Ferry Heijl (Holthe '//I/I Swolgense Boys wint na strafschoppen Oostrum kent daverende start tegen MVC Ruud Vermeer stopt bij Oostrum Venray Doelman Rutten houdt SV United overeind Venray zaterdag naar JVC Cuijk SSS'18 mazzelt OIRLO-LANDHOk rr-hfY-ll HtSEI Summa Topschutters Klassement I tnrnx - \u www.franssenkeukei FLE> TRONICS PEEL EN MAAS De Schijnwerper op: top inn town Oostrum: Kessels; Giel Emons, Broeren, Willems (66. Steef Emons) en Frederix; Direks, Bouwsema, Custers (59. Kempen) en Janssen (71. Camps); Wilschut en Schlepers. SPORT2000 Roel Vissers kopt fusieclub naar zwaarbevochten 1-0 zege op Excellent Twee derby's op voetbalmenu: SV United-Oostrum en Merselo-SVOC'01 Donderdag 29 oktober 2009 - Pagina 17 De redactie van Peel en Maas^ct ook in het voetbalseizoen 2009-2010 wi lijks een speler of trainer vaneen amateurvereniging uit de gemeenten Vei en Meerlo-Wanssum in drschijnwerpers. Ook spelers van SSS'18, Volhard en Holthees worden ip^e rubriek 'De Schijnwerper op...' aan de tand geve De gastspeler voorspelt net als de voetbalkenners van het Venrayse nieuws ook nu weer de uitslagen van tien amateurduels die dat weekend gespeeld den. Zijn deaoorspellingen van de gastspeler beter, dan wint hij een bal 1 oor de jeugdafdeling van zijn voetbalvereniging, die beschikbaar wordt gesteld (oor Sport-In^an het Henseniusplein in Venray. Ook dingen de deelnemers met hun totaalscore mee naar enkele prachtige prijzen. De redactie van Peel en Maas doet mee om de eer. Deze week Ferry Heijl van vijfdeklasser Holthees. Naam: Ferry Heijl Leeftijd: 33 Woonplaats: Holthees Partner: getrouwd met Nicol. We heb ben een zoon, Vinny Beroep: bouwvakker Club: Holthees Positie: laatste man of voorstopper Hoogtepunt: kampioen twee jaar gele den Dieptepunt: periode verliezen enkele jaren geleden Beste trainer: Hans Janssen Slechtste trainer: heb ik niet gehad Beste boek/tijdschrift/krant: De Lim burger Andere hobby's: motor- en autosport Mooiste vrouw: mijn eigen vrouw Favoriete club: PSV Favoriete speler: Alex Favoriete tv-programma: Boer zoekt vrouw Favoriete vakantieland: Oostenrijk Wie wordt kampioen in jullie klasse?: Bavos Wie wordt laatste in jullie klasse?: Excellent Feyy Heijl redactie JVC Cuijk-Venray 1-2 2-2 Wilhelmina'08-SSS' 18 0-2 1 -1 HVCH-Volharding 1 -0 2-1 Swolgense Boys-HBV 2-0 1-1 Estria-Leunen 0-1 1 -2 SV United-Oostrum 0-3 1-1 DEV Arcen-Holthees 0-2 1-2 TOP'27-Melderslo 1 -1 2-1 Merselo-SVOC'01 0-3 2-1 Ysselsteyn-Astrantia 3-0 2-0 Ralph Kessels van Oostrum verdiende een puntje extra omdat het eerder afge laste duel van zijn ploeg tegen MVC afgelopen zondag eindigde in een 1-3 zege. Kessels heeft nu twee punten en verdient een bal voor de jeugdafdeling van zijn vereniging, omdat redacteur Henk Lammen beef steken op een puntje. De stand: 1) Roel Vissers** (SV United) 5 punten 2) Daan Geenen (SV Venray) en Tom Rutten* (Swolgense Boys) 4 punten 4) Ales Jurcik (SSS'18) en Nick van Hoek (Leunen) 3 punten 6) Ralph Kessels (Oostrum) 2 punten 7) Dave Hendriks (Volharding) 1 punt. Tom Rutten (Swolgense Boys) heeft het duel SVEB-Swolgense Boys nog te Roel Vissers (SV United) heeft het duel Leunen-Juliana Mill te goed. Henseniusplein 5c Venray Tel. 0478-550099 Ook dit jaar kunnen de topschut ters van alle ploegen uit de gemeen ten Venray en Meerlo-Wanssum weer prachtige prijzen winnen. Vanwege het groot aantal Peel en Maas-abon nees in de omgeving van Holthees, Vierlingsbeek en Overloon dingen ook de topscorers van SSS'18 uit Overloon, Holthees en Volharding uit Vierlingsbeek dit seizoen weer mee naar de prijzen. Tijdens het voetbal seizoen wordt u door de redactie van Peel en Maas op de hoogte gehouden van het Summa Topschutters Klasse ment 2009-2010. Aan het einde van de rit zijn er prijzen voor de eerste elftallen en de spelers die de meeste doelpunten hebben gescoord in de amateurvoetbalcompetitie 2009-2010. U wordt verzocht de namen van de topscorers door te geven via het emailadres manuelc@summa.nl. Omdat er afgelopen zondag slechts enkele inhaalwedstrijden zijn gespeeld, is er niet veel veranderd in de klassementen. Opvallend is wel dat Chris Wilschut (Oostrum) een keer scoorde en nu de eerste plaats deelt met Maikel Wismans (SVoC'01). Teamklassement 1) SVOC'01 20 2) Ysselsteyn en Oostrum 15 4) Merselo 14 5) Venray en Volharding 13 7) Swolgense Boys 11 8) Holthees 10 9) SSS'18, Leunen, SV United en TOP'27 9 Individueel klassement 1) Maikel Wismans (SVOC'01 en Chris Wilschut (Oostrum) 6 3) Paul Jeurissen (Ysselsteyn), Dave Hendriks (Volharding) en Gijs Dinghs (SVOC'01) 5 6) Stan van Raaij (SSS'18), Arjan Tijs- sen (SVOC'01), Sander Thijssen (Swolgense Boys), Jelle van Tilburg (Holthees), Kevin Goldschmidt (TOP'27) en Ahmad Qurishi (Mer- selo) 4. Swolgense Boys-Helden 1-1 (0-0). Doelpunt Swolgense Boys: Robin Tis- sen. Bijzonderheid: Swolgense Boys wint dit bekerduel na strafschoppen. Swolgense Boys gaat na het nemen van strafschoppen door naar de vol gende bekerronde. Na de reguliere speeltijd was het nog gelijk tegen Helden: 1-1. De wedstrijd begon erg rustig, beide teams keken even de kat uit de boom. Hierdoor konden de Swolgenaren zich goed op hun tegen stander instellen. Helden was de iets beter voetballende ploeg. Swolgense Boys schakelde echter zeer snel om de vlugge spitsen in stelling te bren gen. Sander Thijssen kreeg een grote kans, maar kon het net niet vinden. Ook John Thijssen kon alleen op de doelman aflopen, maar schrok van de twijfelende keeper, en weg was de kans. Naarmate de wedstrijd vorderde schakelden de Heldenaren steeds vaker hun inschuivende laatste man in. Swolgense Boys raakte hierdoor soms in de problemen, maar het was telkens Robin Tissen die aan alle kan- ten zeer goed corrigerend optrad. Als een moderne laatste man heerste hij over het hele veld. In de tweede helft kwam Helden dan toch, enigs zins tegen de verhouding in, op voor sprong. Een vrije trap werd binnenge- kopt 0-1. De Heldenaren dachten de buit binnen te hebben. De thuisploeg dacht hier anders over en ging steeds aanvallender spelen. Het was uitein delijk Robin Tissen die een vrije trap snoeihard binnen schoot. Dit wilde hij tien minuten later herhalen. Vanaf 30 meter schoot hij dit keer, buiten bereik van de keeper, op de paal. Hierna leken beide teams vrede te hebben met een gelijkspel en volgden er dus penalty's. Swolgense Boys had het geluk een strafschoppenspecia- list in de goal te hebben staan. De 39 jarige doelman Gert Custers ranselde twee ballen uit de benedenhoek en de vierde strafschop werd op de lat geschoten. Hierdoor wisten de Swol- genaren derdeklasser Helden uit de beker te stoten. Zondag komt nummer laatst HBV op bezoek in Swolgen. MVC-Oostrum 1-3 (0-3). Doelpunten: 1. Chris Wilschut 0 1; 7. Ruud Custers 0-2; 27. Rik Sch- lepers (strafschop) 0-3; 90. Twan Slits 1-3. Scheidsrechter: Van den Hurk (Asten). Toeschouwers: 125. Gele kaart: Van der Sluijs, Geene, Slits (MVC) en Arjan Kempen (Oostrum). Door Jan Leijsten Oostrum komt eraan in de vijfde klasse F. De eerder afgelaste uit wedstrijd tegen MVC vertekende de ranglijst. Nu de zaken zijn recht getrokken, staan de rood-witten als een duveltje uit een doosje plotseling op de gedeelde tweede plaats. Samen met MVC, dat zon dag thuis in De Mortel kansloos de punten aan de Limburgers moest laten: 1-3. Snel na de aftrap kreeg Oostrum een vrije trap mee. Ruud Custers, terug in de basis na een blessure, zag de doelman de bal tot corner verwer ken. Custers nam ook de hoekschop waaruit Chris Wilschut de vroege openingstreffer liet aantekenen: 0 1. Het gebeurde allemaal nog in de eerste minuut waarin de thuisclub geen enkele seconde de bal op de Oostrumse helft in bezit kreeg. De gasten gingen furieus door met een gretige Ruud Custers, die volgens zijn trainer Vermeer nog niet volledig fit is. Dat zijn voetbalvermogen niet onder zijn blessureperiode heeft geleden, toonde 'Ruudje' na zeven minuten aan. Een verre uittrap van doelman Ralph Kessels bereikte Custers op links. Hij omspeelde zijn opponent Ferdi van de Kerkhof waarna Custers met binnen kant voet de bal zo'n curve meegaf dat ie via de paal in het doel plofte. Kee per Stef van der Sluijs kon alweer de gang naar het net maken: 0-2. De ont ketende Oostrummers bleven komen. Chris Wilschut kopte op aangeven van Ruud Custers net over. Met dit jonge talentvolle duo heeft Oostrum aanval lend 'goud' in handen. Door het hoge tempo op het middenveld werden de Brabanders geen moment rust gegund. Bart Direks kwam door het centrum dreigend op. De MVC-doelman kon de Oostrumse middenvelder alleen van scoren afhouden door hem omlaag te trekken. De arbiter gaf een penalty en met slechts geel mocht sluitpost Van der Sluijs niet mopperen. Rik Schle- pers scoorde vanaf elf meter laag in de hoek en verhoogde de voorsprong tot 0-3. Hiermee werd het beste Oostrum- se halfuur in jaren afgesloten. Het was een genot om te zien hoe meesterlijk de combinaties liepen, om over de doeltreffendheid maar te zwijgen. Pas tien minuten voor de thee moest doelman Ralph Kessels, bij een schot van Bart Siebers, voor het eerst handelend optreden. De thuisclub zocht naar hardere maatregelen wat ook aanvoerder Tommie Geene op geel kwam te staan. De veelal hoge ballen van MVC waren een makkelijke prooi voor de lange voorstopper Roy Willems die telkens koppend voor opruiming zorgde. Ralph Kessels verwerkte een vrije trap net onder de lat tot hoekschop. Dit herhaalde de Oostrumse goalie na rust bij een zuivere vrije trap van Ron Snijders. Na een uur een pegel van Arni van Zoggel die wederom een prooi was voor Kessels. Bij spelhervattingen en uittrappen maakte de Oostrumse sluitpost een minder sterke indruk. Als hij hierbij wat geconcentreerder te werk zou gaan, dan zou zijn waarde voor het team nog verder stijgen. Nadat Bart Siebers de paal had geraakt, kopte de attente rechtsback Giel Emons de bal vlug tot hoekschop. De cleverheid van Oostrum zorgde voor irritaties bij de thuisploeg, die zich misplaatst afreageerde op leids man Van den Hurk. Terwijl de Astenaar niets te verwijten viel. Na een ongeluk kige handsbal van Giel Emons mocht Ron Snijders tien minuten voor tijd weer een vrije trap nemen. Opnieuw brachten de vuisten van Ralph Kessels redding. Toch kwam MVC nog aan z'n eretreffer. Net na de negentig minuten kopte invaller Twan Slits een voor zet vanaf links binnen: 1-3. Verder liet Oostrum het niet meer komen. Ruud Vermeer verlaat aan het einde van dit seizoen Oostrum. De voetbaltrainer is bezig aan zijn derde jaar bij de vijfdeklas- ser. "Vorige week heb ik voorzit ter Sjef Arts gebeld, dat ik ermee ga stoppen", zei Vermeer zondag voor de wedstrijd tegen MVC. Door Jan Leijsten Afgelopen donderdag werd het nieuws voor de training aan de selec tie bekend gemaakt. Toch wel ver rassend nu de rood-witten zo lekker draaien. "Drie jaar bij dezelfde club, vind ik een mooie termijn. Vroeger als speler was ik na zo'n periode ook wel uitgekeken op de trainer", aldus Ver meer die al langer met de gedachte speelde om de docentenopleiding bij de KNVB te gaan volgen. "Ja, daar ga ik straks aan beginnen. Ik heb het voordeel dat ik al vijftien jaar in het onderwijs werk." De Oostrum-trainer is docent lichamelijke opvoeding aan het Raayland College in Venray. Vermeer weet nog niet of hij een nieuwe vereniging onder zijn hoede neemt. "Mocht zich een leuke club aandienen, dan zal ik zeker op gesprek gaan", aldus de trainer die hoopt op een vreugdevol afscheid bij Oostrum. "Wie weet, vandaag tegen MVC voet- balden we lekker en de kansen wer den ook goed afgerond. Ook toen de tegenstander één op één ging spelen, kwamen we niet in de problemen. Komende zondag moeten we eerst maar eens drie punten zien te halen bij SV United. Dat zal nog moeilijk genoeg zijn. Hopelijk valt de blessure van Roy Willems mee. Hij heeft nu een buil zo groot als een ei op zijn enkel." Giel Emons vond de tweede helft maar rommelig. "We gingen te gretig terug. Met als gevolg steeds lange bal len naar voren die niet nauwkeurig genoeg waren", aldus de 22-jarige rechtsachter. "Er moet voor ons toch wel een periodetitel in het verschiet liggen. We willen graag de nacompeti- tie halen." Zondag wacht in Wanssum de rasechte derby tegen SV United. "Daar zullen we het niet voor niets krijgen", denkt Emons. Oud-voorzitter Toon van Soest bleek in De Mortel over voorspellen de gaven te beschikken. Vlak voor de aftrap was de terreinknecht van MVC bezig de 0-1, die op het scorebord stond, uit te wissen. Van Soest reageer de gevat. "Laat die stand zo maar staan. Want het duurt niet lang, dan moet je er toch 0-1 opzetten." En Toon van Soest kreeg gelijk. Want nog binnen een minuut scoorde Chris Wilschut de openingstreffer m m MEMBERS VAN Kledingsponsors: Hoofdsponsors: Special Member: SUMMA Advies Groep B.V. Personato Werving Selectie Gemeente Venray; Burgemeester J. Waals Wethouder L. Heldens Art.com Attractiepark Toverland Bavaria Winters Liessel De Bruijn Isolatie B.V. De Golfhorst, America Eye Watch Security Group Flextronics GGZ Groep Golfbaan Landgoed Bleijenbeek, Afferden Hofmans Tapijten, Cuijk Inalfa Roof Systems Group B.V. JDS Bedrijfsautomatisering B.V. Kyoto Koi Farm McDonald's Venray OTTO Work Force B.V. Peka Kroef B.V. Plus G. van Dijck Venray Price Cleaning B.V. Rabobank, Venray Rühl Haegens, Molenaar, Accountants Seacon Logistics Van den Munckhof B.V. Van Haren Autobedrijven B.V. Vie Curi Vitaal Members: ABN/AMRO Bank Adecco Administratiekantoor Van Dijck Lenders Arbo Office Nederland Argowil B.V Atec Aanhangwagens B.V./Trailer World, Cuijk Auto Arena Venray B.V. Autobedrijf Strijbosch Venray B.V. Autowijk Keizersveld Autoschade Venray Avydo accountants en belastingadviseurs Baat accountants en fiscalisten Bilderberg Hotel "de Bovenste Molen" Bol Accountants, Venray Bouwbedrijf Koenen Zn., Holthees BTL Realisatie B.V. (Verhoeven Groen) Brienen aan de Maas Claassen, Moolenbeek en Partners Claassen Bouw Vastgoed BV CleanCare24 Cocosoft Contour, Accountants en Belastingadviseurs Cornelco Safety Culinair Creatief Ruud Welbers DatZitt Horeca Projectmeubilair De Aanpak Bouwservice B.V. De Lekkernij -'tAnker, Merselo Deloitte,Venlo Delvia Accountants en Belastingadviseurs, Deurne Derksen Dienstverlening Econsultancy B.V., milieuadviesbureau Swalmen Electro Martens Installatie B.V. Elektro Van Gogh B.V. ERWOLAR B.V. Familie-Restaurant 't Roekenbosch, Blitterswijck Feenstra Warmte Totaal Zorg Feestcafe De Koets First Lady, Venray, Tegelen en Arcen Flanderijn en Geboers Fortis Bank, Venray Frank Elbers Assurantie Advies Gamma, Venray Gerard Reynders Schilderwerken Venray B.V. Gilde BT Gossimijne, bar-bistro Henra Aanhangwagens B.V., Overloon Hotel Asteria ING, Venray Intratuin, Venray Invent Personeel en Organisatie Janssen Venray Stucadoors B.V. JDS Bedrijfsautomatisering B.V. Jenniskens Installatie B.V. Jewagas B.V., Wanssum Julicher en Meijer Advocaten K- Rental Nijmegen, Harm en Karel Leenders Keijsers-Manders Installatietechniek B.V., Ysselsteyn Kersten Europe Koenen en Co. Lifestyle Mode/ Secondo Fashion Maessen Bedrijven Makelaardij Carel Fijen Manders Automation Manders Verhuur Mari, Wanssum Martin Cuijpers Maximize Nederland B.V. Meldon Plastics B.V., Bergen lb. Mister Kool's, Wanssum Nelipak B.V. NLW Groep Notariskantoren Venray Partycentrum "De Witte Hoeve" PG Group BV Peelrand Makelaardij B.V. Ricor Damesmode en Herenmode Rocom Telecommunicatie B.V. Rongen Tegels, Sanitair en Tegelwerken V.O.F. Rooijerie Uitmarkt Saarloos Automotive Equipment, Venray Salarispoint, Oirlo SO Expo Sport 2000 Steenhandel Kusters Studio Spinazie Tandartsenpraktijk Venray Taxi Touringcar Geerets, Wanssum Ten Brinke Hekwerken Thetru B.V. Thomassen Interieurs BV Thuijls Beheer B.V. Timer Hirsi Europe BV Time2Paint Van Dijck Bouw en Industrie Van Dijck - Achten - Lenders Advies Van der Putt Advocaten Van Gansewinkel B.V. Vera Venray BV Verkeersschool Nottelman Verspreidingsburo Periodiek Verstraaten Business Travel Volantis - Hollman Adviseurs WIKO Investments V.O.F. Bestratings-/Klusbedrijf Wilms Wonen Venray ZR Accountants en Adviseurs Sportnieuws -info SV United-Excellent 1-0 (0-0). Doelpunt: 68. Roel Vissers 1-0. Scheidsrechter: Grens (Gennep). Toeschouwers: 160. Gele kaart: Roel Vissers, Joost Jenneskens (SV United), Rick van Koulil en Daan Verberk (Excellent). SV United: Rutten; Reijntjes, Juriën Beterams, Reijnders en Aerts (52. Paul Beterams); Tax, Jeuken en Theeuwen; Vissers, Jenneskens en Van den Munckhof (66. Peters). Door Henk Willemssen Door de zwaarbevochten 1-0 zege op hekkensluiter Excellent, nam SV United verder afstand van de staartgroep in de vijfde klasse F. De eerste thuiszege kwam enigs zins gelukkig tot stand. Gezien de kansen hadden de bezoekers uit Oploo zeker een gelijkspel ver diend. Het was de uitblinkende doelman Marco Rutten die met enkele knappe reflexen zijn ploeg door de moeilijke momenten heen sleepte. Het inhaalduel in Wanssum kwam Joost Jenneskens (links) schermt de bal af voor de aanvoerder van Excel lent. De United-spits stond met een mooie actie aan de basis van de win nende goal. wat aarzelend op gang. Na een gelijkopgaand openingskwartier trok Excellent het initiatief naar zich. In de zeventiende minuut redde de paal de thuisclub na een uithaal van Rick van Koulil. Vier minuten later was Excel lent weer dichtbij een treffer maar Marco Rutten maakte de doelpoging onschadelijk.Zoals de United-goalie na ruim een half uur Bart van Duijnhoven wederom van een doelpunt afhield. De fusieclub uit Meerlo en Wanssum kon er aanvallend weinig tegenover stellen. Spits Joost Jenneskens moest opboksen tegen twee boomlange cen trumverdedigers. Op de linkerflank had Freddy van den Munckhof - hij scoorde een week eerder in Holthees nog een wereldgoal - een complete off-day. Want niets lukte bij de lin kerspits. Op rechts kwam Roel Vis sers aanvankelijk ook nauwelijks zijn tegenstander voorbij. "Voor rust heb ben we geen enkele kans gehad", zegt trainer Peter van Osch. "We begonnen te slap aan de wedstrijd. We kunnen van geluk spreken dat we geen ach- terstand opliepen. Marco heeft ons vandaag gered." Na de hervatting ging routinier Paul Beterams direct warm lopen. Hij kwam zeven minuten later als libero binnen de lijnen om meer rust te brengen in het spel. Trainer Van Osch had zijn ploeg vooraf op twee plaatsten moeten wijzigen omdat Erik van Leuken en Guus Cox vanwege enkelblessures niet inzetbaar waren. Jean Aerts en Rik Tax waren de ver vangers. Na een uur was het even schrikken toen Excellent-aanvaller Eick van Kou lil veel te hard doorging op Paul Bete- rams. De Wanssummer is op de weg terug na een beenbreuk.Arbiter Grens trok zijn eerste gele prent. Gelukkig kon Beterams weer verder spelen. Met zijn spelinzicht en passing was hij een versterking voor zijn ploeg. Halverwege de tweede helft kwam SV United op voorsprong. De zojuist ingevallen Willem Peters, die Freddy van den Munckhof had afgelost, deed meteen iets goed. Hij stuurde Joost Jenneskens over links de diepte in. De centrumspits passeerde zijn bewaker en knalde vanuit een lastige hoek op de lat. De attent meegelopen Roel Vis sers was ter plekke om de terugsprin gende bal in het doel te koppen: 1-0. Vlak daarna slingerde Roel Vissers uit een hoekschop de bal op de lat. Maar ditmaal was er niemand om het kar wei af te maken. In de slotfase werd het spel steeds chaotischer. Met de moed der wan hoop probeerde Excellent de neder laag af te wenden. Marco Rutten greep opnieuw uitstekend in bij een doelpoging. De Oplonaren claimden even later een penalty toen keeper Rutten de bal ontfutselde bij Bart van Duijnhoven. De goed leidende Grens zag er niets in. Na vijf hectische minu ten extra tijd klonk het bevrijdende eindsignaal. SV United boekte de tweede zege op rij en hield weer de nul vast. "Ik ben heel blij met de drie punten", zei de opgeluchte trainer Van Osch. "Voetballend was het niet best. We speelden op een heel zwaar veld en dat kostte ook veel kracht. Maar de winst was vandaag het allerbelangrijk ste. We kunnen weer omhoog kijken." Dit weekeinde is de laatste wed strijdronde van de eerste periode die over acht wedstrijden gaat. Venray treedt in de hoofdklasse B op zaterdagavond aan tegen JVC in Cuijk. De aftrap is om 19.30 op sportpark De Groenendijkse Kampen. Zondag staan er twee interessante derby's op program ma: SV United-Oostrum en Mer- selo-SVOC'01. Dijkse Boys heeft in de hoofdklasse B de beste papieren om de eerste periodetitel binnen te halen. Venray en JVC Cuijk zijn na een veelbelo vend begin weggezakt in de midden moot. Beide clubs hebben de ambitie om komend jaar in de topklasse te voetballen. De bovenste vier clubs promoveren rechtstreeks terwijl de nummers vijf en zes nog nacompeti- tie spelen. Het is dus zaak voor Ven- ray, dat de zevende plaats bezet, om niet verder achterop te geraken. Na een week rust pakt de ploeg van trai ner Jan Poels de draad weer op. Met slechts een punt uit de laatste drie duels, kwam het goed uit dat Venray afgelopen zondag was vrijgeloot voor de beker. JVC Cuijk kwam wel in actie en werd in Veghel door eersteklasser Blauw Geel uitgeschakeld in de slot fase met 3-2. Ook de voormalige cupfighter Vol harding ligt al uit het bekertoernooi. De Vierlingsbekers gingen verrassend met 2-0 onderuit tegen derdeklasser Boskant. In de tweede klasse H lijkt Volharding aan de beterende hand. Zondag wacht het team van trainer Stephan Sijbers de zware uitwed strijd bij koploper HVCH. De club uit Heesch heeft de eerste periodetitel voor het grijpen. SSS'18 overleefde de tweede bekerronde wel, door de 1-2 zege op vijfdeklasser DAW. In de com petitie bezetten de geel-zwarten een mooie derde plaats in 2H. Zondag gaat SSS'18 in Weert op bezoek bij Wilhel- mina'08, dat op een teleurstellende tiende plaats staat. De Overloners sco ren de laatste weken moeizaam maar hoeven ook weinig tegentreffers (drie in totaal) te incasseren. Na een onderbreking van twee weken hervat Leunen de competitie weer in de vierde klasse G. De oranje- witten reizen naar Escharen bij Grave om aan te treden tegen de nummer twee Estria. Het is een volslagen onbe kende tegenstander voor Leunen. Nog nooit eerder speelden de oranjeman nen, die vijfde staan, tegen deze club. Swolgense Boys speelt voor eigen publiek tegen hekkensluiter HBV uit Beers. De Swolgenaren bezetten met zes punten de tiende plaats. Het is zaak om afstand te houden tot de slotpositie. Want alleen de nummer twaalf degradeert straks naar de vijfde klasse. HBV is nog steeds puntloos. Bij een zege hebben de Swolgenaren zich al heel aardig in veiligheid gespeeld. Maar bij een nederlaag nemen de degradatiezorgen toe. In de vijfde klasse F doet Oostrum weer helemaal mee om de kopposi tie. Bavos gaat aan de leiding met een punt voorsprong op MVC en Oostrum. De ploeg van trainer Ruud Vermeer treedt in Wanssum aan voor de derby tegen buurman SV United. De rood- witten zullen de punten zeker niet cadeau krijgen. SV United heeft na een moeizaam begin de weg omhoog ingeslagen. Het belooft in elk geval een spannende derby te worden. TOP'27 heeft de verassende zege op koploper Bavos geen passend ver volg kunnen geven. Zowel tegen Mil- heezer Boys als tegen Resia vervielen de Tienraynaren in een oude fout. Een royale voorsprong werd in de slotfase alsnog uit handen gegeven. Zondag speelt TOP'27 thuis de derby tegen subtopper Melderslo. Holthees heeft de laatste tijd te kampen gehad was een waslijst aan blessures. Uit tegen DEV in Arcen kan trainer Hans Win- kelhag weer over een ruimere selec tie beschikken. DEV staat weliswaar vijf plaatsen hoger maar heeft slechts drie punten meer dan Holthees. In de zesde klasse E wordt zon dag nog geen periodetitel vergeven. Omdat deze klasse uit een oneven aantal clubs bestaat, kan pas halver wege de competitie de eerste perio destand worden opgemaakt. SVOC'01 lijkt eindelijk af te rekenen met een paar magere jaren. De club uit Oirlo- Castenray bezet de tweede plaats. Zondag wacht de derby in en tegen Merselo, dat in de middenmoot ver toeft. De geel-zwarten hebben een aardig voetballend elftal dat nogal wisselvallig is. Merselo-trainer Henk Lammen zal erop gebrand zijn te win nen van zijn oude club. Ysselsteyn kan thuis tegen laagvlieger Astrantia weer eens de winst binnenhalen. DAW-SSS'18 1-2 (0-1). Doelpun ten SSS'18: Koen Voesten en Wout Janssen (strafschop). SSS'18 heeft in het bekertoernooi een moeizame zege behaald tegen DAW in Schaijk: 1-2. Hoewel Overloon drie klassen hoger voetbalt, was hier op het veld niets van te zien. DAW combineerde beter, won de meeste duels en het was aan keeper Bram Dekkers te danken dat het na twin tig minuten niet achterstond. Het feit dat er een paar spelers rust kregen is geen verklaring voor het matige spel. Maar als de tegenstander twee straf schoppen mist, blijft alles mogelijk. Het eerste kansje was in de tweede minuut nog wel voor de gasten, maar in plaats van zelf te schieten gaf Wout Janssen een voorzet die werd onder schept. Daarna was het DAW dat het heft in handen nam. In de vijfde minuut redde Bram Dekkers knap evenals twee minuten later en in de 9e minuut moest hij opnieuw hande lend optreden, nu na een strak schot uit een vrije trap. SSS'18 bakte er niet veel van en kwam in de 20e minuut uit het niets op een voorsprong. Dit was overigens wel een schitterende goal. Koen Voesten zag de DAW-kee per iets te ver voor zijn goal staan en zijn lob verdween precies onder de lat in het doel. SSS'18 ging hierna beter voetballen en het werd een wedstrijd. Beste kans om de voor sprong uit te breiden was voor Luc Janssen in de 35e minuut na een voor zet van Koen Voesten, maar hij werd genoeg uit balans gebracht om te kun nen scoren.Terwijl iedereen al aan de thee dacht, kreeg DAW in de 45e minuut een penalty na een duwfout van Roy Hendriks die hiervoor geluk kig voor SSS'18 niet zijn tweede geel van scheidsrechter Schuijling uit Oss ontving. Deze kans op 1-1 werd ech ter gemist omdat de bal via de paal terug het veld insprong. De tweede helft begon zoals de eerste eindigde, met een penalty voor DAW in de 46e minuut. Teun van Bree haalde zijn tegenstander binnen de zestien onderuit en opnieuw mocht DAW een penalty nemen. Wederom werd deze kans niet benut. De zwak ingeschoten bal werd gepakt door Bram Dekkers. In de 50e minuut kreeg ook SSS'18 zijn penalty toen de scheidsrechter een handssituatie zwaar bestrafte en de bal op de stip legde. Wout Janssen had hier minder moeite mee en zette de Overloners op een 0-2 voorsprong. Vier minuten later werd het weer een wedstrijd toen de gevaarlijke rechtsbuiten Brian Peters niet effectief verdedigd werd en hij de 1-2 mocht aantekenen. In de 75e minuut kwam Koen Voesten een teennagel te kort om een voorzet in doel in plaats van voorlangs te glijden. Daarna werd het spannend, vooral nadat Roy Hendriks uiteindelijk toch zijn tweede geel en dus rood ontving. Toen ook John Poels geblesseerd uit viel en er al drie keer gewisseld was, werd de druk op de Overloonse ach terhoede groot, maar de voorzetten van de flanken waren meestal een prooi voor de lange verdedigers. Zondag zal er in Weert tegen Wilhel- mina met meer overtuiging gespeeld moeten worden om de punten mee naar huis te nemen. Maatwerk In financiële zekerheid

Peel en Maas | 2009 | | pagina 17