Elly van Dijck en Twan Jansen beoogde wethouders rr\ VieCuri Venlo heeft modernste OK-complex c, Nieuuie burgemeester van Venray bekend gemaakt www.dekaaskenner.nl HOPELICJK 20RST PEZE VOOR MET ZOVEEL INSPIRATIE ALS WAALS.' thuiszorg noord-limburg PEEL EN MAAS Donderdag 1 oktober 2009 - Pagina 5 Bert Linskens hoopt dat landelijke impopulariteit PvdA geen rol speelt Aktiviteitenvereniging Brukske Aktief viert 25-jarig jubileum PvdA hoopt in het college te blijven I Wilt u ALLES weten van I Nieuwe operatiekamers in gebruik genomen Nieuwe locatie voedselbank prote on 'Laat Venrayse kiezer ons beoordelen op onze prestaties' De Partij van de Arbeid in Ven- ray heeft veel werk gemaakt van het verkiezingsprogramma 'Aan de slag!'. Afgelopen voorjaar zijn er op vijf zaterdagochtenden bij eenkomsten gehouden rond de thema's wonen, werken, leef baarheid, lokaal sociaal beleid en welzijn. "Het heeft enkele waar devolle zaken opgeleverd die we hebben verwerkt in ons program ma. Het is een goede ervaring geweest. We zijn er heel tevreden over", zegt Bert Linskens, die voor de derde keer lijsttrekker is. Het idee voor een lagere grond prijs in Vredepeel is bijvoorbeeld een onderwerp dat tijdens de the mabijeenkomsten naar voren kwam. "Niet alleen onze achterban, maar ook andere partijen en maatschappelijke instellingen hebben op die ochtenden meegepraat. Het was dus veel breder dan alleen de PvdA." Maandagavond geeft Linskens samen met Henk Bis schops (nummer twee) en Esther van Wamelen, nieuw op plek drie, een toelichting op het programma en de naderende verkiezingen. Bert Lins- kens stipt aan dat de lokale afdeling er veel profijt van heeft onderdeel te zijn van een landelijke partij. "De lijntjes naar Den Haag en de Tweede Kamer zijn kort. Dat kan heel handig zijn. Op sociaal gebied wordt bijvoorbeeld veel landelijk geregeld. Zo kunnen we toch hier toch invloed op uitoefenen. PvdA- politici uit Den Haag zijn ook op onze themabijeenkomsten geweest." De keerzijde is dat de landelijke impopu lariteit zijn weerslag zal hebben op de verkiezingsuitslag van 18 november. Tijdens de raadsverkiezingen in maart 2006 stond de PvdA heel hoog in de peilingen. In Venray piekte de partij voor het eerst op zes zetels. Afgelo pen weekeinde werd bekend dat de PvdA op het minpunt is beland. Toch is Linskens er niet bang voor dat zijn partij zetels zal moeten inleveren. "In 2002 stond de PvdA er ook niet best voor. Toen zijn we in Venray stabiel op vier zetels gebleven. Ik verwacht dat de Venrayse kiezers ons zullen beoor delen op onze prestaties. Er is in de afgelopen periode veel bereikt. Daar zijn we best trots op. We willen een sterke, sociale partij blijven. Zodat we opnieuw veel kunnen betekenen voor de Venrayse gemeenschap." Bert Linskens wijst erop dat het politieke landschap in Venray heel anders is met enkele lokale partijen. Bovendien doen PVV en D66, die lan delijk enorm in de lift zitten, in Venray niet mee. "Ik ga er dan ook van uit dat we onze zes zetels behouden. Dan zijn we heel tevreden." De vijf genoemde thema's vormen ook de leidraad van het programma. Ze staan van oudsher hoog in het vaandel bij de PvdA. Op het gebied van leefbaarheid hecht de partij veel waarde aan de dorps- en wijkontwik kelingsplannen. Het openhouden van de basisscholen in de kleine dorpen is in Venray actueel. De PvdA vindt dat de kwaliteit van het onderwijs bepa lend is. "Als er in een groep maar twee of drie leerlingen zitten, dan is dat niet de kwaliteit die wij wensen", zegt Linskens. "Het verenigingsleven heeft er al lang op ingespeeld. Kinderen uit Vredepeel gaan naar Merselo en kinderen uit Heide en Veulen zijn lid bij clubs in Leunen. We moeten niet wachten tot we voor het blok staan." Dorpsraden voeren aan dat met het verdwijnen van de school de ontmoe tingsplek en de levendigheid uit het dorpshart verdwijnt. Linskens reageert dat ieder dorp een gemeenschapshuis heeft, dat die rol kan innemen. Het stoort de PvdA dat de komst van het dualisme in 2002 de kloof tussen burgers en politiek niet heeft verkleind. Terwijl dat toch de opzet was. De partij pleit voor een andere vergadercultuur. "Meer andere werk vormen op verschillende locaties. We moeten op zoek gaan naar de mensen en ze prikkelen. We moeten af van het imago dat de politiek stoffig en saai is", aldus Linskens, die pleit voor een levendiger debat in de raad. "We zijn te veel gefocust op ons eigen verhaal en luisteren te weinig naar wat ande ren zeggen." Op zaterdag 19 september ging de PvdA in Venray de straat op. "Heel leuk om te horen wat de mensen ervan vinden. Iedereen kan zo een bijdrage leveren", zegt Esther van Wamelen. Het is Henk Bisschops vooral opge vallen dat de mensen weinig klagen, ook niet over de politiek. "De meeste inwoners hebben het hier naar hun zin. Blijkbaar doen we het nog niet zo slecht." Overdracht kunstwerk Profiel De voormalige Stichting Bedrijf en Cultuur Venray e.o. heeft zon dag tijdens een feestelijke bij eenkomst het kunstwerk Profiel aangeboden aan de Venrayse gemeenschap. Toine van der San- den, oud-voorzitter van de Stich ting Bedrijf en Cultuur Venray e.o., heeft het kunstwerk aange boden aan de gemeente Venray die het vervolgens in bruikleen gaf aan de Stichting Cultureel Centrum Venray. Het kunstwerk Profiel is vervaardigd door PéPé Grégoire (beeldhouwer). Dit unieke beeld benoemt de kunste naar als volgt: 'Een gezichtslijn, waarin alle zintuigen - gehoor, zicht, reuk, smaak - kortom de menselijke gevoe lens - samenkomen en is daarmee het meest kenmerkende en karakteris tieke van onze persoonlijkheid. In the atrale zin wordt dit kenmerk tot een masker'. Van der Sanden memoreerde het ontstaan van de Stichting Bedrijf Cultuur Venray e.o. Ruim vijftien jaar geleden is de stichting opge richt om het verbouwingstekort van 300.000 gulden van de schouwburg op te vangen. De stichting koppelde er echter ook een tweede doel aan vast: de stimulering en ondersteuning van de Venrayse cultuur. De stichting maakte het al die jaren mogelijk dat de schouwburg jaarlijks twee duur dere producties kon inkopen, waar van het brede publiek tegen betaal bare prijzen ook kon meegenieten. De stichting heeft zichzelf opgeheven omdat het doel bereikt is. Symbolisch schonk zij het kunstwerk aan de Ven- rayse gemeenschap en overhandigde het aan burgemeester Jos Waals. De stichting stelt het bijzonder op prijs als het kunstwerk dan ook in hét culturele hart van Venray, de schouw burg, komt te staan. Jos Waals, die ook een aantal jaren voorzitter van de Stichting Bedrijf en Cultuur was, nam het kunstwerk dankbaar in ontvangst en bevestigde dat de beste plaats voor dit werk in de schouwburg is. Hij vond echter wel dat het kunst werk in zijn totaliteit prominent aan de gemeenschap getoond moet wor den en dat daarvoor de schouwburg uitgedaagd wordt om het een mooie plaats te geven. Hij gaf vervolgens het kunstwerk in bruikleen aan Leo Jans sen, voorzitter van het bestuur van de schouwburg. Janssen legde met zichtbaar plezier de relatie tussen het kunstwerk Profiel en de beleidsplan- nen van Schouwburg Venray. Het vori ge beleidsplan droeg de naam Kiek ze Kieke en het beleidsplan voor de jaren 2009-2012 is getiteld In Ogen schouw genomen. Mooier hadden titel en inhoud van het kunstwerk met het beleid van de schouwburg niet samen kunnen komen. En voor wat betreft de prominente plaats die de burge meester voor het kunstwerk bepleitte; daar kon hij volledig mee instemmen; die is er nu nog niet maar binnenkort komt het schouwburgbestuur met de plannen voor de verbouwing van de foyer bij het gemeentebestuur. Leo Janssen dankte de gemeente Venray en de Stichting Bedrijf en Cultuur niet alleen voor het kunstwerk, maar ook voor de culturele meerwaarde die zij voor Venray gehad heeft. Als primeur ontvingen de aanwezigen de mooie bedrijfsbrochure Het Culturele Hart van Venray, Zakelijk met oog voor cul tuur. Vanuit de schouwburg wordt aan Burgemeester Jos Waals (l), Toine van der Sanden en Leo Janssen. Bedrijf Cultuur een vervolg gege ven. De eerste bedrijven hebben reeds een nieuw contract getekend. Voor nadere informatie over de zakelijk/culturele mogelijkheden, kunt u contact op met Anne-Christine Liebrand, telefoon 0478-530999. Smeerolie voor contacten in de wijk Paaseieren zoeken, Sinterklaas, carnaval, St.-Maarten, knutselmid- dagen, kienavonden, paranor male bijeenkomsten, cursussen bloemschikken, het Suikerfeest en het Solfestival: het is slechts een kleine greep uit de activi teiten die jaarlijks (mede) door Aktiviteitenvereniging Brukske Aktief op touw worden gezet voor de circa 5200 bewoners van de wijk. Op zaterdag 3 oktober viert de activiteitenvereniging haar zil veren jubileum met een receptie van 18.00 tot 20.00 uur in wijk centrum De Kiosk met aanslui tend een feestavond voor alle vrij willigers en bestuursleden. Drie van die bestuursleden zijn Marleen en Piet Molmans en Johan Thomassen. Johan Thomassen, al vijftien jaar voorzitter van Brukske Aktief, is trots op de ontwikkeling die de activiteitenvereniging de laatste jaren heeft doorgemaakt. Begonnen als Buurtvereniging Brukske, opge richt op 7 september 1984, gaat de vrijwilligersclub sinds 19 maart 1996 onder de naam Aktiviteitenvereniging Brukske Aktief door het leven. "Dat jaar werd de sociale vernieuwing van de wijk Brukske in gang gezet en een nieuw wijkplatform opgericht", weet Thomassen. "Dat platform fungeert sindsdien als communicatieorgaan naar de gemeente Venray toe. De func tie van de buurtvereniging verviel op dat moment grotendeels, vandaar dat toen is besloten om de vereniging om te vormen puur voor het organiseren van activiteiten in de wijk." Brukske Aktief was geboren en doet zijn naam alle eer aan, vindt Het bestuur van Activiteitenvereniging Brukske Aktief en een aantal vaste vrijwilligers. Links: Jan Fermont (webmaster, links), Piet Molmans (secreta ris), Willy Hendriks (activiteitenbegeleiding), Luc Borst (redacteur Info), Lia Juliana (activiteitenbegeleiding), Eddy Partridge (druk en afwerking Info), Mia Bistervelts (activiteitenbegeleiding), Henk Jacobs (technische zaken), Mayra Abdoel (bloemschikken e.d.), Marleen Molmans (penningmeester), Anny Geurts (activiteitenbegeleiding), Selma Bingül (activiteitenbegelei ding), Rob Fries (activiteitenbegeleiding), Johan Thomassen (voorzitter). penningmeester Marleen Molmans. "Want actief zijn we zeker. Het pro gramma is na een rommelig begin in de loop der jaren gegroeid. We zijn klein begonnen met een aantal vaste activiteiten, zoals de sinterklaas- en de paasmiddag en St.- Maarten, maar tegenwoordig houden we ook para normale avonden en zelfs een Suiker feest. Daar was gewoon behoefte aan. Als vereniging moet je ook met de tijd meegaan en proberen voor ieder wat wils aan te bieden. Ja, Brukske Aktief is zeker een begrip in de wijk. Iedereen kent de vereniging en haar informatieblad Wijkinfo Brukske, dat maandelijks huis aan huis door vrij willigers bij alle 2010 huishoudens in de wijk wordt bezorgd." Secretaris Piet Molmans vormt samen met zijn vrouw Marleen en Johan Thomassen al jaren het dagelijks bestuur van acti viteitenvereniging Brukske Aktief, die als doelstelling heeft 'het organiseren van activiteiten voor het bevorderen van het sociale en culturele leven in de wijk Brukske'. "Aan die doelstelling voldoen we ruimschoots", zegt Molm- ans glimlachend. "Neem de St.-Maar- tensoptocht als voorbeeld. Daar doen ruim 300 kinderen uit de wijk aan mee. Katholiek, protestant, moslim: alle cul turen lopen met een lampion door de wijk. En op het sinterklaasfeest zie je ook de meest uiteenlopende culturen bijeen. Als vereniging willen we met onze activiteiten ook de mensen dich ter bij elkaar brengen en begrip voor elkaar kweken. Dat lukt redelijk, zeker bij kinderen. Die kijken echt niet naar de huidskleur van een ander. Het is natuurlijk maar een kleine stap in de goede richting, maar wel een belang rijke. Brukske mag als wijk trots zijn op deze vereniging." Al is het nog altijd wel zo dat je bepaalde bevol kingsgroepen makkelijker bereikt dan andere, vervolgt Johan Thomassen. "Wij zijn dan ook blij dat ons bestuur en onze vaste vrijwilligersploeg steeds meer een weerspiegeling is van de bevolking van Brukske. We hebben er sinds kort bijvoorbeeld een Turkse en een Surinaamse dame bij. Dat is toch belangrijk voor het leggen van con tacten en het creëren van draagvlak binnen de vereniging én de wijk." Marleen Molmans wijst op het belang van de vrijwilligers. "We hebben een hechte kern van vrijwilligers waarop de vereniging regelmatig een beroep kan doen. Die groep wordt bijgestaan door heel veel losse vrijwilligers. Hoe veel precies? Nou, ik denk dat jaarlijks zo'n tachtig mensen zich inzetten voor een of meerdere activiteiten in de wijk. Evenementen die niet meer weg te denken zijn uit de wijk en die toch een belangrijke bijdrage leveren aan de leefbaarheid van Brukske. Maar we blijven altijd op zoek naar nieuwe activiteiten voor alle bewoners van de wijk. Nieuwe ideeën blijven van harte welkom. Net als mensen die tijd hebben en graag willen meedoen als vrijwilliger. We kunnen nog altijd hulp gebruiken." Mensen die meer informatie willen over de vereniging of zich als vrijwilli ger willen aanmelden, kunnen contact opnemen met Piet of Marleen Molm- ans, telefoonnummer 511873, e-mail: avba@brukske.nl RENOVATIE LEIEN DAKEN BITUMINEUZE DAKEN LOOD-, ZINK KOPERWERKEN 0478-511094 Top Support dakwerken V.O.F Stationsweg 124B Venray-Oostrum De PvdA maakt al sinds 1982 deel uit van het Venrayse col lege van B en W. Lijsttrekker Bert Linskens vindt dat zijn partij de bestuurlijke verantwoording moet blijven dragen. In de coalitie valt ook veel meer te bereiken dan als oppositiepartij. De huidige wet houders Elly van Dijck en Twan Jansen zijn beiden beschikbaar voor een nieuwe ambtstermijn. De innige relatie tussen CDA en PvdA heeft in de bijna afgelopen raad speriode enkele barsten opgelopen. Het CDA zorgde er met de oppositie partijen Samenwerking en VVD voor dat PvdA-wethouder Mathieu Emonts het veld moest ruimen. Onlangs bij de ruimtelijke visie van Leunen ston den CDA en PvdA lijnrecht tegenover elkaar. Het kwam nog wel vaker voor dat de twee partijen niet op één lijn zaten. Toch gaat de PvdA een nieuwe coa litie met het CDA niet uit de weg. "Het zou toch merkwaardig zijn als we altijd eens waren", reageert Linskens. "De PvdA is altijd een betrouwbare partner geweest. We willen best met deze coalitie door." Maar er zijn meer kapers op de kust. Samenwerking vindt het de hoogste tijd om eindelijk eens mee te regeren. "Prima", vindt Henk Bisschops. "Iedere partij zou die gezonde ambitie moeten hebben. Wij sluiten ook geen enkele partij uit." Bert Linskens zegt dat op 18 novem ber het woord is aan de inwoners van Venray. De verkiezingsuitslag bepaalt grotendeels welke coalitie er komt. Naast Van Dijck en Jansen zijn er mogelijk nog andere wethouderskan didaten bij de PvdA. "Die zijn nu nog niet in beeld", zegt Linskens. "Maar dat hangt ervan af welke portefeuille er beschikbaar komt." De top drie van de lijst gaat in iede re geval voor het raadslidmaatschap. Esther van Wamelen, verpleegkundige bij VieCuri, is op nummer drie de hoogste nieuwkomer. Ze woont sinds 2000 in Venray. Tussendoor is ze nog een jaar naar Curacao geweest en na terugkomst in Venray meldde ze zich aan bij aan bij PvdA. Sinds mei 2008 zit ze in de commissie Maatschap pelijke Diensten. Dat is haar zo goed bevallen, dat ze meer werk van de politiek wil maken. "Ik heb een heel mooie plek op de lijst gekregen", vindt Van Wamelen. "Ik wil de politiek dicht bij de mensen brengen. We moe ten meer laten zien wat we te bieden hebben. In de gemeenteraad hoop ik vorm te geven aan wat er leeft in de samenleving." Van de huidige zes raadsleden keren Tarcicia Voigt (werk) en Nick van Sinderen (studie) niet terug. Ahmet Kocyigit is afgezakt naar plaats elf. Zijn Turkse landgenoot Hayrettin Unuvar, bestuurslid van de moskee, is nieuw op de zevende plek. Verkiezingslijst 1Bert Linskens, Oostrum 2. Henk Bisschops, Venray 3. Esther van Wamelen, Venray 4. Marius Emons, Venray 5. Elly van Dijck-Kersten, Smakt 6. Twan Jansen, Venray 7. Hayrettin Unuvar, Venray 8. Ineke Grootemaat, Venray 9. Michiel Hermans, Venray 10. Ed Stevens, Leunen 11.Ahmet Kocyigit,Venray 12. Eddy Partridge, Venray 13. Annemie Kersten-de Rooy, Venray 14.Aartje Woltjer-Vaessen, Venray 15. Jan-Jaap Kroft, Venray 16. Henk Willems, Venray 17. Johan Pouwels, Venray 18. Henny Jenner, Blitterswijck 19. Piet Kroft, Venray 20. Dickie Minken, Wanssum 21Mathieu Emonts, Venray De operatiekamers bij zieken huis VieCuri zijn vernieuwd. Het half jaar durende renovatietraject heeft geleid tot een OK-complex, dat uitgerust is met de nieuw ste technieken en voldoet aan alle eisen die aan topklinische opleidingsziekenhuizen worden gesteld. Alle zeven operatiekamers zijn ver- nieuwd.Twee OK's zijn groter gemaakt zodat orthopedische ingrepen een voudiger uitgevoerd kunnen worden door de specialisten. Het luchtbe handelingsysteem in het plafond is compleet aangepast. Vier kamers zijn ingericht als moderne 'iSuites' voor de verrichting van zogenaamde 'kijk- De nieuwe locatie van Voedselbank Venray wordt donderdag 8 okto ber om 13.30 uur officieel geopend door wethouder Twan Jansen van de gemeente Venray. Deze locatie is gevestigd in een van de gebouwen van de NLW Groep, Smakterweg 19, ingang via Poort 3. Degenen die, vanaf de oprichting in 2005 tot nu bij de Voedselbank Venray betrokken zijn of zijn geweest, zijn van harte uitge nodigd de opening bij te wonen en de nieuwe huisvesting te bekijken. Belangstellenden zijn welkom vanaf 13.30 uur en om 14.30 uur wordt deze feestelijke bijeenkomst afgeslo ten. Mensen die meer informatie wil len over de voedselbank en/of het verkrijgen van voedselpakketten, kun nen contact opnemen via telefoon nummer 06-50860418. operaties'. Bovendien zijn de opera tiekamers aangepast aan de nieuwste regelgeving voor veiligheid en hygië ne en aan de nieuwste arbotechnische regelgeving. Er is zelfs ingespeeld op toekomstige regelgeving en techniek. Een ideale vernieuwing is de mogelijk heid om de operaties interactief op andere plekken in het ziekenhuis 'live' te volgen. Zo kunnen de beelden in de andere OK-ruimtes te zien zijn, waar door artsen elkaar supervisie kunnen bieden. Ook buiten het OK-complex is het mogelijk de operaties live te zien. VieCuri is een topklinisch zieken huis en dus leiden wij arts-assistenten op. Daarnaast kunnen we deze facili teit ook benutten voor allerlei semi nars voor bijvoorbeeld huisartsen of andere geïnteresseerde doelgroepen. Voortaan beschikt VieCuri over vier operatiekamers die zijn ingericht als zogeheten 'iSuites'. In deze operatie kamers worden de endoscopische operaties uitgevoerd. Dit zijn een soort kijkoperaties. Hierbij wordt met behulp van een minuscule camera in het lichaam van de patiënt gekeken en geopereerd. Het voordeel is dat de operatiewonden daardoor heel klein blijven, waardoor een dergelijke ingreep minder belastend is voor de patiënt. Door de kleinere wonden is de kans op infecties en complicaties minder en verloopt het herstel veel vlotter. Deze operatietechniek wordt al langer in VieCuri verricht maar de nieuwe richtlijnen vereisen dat de opererende specialist de verrichtin gen vanaf twee kanten op minimaal twee beeldschermen moet kunnen bekijken. De nieuwe OK's zijn hier voor prima uitgerust. Ook in Venray worden twee OK's ingericht met een dergelijk systeem. VieCuri is ruim drie jaar geleden gestart met de renovatie van de ziekenhuislocatie in Venlo. Na de oplevering vorig jaar van het Cen trum van Diagnostiek, de Spoedei sende Hulp en de Intensive Care zijn de operatiekamers nu gerenoveerd en zijn deze de modernste OK's van Nederland. De volgende stap in het renovatieproces is het renoveren van de patiëntenkamers en de ontwikke ling van zgn. kraamsuites. hulp bij het huishouden thuisbegeleiding persoonlijke verzorging dagvoorzieningen zorgboerderijen verpleging zorgalarmering zorg tv uitleen hulpmiddelen consultatie voor 65-plussers tijd voor mensen' WWW.prOteionthuiSZOrg.nl tijd voor wensen

Peel en Maas | 2009 | | pagina 5