Amnesty International stevig op de kaart Nijsen Granico koopt eigendommen buurvrouw Mottoborden Deurneseweg handhaving Afscheidsreceptie Hahn mèt (èn zonder) twee gezichten Niets! PEEL EN MAAS VAN DER PUTT Advocaten arbeid en ontslag bestuursrecht bouwrecht echtscheidingen faillissement milieurecht overeenkomsten vergunningen h Gunhoek - ook voor uw tuin PEEL EN MAAS Donderdag 17 december 2009 - Pagina 5 Bouw aan Haviklaan en Buizerdlaan niet voor 1 januari van start De gemeente Venray kan voor 34 woningen rijkssubsi die krijgen als de bouw voor 1 januari 2010 van start gaat. Dit gaat voor 22 woningen aan de Haviklaan en Buizerdlaan in Brabander niet meer lukken. Projectontwikkelaar Nouville start dit jaar niet meer met de bouw omdat er te weinig vraag is naar de woningen. Voor twaalf patiowoningen aan de Bosuil, eveneens in nieuw bouwwijk Brabander, krijgt de gemeente Venray wel subsidie. Het gaat om 7.000 euro per woning. Van de twaalf woningen zijn er inmiddels vier verkocht en Nouville heeft toegezegd nog dit jaar te starten. De zogeheten Van der Laan-subsidie is een tijdelijke stimuleringsmaatregel om vastge lopen woningbouwprojecten - vanwege de economische crisis - weer vlot te trekken. Het maximale subsidiebedrag is 10.000 euro per woning. Het is een onderdeel van het pakket crisismaatregelen uit het beleidsakkoord van 25 maart 2009. Voor woningbouwprojec ten is maximaal 395 miljoen euro gereserveerd. Na de eerste ronde van 100 miljoen euro volgen nog twee rondes waarvoor gemeenten aanvragen kunnen indienen. TWEEDE RONDE Voorwaarde voor de eerste ronde is dat voor 1 januari 2010 de schop de grond in gaat. Bijna 15.000 woningen, verdeeld over 155 gemeenten, komen voor een rijksbijdrage in aanmerking. Aan Venray was voor 22 woningen aan de Haviklaan/Buizerdlaan een sub sidie van 6.800 euro per woning toegekend. De gemeente heeft de aanvraag inmiddels weer ingetrok ken bij het ministerie van Wonen, Wijken en Integratie. Deze wonin gen komen deels wel weer in aan merking voor de tweede ronde van de Van der Laan-stimulerings regeling. Hiervoor moet de bouw voor 1 juli 2010 van start gaan. Venray heeft voor vijftig wonin gen subsidie aangevraagd. Afge lopen maandag heeft de minis ter bekendgemaakt dat voor 41 woningen subsidie is toegewezen. Negen woningen in de Brabander zijn niet gehonoreerd. De gemeen te Meerlo-Wanssum heeft subsidie gevraagd en gekregen voor zes woningen in het nieuwbouwplan aan de Leemberg in Tienray. De toegekende Venrayse projecten zijn: twaalf starterwoningen aan de Schoolstraat, gebouwd door aannemer Fleuren, voor een sub sidie van 7.500 euro per woning. Vijf halfvrijstaande woningen aan de Haviklaan, gebouwd door Hae- gens. Van dit project van negen woningen zijn er reeds vier ver kocht en bewoond, deze vier komen niet meer voor subsidie in aanmerking. Het aangevraagde bedrag is 7.500 euro per woning. Zestien halfvrijstaande wonin gen aan de Sperwerstraat en Smel- lekenlaan, gebouwd door ontwik kelingsmaatschappij Loobeek, voor een subsidie van 6.500 euro per woning. En acht patiowonin- gen aan de Haviklaan/Buizerdlaan, gebouwd door projectontwik kelaar Nouville, met een subsidie per woning van 6.500 euro. BOUWVERGUNNING Minister Van der Laan heeft voor de tweede ronde in totaal 164 miljoen euro subsidie toegekend voor de bouw van ruim 23.000 woningen. Anders dan in de eer ste ronde is er nu bij de selectie allereerst gekeken naar de kans dat een project daadwerkelijk van start gaat. De bouwvergunning is daarbij als uitgangspunt gebruikt. Alle aanvragen met een verleende bouwvergunning en een deel van de aanvragen waarvan de bouw vergunning voor 25 maart 2009 is aangevraagd, ontvangen een bij drage. VERL DEN JUWELIER Toezichthouders van het team Toezicht en Handhaving blijven ook in de toekomst goed her kenbaar. Het college van B en W heeft besloten om de leasecon- tracten voor de zes bedrijfsauto's te verlengen. In mei 2008 zijn er door Toezicht en Handhaving bij wijze van proef zes bedrijfsauto's geleased. De verwachting van her- kenbaarheid en de preventieve werking die van de auto's uitgaat was de hoofdreden voor de proef. Praktijk is inderdaad dat toezicht houders worden herkend, burgers en bedrijven zien dat de gemeen te langs komt en toezichthouders worden aangesproken met vragen en/of klachten. Reden voor het college om door te gaan met het De herkenbare bedrijfsauto van Toezicht en Handhaving. gebruik van bedrijfsauto's door Toezicht en Handhaving. Afgelopen zaterdag vond er in het AC-restaurant in Seve- num een belangrijke gebeur tenis plaats. Vanaf nu werken in Noord- en Midden-Limburg drie Amnesty-groepen voor mensenrechten. De reden hiervoor is het feit dat door de gemeentelijke fusies de gemeenten Helden, Maasbree, Meijel en Kessel met ingang van 2010 de nieuwe gemeente Peel en Maas vormen. Daarom heeft de groep Amne sty Peel Maas, (werkzaam in Venray, Horst aan de Maas, Bergen, Meerlo-Wanssum en St. Anthonis) haar naam overgedragen aan de Amnesty-groep Helden-Baarlo in de nieuwe gemeente Peel en Maas. En naast de groep Amnesty Venray e.o. is ook de nieuwe groep Amne sty Horst aan de Maas gevormd. Dat deze herindeling een belang rijke gebeurtenis was, mag onder andere blijken uit de aanwezig heid van dhr. Eduard Nazarski, directeur van Amnesty Nederland en mevrouw F. Soontiëns, coördi nator van Amnesty-regio Brabant- Limburg. Ook drie burgemeesters gaven duidelijk blijk van belang stelling en waardering voor het werk van Amnesty International in deze regio. Aanwezig waren de burgemeesters C. van Rooy van Horst aan de Maas, P. Mengde van Sevenum, en M.Vestjens uit Hel den. Eduard Nazarski gaf duidelijk aan dat er veel verbeterd is sinds 1948, het jaar van de officiële aan name van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens. Veel landen hebben bijvoorbeeld de doodstraf afgeschaft. Amnesty blijft opkomen voor de slachtoffers. De positie van de vrouwen is in vele landen mensonterend. Ontvoering, ver krachting en martelingen vinden veelvuldig plaats. Amnesty blijft de regimes ter verantwoording roepen. Amnesty blijft wreed heid, onverschilligheid en uitslui ting bestrijden als de grootste bedreigingen. Regiocoördinator Soontiëns wil de samenwerkings verbanden bevorderen. Zij gaat er trots op lid te zijn van een organisatie als Amnesty. Cees van Rooy, burgemeester van Horst aan de Maas, vindt dat de Univer sele Verklaring van de Rechten van de Mens eigenlijk normale rechten zijn. Ze zouden dus over bodig moeten zijn. Burgemees ter Vestjens van de toekomstige gemeente Peel en Maas benadrukt dat wreedheid niet alleen ver weg plaatsvindt, maar ook hier in onze eigen omgeving. Discri minatie vindt ook in ons eigen land plaats en dient vervangen te worden door solidariteit en mede menselijkheid. Hier ligt duidelijk een taak niet alleen voor Amnesty, maar in de harten van alle burgers. Dat de drie nieuwe Amnesty-groe- pen reeds jaren vele activiteiten in deze regio ontplooien ter bevor dering van de mensenrechten is bekend. Dit is mogelijk door de inzet van tientallen medewerkers en dankzij de ondersteuning van meer dan honderd schrijfabon- nees in de regio. Zij protesteren geregeld tegen onderdrukking,ve rdwijningen en mishandeling. De inzet van meer dan 150 collectan ten geeft aan dat velen Amnesty een warm hart toedragen. Uitstel verhoging toeristenbelasting De verhoging van de toeris tenbelasting gaat per 1 janu ari 2010 niet door. Het college wilde de belasting verhogen van 0,70 naar 0,75 euro per overnachting. Het CDA diende dinsdag in de raadsvergade ring een motie in die door alle andere partijen werd onder steund. De verhoging wordt nu uitgesteld naar 1 januari 2011. Toon Loonen (CDA) meldde dat de gemeente altijd heeft verkon digd dat de toeristenbelasting pas in 2011 zou worden verhoogd. Dit is zo ook aan de ondernemers in de toeristische sector bekendge maakt. Tegen eerdere afspraken in werd de sector pas op 7 decem ber 2009 op de hoogte gebracht van de voorgenomen verhoging. Het CDA vindt daarom dat de stij ging teruggedraaid moet worden. De afschaffing van de water toeristenbelasting gaat niet door. Deze belasting wordt alleen in de gemeente Meerlo-Wanssum gehe ven. Wethouder Van der Broeck wilde in het kader van de harmo nisatie deze belasting na de herin deling per 1 januari 2010 afschaf fen. Het CDA is het hier niet mee eens. Er zou daardoor rechtsge lijkheid ontstaan met andere toe ristische ondernemers. Het CDA diende een amendement om de watertoeristenbelasting te hand haven. Ook dit voorstel kon reke nen op de steun van de andere fracties. Strijd tegen malaria Serious Request is voor een twaalftal leerlingen van het Raay- land College meer dan zomaar een serieus verzoek of mee dan de actie rond het Glazen Huis dat dit jaar in Groningen staat. Serious Request Venray 2009 is namelijk de naam van hun maatschappe lijke stage, die ze komend week end gaan afronden in het centrum van Venray. Het Rode Kruis heeft leerlingen benaderd om aan deze vorm van maatschappelijke stage mee te doen. Doelstelling van het project is om door middel van een ludieke actie zoveel mogelijk geld op te halen voor het goede doel. Dit jaar wordt er geld ingezameld voor de bestrijding van malaria. De leerlingen gaan op vrijdag 18 december folders uitdelen in het centrum van Venray om het pro ject onder de aandacht te bren gen. Op zaterdag 19 en zondag 20 december tussen 10.00 uur en 17.00 uur zal dan door middel van een spel getracht worden zoveel mogelijk geld voor dit doel in te zamelen. De opbrengst zal dan eind december worden overhan digd aan de 3 FM-dj's in het Gla zen Huis in Groningen. Wat gebeurt er als U niet adverteert Mogelijk een miljoen voor Brukske De gemeente Venray kan moge lijk een miljoen euro subsidie van het Rijk ontvangen voor de wijk Brukske. In november, bij zijn bezoek aan de Venrayse achter standswijk, wees minister Eber- hard van der Laan (PvdA) al op de subsidiemogelijkheden. Brukske komt niet in aanmer king voor een bijdrage voor de zogeheten Vogelaarwijken, de veertig Nederlandse probleem wijken. Het ministerie van Wonen, Wijken en Integratie trekt ook geld uit om de problematiek (zowel fysiek als sociaal) van andere achterstandswijken aan te pakken. Hiervoor komt Brukske wellicht in aanmerking. Minister Van der Laan heeft Venray in een brief al uitgenodigd om voor 1 maart 2010 de subsidieaanvraag in te dienen. Een belangrijke voor waarde is dat er een goed project plan op tafel ligt. De gemeente schakelt hiervoor Wonen Venray, het Rijk en de provincie in. De wijkaanpak is al beschreven in het masterplan Brukske, dat twee jaar geleden door de gemeenteraad is vastgesteld. Onze gespecialiseerde advocaten zullen u graag van dienst zijn! De telefonische intake is gratis. Tel. 0478-556677 www.putt.nl mr. Ten Brummelhuis mr. Van Hoef mr. Gerrits mr. Van Dok mr. Pelckmans mr. Van den Aker mr. Stad mr. Verrijdt mr. Teunissen Definitief einde aan slepende kwestie Beide partijen hebben de afgelopen twaalf jaar vaak recht tegenover elkaar gestaan. Aan het geschil tussen het Veulense bedrijf Nijsen-Gra- nico en buurvrouw Manders is eindelijk definitief een einde gekomen. Nijsen-Granico heeft de woning en de gronden van mevrouw Manders gekocht om de uitbreidingsplannen te kunnen realiseren. "Een goede zaak", noemt direc teur Martin Derks de laatste ont wikkelingen. "De afgelopen jaren was het geschil overigens al bij gelegd en waren de bezwaren die mevrouw Manders indiende meer formaliteit om haar recht op bezwaar te garanderen. We zijn enige tijd met haar in gesprek geweest om de woning en de grond te kunnen kopen. Die koop hebben we vorige week afgerond." De problemen tussen Nijsen-Gra- nico en de buren Hendrikx en Manders dateren sinds 1995. In dat jaar startte het bedrijf met een recyclingfabriek van voedingsmid delen die uiteindelijk weer ver werkt worden in veevoeders. Die fabriek zorgde echter voor over last in de vorm van stof, lawaai en stank. Omdat het bedrijf niet over een milieuvergunning beschikte, werd de aanwezigheid van de fabriek in 1997 aangevochten. Dit ondanks het feit dat de onderne ming allerlei voorzieningen trof om de overlast zoveel mogelijk te beperken. Vervolgens zagen de partijen elkaar regelmatig bij de rechtbank en de Raad van State, waarbij de buren Hendrikx op een gegeven moment afhaakten. In 2001 bepaalde de Raad van State dat Nijsen Granico defini tief op de huidige locatie mocht uitbreiden. Maar daarna speelde de milieuvergunning van de pro vincie Limburg nog een rol. Nij- sen Granico vond dat er te hoge eisen werden gesteld, terwijl de buren de vergunning juist niet streng genoeg vonden. De pro vincie kreeg uiteindelijk gelijk van de Raad van State. De laatste jaren was de kou uit de lucht. Het bedrijf betaalde aan mevrouw Manders een planschadevergoe ding en uiteindelijk zijn beide par tijen het eens geworden over de verkoop van grond en woning. bedoek on^e bte: www.gi.inhoek.nl Veimty De Hoveniers mtx-s-im Overval op cafetaria Een cafetaria aan de Wilhel- minastraat is donderdagavond is, even voor 19.30 uur, overval len. Op het moment dat er geen andere klanten in de zaak aan wezig waren, betrad een gemas kerde man met een vuurwapen de cafetaria. Een medewerker zag de overvaller binnenkomen en sloeg meteen met een hard voor werp op de balie. De overvaller besloot op een gegeven moment om er zonder buit vandoor te gaan. Eenmaal buiten voegde zich een tweede man bij de overval ler. Samen renden ze ervandoor. De politie onderzoekt de zaak en komt graag in contact met klanten die vlak voor de overval in de zaak aanwezig waren of gegeten heb ben. De politie vraagt klanten of getuigen die deze avond iets ver dachts hebben gezien of gehoord, contact met haar op te nemen via telefoon 0900-8844. Tips zijn ook welkom via Meld Misdaad Anoniem, telefoon 0800-7000 (gratis). Langs de Deurneseweg (N270) zijn enkele mottoborden geplaatst om weggebruikers te waarschu wen voor snelheidscontroles. Ana lyse van de ongevalcijfers in de politieregio Limburg-Noord heeft volgens de politie aangetoond dat een aantal wegen specifieke aan dacht verdient. De analyse strekt zich uit over de afgelopen drie jaar. Onder meer op de Deurnese- weg bleek een projectmatige aan pak noodzakelijk, meldt de politie. De politie voert regelmatig controles uit met de lasergun. Ook voert ze snelheidscontroles uit met radarvoertuigen. De weg heeft een snelheidslimiet van 80 km/uur, met uitzondering van het gedeelte in Wanssum, waar binnen de kom 50 gereden mag worden. Naast controles plaatst de politie preventief grote borden om de weggebruikers te waarschuwen voor de controles en de aandacht te vestigen op verkeersveiligheid. De maatregelen moeten leiden tot minder ongevallen op de weg. Gemeente Venray loopt woningsubsidie deels mis U zijt wellekome Herkenbaar op straat Venray ■j#.- vP'.Wg OPENINGSTIJDEN DECEMBER WWW.DEKAASKENNER.NL

Peel en Maas | 2009 | | pagina 5