i tóf vdA lijst 2 WOLFF KINGS TUDOR "Theater dp bezdek" in Asteria Venray h a n I En verder: 1 Bandoetere fj Dinnershow SPECIAL OFFER h h Buro Prinor beste starter Gouden bruidspaar Maas Oostrum pakt periodetitel 2 voor 100,- OPRUIMING!! Slcuxpcestatrum/ Rongen dé specialist' Voor tegels, sanitair;' en Honderddertigste jaargang - week 45 - donderdag 5 november 2009 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 9-11 Gemeentelijke mededelingen 19-20 Kunst Cultuur 21-22 Sport 23-28 Kerkelijke diensten 30 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 CD Bijna 20.000 Venraynaren gaan naar stembus op woensdag 18 november Naar verwachting gaan op woensdag 18 november bijna 20.000 inwoners naar de stembus. Om de allereerste raad te kiezen van de 'nieuwe' gemeente Venray. De opkomst ligt in Venray meestal rond de zestig procent. De vorige keer ging 61,2 procent naar de stembus: 8.074 kiezers. Er is ditmaal met zeven partijen minder keuze dan bij de ver kiezingen van 7 maart 2006. Toen namen er nog negen par tijen deel. De Nederlandse Volks Unie (NVU) en 'Voor Venray' zijn er nu niet meer bij. De NVU dacht toen in het onrustige Venray - dat anno 2006 landelijk bekend stond als 'Londsdale gemeente' - voet aan de grond te krijgen. Maar de oogst was met 80 stemmen (0,4 procent) uiterst mager voor de ultrarechtsen. De lokale lijst 'Voor Venray' van vader en zoon Kate- man kon evenmin potten breken met 284 stemmen. De andere zeven partijen wisten in 2006 wel in de gemeenteraad te komen. Zes keren terug onder dezelfde naam. Lokaal Aktief heet voortaan PP2, na de samenvoeging met de Pro gressieve Kombinatie uit Meerlo- Wanssum. In 2006 was niet alleen het hoge aantal partijen een Ven- rays record. Ook stonden er nog nooit zoveel verkiesbare personen (161) op de diverse lijsten. Over twee weken dingen er 154 kandi daten naar een van de 27 stoelen in de gemeenteraad. Dit is een uit breiding met twee zetels omdat de gemeente Venray de grens van 40.000 inwoners overschrijdt door de komst van Geijsteren, Wanssum en Blitterswijck. Bij de verkiezin gen in 1994 ging het aantal zetels voor de laatste keer omhoog, van 23 naar de huidige 25. De Partij van de Arbeid heeft de langste his torie in Venray, de partij doet sinds 1966 mee aan de gemeenteraads verkiezingen. Op 18 november wordt het al de twaalfde keer. Nog nooit waren de socialisten zo suc cesvol als in 2006, toen maar liefst zes zetels werden binnengehaald. VVD en Samenwerking doen voor de tiende keer mee. Beide partijen zijn er vanaf 1974. Samenwerking bestond voor die tijd uit de lokale lijsten van Rutten-Tielen, Schols en Vermeulen. Het CDA verscheen in Venray pas in 1982 voor het eerst op het toneel. Het was een samen voeging van Samenwerking en de Kerkdorpenfractie. Samenwerking ging in 1982 met aanvoerder Toon den Brok verder als een splinter partij. Negen van de tien raadsle den stapten toen over naar het CDA. Samenwerking maakte in 2002 een flinke klapper door meer dan te verdubbelen: van twee naar vijf zetels. Dat aantal werd ook in 2006 gehaald. Het CDA is in Venray zijn machtspositie kwijtgeraakt. In 1982 behaalden de christen democraten nog veertien van de 23 zetels. Liefst 56 procent van de Venraynaren stemde 27 jaar gele den op het CDA. In 2006 boekte de partij het dieptepunt met zeven zetels. De aanhang is inmiddels meer dan gehalveerd naar 25 pro- cent. Voor SP en inVENtief wor den het de tweede verkiezingen. In 2006 maakten deze partijen met respectievelijk twee en een zetel hun debuut in de raad. PP2 - samengesteld uit Lokaal Aktief en PK - is nu de enige nieuwko mer. Lokaal Aktief, een afsplitsing van fractie Van de Vorle, bestond slechts zes jaar en nam alleen in 2006 aan de verkiezingen (twee zetels) deel. De stemlokalen gaan op woensdag 18 november 's och tends om 7.30 uur open. Er zijn 25 stembureaus: dertien in de dorpen (in ieder dorp een) en twaalf in Venray. Omdat de stemcomputers niet helemaal betrouwbaar ble ken, moet er weer met het rode potlood worden gestemd. Naast de 25 stemlokalen is er ook een mobiel stembureau dat drie loca ties aandoet. NS-station (7.00 tot 9.30 uur), ziekenhuis (10.00 tot 12.00), Raayland College (12.30 tot 14.30) en opnieuw het NS-sta- tion (15.00 tot 17.30). De 25 vaste stemlokalen zijn tot 21.00 uur geopend. Zenuwpezen Ja, ze worden weer zenuw achtig, al die heren en dames politici. Het regent klachten op de redactie over niet in Peel en Maas verschenen publicaties over bloemetjes en snoepjes voor mensen die zich inzetten voor de maatschappij, verkeerd geciteer de - volgens hen dan- raads- en commissieleden en promotiear tikelen van de ene partij die wel en van 'onze' oh zo goede fractie die niet geplaatst zijn. Ik hoorde zelfs dat in Meerlo-Wanssum een politicus erover viel dat hij in Peel en Maas de eretitel 'vooraan staand lid' kreeg toebedeeld. Nou ja, zeg, zo iemand zo toch blij moeten zijn, dat hij als betrokken commissielid zo'n prachtige ver melding krijgt? Daar is toch niks mis mee, er zijn toch al genoeg gewone leden op de wereld? En laten we nou eerlijk zijn: poli tici staan toch ook graag met hun neus vooraan! Je dient toch wel een tikje ijdel te zijn om de poli tiek in te gaan en een beetje een vooraanstaande rol in de poli tieke arena te kunnen spelen? En je moet volgens mij ook een tikje met je ellebogen kunnen werken. Maar datzelfde geldt ook voor krantenwereld. Want ook daarin is het oorlog, zeker in Horst aan de Maas. In die gemeente was het dinsdag opvallend dringen gebla zen aan de stamtafel van de jarige burgemeester Kees van Rooij tijdens een persbijeenkomst. "Hallo", zei ik luidruchtig bij bin nenkomst tegen de kersverse Abraham. "Maar wij zijn er ook nog", kaatsten een charmante redacteur van de Echo en een ervaren schrijver van het dagblad de bal meteen naar mij terug. "En van welke krant bent u?", vroeg iemand nieuwsgierig. "Van het superblad uit Venray, de Peel en Maas. Ook wij mengen ons maar wat graag in de mediaoorlog die hier momenteel in volle hevig heid woedt." Je zag ze schrikken, die persmuskieten van Hallo, De Limburger en de Echo. Ach, een beetje pesten, dat hoort erbij. Dat de beste mag winnen, zou ik tegen alle mediamagnaten in Horst aan de Maas willen zeggen. Wij richten ons op Venray, maar pakken ook een vleugje Horst aan de Maas in ons krantje mee. Venray-Zuid, pas op uw tel len... Hannes ,xt*CEls al vanaf 1974 een begrip voor Venray en verre kromstreken Gebruik kunnen maken van gemeentelijke loketten, cafés, sportzalen en musea is voor veel mensen met beperkingen in Noord-Limburg niet vanzelf sprekend. De Samenwerkende Gehandicapten Organisaties in Noord-Limburg willen dat daar ver andering in komt. De organisaties houden daarom deze week een Inclusieve Tour Noord-Limburg. In Venray werd maandag tijdens de weekmarkt het startsein voor de tocht gegeven. De platforms wil len de politieke partijen duidelijk maken dat zij een goede gespreks partner zijn voor beleidsplannen waarin rekening wordt gehouden met mensen met beperkingen. De tour bestaat uit Bus 1202, een opvallende bus, en een politiek debat in de vier gemeenten Venray, Peel en Maas, Horst aan de Maas en Venlo. In en rond Bus 1202 kunnen burgers en politici zien en ervaren hoe een inclusieve samenleving eruit kan zien. Mensen konden bij voorbeeld geblinddoekt of in een rolstoel een route afleggen. Elke avond werd afgesloten met een politiek debat onder leiding van Lucile Werner, Hannie van Leeu wen, Jaap van der Doef en Theo Maas. Aan de hand van stellingen begeleidden zij het gesprek tussen de gehandicaptenorganisaties en de fractieleiders van de politieke partijen. De organisaties vertegen woordigen ongeveer 15 van de inwoners binnen de gemeenten. De zeven politieke partijen in Venray waren maandagavond ver tegenwoordigd. Meer aangepaste toiletten in het centrum was een item; ook de bereikbaarheid van openbare gebouwen is nog lang niet zoals gewenst. Jammer genoeg waren er weinig mensen met een beperking. De mensen van de poli tiek en het platform waren goed vertegenwoordigd. Na voorstel ling en extra aandacht voor spe ciale punten, bleef er helaas nog maar weinig tijd over voor een echte discussie tussen platform en politiek. Op Peel en Maas TV was afgelopen dinsdag een reportage te zien over Bus 1202 die Venray aandeed. De reportage is terug te kijken op www.peelenmaastv.nl Vissers trekt beslaglegging op percelen Meerlo in Wat in de ene gemeente maar duurde en duurde, is in de andere gemeente in een mum van tijd geregeld. Van de gemeente Horst aan de Maas kreeg architect Theo Vissers maandagmiddag de kei harde garantie dat die gemeente de toezegging van het college van B en W van Meerlo-Wanssum nakomt. Als compensatie voor alle geleden schade door het ver minderen van het aantal wonin gen van zeventien naar vijftien in het gewraakte woningbouwplan Beemdweg-Postbaan in Wanssum ontvangt de Wanssumse architect vijftien kavels in het gebied Burg- veld-Zuid III, de beoogde plek voor het Leefplein Meerlo. Ook het college van B en W van Meerlo- Wanssum heeft ingestemd met het voorstel om de vijftien kavels aan Vissers te verkopen. Om die zekerheid voor 1 janu ari 2010, als de gemeente Meerlo- Wanssum wordt opgesplitst en Tienray, Swolgen en Meerlo bij Horst aan de Maas en Wanssum, Geijsteren en Blitterswijck bij Ven ray worden gevoegd, te krijgen, liet Theo Vissers begin juli beslag leg gen op de gemeentegronden in het gebied Burgveld-Zuid III in Meerlo, waarop het Leefplein gebouwd zou worden. Als compensatie voor de geleden schade van 200.00 euro in het bouwplan Postbaan-Beem- dweg zou de gemeente voor de architect vijftien bouwkavels rege len. Daarbij gaf de gemeente aan dat ze haar uiterste best zou doen om voor januari 2011, of zoveel eerder een alternatieve bouwloca tie bekend is, deze gemeentegrond te leveren in de gemeente Meerlo- Wanssum. Dat is door het afketsen van het project Leefplein Meerlo nu het geval. De architect is blij dat de gemeente Horst aan de Maas zich heeft gebogen over het dossier. "Dat heeft geleid tot de doorbraak. Voor mij geldt: afspraak is afspraak. Ik heb gewoon recht op die vijftien kavels en ben erg te spreken over het feit dat er in Horst aan de Maas snel en zakelijk naar dit dossier is gekeken. Nu ik zekerheid heb over de beloofde vijftien percelen, trek ik de beslag legging op de gemeentegronden in het gebied Burgveld -Zuid III in. Daarmee is voor mij, in deze kwestie, de kous af. En het kost de gemeenschap geen cent." Inbraak De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag drie mannen uit Eindhoven aangehouden voor de inbraak in een vrachtauto op de parkeerplaats de Romeinse Put langs de A73 in Venray. De verdach ten zijn 22, 23 en 24 jaar oud. Op de parkeerplaats bleek dat er van diverse opleggers zeilen openge sneden waren. Voor zover bekend is er niets gestolen. Het drietal zit vast voor verder onderzoek. Elke dag contactlensspecialist aanwezig CAMPS OPTIEK ASTERIA Laatste raadsvergadering slaapverwekkend Afgelopen dinsdag hield de gemeenteraad de laatste echte raadsvergadering voor de ver kiezingen. Op 10 november wordt de raadsperiode afge sloten met het begrotingsde bat. Wie twee weken voor de verkiezingen een spetterende vertoning met veel vuurwerk had verwacht, kwam nogal bedrogen uit. "Een slaapver wekkende vertoning", vond ook burgemeester Waals. Alhoewel Waals vooraf nog een boeiende bijeenkomst beloofde voor een volle publieke tribune. Zelfs alle 25 raadsleden waren present. "Dat komt ook niet vaak voor", zei de burgemeester. "Altijd is er wel iemand die geen zin heeft of ziek is." Het werd een oer saaie vertoning die uitmondde in een lange zit. Toen tegen de klok van half elf de vergadering werd geschorst, was de tribune al half leeg. Het debat kabbelde voort over de strategische visie en het gebiedsplan Ooijen-Wanssum. Er werden zeven moties en amende menten ingediend maar die kon den het debat niet verlevendigen. Het waren zo'n open deuren dat het college ze zonder slag of stoot overnam. Na twee uur vergaderen nam het geroezemoes hand over hand toe. Waals greep in. "Er is er hier maar één die praat, en dat is de wethouder of een raadslid. De rest houdt zijn mond dicht." Een paar minuten later moest Waals zich opnieuw vermanend tot het publiek wenden. Er zaten nogal wat kandidaten op de tribune die hoog staan op de verkiezingslijs ten. Waals: "Politiek is nu eenmaal saai. Het is hier iedere maand het zelfde gedonder. Dat moet u toch weten als u straks in de gemeente raad wilt." LEES VERDER OP PAGINA 5. JEANS MODE CASUALS Dragster Basic Jeans Winterjassen 30% Najaars collectie 30% 3 koopavonden TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN TegelsSanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken Onze showroom bestaat 10 jaar. Kom langs voor speciale acties! Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 i Ai rongenvof.nl MMMMaiiMIIMJ.IJI.UJl EL EN MAAS berden Twee partijen minder Gehandicapten op pad Architect Wanssum krijgt beloofde bouwgrond uD EDWIN S. E3IANCA 's maandags gesloten Grotestraat 48 Venray Tel. 582409 H T E L VERGADEREN FEESTEN U bent van harte welkom voor een gezellige avond met zang en dans door een professioneel érntër- gezelschap. Zij serveren Ueen heerlijk verrassingsdiner. Maasheseweg BDa Venray tel. D47B-51 1 466 www.asteria.nl Dinnershdw Entertainment en 4 gangen- diner incl. consumpties (exclusief buitenlands gedistilleerd) «-'"j ^-7 p.p Data: 25 apr.-9 mei. Nieuwe show: 12 sep.-3 en 24 okt-14 nov. Kerstshow: 12 en 19 december □K LEUK VDDR GRDTE GRDEPEN i.p.v. 59.95 of 69.95 per stuk actie geldig tot 30 nov 2009 www.wolffjeansvenray.nl ven ray De Bleek 62/64 Venray Tel. 0478-582628 FASHION FOR KIDS Julianasingel 5 5802 AS Venray tel. 0478 - 632686 Grote Markt 21 Venray, Tel. 0478-516708

Peel en Maas | 2009 | | pagina 1