireve (16) uit Venray "Ik vind oud en nieuw het mooiste feest. Ik ga dan stappen en drinken met vrienden. Sinterklaas en Kerstmis vier ik niet." Manon Janssen (15) uit Venray "Kerstmis en de jaarwisseling vind ik allebei heel leuk. Kerst vier ik met mijn familie, we gaan dan altijd lekker eten. Met oud en nieuw ga ik met vriendinnen uit." Andrea Dragomir (15) uit Venray "Met kerst ga ik meestal naar familie in Roeme nië. We vieren het kerstfeest daar heel traditio neel met lekker eten. Er zijn ook altijd kinderen die liedjes gaan zingen aan de deur. De jaarwis seling vier ik met vriendinnetjes." Alexander Michiels (21) uit Venray "Ik vind alle feestdagen leuk. Ik ben vaak op va kantie met kerst en oud en nieuw. Dan ga ik op wintersport of naar Center Parcs. Soms doe ik dat met vrienden en soms met familie. Ik weet nog niet wat ik dit jaar ga doen. Mijn familie heeft geen vakantie geboekt, dus misschien ga ik met vrienden weg. Het leukste is dat iedereen dan vakantie heeft en dat je gezellig samen kan zijn." DEZE PAGINA WORDT MEDE MOGELIJK GEMAAKT DOOR: www.wolffjeansvenray.nl De Bleek 62-64 Venray Wordt het The Zenith of wordt het de kerk??? hofstraat 6 tel 0478 58 27 27 info@vandenmunckhof.nl www.vandenmunckhof.nl v\r*en dongewl VI venry *de feestdagen? "tVH> VOW- f Ji f 1 WOLFF

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9