Michael Weston King Trio Texas Blues in Cambrinus Doe mee met het literair café Vonne van der Meer De handelsreiziger bij Literair ff REIZIGER PEEL EN MAAS Donderdag 29 oktober 2009 - Pagina 10 Programma Schouwburg Venray In de schouwburg kan men op zaterdag 31 oktober vanaf 20.00 uur van een Halloweenconcert door de jubilerende, 150-jarige Koninklijke Harmonie Euterpe genieten. Fred Jansen en Marlies Driessen (beiden zang), Andrea Pieper (viool) en de Dansgroep van het Kunstencentrum Jerusalem treden op. Als openings concert van de, in 2010 jubilerende Koninklijke Harmonie Euterpe (150 jaar jong), nemen zij de toeschouwers mee in een muzikale reis van 150 jaar spookverhalen. Een keur aan beken de composities komt voorbij. Van Michael Jackson tot Grieg, van klas siek tot pop. Vele artiesten en compo nisten hebben zich al door dit thema laten inspireren. Een complete show, waarin beeld, geluid en verhaal een perfecte mix vormen om eens een avondje lekker te griezelen tijdens het Halloweenconcert. Halloweenconcert jubilerend Euterpe Expositie in Mariakapel Agenda Lezing ToneelGroepRips Danceparty Muzikale zondag Expositie De Peel Collegium Vocale Jubilarissen fanfare St. Oda Merselo - neur Boekrecensie in Peel en Maas CONNY BRAAM Euterpe, Purper en Ali B Schouwburg Venray presenteert de komende week vier voorstel lingen: het halloweenconcert van het jubilerende Euterpe, Purper, Ali B en Max Douw. Na het programma Purper sinds 1980 komt Purper op dinsdag 3 november vanaf 20.00 uur naar Schouwburg Venray met een show die terugvoert naar haar roots: gekte in close harmony. Een avond vol hoogstandjes, betoverende klanken, medleys en liedjes gebracht in een, en dat is nieuw voor Purper, concertante vorm. Een in zijn soort unieke muzi kale stand-up. Vandaar de titel Purper in Concert. Nooit oppervlakkig, maar licht van toon en kleur. Met als cement de absurde, soms bijna kolderachtige humor, waar Purper het patent op lijkt te hebben. Het multiculturele leven in Amsterdam-Oost, dat was wat Ali B liet zien in zijn eerste theatershow in 2004. In de afgelopen vijf jaar is het leven van deze rasartiest totaal op zijn kop gezet. Wat hem overkwam, laat Ali B in een interactieve, muzikale voor stelling met een flinke dosis humor zien tijdens Wie Ali zegt moet B zetten, jongeren op woensdag 4 november in de schouwburg. Geniet van Ali B: in hart en nieren een rapper, entertainer, televisiepresentator, wereldverbete raar en Nederlands meest gevraagde hiphop-artiest. Aanvang 20.00 uur. Op donderdag 5 november vanaf 20.00 uur kan men in het Odapark in Venray genieten van een optreden door Max Douw, een allround theater man. Dit nieuwe talent wordt warm aanbevolen door een ervaren man uit de theaterwereld, door Herman van Veen. Douw schrijft zijn eigen teksten, componeert, danst, springt, acteert en zingt. In zijn theaterwerk geeft hij vorm aan de explosieve gek en de wijze boom in hem. In zijn eer ste voorstelling zingt hij zich door het leven heen. Hij laat zichzelf alle hoeken van de kamer zien, bidt om Purper (Foto: Roy Beusker) engelen, bedelt, ontroert, tovert zich stokoud en wordt halverwege de voorstelling ook nog geboren. De toekomst ziet er uitstekend uit" In de schouwburg kan men op zaterdag 31 oktober vanaf 20.00 uur van een Halloweenconcert door de jubilerende, 150-jarige Koninklijke Harmonie Euterpe genieten. Fred Jansen en Marlies Driessen (beiden zang), Andrea Pieper (viool) en de Dansgroep van het Kunstencentrum Jerusa lem treden op. Als openingscon cert van de, in 2010 jubilerende Koninklijke Harmonie Euterpe (150 jaar jong), nemen zij de toe schouwers mee in een muzikale reis van 150 jaar spookverhalen. Fred Jansen is geen onbekende voor Euterpe. Nadat hij als vanaf zijn 17e enkele jaren had gezongen bij Final Guarantee met onder andere Norbert Leurs (Searing Quartet), begon zijn tweede muzikale leven met een con cert met Euterpe in de Schouwburg in Venray waar hij enkele Frank Sinatra nummers vertolkte. Vanaf dat moment zingt Fred bij Band op Bezoek, voor velen beter bekend onder de naam BOB waar hij allerlei verschillende genres ten gehore brengt waaronder een groot carnavalsrepertoire dat jaar lijks in de Klokkenluider te horen is. Naast BOB heeft Fred als gast opge treden met onder andere de Hofkapel en de Harmonie in Well. "Je leest vaak dat mensen uit een muzikale familie komen, in mijn geval beperkt zich dat tot mijn moeder. Mijn zwagers Bart, Bart en Paul daarentegen zijn allemaal muzikaal en in mijn eigen gezin speelt Elleke fagot en piano mijn dochter Loes klarinet en piano en mijn jong ste, Suze, blokfluit en ze begint nu met trompet en gitaar. Ik vind het een prachtig gezicht om alle instrumenten in de huiskamer te zien staan. Muziek speelt een belangrijk rol in mijn leven, het ontroerd me en ik kan er ook enorm vrolijk van worden." Met Euter pe heeft Fred verschillende PROMS- concerten gedaan, een kinderconcert en een nieuwjaarsconcert, tijdens een aantal van deze concerten heeft hij ook de presentatie verzorgd. "Het leuke van de optredens met Euterpe is dat je met een volledig orkest ach ter je nummers op een heel andere manier kan vertolken. Bij de PROMS- concerten zing je daarnaast ook nog met anderen. Zo heb ik verschillende duetten kunnen zingen met een aan tal geweldige zangeressen zoals Ange- lique Lemmens, Mariska Rommers en Annelie Reijnders. Ik verheug me voor de Halloween concerten dan ook op de samenwerking met Marlies Dries- sen met wie ik in het verleden al eens bij BOB heb gezongen." Marlies Driessen merkte al op jonge leeftijd dat muziek haar in de genen zat. Al vanaf toen ze klein was zong ze in diverse koren en speelde ze piano. Na zanglessen te hebben gevolgd bij Lynn Steverink, Dorien van Veen, Frank Sanders Academie en zangpeda goog Alfons Verreijt nam haar polulari- teit toe. Hetgeen resulteerde in diverse samenwerkingen met muziekorkesten uit Well, Mill, Sambeek en Maashees en diverse dinnershows in Schouwburg Venray, Onder de Linden in Well en Hotel-Restaurant Riche in Boxmeer. De band BOB uit Venray heeft twee jaar lang met Marlies samengewerkt. Op dit moment boekt Marlies veel succes met haar Vocalgroup Angels Rule waarin ze een breed repertoire ten gehore brengt variërend van pop tot a capella en van jazz tot gospel. "Muziek is mijn lust en mijn leven, ik doe niets liever", aldus een veelzijdig fenomeen. Marc Koninkx werd in 1964 gebo ren in Maasbracht, waar hij al op zeer jeugdige leeftijd begon met musiceren bij Harmonie St. Cecilia Maasbracht als slagwerker en later als hoboïst. Hij studeerde hobo bij Evert van Tright en in 1987 behaalde hij het diploma docerend musicus aan het conserva torium in Enschede. In 1997 behaalde hij zijn praktijkdiploma HaFa-directie aan het conservatorium in Maastricht. Als dirigent is Marc Koninkx op dit moment verbonden aan Koninklijke Harmonie Euterpe Venray (2de divi sie) en Harmonie Kunst na Arbeid uit Belfeld (3de divisie). Van deze orkes ten dirigeert hij ook de jeugdorkesten. Met deze, en andere, orkesten verzorg de hij talloze concerten en behaalde hij verschillende goede resultaten en promoties op diverse bondsconcour- sen. Marc Koninkx kwam in zijn jeugd in aanraking met muziek door zijn familie. "Mijn vader was fluitist bij de Harmonie St. Cecilia in Maasbracht en mijn broers waren ook allemaal muzi kanten. Dus, inderdaad met de pap lepel ingegoten. Aanvankelijk ben ik begonnen bij de drumband en later bij de harmonie. Intussen begon ik met hobo en drumde ik ook nog in band jes. Toen ik hobo ben gaan studeren aan het conservatorium in Enschede ben ik wegens tijdgebrek met drum men gestopt. Op dit moment speel ik fagot en ben ook weer gaan drum men." "Wat mijn drijfveer is in de muziek", antwoordt hij, "In de muziek vind ik alles wat belangrijk is. Vrienden, pas sie en voldoening. Soms zit het mee en soms zit het tegen natuurlijk. Maar als je met zoveel verschillende men sen kunt samenwerken en uiteindelijk op een zo prettig mogelijke manier een bevredigend resultaat kunt beha len tijdens een concert, dan is dat uiteindelijk mijn motivatie en tevens een grote voldoening. Wat voor een concert dat is, een concours, een nieuwjaarsconcert met veel klassieke muziek of een promsconcert met lek kere bigband sound, dat maakt hele maal niets uit." Hoe ziet de toekomst van Euterpe er uit? Koninkx: "Euterpe is een ver eniging die het beste draait als wat druk op de ketel zit. Doorgaans is de planning zo dat er voorbereidingen voor minimaal twee concerten door elkaar heen lopen, dus dat lukt vrij aardig. De toekomst voor Euterpe ziet er uitstekend uit want er is een grote groep jeugd in opleiding die er voor gaat zorgen dat Euterpe een mooie grote vereniging gaat worden. Om maar eens een open deur in te trappen; de jeugd heeft de toekomst. Natuurlijk is het ook heel belangrijk dat de door de wol geverfde muzikan ten ook blijven. Zo moet de kwaliteit behouden blijven". "De ambities van Euterpe zijn om deze weg van vele diverse optredens voort te zetten en uit te breiden met nieuwe ideeën die jong en oud aan moeten spreken. Dat hoeft overigens niet allemaal in één programma. Het ene programma zal iemand meer bevallen dan het andere (dat geldt voor zowel publiek als muzikant), maar uiteindelijk moet iedereen aan zijn trekken komen. Daar streven we in ieder geval naar." Kaartverkoop bij Schouwburg Ven- ray a 17,50 euro. Kijk voor meer info 150 jaar Koninklijke Harmonie Euter pe op www.euterpevenray.nl Kunst Cultuur De Engelsman Michael Weston King komt op zondag 1 november naar Horst voor een optreden op het podium van Cambrinus. De liedjes van King zijn ontroerend, vrolijk en bovenal persoonlijk en leveren hem vergelijkingen op met Phil Ochs, Tim Hardin en Townes van Zandt. Gedu rende zijn tour door Nederland wordt King tijdens vier concerten begeleid door Alan Cook en Rob van Duren. Het concert in Horst is er daar een van. Alan Cook, een begenadigd muzikant op pedalsteelgitaar, mandoline, banjo en dobro speelde eerder met Chris Hillman, Jackie Leven en The Charla tans. De muziek van King is moeilijk in een kreet te omschrijven. Hij laat zich inspireren door diverse genres en muzikanten en dit vertaalt zich in een gevarieerde, rijke, intieme en bittere persoonlijke stijl. Soms melodische popmuziek, dan een donkere singer- songwriter kant, gevolgd door folk, rock en soul om geruisloos weer over te gaan tot duidelijke country. De echo van de muzikanten die deze Engelse singer-songwriter beïnvloeden, zoals Bob Dylan, Bruce Springsteen, Townes van Zandt en Elvis Costello, hoor je in zijn albums terug. King begon te spe len op zijn zestiende en na zijn eerste singles toerde hij medio jaren '80 met zijn eerste band vier jaar door Europa en gaven zij meer dan 250 shows. Zo'n acht jaar geleden formeerde hij de nieuwe band The Good Sons. Het optreden begint om 16.00 uur. '<êr Het Cambrinus Muziekpodium in Horst biedt op donderdag 5 novem ber plaats aan Tony Vega, een rijzende bluesster uit Texas. Tony Vega is a monster! Deze uitspraak illustreert de commentaren in de Amerikaanse muziekbladen, waarin de gitarist met zijn band zich nog het best laat omschrijven als een mix van de Fabu lous Thunderbirds en Stevie Ray Vaug- han, als een bluesband met de zekere 'real Texas twang'Texas style met een beetje funk, zo wordt de muziek van Tony Vega genoemd in het Real Blues Magazine. Het blad vervolgt: als je ze eenmaal hebt gehoord, begrijp je waarom Vega en zijn band in Texas en Europa hoge ogen gaan gooien en als een 'hot' band omhoog schie ten. Texaskanon Vega wordt op zijn Nederlandse tour bijgestaan door Anne Maarten van Heuvelen (bas) en Theo Thumper (drums). Het concert begint om 20.30 uur. Beeldend kunstenares en keramiste Liesbeth Rutten uit Leunen en Wim Bocken, glaskunstenaar uit Nuenen exposeren in de Mariakapel in Hol- thees. Rutten exposeert overwegend bronzen beelden, met daarnaast enke le keramiekobjecten, Bocken laat zijn glassculpturen zien. Op zaterdag 31 oktober en zondag 1 november van 11.00 tot 17.00 uur kan men deze kunstwerken nog bewonderen. Alhoe wel het werk van Rutten en Bocken sterk van elkaar verschilt, zijn er ook enkele overeenkomsten te vinden in hun werk. Zo laten de kunstenaars zich leiden door de harmonieuze lijn, een gevoel voor schoonheid en esthe tiek, dat aangenaam binnenkomt bij de toeschouwer. Bij beiden is ook een lichte vorm van ironie en humor in het werk te zien. Ien Rappoldt komt naar Museum De Kantfabriek in Horst voor een lezing over de Miao en Dong cultuur, over hun kleding en handwerktechnieken. De lezing wordt gehouden op vrijdag 30 oktober vanaf 20.00 uur. De Kant- fabriek is gelegen aan de Americaanse- weg in Horst. ToneelGroepRips voert dit jaar het stuk Champagne, Klompen en Nana op. Deze klucht is geschreven door Carl Slotboom en bestaat uit vier bedrijven. Het speelt zich af in hotel de Wijde Blick en gaat over Joost de receptionist. Hij doet er alles aan om het de meest uiteenlopende gasten naar de zin te maken en wringt zich in alle bochten om aan alle vreemde ideeën te voldoen. De uitvoeringen vinden plaats op vrijdag 30 en zater dag 31 oktober, en op vrijdag 6 en zaterdag 7 november in partycentrum D'n Eik in de Rips om 20.00 uur. Senseo is de naam van een nieuwe danceparty in Gryphus in Vierlings beek. Een avond vol house, electro, techno, trance en andere dancebeats. De eerste Senseo vindt plaats op zater dag 31 oktober en de eerste dj's die tij dens Senseo gaan draaien zijn dj Lucky Jay en dj Tom. Gryphus is open vanaf 20.30 uur en Senseo begint om 21.00 uur. Meer informatie over Senseo is te vinden op internet www.gryphus.nl. Op de Servaashof in Venray vindt zondag 1 november van 14.30 tot 16.30 uur een muzikale middag plaats met een optreden door artiest Joop Onkels. Onkels is al van af zijn jeugd 'in de muziek' bezig. Het repertoire bestaat uit Nederlandstalige liedjes, Engelstalige en Duitse nummers. Belangstellendenzijn van harte wel kom in restaurant Le Tambourin op de Servaashof aan de Stationsweg in Venray. Op luchtmachtbasis De Peel in Vredepeel is de historische verzame ling grondgebonden luchtverdediging geopend. De verzameling toont de geschiedenis van de grondgebonden luchtverdediging van de land- en luchtmacht. Een collectie aan wapen systemen, voertuigen, radarinstallaties en simulatoren geven een goed beeld van de geschiedenis van de grondge bonden luchtverdediging. Verschillen de informatiezuilen en fotowanden maken de historische verzameling compleet. Tevens is er een winkel met een klein assortiment aan lucht verdediging gerelateerde zaken. De historische verzameling van zowel het Commando Luchtdoelartillerie als de Groep Geleide Wapens zijn samen gevoegd in deze collectie. Beide een heden werken reeds samen op lucht machtbasis De Peel. De historische verzameling is vanaf elke woensdag en donderdag van 10.00 uur tot 15.00 uur geopend voor publiek. Entree is gratis. Bezoekers kunnen zich melden bij het informatiecentrum op lucht machtbasis De Peel. Het Collegium Vocale Venray ver zorgt op zondag 8 november vanaf 11.00 uur een concert. Het koor, onder leiding van Marca Kusters, bestaat uit tien zangers en zangeressen en heeft sinds de oprichting in 1984, inmiddels een aardige staat van dienst. Zij tre den regelmatig op buiten de regio en zij behaalden prijzen op concoursen voor koren in binnen- en buitenland. Het koor legt zich niet vast op een bepaalde stroming of stijl. Zij gaan uitdagingen niet uit de weg, wat af te leiden is uit de keuze van de compo nisten zoals Francis Poulenc, Camille Saent-Saëns en Hendrik Andriessen. Elk muziekstuk wordt voorzien van passende foto's uit de omgeving. Oude en nieuwe beelden gaan de zang van dit koor ondersteunen en een heel nieuwe dimensie geven aan dit concert. Het concert vindt plaats in Theater DOK6 in Panningen. Kaar ten zijn te reserveren bij de kassa van DOK6 en voor meer informatie zie www.c6helden.nl. Fanfare St. Oda uit Merselo heeft dit jaar zes jubilarissen in haar mid den. Vijf leden vieren hun vijftigjarig lidmaatschap en een lid viert zijn 25- jarig lidmaatschap. De gouden jubila rissen zijn Gerrit Hendriks, Piet Hen- drix, Wim Michels, Huub Muijsers en Wim van Osch. Drie jubilarissen Ger- rit Hendriks (slagwerk), Wim Michels (trompet) en Huub Muijsers (bastuba) zijn nog steeds met veel plezier als muzikant actief binnen de fanfare. De zilveren jubilaris Marcel Janssen speelt trombone en is ook actief bij de orkesten Rosentaler en de Rooyse Hofkapel. Alle jubilarissen worden op zondag 8 november om 19.00 uur in het zonnetje gezet in zaal 't Anker in Merselo. De jubilarissen krijgen een concert aangeboden door fanfare en drumband en ontvangen een speldje en oorkonde van de FKM. Iedereen is hierbij van harte welkom. Voor de poëzieliefhebbers in de regio is het volgende fragment de okto- beropgave. Het leven, voorbij de stormen, zal zich altijd opnieuw weer vormen tot wat het nog meer is dan het is. Wie is de auteur van bovenstaande versregels en uit welk gedicht zijn ze afkomstig? Antwoorden op deze vragen kan men sturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1, 5801 RR in Venray, tot vrij dag 20 november. Ook op www.literair-cafe-venray.nl- is deze opgave te vin den. Elke laatste donderdag van de maand verschijnt er een nieuwe opgave en wordt het gedicht van de afgelopen maand bekend gemaakt. Er zijn steeds 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de goede titel van het gedicht. Iedereen die de oplossing weet, spoort het Literair Café aan in te zenden. Immers behalve voor de jaarwedstrijd, wordt er voor mensen die wel eens een of twee keer een fragment herkennen, aan het einde van het jaar een prijs verloot. De stand: Mevrouw I. Ophey en de heren A. Ederveen, J. van Kempen en P. Weerts scoorden allen 90 punten. De heer L. Lahay heeft nu 85 punten en mevrouw H. Craghs verzamelde 50 punten. Mevrouw M. van Looverbosch heeft evenals W. Cremers tien punten. Het gezochte gedicht van de vorige maand was van de hand van Hans Vlek en droeg als titel Vox populi. Wat 'de stem des volks' ons mede te delen heeft is duidelijk: Alles gaat zijn gang, maar intussen wordt er verrekt, gecrepeerd en gemoord! En dan volgt de laat ste regel: als je zo denkt word je gek!" Vox Populi Steeds minder wordt de fantasie fantastisch, steeds kleiner de wereld, korter de reisduur, de voetbalbroeken. Narcissen verdrogen en worden door tulpen vervangen, de kat werpt tussen ontsproten bintjes negen jongen waar geen bik voor is. Elke dag poets ik zorgvuldig mijn schoenen en gebit terwijl er verrekt, gecrepeerd en gemoord wordt. Maar als je zo denkt word je gek. Hans Vlek Op 15 november vervolgt het Literair Café zijn programma met Vonne van der Meer, nu in het nieuws met haar nieuwste boek Zondagavond. Mallemoer zorgt op zondag 13 december in samenwerking met het Literaire Café weer voor het Kerstprogramma. Op 24 januari 2010 worden de Raadselige Rozen uitgereikt. Herman Koch is op 28 maart en Suzanna Jansen op 2 mei 2010 te gast. De schrijfkring vraagt op 18 april met Het rijk der Muzen de aandacht. Het Literair Café Venray-regio houdt zijn donateurs op de hoogte van alle acti viteiten. Donateurs en hun gezinsleden krijgen elke keer korting op de toe gangsprijs van een schrijversbijeenkomst. Scholieren van het Raayland College betalen op vertoon van hun schoolpas de helft van de toegangsprijsprijs. Wie ook donateur wil worden van het Literair Café Venray-regio kan contact opne men met het secretariaat. Daarmee steunt hij de activiteiten van het Literair Café. Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café is te verkrijgen bij het secretariaat aan de Rochusstraat 1, 5801 RR in Ven ray, telefoon (0478)582948. Zie ook www.literair-cafe-venray.nl. Op 31 juli 1917 klimt de 26- jarige Engelse onderwijzer Robin Ryder in de buurt van Ieper een loopgraaf uit en rent overmoedig de Duitse mitrailleurs tegemoet. Drie dagen later raakt hij zwaar gewond door een Duitse granaat: voortaan moet hij zijn gezicht verbergen achter een maskertje. Op ongeveer hetzelfde moment haalt zijn leeftijdsgenoot Lucien Hirschland, handelsreiziger van de bloeiende Nederlandsche Cocaïne Fabriek te Amsterdam, een grote order binnen van een Engelse farmaceuti sche firma, en kort daarop sluit hij met een inkoper van het Duitse leger een lucratieve deal. Van de provisies kan hij zijn felbegeerde Harley Davidson kopen. Na de wapenstilstand brengt een wonderlijk toeval Robin Ryder in huize Hirschland, waar hij liefdevol wordt opgevangen door Luciens jon gere zus Swaantje. Er groeien verwach tingen en illusies, maar door bedrog en zelfbedrog raken hun levens volle dig ontworteld, want de oorlogsvete raan heeft meer te verbergen dan zijn verminkte gezicht. Schrijfster Conny Braam (1948) debuteerde in 1992 met Operatie Vula. Daarna verschenen De bokkeslachter, de roman Zwavel, de verhalenbundel De amazone van VAN DE NEDERLANDSCHE COCAÏNE FABRIEK ROMAN WÏABAH Dahomey, een romantrilogie over de familie Abraham en Mandela op de koelkast. Van haar grootste bestseller, De woede van Abraham, zijn meer dan 50.000 exemplaren verkocht. De handelsreiziger van de Nederlandse Cocaïnefabriek is een weergaloze roman, gebaseerd op ware feiten. Dit boek is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 19,90 euro. Vonne van der Meer (1952) volgde een regieopleiding aan de theater school in Amsterdam. Ze heeft tien jaar geregisseerd en daarnaast verhalen en toneelteksten geschreven. In 1996 ging haar eerste toneelstuk in premiè re. Haar verhalen werden gebundeld en in 1985 uitgegeven onder de titel Het limonadegevoel en andere verha len. Na haar eerste roman Een warme rug (1987) verscheen er elke twee jaar een nieuw boek. Met de trilogie Eilandgasten, De avondboot en Laat ste seizoen heeft ze grote bekendheid verworven, mede door de verfilming van Eilandgasten. Victor Elfring zal de schrijfster op 15 november intervie wen in het Theehuis Odapark vanaf 11.30 uur. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door Mariska Rijk viool, Roy Sharpe altviool en Lucie Broeksteeg-Verstraelen piano. In de pauze zijn boeken van Van der Meer te koop en is er gelegenheid tot signe ren. Entree 8 euro en voor donateurs 6 euro. Op zondag 15 november komt Vonne van der Meer vertellen over haar leven en werk. De in januari verschenen roman Zondagavond werd in de pers beschreven als verrassend en intrigerend, weet als geen ander met weinig woor den veel te zeggen, schrijft zo hel der over geloofsvragen, schuld en verlossing dat ook de ongelovig- ste lezer erdoor geraakt zal wor den. Wederom komt de voor haar zo kenmerkende macht van de verbeelding sterk naar voren.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 10