Noodhulp A.S. ZONDAG mode centrum START TOTALE PANTALONS KOSTUUMS M JACKS I TRUIEN VESTEN v.,« Manhattan of Venray? Kletske mooier door maatwerk Kerst koopzondag Horst St.Lambertusplein 12 JONDZORG S vm&fc enz karakter PEEL EN MAAS Donderdag 17 december 2009 - Pagina 7 KEUKEN NTER EUR MAATWERK 0478-690333 WWW.STRAKK.NL Het Nederlandse Rode Kruis heeft met ingang van 1 december, na twee jaar zoeken, een nieuwe regiocoördinator aangesteld voor de veiligheidsregio Noord Mid den Limburg. De 39-jarige Randy Roso-Ruoff uit Leunen, is gebo ren in Grubbenvorst en heeft als Regio Coördinator Noodhulp Nati onaal (RCN) een beleidsmatige en uitvoerende taak. Deze week heeft hij kennis gemaakt met alle hoofden van dienst en hij heeft er veel zin in. De RCN is als landelijk vrijwilliger geregistreerd bij het Nederlandse Rode Kruis en is binnen de veilig heidsregio verantwoordelijk voor de operationele voorbereiding en inzet van Rode Kruisteams, die deelnemen aan de rampenhulp verlening, maar ook aan noodhulp verlening bij bijvoorbeeld grotere evenementen. Hij zorgt voor de opbouw en het in stand houden van het in de regio vastgesteld aantal teams voor rampenhulp verlening, waarbij hij zorg draagt voor een optimale ondersteuning van de teams met betrekking tot de operationele voorbereiding, paraatheid, kwaliteit, inzet, aflos sing en nazorg. Beleidsmatig onderhoudt hij contacten met afdelingen, districten en functio narissen rampenhulpverlening in de betreffende veiligheidsregio en ziet hij toe dat de kwaliteit van hulpverlening bij oefeningen vol doet aan het gewenste resultaat. De RCN valt onder de hiërarchi sche verantwoordelijkheid van de Coördinator Noodhulp (CN) en maakt deel uit van het Regio naal Overleg Noodhulp Nationaal (RONN) operationeel, en heeft hierin een uitvoerende taak. -<,»»»•* Intratuin voor een knallende jaarwisseling Oudejaarsavond vier je fees telijk met champagne en olie bollen. Maar je maakt oud en nieuw pas echt onvergetelijk met schitterend vuurwerk. Intratuin Venray heeft een uitgebreide en veilige col lectie sier- en knalvuurwerk. Een vuurwerkspecialist heeft exclusief voor Intratuin een eigen lijn samengesteld onder de naam Excellent Fireworks. De losse verkoop van vuur werk begint op dinsdag 29 december en duurt tot en met de laatste dag van het jaar. De verpakking van vuurwerk ziet er vaak spectaculair uit. Toch is het lastig om in te schatten wat het effect van het vuurwerk is als je het afsteekt. Daarom laat Intra- tuin met een filmpje op www. intratuinvuurwerk.nl een aantal effecten van Excellent Fireworks alvast zien. Daarnaast worden veiligheidstips gegeven op deze website. Want ook al is vuurwerk prachtig, het is ook erg krachtig. Daarom zijn bij Intratuin onder andere veiligheidsbrillen, aan- steeklonten en vuurwerkgrippen te krijgen. Voor Intratuin's eigen lijn Excellent Fireworks heeft de vuurwerkspecialist een speciaal straatpakket samengesteld. Bij een afname van het totale pakket is de klant extra voordelig uit en steelt gegarandeerd de show in de straat. Maar ook de Diamond Col lectie ontbreekt niet bij Intratuin Venray. De losse verkoop begint op 29 december, maar het is eer der al mogelijk om bestellingen te plaatsen. Dit kan in de winkel of via de website. Voor meer infor matie over tijden van losse ver koop, assortiment, bestellen en voorwaarden, kijk op www.intra- tuinvuurwerk.nl. Voor meer informatie Intratuin Venray, tel. 0478-588585 of info@ venray.intratuin.nl Montessorischool wil starten met middenbouwgroep De nieuwe Montessorischool in Venray is dit schooljaar gestart met twee groepen: een onderbouw- en een bovenbouwgroep. Dankzij het snel groeiende aantal leerlin gen kan de school bijna starten met een middenbouwgroep. Lieke Akkermans, directeur: 'We hopen dat alle ouders die interesse heb ben, dit kenbaar maken. Des te sneller kunnen we starten.' Het aantal leerlingen van Montessorischool Venray is snel gegroeid. Lieke Akkermans: 'Wij zijn blij met alle interesse voor Montessori-onderwijs in Venray. Binnen vier maanden is het aantal leerlingen verdubbeld. We hebben inmiddels meer dan 40 aanmel dingen.' Om de middenbouwgroep te kunnen starten, wil de school de mogelijke aanmeldingen inventari seren. 'Gezien de geluiden die we ontvangen van de huidige ouders, verwachten we veel aanmeldin gen. Veel ouders kennen andere mensen die interesse hebben. Als zij hun kind ook aanmelden, kun nen we op korte termijn starten met de middenbouwgroep.' Met de middenbouwgroep voor kinderen van 6 tot en met 9 jaar ontstaat er een optimale groepsin deling. Lieke Akkermans: 'Montes- sorionderwijs pleit voor groepen met kinderen van verschillende leeftijden. In de eerste plaats vol gen wij daarmee de opvattingen van Maria Montessori over de ontwikkelingsfasen die elk kind doorloopt in de groei naar volwas senheid. Kinderen die in dezelfde fase zitten, worden in één groep geplaatst. Daarnaast zien wij een sociaal voordeel: de kinderen voeden elkaar min of meer op. Oudere kinderen helpen jongere. Zo bevorderen we op natuurlijke wijze de zorg voor elkaar.' Voor meer informatie kunt u terecht op de website: www.mon- tessorischoolvenray.nl Mooi de Mooiste Mode algemene info Tel. 0475-491384 www.mooidemooistemode.nl-www.mc-theelen.nl Amusement voor het hele gezin De voorbereidingen voor Adventure on Wheels, de eerste beurs die in het VECC (Venrayse Evenementen en Congrescentrum) wordt gehouden, zijn in volle gang. In de hal, ruim 3200m2, zal op zaterdag 26 en zondag 27 december van alles te beleven zijn. "Adventure on Wheels heeft een breed programma, speciaal gericht op families en kinderen", aldus Susan Jans sen, die de organisatie mede in handen heeft. Toch staan de 'wheels' centraal. "Een groot aantal autodealers is aanwezig met tal van nieuwe modellen. Daarnaast is er een groot scala aan raceauto's te bewonderen. Topstukken zijn de Formule 1- wagens van Michael Schumacher en Ayrton Senna. Naast deze racemonsters staan er ook een aantal fraaie trucks en kunnen de aanwezigen genieten van radiografisch bestuurde auto's en vrachtwagens." Maar ook min der snelle wielen, maar niet min der spectaculair, geven acte de présence. "Indrukwekkend zijn de demonstraties met BMX-fietsen, de zogeheten crossfietsen. Een stuntteam laat zien wat je allemaal met deze fietsen kunt. Die demon straties zijn echt spectaculair met gevaarlijke sprongen en acrobati- sche kunsten", vertelt medeorga nisator Don van Soest. De consu menten komen op deze beurs ook aan hun trekken. Tal van bedrij ven hebben een stand of vullen een marktkraam, van sieraden tot sportprijzen, van sauna's tot een high tea. Ook op het gebied van bouwen is er van alles te zien tij dens Adventure on Wheels. Maar uiteraard is ook vooral aan de kinderen gedacht. "Er wordt een groot speelpaleis in de hal gebouwd waar de kids kunnen spelen, schminken, knutselen, springen op een springkussen, in de autoballenbak vertoeven en bij de poppendokter op bezoek kunnen gaan en zelfs tot 7,5 meter hoogte kunnen klimmen. Meer speelpret kan haast niet", legt Susan uit. Natuurlijk wordt er gezorgd voor een natje en een droogje en de beursdagen worden opgeluisterd met zang en muziek. "Zo staat er voor 26 december de zingende DJ Theo op het pro gramma, terwijl op zondag de cast van de dinnershow zoals die bij Asteria wordt gegeven een aantal optredens zal verzorgen." Kortom twee dagen vol met activiteiten en amusement in het VECC op industrieterrein De Blakt (achter Cordstrap). De beurs is beide dagen geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Vredeslicht Voor de derde keer brengen scouts van Coninxhof het vre- deslicht op hun school binnen. Coninxhof bewaart het licht voor scouting. Het licht komt uit Bethle hem. Het vredeskind van Oosten rijk haalt het daar op en deelt het uit aan meer dan 1000 scouts uit heel Europa en zelfs de VS. Scou ting de Peelspeurders haalt het op in Wenen en neemt het brandend mee naar Venray. Daar wordt het bewaakt door groep 7-8 van basis school Coninxhof. Op 19 decem ber wordt het licht in Utrecht weer verdeeld over alle scouts van heel Nederland. En op 24 decem ber wordt het gebruikt in de mis in de Grote Kerk. De spreuk die dit jaar bij het licht hoort is: Het geheim van de regenboog en haar kleuren is het zelfde als het geheim van de vrede. Het licht wordt ook gebruikt met de kerst viering van Coninxhof op donder dag 17 december (vandaag) in de Paterskerk. Mensen die het licht willen, mogen dit op kerstavond komen ophalen bij de Grote Kerk, na de mis van 19.00 of 21.00 uur. PLIV Het Platform Lage Inkomens Venray is vanwege de feestdagen vanaf 21 december gesloten. Vanaf 4 januari staat het platform weer klaar om te helpen met bijvoor beeld het invullen van formulieren e.d. Op maandag, dinsdag, woens dag en donderdag van 9.30 tot 11.30 uur kan men binnenlopen op het adres aan de Mozartstraat in Venray. Voor het invullen van een belastingaangifte kan men vanaf februari op dezelfde tijden terecht om een afspraak te maken via tele foonnummer (0478)581332. Venraynaar nauw betrokken bij nieuw concept Harrie Rongen uit Venray is nauw betrokken geweest bij de realisatie van een nieuw product: DTILE, de tegel die 'de hoek omgaat', waarbij haakse hoeken of kitnaden, die vaak vuil worden, tot het verleden behoren. DTILE is onlangs in de markt gezet en loopt volgens Harrie Rongen al heel hard. DTILE kan worden toegepast in keukens, sanitaire ruimtes en bijvoorbeeld doucheruimtes in sporthallen en verzorgingshui zen. In het januarinummer van het blad Eigen Huis wordt aan het product uitgebreid aandacht besteed. De ontwerpers zijn ruim tien jaar bezig geweest om tot het huidige eindresultaat te komen. Ongeveer vijf jaar geleden werd Harrie Rongen benaderd om als ervaringsspecialist in het project te stappen. Rongen, destijds eige naar van Rongen Tegels en Sanitair en ook actief binnen een landelij ke brancheorganisatie, werd voor al op het technische vlak ingezet en de kwaliteitscontrole. "Het probleem was het maken van de rondingen. Een tegel is een aard werkproduct en daardoor zeer kwetsbaar en niet maatvast. Als je dan meerdere tegels boven elkaar plaatste, zijn maatverschillen niet te vermijden." Er werd volop geëxperimen teerd en uiteindelijk kwam men uit op steengoed. "Maar toen waren we er nog niet. Belangrijk was ook de samenstelling van de klei. Dat duurde ook nog eens twee jaar." De productie van de tegels bleek echter een probleem. Wereldwijd werd gezocht naar een fabriek die het product wilde en kon maken. Uiteindelijk werd een eigen bedrijf in Arnhem opgestart dat de eigen kennis en apparatuur voor de productie inzette om de rond- gevormde tegels, die toch 8 milli meter dik zijn (normale tegels zijn 4-5 millimeter dik, red.) te produ ceren. De vlakke tegels worden in Italië geproduceerd. Bij Rongen Tegels en Sanitair is inmiddels wereldwijd de eerste Een deel van de showroom bij Rongen is opgebouwd met DTILE- tegels... showroom ingericht, waarbij vol ledig gebruik wordt gemaakt van DTILE-tegels, inclusief ventilatie- roosters, handgrepen, wastafels etc. "Momenteel worden elders in Nederland nog enkele showrooms ingericht en hebben we al contac ten in Parijs en Zwitserland. Ook de Belgische markt toont inmid dels interesse. Het gaat momen teel heel hard. Als Venrays bedrijf heeft Rongen Group het impor teurschap en de distributie onder zijn hoede." OP OP ,497. GROTE KEUZE 5995 4995.35' UITZOEKEN VOOR 129 v.a. i EF GEKLI r995ft95 SPORTIEF GEKLEED MEENEEMPRIJS 149-99 59.95 I I 49.95 39.9529.95 SPORTIEVE .24.95 Ko?/°WQ4g" ^10NdZ Zondag 20 december 11.00 uur: Jubileummis Venray's Mannenkoor (live, onder voorbehoud) Dinsdag 22 december 19.00 uur t/m woensdag 18.00 uur (herhaling om het uur) Item: Nieuwsuitzending Uitzending gemist? Kijk op www.peelenmaastv.nl Bij Peelrand Makelaardij is niets te gek. In het kader van de uitgave van het magazine 'kijk op wonen' is een foto gemaakt boven Venray. Peelrand bestaat tien jaar in 2010 en is in die tien jaar een ijzersterk merk geworden. Iedereen kent ook de foto die op duizenden pos- ters is gebruikt waarop arbeiders op een balk boven Manhattan hun middagpauze houden. Dit was voor Peelrand de inspiratie om eenzelfde foto te maken boven Venray. Zie hierboven het resul taat: Venray een dorp met stadse allures! Haalt u voldoende business uit uw site? Flyers Internet Communicatie CENTRUM AlgemeneTandheelkunde Implantologie Prothesen Klikgebit Kroon-/Brugwerk f Mondhygiëne EsthetischeTandheelkunde Angstpatiënten Dermalogica Skin Care Patersstraat 16, 5801 AVVenrayTel. 0478-514468 Inmiddels is het meisje een jaar of zeven: klein van stuk, gezond van lijf en leden en pienter voor twee. Geboren eind november 2002, veel te vroeg. Bij een normale zwan gerschap zou de geboorte ver na Nieuwjaar zijn geweest. Samen met haar oma komt ze elk jaar naar Venray, ergens tussen Kerstmis en Drieko ningen, om de kerststal van de Grote Kerk en de 'engelenstal' te bekijken. Elk jaar zie ik dit kind, een te vroeg geboren kerstkind. In de tijd dat zij verwacht werd, was ik al lang geen kapelaan meer in de betreffende parochie. Maar het contact met haar oma was gebleven. Zo wist ik van de zwan gerschap van haar schoondochter en kreeg ik ook een telefoontje met het slechte nieuws dat het helemaal fout dreigde te lopen. Zo fout, dat de artsen al aan de ouders te verstaan hadden gegeven dat de kans zo goed als nihil was dat hun kind levensvatbaar, laat staan gezond, ter wereld zou komen. Als het kindje al levend geboren zou worden, want die kans was ook heel klein. Daarom belde de oma, om namens de ouders te vragen of ik voor de baby de engelenmis zou willen opdragen, als het zover zou zijn. Eerst waren de ouders niet van plan geweest het kind na de geboorte te laten dopen. Maar het slechte nieuws zette hen aan het denken. Het idee dat ze hun kind je zouden moeten afgeven, bracht hen terug bij vragen over leven en dood, bij het geloof dat ze in hun jeugd hadden meegekregen. In de bange weken die volgden, weken waarop het elk moment mis zou kunnen gaan, bleef de oma bidden en ook de jonge ouders ontdekten de waarde van wat ze vroeger geleerd hadden. Hun sluimerend geloof, dat door de vader van het kind op een zij spoor was gerangeerd en door de moeder in haar puberteit kordaat overboord was gekieperd, kwam tot leven. Even resoluut als de aanstaande moeder er toen mee gebroken had, nam ze het nu weer aan. Ze had zelfs de moed om een wonder te vragen. Via Maria dan wel, want als moeder zou zij die vraag zeker begrijpen. En wat de artsen niet snapten en niemand trouwens, het kindje kwam - heel klein en net levens vatbaar - gezond ter wereld. Een wondertje: een ongeboren baby laat ouders de kracht van hun geloof opnieuw ontdekken. Toen de couveuse voorgoed verleden tijd was, mocht ik het kind dopen. Bij de koffie nader hand, kreeg ik van haar ouders een engel voor bij mijn verzame ling. Een mooi exemplaar bij mijn stal, maar mooier is het kind dat er elk jaar naar komt kijken. Een te vroeg geboren kerstkind, dat het geloof in ons wakker houdt. Zalig Kerstfeest! Deken Smeets, Venray. KEUKENS BADKAMERS MEUBELS VERBOUWINGEN van 13.00 17.00 UUR mode en schoenen voor dames, heren, tieners en kinderen Adventure on Wheels in de startblokken DTILE: ronde tegel OPRUIMING!! 19? 995 199 HSSSi T Ui I I I Ivl Grotestraat 32, 5801 BH Venray, Tel. Venray, Tel. 0478-586387 Wij verhogen de response via uw website. Onderzoek Advies Ontwerp Ontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 Training Coaching Productontwikkeling www.centrum-mondzorg.nl

Peel en Maas | 2009 | | pagina 7