Duchenne Heroes Zangers van St. Frans 50 jaar Griezelen met Euterpe Bezuinigingsoperatie Venray ontziet geen heilige huisjes Winnaars fotowedstrijd Charter. Kronen/Bruggen mondZorg Vier generaties mooier door maatwerk PEEL EN MAAS CENTRUM Patersstraat 16 Venray Tel. 514468 www.centrum-mondzorg.nl Thuiszorg nodig? thuiszorg noord-limburg PEEL EN MAAS Donderdag 24 september 2009 - Pagina 9 De mountainbiketocht Duchenne Heroes heeft 1.015.000 euro opge leverd. Dat heeft de organisatie na afloop van de monsterrit bekend gemaakt. Vorige week zondag ver trokken 300 mountainbikers voor een tocht van zeven dagen vanuit Luxemburg naar Nijmegen. De opbrengst van de 700 kilometer lange mountainbiketocht, die de 'helden' vaak over moeilijk begaan bare wegen en paden leidde, gaat naar het Duchenne Parent Project, een stichting die het onderzoek naar deze ongeneeslijke ziekte wil bevorderen. Duchenne is een ernstige en erfelijke spierziekte die vrijwel alleen bij jongens voor komt. Onder de deelnemers waren ook Pedro van Vegchel en Michel Verstappen uit Oostrum en Rob Krebbers uit Wanssum. De drie arriveerden vrijdagmiddag samen met alle andere mountainbikers op de Witte Vennen in Oostrum, waar ze een nachtje overbleven om ver volgens zaterdag weer op de fiets te stappen voor de laatste tocht naar finishplaats Nijmegen. Voor meer informatie: www.mudhun- ters4duchenne.nl of www.duchen- neheroes.nl. De Zangers van Sint Frans bestaan in oktober 2009 vijftig jaar, en dat moet gevierd wor den. Het koor is momenteel druk bezig met het organiseren van alle festiviteiten. Onder meer staat een jubileummis met reünie voor zangers, oud zangers en genodigden op het programma. Belangstellenden voor de reünie kunnen zich aanmelden via de internetsite. Tevens kijkt het koor uit naar twee jubileumconcerten op 17 en 18 oktober en een rommel markt op 31 oktober. Het was in 1959 dat een van oorsprong Haagse leraar Wim Buys) benaderd werd door een eveneens Haagse pater. De pater was onlangs naar Venray gekomen en ontdekte al snel dat de Paters kerk geen koor had. Wim Buys werd gevraagd zich te vestigen in Venray om er een jongenskoortje op te richten. Hij twijfelde geen moment; de Zangers van St. Frans, vernoemd naar de Venrayse Paters Franciscanen, waren geboren. De Paterskerk zou hun thuishonk worden. In de afgelopen vijftig jaren heeft het koor vele hoogtepunten gekend: concertreizen door Euro pa (onder andere Rome, Krakow, Berlijn, Moskou en Barcelona) en de VS. Het koor sloot zich aan bij de internationale federatie Pueri Cantores, waar Wim Buys geruime tijd internationaal president van was. Van een jongenskoortje dat de mis in de Paterskerk opluis terde, groeide het koor uit tot een succesvol mannen- en jongens koor (sinds een aantal jaren zelfs een gemengd koor) dat van bin nen en buiten Europa concertuit nodigingen krijgt. Bovendien is het koor voor een aantal zangers de start geweest van een muzikale carrière en/of studie aan het con servatorium. Op dit moment bestaat het koor uit circa 40 leden, variërend in leeftijd van 7 tot 38 jaar. Wim Buys zal helaas het 50-jarig jubileum niet meer meemaken. Na zijn overlijden twee jaar geleden nam mededirigent Vincent Las uit Oss het dirigeerstokje definitief over en kwam de voorzittershamer in handen van Jos Valks. Een zeer verrassend programma voor zowel de jubileummis als de jubileumconcerten zal worden uit gevoerd. De Pontificale jubileum- mis wordt voorgegaan door hulp bisschop De Jong. Deken Smeets uit Venray en deken De Graaf Woutering uit Horst (geestelijk adviseur van de Zangers van Sint Frans) staan hem hierin bij. Zowel de oud-president (de heer Tor rents) en de nieuwe president (de heer Tyrala) van de internationale Pueri Cantores als de Nederlandse president (de heer Timmermans) wonen de mis bij. Aansluitend aan de jubileummis vindt de reü nie plaats. Het belooft een mooie middag te worden op een fantasti sche locatie (kapel St. Annaterrein van de GGZ Noord- en Midden Limburg). Een natje en droogje kunnen genuttigd worden en herinneringen worden opgehaald. Helaas zijn veel adressen van oud Zangers niet meer terug te vinden. Daarom worden oud-zangers met klem verzocht zich aan te melden voor de reünie. Aanmelden is een voudig: www.zangersvansintfrans. com. De mis vindt plaats in de Paters kerk te Venray op 4 oktober 2009 om 11.00 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. Koninklijke Harmonie Euterpe viert in 2010 haar 150 jarig bestaan en is met haar anderhalve eeuw durend bestaan één van Nederlands oudste muziekverenigingen. Als openingsconcert van dit spetterende jubileumjaar start Euterpe met het Halloween Concert op zaterdag 31 okto ber. Euterpe laat op 31 oktober samen met lokale artiesten (zan ger Fred Jansen, zangeres Mar lies Driessen en de dansgroep van Kunstencentrum Jerusalem) een complete show zien waarin beeld, geluid en verhaal een per fecte mix vormen voor een lek kere griezelavond. Het publiek kent Fred Jansen voornamelijk van BOB (Band op Bezoek). Vanaf zijn 17e heeft Fred enkele jaren gezongen bij Final Guarantee met onder andere Norbert Leurs (Sea ring Quartet). Eenmaal weer terug in Venray begon hij zijn tweede muzikale leven met een concert samen met Euterpe in de schouw burg in Venray. Vanaf dat moment zingt Fred bij Band op Bezoek, waar hij allerlei verschillende genres ten gehore brengt. Marlies merkte al op jonge leeftijd dat muziek haar in de genen zat. Ze zong in diverse koren en speelde piano. Haar talent bleef niet onop gemerkt. Ze volgde zanglessen bij Lynn Steverink, Dorien van Veen, Frank Sanders Academie en zang pedagoog Alfons Verreijt. Dit resul teerde in diverse samenwerkingen met muziekorkesten waaronder twee jaar met BOB en dinner- shows. Momenteelt boekt Marlies veel succes met haar vocalgroup Angels Rule. Kunstencentrum Jerusalem staat bekend om de diverse dansstijlen die er aange boden worden. Tijdens de Hallo ween- voorstelling komen zowel moderne, jazzy-show als klassieke dansstijlen aan bod. Kaartverkoop bij Schouwburg Venray a 17,50 euro. Het concert begint om 20.00 uur. Kijk voor meer informatie op www.euterpevenray.nl. Gemeente Venray moet ingrijpen om financiën in de hand te houden Ook de gemeente Venray moet bezuinigen. Door de eco nomische crisis en de dalende rijksinkomsten is de meerja renbegroting in de rode cij fers gedoken. De jaren 2012 en 2013 tonen ieder een tekort van circa 2 miljoen euro. Voor de komende Voorjaarsnota komt er een reeks van bezui nigingsvoorstellen. Ambte naren worden aan het werk gezet om in beeld te brengen op welke begrotingsposten bespaard kan worden. Bij de presentatie van de Voorjaars nota in 2010 moet er weer een sluitende meerjarenbegroting zijn. De gemeenteraad moet vol gens de Gemeentewet toezien op evenwicht in de begroting. Ook de provincie Limburg heeft deze taak. Maar de gemeente Venray zal nu niet direct onder verscherpt financieel toezicht van de provin cie komen. Voorwaarde is wel dat in 2010 de boel weer sluitend is. Wethouder Patrick van der Broeck (CDA) waarschuwt dat de tekorten nog wel eens verder kun nen oplopen. "Die signalen zijn er." Er zal hoe dan ook bezuinigd moeten worden. Voor komend jaar is er nog weinig aan de hand. De begroting van 2010 laat een kleine plus van 260.000 euro zien. Het tekort voor 2011 bedraagt 685.000 euro. De gemeente Venray heeft de laatste jaren flink kunnen sparen. De algemene reserve heeft een overschot van 4 miljoen euro. "Dit bedrag kunnen we inzetten in moeilijke tijden. Daarvoor is deze reserve ook bedoeld", aldus Van der Broeck. Bij de verkoop van de Essent-aandelen krijgt Venray straks in een klap bijna 20 mil joen euro binnen. Het jaarlijkse dividend valt weliswaar weg, maar de 'zak met geld' moet zo worden ingezet, dat het rendement het hoogste is. Van der Broeck denkt aan het versneld afschrijven op openbare voorzieningen zoals wegen, riolering en verlichting. Dat bespaart de gemeente jaarlijks een groot bedrag aan kapitaalslas- ten (rente en afschrijving). "Zo kunnen we de meerjarenbegro ting in een klap positief krijgen." Komende dinsdag neemt het col lege een besluit over de Essent- miljoenen. Het personeel is de grootste kostenpost van de gemeente. Ook hierop kan bespaard worden door bijvoorbeeld werkzaamheden uit te besteden. Zoals in het verleden de buitendienst en de groenvoor ziening zijn overgegaan naar NLW. Venray gaat bekijken of de inning van de gemeentelijke belastingen goedkoper kan worden uitbe steed. De gemeente Venlo heeft dit al gedaan naar het waterzuivering sschap."Dit werkt veel efficiënter", aldus Van der Broeck. "Het perso neel is mee over gegaan en het bespaart Venlo jaarlijks 200.000 euro. We gaan ook kijken of we op andere plekken het werk efficiën ter kunnen doen." Ook op grote miljoenenprojec ten, zoals de verbouwing van het gemeentehuis en het masterplan Brukske, valt wellicht te bezuini gen. "Nee, er zijn geen heilige huis jes", zegt de wethouder van finan ciën. "Er zijn veel mogelijkheden om de begroting in evenwicht te krijgen. De huidige situatie dwingt ons wel tot nadenken. Maar zo vlak voor de verkiezingen is het niet gepast hier nu op vooruit te lopen. Over een paar maanden zit er een nieuwe raad en een nieuw college. Zij hebben wellicht ande re inzichten en stellen andere pri oriteiten." Alle investeringen uit de Voor jaarsnota zijn overeind gebleven. Ook de drie nieuwe dorpen Blit- terswijck, Geijsteren en Wanssum zijn met hun lusten en lasten in de begroting van 2010 meege nomen. Het heeft nauwelijks tot afwijkingen geleid. Voor het nieu- we sportpark in Wanssum is een investering van 1,1 miljoen euro opgenomen. De lokale heffingen stijgen licht in 2010. De onroerendezaakbelas- ting (ozb) gaat voor woningbe zitters met 3,3 procent omhoog. Vanwege de afschaffing van de hondenbelasting is dit iets meer dan het inflatiepercentage. De rioolheffing neemt jaarlijks met 5,5 procent toe. Opmerkelijk is dat de afvalstoffenheffing voor het eerst sinds jaren weer stijgt, met 2,7 procent. Per saldo is de Venrayse burger met een eigen woning volgend jaar zo'n 22 euro duurder uit. Van der Broeck wijst erop dat Venray nog altijd tot de goedkoop ste gemeenten behoort. De wet houder is er geen voorstander van de belastingen te verhogen om zo begroting sluitend te maken. "Nee, de lastendruk moet ook in slech tere tijden zo laag mogelijk blij ven. We kijken eerst naar allerlei andere posten. Een verhoging van de lokale belastingen, zie ik als het laatste redmiddel. Het is een signaal naar de burgers toe. Als de gemeente de heffingen flink gaat verhogen, dan houden de mensen nog meer de hand op de knip. Daardoor wordt de economie alleen nog maar meer afgeremd." Leo Claessens uit Leunen is met zijn foto ('hout sprokkelen boven op de Santi Pas in Zuid-Afrika) de gelukkige winnaar geworden van de publieksprijs van de vakan tiefotowedstrijd van nieuwsblad Peel en Maas en Combi Dom Mels- kens. Zijn foto kreeg maar liefst 321 stemmen. Claessens nam zijn prijs, een jaar lang gratis fotografe- Leo Claessens (l) en Sander Joosten nemen de publieksprij zen in ontvangst. ren, dinsdag in ontvangst. De twee de prijs, een Steiner safarikijker, gewonnen door Sander Joosten uit Venray. Zijn foto 'kind op glijbaan' kreeg maar liefst 287 stemmen. Mark Coenen is weer in de prijzen gevallen. De weekwinnaar van de vakantiefotowedstrijd van Combi Dom Melskens en nieuwsblad Peel en Maas is door de vakjury ook uitgeroepen tot winnaar van de hoofdprijs: een Epson-fotoprinter. De Oirlonaar kreeg zijn prachtige prijs deze week overhandigd door Theo Clabbers van Combi Dom Melskens. De winnende foto werd Mark Coenen neemt de hoofd prijs van de vakjury in ont vangst. genomen vanuit een vliegtuig. Het commentaar van de jury: 'Mooie foto in al zijn eenvoud, de diepte van de kleuren en het lijnenspel maken van deze foto voor ons een terechte winnaar!' BC 2002 RV De winnaars van de openings drive waren in geel de heren Toon den Brok en Math Keulards met 59.75 procent. Tweede was het bridgepaar Henny Röhrick en Jan van Casteren met 58.92 procent en de derde plaats ging naar het paar Nel Houben en Toon Stip hout met 56.08 procent. In de rode lijn was de eerste plaats voor het gelegenheidspaar Nelly Bex- kens en Wil Dietz met 63.13 pro cent. De tweede plaats was voor de dames Rieki van Bree en Wies Burg met 58.61 procent, gevolgd door het echtpaar Gerda en Wiel Stoffels met 56.67 procent. De eerste laddercompetitie werd in de gele lijn gewonnen door de dames Corry Hartong en Trudy Jeurissen met 64.17 procent, gevolgd door de dames Annie van den Munckhof en Clazien Baak met 57.08 procent. Zij werden op de voet gevolgd door de dames Mia Koopman en Annie Clermonts met 56.25 procent. In de rode lijn werd de eerste plaats in beslag genomen door het bridgepaar Thea van den Berg en Siem Leyen met 65.42 procent. Tweede was het echtpaar Gerda en Wiel Stof fels met 64.50, terwijl de dames Rieki van Bree en Wies Burg met 60 procent de derde plaats behaalden. Vanaf nu worden in de laddercompetitie de twee laagst scorende paren van de gele lijn gedegradeerd naar de rode lijn en de twee best scorende paren van de rode lijn promoveren naar de gele lijn. BC Common Sense In geel was de eerste plaats met 71,88 procent voor Wil Tacken en Martien Verheijen. Tweede met 63 procent waren Tiny van Goinga en Wim Vervuurt, gevolgd door Tiny Schaminee en Frans Oudenhoven met 56,88 procent. In rood was de eerste plaats met 59,90 procent voor Riet Dobbe en Anny Marinus. Toine Tiggeloven en Jeanne Kors- mit bezetten de tweede plek met 59,38 procent en derde met 57,29 procent waren Mariet Backus en Ton Swaghoven. BC Harten Drie Met de monsterscore van 72 procent heeft het paar Trees v.d. Beele en Wim Teunissen een grote stap gezet in de richting van de eerste plaats in het eerste blok van de eerste ronde om het clubkam pioenschap. In rood waren Aike van Glabbeek en Mien Kuenen de beste met 60 procent, gevolgd door Rob v.d. Beele en Toon Claes sens met 59.92 procent. Nellie en Wim Elbers bezetten de derde plaats met 54.92 procent. In geel Wie bezoekt uw site nu werkelijk? Wij monitoren uw site en geven u praktische tips. Flyers Internet Communicatie waren de winnaars Trees v.d. Beele en Wim Teunissen met 72 procent. Annie v.d. Munckhof en Jan Simons waren tweede met 56.67 procent, gevolgd door Sjef Fiers en Wim Manders met 55.17 procent. Donderdag is de vierde zitting van de eerste ronde om het clubkampioenschap. BC Klavertje Vier Na de jaarvergadering is er nog gezellig gebridged. In geel was de eerste plaats met 62,50 procent voor Ko Sturm en Henk de Vries. Tweede met 62 procent waren Tonny van Ham en Jeanne Kors- mit, gevolgd door Miny en Wiel Verhoeven waren met 60,42 pro cent. In groen waren de winnaars Francien Haegens en Jeu Steeghs met 63,08 procent. De tweede plaats ging naar Nelly Vloet en Jo Kok met 62,67 procent. Derde met 56 procent waren Truus Buijs- sen en Truus Michels. Bridge kroegentocht De voor de vijftiende keer gehouden Bridge Kroegentocht in Venray is geslaagd. Het paar Jonge- rius-Peelen uit de Plasmolen was met 70,60 procent de winnaar. Zij gingen naar huis met de hoofd prijs (bridgeweekend). De tweede prijs met 69,89 procent was voor het paar Jetten-Hamers uit de Reuver Zij kozen als prijs twee dinerbonnen. Derde kwam was het echtpaar Nobel uit Woerden met een score van 66.97 procent. Ook zij namen twee dinerbonnen in ontvangst. Met een score van 64,05 procent waren de heren Jan van Tiggeloven en Siep Goinga het beste bridgepaar van Venray. Zij kwamen daarmee op de zesde plaats terecht. In totaal werden er 110 prijzen uitgereikt. NRBC De tweede zitting van de eerste competitie ronde is gespeeld. In geel werden Annie Boekholt en Mia Lommen eerste met een score van 61,98 procent. De tweede plaats was met 57,29 procent voor Mariet Deenen en Hilde Koolen en de derde plaats ging naar Thea van den Berg en Siem Leijen met 56,25 procent. In rood waren Mar griet Mater en Hans Koopman de beste met 66,67 procent, gevolgd door Gerrit Boekholt en Sraar van Meijel met 55,21 procent. Als derde eindigden Jacqui Coenen en Luc Duijn met 53,13 procent. In blauw waren de winnaars Piet Lorijn en Joke Peters met de monsterscore van 68,26 procent. Tweede waren Adri Kock en Maria Grootemaat met 59,51 procent, gevolgd door Nel en Huub Camps met 53,96 procent. Overloonse Bridgeclub Op de eerste competitieavond was het beste paar in geel Ber Poels en Annie Siroen met 59.17 procent. Tweede waren Hans Aerts en Jac Huijs met 58.75 pro cent, gevolgd door Mia en Sef Lommen met 55.83 procent. In de rode lijn waren Maria Vloet en Ron Gabeler met 60.94 procent de beste. Tweede waren Frans en Lieny van den Heuvel met 58.33 procent, gevolgd door Gerda en Mathieu Crooijmans met 56.77 procent. In de groene lijn was het sterkste paar Mia en Wim Henc- kens met 56.25 procent. Jo Kok en Johanna Manders bezetten de tweede plaats met 55.42 procent en Jacqueline Hermkens en Peter Basten werden met 55 procent derde. BC Venray In de gele lijn waren Lucy Kei- zres en Miep Tepas de winnaars. Ans van Hooft met Janny Jungsla- ger en Ger Keizers met Wim Teu- nissen volgden op enige afstand. In de rode lijn geen verrassingen. Agnes Bloemen met Jan Simons, Ron van Gaal met Piet van Genug- ten en Ann Peetjens met André Poels vormden hier de top drie. In de groene lijn waren Marij Pie- rey en Jan Roelof de Pijper na een korte afwezigheid weer goed op dreef. Adri de Klerk en Thérèse Schaeffers werden keurig tweede en gelegenheidspaar Joan Hinssen en Wim Vervuurt werd derde. niet ontvangen? Bel 582877! - Zaterdag is kiwanisclub De Rooyse Ladies na ruim zes jaar officieel gecharterd. Tijdens deze officiële bijeenkomst werd door Sjoerd Timmer mans, gouverneur van Kiwa- nis Nederland, samen met de luitenant-gouverneur van de divisie Zuid-Oost officieel het charter uitgereikt aan het bestuur van De Rooyse Ladies, bestaande uit Christine Voorn, Sabine Slagter en Mariëtte Lenssen. De roots van de kiwanisclub liggen bij kiwanisclub Schieë- persland. Schieëpersland (de herenclub in Venray) bracht het idee naar voren bij een aantal dames, onder wie Det Verhoeven en Miep Cuppen, die vervolgens een eigen kiwanisclub opricht ten. Snel genoeg kwamen daar andere leden bij en groeide de club langzaam maar zeker uit naar een grote groep met 21 enthousi aste dames. Venray kent inmiddels een groot aantal serviceclubs. Al deze clubs willen iets goeds doen voor de samenleving. Kiwanisclub De Rooyse Ladies kijkt daarbij in het bijzonder naar het thema van Kiwanis International: 'Serving the Children of the World'. De leden zijn zich er echter van bewust dat zij dit niet allemaal en overal zelf kunnen doen. De Rooyse Ladies streven er dan ook naar om de kinderen van Venray en omge ving te ondersteunen. Zo zijn de opbrengsten van activiteiten, zoals het moederdagontbijt en het dauwtrappen voor het goede doel, geschonken aan Kindervakantie werk Venray, Stichting Focus in Venray en Koninklijke Harmonie Euterpe in Venray. Op de foto overgrootmoeder Jo Lynn Cremer. Erachter staat oma Peeters - Verstegen met op haar Riek van Berlo - Peeters en naast schoot de jongste van het stel: Sara haar, moeder Irene van Berlo. KEUKEN INTERIEUR MAATWERK 0478-690333 WWW.STRAKK.NL Bel (088) 850 00 00 proteion Onderzoek Advies Ontwerp Ontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 Training Coaching Productontwikkeling vrijdag tussen 9.00-17.00 uur KEUKENS BADKAMERS MEUBELS VERBOUWINGEN hulp bij het huishouden thuisbegeleiding persoonlijke verzorging dagvoorzieningen zorgboerderijen verpleging zorgalarmering zorg tv uitleen hulpmiddelen consultatie voor 65-plussers tijd voor mensen' WWW.prOteionthuiSZOrg.nl tijd voor wensen

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9