Gemeente Venray 1M Bouwen in de dorpen Koopzondag en gratis bloembollen Pannatoernooi in Venray Kijk ook op www.venray.nl 'i. Gemeenteraadsverkiezingen Congres grensoverschrijdende agro-food samenwerking Klachtenbegeleider behandelt uw klachten Klacht indienen? Samenwerking gemeente Venray en voedselbank Centrum op de schop PEEL EN MAAS Donderdag 22 oktober 2009 - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden I 7 <- Van bloemen fleurt u op! Op initiatief van Venray Centraal en de gemeente Venray ontvangt u vanaf zaterdag 24 oktober gratis een zakje bloembollen als u parkeert in parkeergarage Gouden Leeuw. Bij het parkeerbureau van de parkeergarage krijgt u op vertoon van uw parkeerkaart een zakje bloembollen. Haal ze op voordat u uitrijdt, want hierna bent u uw kaartje kwijt. De bloembollenactie duurt ongeveer een week, zolang de voorraad strekt. Zondag 25 oktober is het koopzondag in Venray en kunt u gratis parkeren op alle plaatsen waar u normaal zou moeten betalen. Houdt u er rekening mee dat het ook op koopzondag verboden blijft om te parkeren op vergunninghouderplaatsen, invalidenplaatsen, op het trottoir en bij parkeerverboden. Ook op koopzondag controleren de parkeerwachters. Laat uw bezoek aan de gezellige koopzondag niet bederven door een onnodige bekeuring. Bel Josette Teepen (0478) 52 36 66 KK Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 43 frlSBilii mm Op 25 oktober vindt er een spectaculair Panna Knock Out toernooi plaats achter het winkelcentrum Veltumse Kleffen in Venray. Daarnaast geeft Nelson de Kok, Nederlands kampioen Pannavoetbal, enkele demonstraties. Iedereen is natuurlijk van harte welkom. Het toernooi vindt plaats in de officiële Panna Knock Out-kooi. Dit is de onvervalste kooi die ook tijdens het NK Panna Knock Out gebruikt wordt. Het is een Knock Out toernooi; de verliezer is meteen uitgeschakeld en alleen de winnaar gaat door naar de volgende ronde. In het laatste half uur strijden de beste spelers tegen elkaar om de titel Panna King. De winnaar ontvangt een Panna King t-shirt en plaatst zich direct voor het Nederlands Kampioenschap Panna Knock Out 2010. Tijden en leeftijd Vanaf 12.00 uur kunnen deelnemers in de leeftijd van ongeveer 8 tot 18 jaar zich bij de organisatie inschrijven. Het toernooi duurt tot 14.00 uur. Meer informatie over dit toernooi kun je opvragen bij de gemeente Venray, telefoon (0478) 52 33 33. Algemene informatie over Panna Knock Out staat op www.pannaknockout.org. De herinrichting van het centrum is in volle gang. Dit jaar worden het Henseniusplein en het Schouwburgplein nog opgeknapt. Deze werkzaamheden duren tot eind december. Het Henseniusplein is dan helemaal klaar en het Schouwburgplein tot aan het bordes van de Schouwburg. Na de eerste week van januari pakt de gemeente de werkzaamheden aan het bordes weer op. "ARKTSTR GROTE MARKT u PASSAGE 9 HENSENIUS- P°STS PLEIN A ^ftAAT Bouwen in de dorpen was in het verleden zeker niet vanzelfspre kend. Maar de afgelopen vier jaar is er veel gerealiseerd, al dus wethouder Hans Teunissen. "De gemeente Venray heeft een structureel, langdurig en toe- komstbestendig woningbouw programma opgezet." Om in de toekomst structureel te kunnen bouwen in de dorpen heeft de gemeente Venray een aantal be langrijke stappen gezet. Ten eerste in het grondbeleid; de gemeente heeft zelf gronden aangekocht in de dorpen. Daarnaast heeft de gemeente samen met de dorpen de ruimtelijke visie vastgesteld. Daar mee zijn de behoeften in het eigen dorp in kaart gebracht. Verder zijn ontwikkelaars uitgenodigd om deel te nemen in toekomstige woning bouwprojecten. "En niet te vergeten: de strakke wetgeving is veranderd. Dat geeft ook ruimte", zegt Hans Teunissen. "En daar hebben wij maximaal gebruik van gemaakt. Dit pakket aan maatregelen en het tijdsgewricht bij elkaar maken dat wij nu meerjarig structureel kunnen gaan bouwen in de dorpen, waar dat eerst slechts incidenteel mogelijk was." Samen met de dorpsraad Bijna alle dorpen worden voorzien: "De gemeente heeft in meerdere dorpen grondposities verworven. In Merselo loopt een initiatief van een ontwikkelaar. Voor Oostrum is de structuurvisie vastgesteld. In Smakt hebben wij geprobeerd om grond- posities te verkrijgen. De geurwet- geving beperkt ons daar. Samen met de dorpsraad willen wij zoeken naar alternatieven", zegt Hans Teunissen. De plannen zijn voor het ene dorp al concreter dan voor het andere. Daarbij is samen met de dorpsraden goed gekeken naar de behoeften en wensen van inwoners van nu én die van de toekomst. Vanaf 2010 kan er in elk geval volop worden gebouwd, koop- én huurwoningen. "De nieuwe Wet ruimtelijke ordening maakt het voor overheden mogelijk om dwingender afspraken te maken met ontwikkelaars", vertelt Hans Teunis sen. "Zo kunnen wij afdwingen dat in een project ook een aantal huur woningen wordt gebouwd." Projecten In Castenray kan worden gestart met de planvorming voor de bouw van 25 woningen, midden in het dorp. Start: eind 2010. Hans Teunis sen: "Uiteraard worden die wonin gen niet allemaal tegelijk gebouwd. Dat geldt voor alle projecten." In Oirlo kunnen na vaststelling van het bestemmingsplan de eerste kavels achter de kerk worden uitgegeven. De locatie biedt plek aan 35 wonin gen, daarnaast is er nog ruimte voor extra woningen aan het nieuwe dorpsplein. In Oostrum vormt de vastgestelde structuurvisie de basis voor de onderhandelingen met de grondeigenaren. De onderhandelin gen verlopen positief en afhankelijk van de verkaveling is er ruimte voor 60 tot 70 woningen. Mogelijk dat er in de loop van 2010 al kan worden gebouwd. Bouwplan Achter de Jera in Ysselsteyn en de gemeentelijke locatie aan de Timmermansweg voorzien ook in 60 tot 70 woningen. Start: dit jaar nog. In Merselo ligt de bal voor de bouw van 30 woningen bij de ontwikkelaar. Ditzelfde geldt voor Leunen, hier kan de ontwikke laar van 30 tot 35 woningen op de locatie achter De Steeg starten. In Vredepeel kunnen 12 woningen worden gebouwd, op lange termijn zelfs 40. In Veulen kunnen op termijn tot 14 woningen worden gebouwd op de gemeentelijke locatie. De gemeente verwacht begin volgend jaar 7 kavels aan de noordzijde van dit plan uit te kunnen geven. In Heide tot slot kunnen aan de Groeneweg door een aannemer 8 woningen worden gebouwd. De gemeente heeft hier verder nog een grondpositie en daar is ruimte voor 35 woningen. De nieuwe dorpen Ook voor de drie nieuwe dorpen ziet Hans Teunissen mogelijkheden. "Voor Geijsteren ligt er al een bouwplan. In Wanssum liggen twee locaties. En in Blitterswijck zijn ook diverse bouwmogelijkheden. Wij gaan eerst samen met de dorpen kijken waar behoefte aan is. En verwachten daar dan al snel net zo voortvarend aan de slag te kunnen gaan." Op 18 november kunt u uw stem uitbrengen voor de nieuwe gemeenteraad. Zeven partijen, waaronder een nieuwe partij, gaan strijden om 27 zetels voor de nieuwe gemeenteraad. In totaal staan er 154 kandidaten op de lijst. Voor de politieke programma's kunt u terecht op de websites van de partijen zelf. De partijen zijn als volgt genummerd: 1. CDA 2. PvdA 3. Samenwerking Venray 4. VVD 5. SP 6. inVENtief 7. PP2. Iedereen die in de nieuwe gemeente Venray (dus ook inwoners van Blitterswijck, Geysteren en Wans- sum) een stempas heeft ontvangen, kan in één van de 26 stembureaus zijn of haar stem uitbrengen. Alle stembureaus zijn in principe goed bereikbaar voor rolstoelers en scootmobielen, maar stembureau 't Stekske in Landweert en stem bureau Beukenrode zijn er volledig op ingericht. Politiek debat Op woensdagavond 4 november vindt er een politiek debat plaats in het gemeentehuis dat op de radio rechtstreeks door Omroep Venray wordt uitgezonden van 19.00 tot 21.00 uur. De lijsttrekkers brengen met elkaar de hot items uit de Venrayse politiek onder het voetlicht. Recent is 'AgroFoodLink' opgericht, een platform dat de kennis van Nederlandse, Duitse en Vlaamse bedrijven en instel lingen in de agrofood sector bundelt en concrete samen werkingsprojecten nastreeft. Voorzitter van dit platform is de Venrayse wethouder Economi sche Ontwikkeling, Lei Heldens. Op 28 oktober presenteert Agro- FoodLink zich op een congres op Airport Weeze in Duitsland. De agro- en voedingsmiddelen industrie zoekt meer en meer naar grensoverschrijdende samenwerking met het doel om nieuwe inzichten te verwerven, innovaties op gang te brengen en nieuwe marktkansen te scheppen. Wethouder Heldens heeft het voorzitterschap op zich genomen omdat dit initiatief een perfecte combinatie vormt van enkele economische speerpunten van de gemeente en de Regio Venlo, namelijk de agribusiness en de grensoverschrijdende samenwerking. Twaalf workshops Er zijn twaalf workshops over onder andere productinnovatie, energie- management, ondernemen in ontwikkelingslanden, beroeps opleidingen, regiobranding en 'geld verdienen aan reststromen' Ook worden die dag bedrijven via matchmaking met elkaar in contact gebracht. Het congres duurt van 10.00 tot 17.30 uur. Aanmelden kan via de website www.agrofoodlink.nl. De deelnamekosten zijn 30 euro. De gemeente heeft een klachtenbegeleider: Josette Teepen. Bij haar kunt u uw klacht over de gemeente kwijt. U kunt een klacht indienen als u niet tevreden bent over de houding of het gedrag van iemand in dienst van de gemeente Venray. Het gaat dan bijvoorbeeld om het niet of niet tijdig nakomen van afspraken of toezeggingen, het niet fatsoenlijk te woord staan of het niet verschaffen van de juiste of volledige informatie. Bij een klacht gaat het dus niet om de inhoud, maar om de wijze waarop iets (niet) gebeurt. Bellen Heeft u een klacht over iemand van de gemeente Venray dan kunt u mevrouw Teepen op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur bellen op tele foonnummer (0478) 52 36 66. Zij zorgt ervoor dat uw klacht op de juiste plaats terechtkomt en zo snel mogelijk wordt afgehandeld. U kunt ook uw telefoonnummer doorgeven bij de afdeling Publieksdiensten op nummer (0478) 52 33 33 of tijdens openingstijden aan de balie bij het gemeente huis. De klachtenbegeleider belt u dan op korte termijn terug. Andere klachten U kunt het ook met andere zaken van de gemeente niet eens zijn, zoals: - beleid: hiervoor moet u het politieke en/of participatietraject doorlopen; - inhoud van een beslissing: hiertegen kunt u een bezwaar- of beroepschrift indienen; - concrete situatie zoals bijvoorbeeld losliggende stoeptegels, zwerfvuil, gat in wegdek, onderhoud groen en dergelijke: hierover kunt u telefonisch een melding doen bij de gemeente op nummer (0478) 52 33 33. Voor deze zaken kunt u dus wél bij de gemeente, maar niet bij de klachten begeleider terecht. Op vrijdag 16 oktober, daags voor de wereldwijde Dag van de Armoede, ondertekenden wethouder Twan Jansen en de voorzitter van de Voedsel bank Venray Fred Welschen een intentieverklaring over de samenwerking tussen de gemeente Venray en de voedselbank. Wethouder Jansen: "De gemeente Venray wil samen met de Voedselbank Venray op een duurzame manier armoede terugdringen. Wereldwijd is hier aandacht voor en ook in Venray streven wij dit millenniumdoel na." Vorige week werd de nieuwe locatie van de voedselbank feestelijk geopend. Deze is voortaan gevestigd in een van de gebouwen van de NLW-Groep aan de Smakterweg. week 43 adv.indd 17 21-10-2009 14:27:44

Peel en Maas | 2009 | | pagina 17