A Subsidies voor verenigingen en organisaties Dorp en stad Klachtenregeling gemeente Venray Gemeente Ven ray Gemeente Meerlo-Wanssum Kijkt u ook eens op www.van4naar2.nl PEEL EN MAAS Donderdag 17 december 2009 - Pagina 11 Niet alleen de datum van de grenswijziging komt dichterbij. Ook de realisatie van een deel van de plannen die de dorpsraad Blitterswijck nog wilde uitvoeren onder de vlag van de gemeente Meerlo-Wanssum. We hebben een speciale informatieavond georganiseerd voor verenigingen in Blitterswijck, Geijsteren en Wanssum, waar het subsidiebeleid is toegelicht. Ger Last, beleids medewerker Maatschappelijke Diensten heeft hier een presentatie gegeven over dit onderwerp en licht dit kort toe. Venray, focus op mensen Het belooft wat voor de toekomst; de GRENZEN verleggen samenwerking met de gemeente Venray "En daar ben ik trots op", aldus Riky Rutten, dorpsraadlid en trekker (voorzitter) van de dorpsverfraaiingsprojecten. "Ik houd van opschieten en dit soort trajecten vergen soms wel veel geduld, maar dit was het waard. Ik wil de leden van de werkgroep bedanken voor het harde werken. Samen met de gemeente hebben we gewerkt aan dit resultaat. Dit jaar nog worden de ingangen van het dorp verfraaid met mooie borden en lange hagen met zuileiken, die als een lint naar het dorp toe leiden. Psychologisch gezien hebben deze nog een snelheidsremmende werking; de weg is weliswaar een 30 km zone, helaas wordt er toch harder gereden. Daarnaast worden het plein en de schooltuin aangepakt. We konden niet heel veel met het plein zelf, omdat dit wél geschikt moet blijven voor bijvoorbeeld de kermis. Voor het gemeenschapshuis komt een haag met leilindes en doordat we de schooltuin ook aanpakken, wordt het één mooi geheel. Verder worden er nog wat kleine projecten uitgevoerd; zo komt er een haag om de St. Anna-kapel en willen we de afvalcontainers op het pleintje aan de Kerkstraat zoveel mogelijk aan het zicht onttrekken. De projecten die we niet uit hebben kunnen voeren gaan over naar de gemeente Venray en we verwachten een goede samenwerking met de nieuwe gemeente. We hebben namelijk al contact gehad met de gemeente en de eerste ervaringen zijn heel goed. Dat belooft wat voor de toekomst." De eerste ervaringen positief "Ik ben positief; en met mij de dorpsraad. Venray hecht namelijk veel waarde aan de kennis en inbreng van de dorpsraden. Er komen straks meer zaken naar de dorpsraad. We willen ons echter niet laten verleiden om een uitvoerend assistent te worden; de dorpsraad zet zich in voor belangenbehartiging van het dorp en de gemeenschap. De dorpsraad bestaat uit vrijwilligers en er komt erg veel op ons af. Alles wat het dorp direct betreft en het gebiedsgerichte werken, daar willen we van weten én ons steentje aan bijdragen." Dorpsontwikkelingsplan "We vinden het belangrijk dat de visie die is neergelegd in het DOP ook uitgevoerd wordt. Betaalbare koop- en huurwoningen voor starters en senioren heeft de hoogste prioriteit. Het is belangrijk dat jongeren in eigen dorp kunnen blijven wonen en dat senioren kleiner kunnen gaan wonen. Dit stimuleert de doorstroming wat ten goede komt aan de leefbaarheid en het verenigingsleven." Blotevoetenpad "De gemeente Venray is positief over onze werkzaamheden en plannen en daar zijn we blij mee. Want plannen, die hebben we nog volop: zo willen we het 'Ommetje' uitbreiden, met zelfs een blotevoetenpad. Verder willen we graag een plek aan de Maas, waar mensen lekker kunnen recreëren. Daarnaast is de wens dat het gemeenschapshuis onder handen wordt genomen en is de Oude kloostermuur in een slechte staat. We weten ook dat de realisatie van deze wensen gepaard gaat met geld, plannen en organisatie. Samen met de gemeente Venray hopen we dat te realiseren." en stad te zijn. Daarbinnen staan de focust op mensen. Zij geven de emoedelijke en ondernemende karak "Misschien bent u lid van een vereniging, vandaar dat ik het verhaal hier nogmaals kort vertel. Voor de hele presentatie van die avond verwijs ik naar www.van4naar2.nl. Het subsidiebeleid van de gemeente Meerlo-Wanssum trekken we vanaf 2010 gelijk met dat van Venray. Dit betekent dat heel veel organisaties erop vooruit zullen gaan. Slechts een klein aantal verenigingen zal minder subsidie ontvangen. Venray kent alleen geen subsidiemogelijkheden voor vrouwenorganisaties, comités, nationale feestdagen, carnavalsverenigingen en kerkkoren. Wanneer de subsidie fors lager uitvalt, stellen we een overgangsregeling voor en wordt de subsidie geleidelijk afgebouwd. Ten behoeve van subsidies voor gemeenschapshuizen, sport-, jeugd- en jongerenaccommodaties wordt in 2010 nieuw beleid ontwikkeld. Voor deze situaties is de subsidie in 2010 gelijk aan 2009. De subsidieaanvragen moeten overigens vóór 1 maart 2010 binnen zijn." De gemeente doet haar uiterste best om u zo goed mogelijk van dienst te zijn. Toch kan het zijn dat u niet tevreden bent over hoe u in een bepaalde situatie door de gemeente bent behandeld. Dan is het mogelijk om een klacht in te dienen. Josette Teepen, de klachtenbegeleider van de gemeente Venray vertelt: Wat is een klacht? "Deze regeling is alléén bedoeld voor klachten over het gedrag van een medewerker of afdeling, niet over de inhoud. Bijvoorbeeld als u na herhaaldelijk aandringen geen antwoord krijgt op uw vraag of als u het gevoel heeft van het kastje naar de muur te worden gestuurd." U kunt uw klacht op drie manieren indienen 1. Stuur uw klacht naar de gemeente Venray, Postbus 500, 5800 AM, Venray, t.a.v. de klachtenbegeleider, met een duidelijke omschrijving van de klacht, uw naam, adres en handtekening. 2. U kunt mij elke werkdag bellen tussen 9 en 12 uur, op 0478 - 523 666. 3. U kunt me ook mailen op josette.teepen@venray.nl. Hoe behandel ik uw klacht? "Ik kijk eerst of een eenvoudige, snelle oplossing mogelijk is, waarmee u tevreden bent. Lukt dat niet, dan informeer ik de leidinggevende van de ambtenaar, waarop uw klacht betrekking heeft. Nadat u en de ambtenaar een mondelinge toelichting hebben gegeven, ontvangt u schriftelijk antwoord. De gemeente moet uw klacht binnen zes weken na ontvangst afhandelen; in bijzondere gevallen tot uiterlijk 10 weken. Is dat laatste het geval, dan ontvangt u van mij een brief. Niet tevreden? We behandelen uw klacht zo goed mogelijk. Als u toch niet tevreden bent, dan kunt u zich wenden tot De Nationale Ombudsman. (www.ombudsman.nl) Jj i .v*J Lj Colofon Deze pagina is een uitgave van de gemeente Venray, in samenwerking met de gemeente Meerlo-Wanssum. Overnemen van de artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray Fotografie Gé Hirdes, Venray Vormgeving Studio Accent, Venray week 51 adv.indd 11 16-12-2009 16:25:08

Peel en Maas | 2009 | | pagina 11