Gemeente Venray Waarom is die rotonde op de Westsingel nog niet klaar? Venrayse bijdrage aan tv-serie De Oorlog Uitnodiging Op 19 december van 17.30 tot 19.00 uur is de openbare afscheidsreceptie van burgemeester Jos Waals in het gemeentehuis van Venray. U bent van harte welkom. Diensten en openingstijden met feestdagen Kijk ook op www.venray.nl Loting bouwkavels Laagheide De toekomstplannen van het Mondiaal Platform Venray PEEL EN MAAS Donderdag 17 december 2009 - Pagina 19 Gemeentehuis Openingstijden Week 51 Op zondag 20 december om 20.15 uur zendt de NPS in de tv-serie De Oorlog beelden uit van de Venrayse Dodenherdenking op 4 mei 2009. Deze laatste aflevering, getiteld 'De oorlog na de oorlog' is gewijd aan de herinneringen aan en verwerking van de Tweede Wereldoorlog. Het camerateam liep mee met de Duitse ambassadeur Thomas M. Laufer, die in Venray al jaren welkom is tijdens de Dodenherdenking op 4 mei. Iets wat op de Dam nog ondenkbaar is. Het camerateam vond het bijzonder om een dagje mee te lopen. De gemeente Venray wordt de laatste tijd vaak benaderd met de vraag waarom de aanleg van de rotonde op het kruispunt Westsingel/ Merseloseweg zo lang duurt. Mensen begrijpen het niet omdat de rotonde op de Zuidsingel/ Henri Dunantstraat destijds maar een week of zeven duurde. Deze vergelijking is begrijpelijk, maar helaas niet terecht omdat de twee rotondes qua werk, maar vooral qua werkruimte niet met elkaar te vergelijken zijn. Werkzaamheden nutsbedrijven Om te beginnen moesten alle ondergrondse kabels en leidingen verlegd worden. Door de beperkte werkruimte, moest het kruispunt Merseloseweg hiervoor worden afgesloten. Bij de rotonde Henri Dunantstraat was er meer werkruimte waardoor de kabels en leidingen verlegd konden worden zonder hiervoor het kruispunt af te sluiten. Rioleringswerkzaamheden Naast een verkeersknooppunt, is het kruispunt Merseloseweg ook een belangrijk knooppunt voor de ondergrondse riolering. Hierdoor stroomt ongeveer 30 procent van het rioolwater van Venray. Deze riolering wordt hier aangepast, waarbij er drie grote putten ter grootte van een klein huisje gemaakt moeten worden. Daarnaast wordt er een extra riool aangelegd om het regenwater te kunnen infiltreren in de bodem. Bij de rotonde Henri Dunantstraat hebben er helemaal geen rioleringswerkzaamheden plaatsgevonden. Aanleg rotonde Bij de bovengrondse aanleg van de rotonde zelf, kunnen we wel een vergelijking trekken met de rotonde Henri Dunantstraat. Zodra de onder grondse werkzaamheden klaar zijn en er gestart kan worden met de aanleg van de rotonde zelf, zal ook deze rotonde in ongeveer zes a zeven weken klaar zijn. Eerder klaar dan gepland Zowel de aannemer als de gemeente vinden het jammer dat er door de aanleg van de rotonde overlast wordt ervaren. Door extra inzet van de aannemer zijn wij blij te kunnen melden dat we naar verwachting een maand eerder klaar zijn dan gepland. De geplande einddatum van de werkzaamheden is nu eind februari. Dit is natuurlijk wel afhankelijk van de weersomstandigheden, bij vorst of veel regen zal deze datum navenant opschuiven. Mocht u over dit bericht of over de rotonde Merseloseweg nog vragen hebben, dan kunt u contact opnemen met de afdeling publieksdiensten via telefoonnummer (0478) 52 33 33. De Cliëntenraad Wet werk en bijstand is een onafhankelijk adviesorgaan en behartigt de belangen van burgers met een laag inkomen op het gebied van werk en inkomen. De Cliëntenraad vergadert eens per maand en deze vergaderingen zijn openbaar. Dus als u geïnteresseerd bent, dan kunt u een overleg bijwonen. Het doel van de raad is om een bijdrage te leveren aan de kwaliteit van de Wet werk en bijstand, het minimabeleid en de schuldhulp verlening. Het belang van de burger is het uitgangspunt. De Cliëntenraad geeft (gevraagd en ongevraagd) advies aan het college van Burgemeester en Wethouders, pakt signalen op uit de achterban en praat mee over: - de uitvoering van de sociale wetten - het gemeentelijk minimabeleid en schuldhulpverlening - nieuwe lokale en landelijke ontwikkelingen op het gebied van werk en inkomen. De cliëntenraad bemiddelt niet bij individuele problemen. Als er meerdere klachten over hetzelfde onderwerp zijn, kan de cliëntenraad dit ter sprake brengen bij de afdeling Maatschappelijke Diensten. Leden Cliëntenraad In Venray bestaat de Cliëntenraad uit negen leden: een onafhankelijke voorzitter en vertegenwoordigers uit diverse maatschappelijke organisaties die betrokken zijn bij het welzijn van de mensen die in Venray woonachtig zijn. Bijwonen vergadering De Cliëntenraad vergadert elke derde maandag van de maand. De agenda voor deze overleggen staat veertien dagen voorafgaande aan het overleg op de website van de gemeente Venray: www.venray.nl Wonen en leven Werk inkomen en zorg Uitkeringen. Wilt u een vergadering bijwonen? Neem dan contact op met het meldpunt van de Cliëntenraad. Het meldpunt is telefonisch bereik baar op maandag en donderdag van 12.00 tot 13.00 uur via telefoon nummer (06) 43 70 21 14. Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Vanwege de feestdagen en de grenswijziging zijn de openingstijden en diensten van meerdere afdelingen van de gemeente Venray tijdelijk gewijzigd. Lees hieronder over de aangepaste tijden en diensten van het gemeen tehuis, het milieustation, de ophaal dienst van het huisvuil en de broodinzameling. Gemeentehuis Op eerste kerstdag en nieuwjaars dag is het gemeentehuis gesloten. U kunt van 23 december tot en met 4 januari alleen aangifte van overlijden, geboorte en verhuizing doen. U kunt dan géén paspoorten, identiteitskaarten, rijbewijzen en uittreksels aanvragen en afhalen. Milieustation Op eerste kerstdag en nieuwjaars dag is het milieustation gesloten. Op 24 en 31 december is het milieu station geopend van 11.00 tot 16.00 uur Ophalen huisvuil Het huisvuil aan route 3 wordt niet op 25 december opgehaald, maar op zaterdag 19 december. De route van vrijdag 1 januari wordt gereden op zaterdag 2 januari. Geen inzameling brood De broodinzamelbakken in Brukske en Veltum worden van 24 december tot en met 3 januari verwijderd, om vandalisme tijdens de feestdagen te voorkomen. Op dinsdag 19 januari wordt via loting de volgorde bepaald op basis waarvan vijftien particuliere bouwkavels in het plan Brabander Laagheide verkocht worden. De kavels bevinden zich tussen de Laagheidseweg, Lavendelheide en de Buitenweg. Inschrijving voor deze loting is mogelijk vanaf maandag 21 december tot en met maandag 18 januari bij de afdeling Publieks diensten van de gemeente Venray. Dinsdag 19 januari start de loting om 19.00 uur, in het gemeente huis. Vrijstaande woningen De grootte van de kavels varieert van minimaal 455 m2 tot maximaal 814 m2. Ze zijn bestemd voor de bouw van vrijstaande woningen. De grondprijs bedraagt in de eerste helft van 2010 230 euro per m2, exclusief btw. De kavels zijn bedoeld voor eigen bebouwing en bewoning. Daarom komen alleen particulieren voor de verkoop in aanmerking. De koper is verplicht de woning zelf, met eventuele gezinsleden, gedurende drie jaren na voltooiing van de bouw te bewonen. Individuele inschrijving Echtparen en (samenwonende) partners mogen zich slechts via één persoon inschrijven. Bij constatering van een dubbele inschrijving vervallen beide inschrijvingen. Het inschrijfgeld bedraagt 53,55 euro. Dit bedrag wordt niet terugbetaald en ook niet verrekend. Zowel uw volledig ingevulde inschrijfformulier, als het inschrijfgeld moeten vóór 18 januari door de gemeente zijn ontvangen. Dan ontvangt u een informatiepakket en een bevestiging van uw inschrijving. Uiteraard kunt u dit informatiepakket al inzien bij de afdeling Publieksdiensten, voordat u zich inschrijft voor de loting. De loting wordt verricht door notaris Mathijsen van het notariskantoor Mathijsen Weijs uit Venray. Op dinsdag 8 december brachten Burgemeester en Wethouders een bezoek aan het Mondiaal Platform Venray (MPV). Omdat het MPV geen eigen werklocatie heeft, was de organisatie gastheer in het gemeentehuis. Het MPV vertelde het college over haar werkzaamheden, plannen en verwachtingen ten opzichte van de gemeente. Het MPV wil bij de Venrayse burger bewustwording bevorderen op het gebied van wereldwijde vraagstukken zoals vrede, veiligheid en de Derde Wereld. Het platform stimuleert onder meer dat scholen de millennium doelen bespreken. De wens van het MPV om in Venray de millennium doelen zichtbaar te maken, wordt over een paar maanden vervuld met de millenniumfontein op het Schouwburgplein. In de nieuwe fontein komen de logo's van de acht millenniumdoelen. Het MPV opent deze fontein in maart 2010 samen met alle basisscholen uit Venray. Wethouder Elly van Dijck overhandigt een cheque van vijfhonderd euro aan de voorzitter van het MPV: Piet Kroft. Met deze cheque wil het MPV interne scholing van de leden bekostigen. week 51 adv.indd 19 16-12-2009 16:25:18

Peel en Maas | 2009 | | pagina 19