Boekenmarkt Kiwanis op Raadhuisstraat Stop discriminatie MONDZORG Gunhoek - ook voor uw tuin SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN PEEL EN MAAS Donderdag 24 september 2009 - Pagina 3 Eindelijk oplossing langslepend burenconflict? Harrie Voermans heeft op 2 juli eindelijk een uitweg vergunning gekregen van de gemeente. Daardoor mag hij de oprit naast zijn woning aan de Oostsingel van beide kan ten gebruiken. Enkele bewo ners aan de achterzijde rond het woonhofje zijn er faliekant op tegen. Ze vrezen niet alleen een tekort aan parkeerplaat sen, maar denken ook dat het straks met de rust is gedaan. Want Voermans zou in zijn ach tertuin een tweede woning willen bouwen. Die woning kan er alleen komen als er een ontsluiting aan de achterzijde bij het hofje komt. Buurman J. Hendriks heeft foto's gemaakt van de garage van aan nemer Voermans, die vol ligt met bouwmaterialen. Vorige week dinsdag kwam de kwestie aan de orde bij de commissie bezwaar schriften. Drie bewoners van het hofje (32a, b en c) evenals de beide buren van Voermans komen in het geweer tegen de verleende uitwegvergunning. Zowel Voermans als bezwaarma ker Derkx heeft een raadsman in de arm genomen. Het gebruik van de uitrit, plus de mogelijke komst van een tweede woning, houden de gemoederen al ruim een jaar bezig in en rond het anders zo rustige woonstraatje aan de Oost singel. De uitrit van Voermans is nu aan de achterzijde afgesloten met een grote rolpoort. Pal tegen de poort liggen de eerste parkeervakken. Als Voermans de uitrit mag gebrui ken, dan gaat dit zeker ten koste van drie parkeerplaatsen. Dat ver telde buurman J. Hendriks. "Enkele bewoners rond het hofje hebben geen ruimte voor een tweede auto op hun oprit. Ze moeten deels op de weg parkeren en dat schaadt de verkeersveiligheid." De raadsvrouw van Derkx zei de werkelijke reden van Voermans te weten. "Het gaat er hem om een tweede woning te kunnen bou wen. Het college moet daarom de verleende vergunning vernietigen. Er blijven anders te weinig par keerplaatsen over." Ambtenaar Peter Hanen ver telde dat de gemeente niets meer doet dan het 'legaliseren van een bestaande situatie'. "Die uitrit ligt er al. Bovendien is er in het hofje voldoende parkeergelegenheid. Het is een zijstraat en er kan niet hard worden gereden. De ver keersveiligheid is dan ook niet in het geding", stelde Hanen, die eraan toevoegde dat de mogelijke bouw van een woning helemaal losstaat van de verleende uitweg vergunning. "Bij de gemeente zijn ook geen concrete plannen voor de tweede woning bekend." De raadsman van Voermans bevestigde het verhaal van Hanen. "Het gaat niet om een extra woning en de auto's kun nen gemakkelijk op eigen erf geparkeerd worden. Er is ruimte genoeg." J. Hendriks verklaarde dat de buurt al tien jaar 'strijdt' tegen de oprit. "De bestaande situatie is nooit geaccepteerd", aldus Hen driks. "En Voermans heeft wel degelijk bouwplannen. Daarmee wordt de privacy van drie gezin nen geschaad. Als deze uitrit wordt getolereerd dan is de volgende stap, de woning, heel dichtbij." Vol gens Hendriks is de rolpoort ook niet legaal. Voermans reageerde dat de poort dient om het gat in de muur af te schermen. "Het mag ook openblijven." Volgens Hendriks is er vanaf de bouw in 1999 sprake geweest van een gesloten pleintje. "Voor het woongenot van de aanwonenden moet het gat dicht. Als het straks een bouwplaats wordt, dan bete kent het veel overlast." Hij stelde dat de buurt geprobeerd heeft afspraken te maken met Voermans. "Maar hij wil niet meer praten. Hij geeft het helemaal uit handen aan de gemeente." De bezwaarmakers willen vast gelegd zien dat Voermans afziet van de tweede woning en dat de uitrit aan de achterzijde slechts beperkt gebruikt zal worden. De commissie bezwaarschriften brengt binnen een paar weken advies uit aan het college, dat de verleende vergunning opnieuw tegen het licht zal houden. Aannemersbedrijf Gebroe ders Remmits BV startte maan dag met de herinrichting van het Kennedyplein en de direc te omgeving. De nutsbedrijven zijn op 4 september al begon nen met hun werkzaamheden aan kabels en leidingen. Het totale project is verdeeld in drie fasen die worden uitge voerd van 2009 tot en met 2011. Fase 1 duurt tot eind januari/ begin februari 2010. De eerste fase omvat achtereenvolgens de volgende straten: Kennedystraat, Kennedyplein, Helfrichstraat (deel dat tegen Kennedyplein aan ligt), Molenpad (tussen Nieuwland- straat en Kennedyplein), Arkstraat (tussen Kennedyplein en Nieuw- landstraat), Nieuwlandstraat. De riolering, bestrating, verlichting en groenvoorziening worden ver- nieuwd. Bewoners van deze stra ten zijn tijdens een bijeenkomst in buurtcentrum de Kemphaan door de gemeente en de aannemer geïnformeerd over de werkzaam heden. Tijdens de werkzaamheden zijn de woningen alleen te voet bereikbaar. De gemeente maakt afspraken met winkels en bedrijfs panden over de bereikbaarheid ten behoeve van de bevoorrading. Bewoners van het gebied dat in fase 1 wordt aangepakt, krijgen een tijdelijke parkeervergunning waarmee ze op de Langstraat of in de Langeweg kunnen parke ren. In 2010 en 2011 volgt de uitvoering van fase 2 en 3 van het plan. Omwonenden krijgen voorafgaand aan de uitvoering meer informatie over de werk zaamheden. Begin 2010 wordt in het gehele plangebied betaald par- Leden van de klankbordgroep, omwonenden en medewerkers van de gemeente Venray woon den maandag het startsein voor de uitvoering van de werkzaam heden bij. keren ingevoerd. Meer informatie hierover volgt nog. Op www.ven- ray.nl> Actueel Projecten Ken- nedyplein knapt op, vindt u meer informatie over het project. De gemeente Venray stelt voor vrijwilligersorganisaties de komende vijf jaar in totaal 250.000 euro beschikbaar om hun accommodatie beter toegankelijk te maken voor gehandicapten. De subsidie is bedoeld voor vrijwilligersor ganisaties die van de gemeente subsidie ontvangen voor hun activiteiten. De regeling gaat per 1 januari 2010 in. De gemeente Venray vindt het belangrijk dat mensen met en zonder handicap zo veel moge lijk van dezelfde voorzieningen gebruik kunnen maken. Organisa ties die subsidie ontvangen voor hun activiteiten krijgen van de gemeente dan ook de opdracht mee om zich in te spannen dat meer gehandicapten aan hun acti viteiten kunnen deelnemen. Ook vraagt de gemeente hen beleid te voeren gericht op toename van het aantal gehandicapte leden van hun vereniging. Het hebben van gehandicapte leden kan echter nogal wat extra kosten met zich meebrengen. Bijvoorbeeld voor het aanpassen van de accommo datie. Wethouder Twan Jansen heeft voorgesteld hiervoor extra budget beschikbaar te stellen. "Het is niet redelijk om van vrij willigersorganisaties te verwach ten dat zij dergelijke aanpassingen zelf bekostigen en zij hebben dan ook een steuntje in de rug nodig", zo stelt hij. De gemeenteraad heeft besloten een budget van in totaal 250.000 euro beschikbaar te stellen zodat vrijwilligersorganisaties eenmalig een extra subsidie kunnen aan vragen om de toegankelijkheid van hun accommodatie te verbe teren. In 2010 is voor deze rege ling 90.000 euro beschikbaar en ieder daaropvolgend jaar neemt het budget af met 20.000 euro tot een budget van 10.000 euro in 2014. Aan de subsidieregeling zijn wel enkele voorwaarden ver bonden. De subsidie is bedoeld voor vrijwilligersorganisaties, die reeds op grond van de algemene subsidieverordening Venray en het besluit nadere regels subsi dieverstrekking een subsidie ont vangen. Professionele organisaties zijn uitgesloten van deze subsidie. Verder moet er een concrete aan leiding zijn, waardoor de aanpas sing nu noodzakelijk is. Alleen het argument dat het niet lukt om gehandicapte deelnemers aan activiteiten te binden, omdat de accommodatie niet toegankelijk is, is niet voldoende. Organisaties, die mogelijk in aanmerking komen voor deze subsidie ontvangen van de gemeente een brief met infor matie. De subsidie wordt betaald uit de reserve voor uitvoering van de Wet maatschappelijke onder steuning (Wmo). Rijbewijs kwijt In de nacht van vrijdag op zater dag zag de politie een 49-jarige man uit Leunen in zijn auto zitten die op het Swingpad in Venray geparkeerd stond. De man was duidelijk sterk onder invloed van alcohol en werd daarom over gebracht naar het politiebureau, waar hij een rijverbod van acht uur ontving. De man werd vervol gens door de politie met zijn auto in de buurt van zijn woning afge zet. In plaats van naar zijn woning te gaan, stapte de man echter weer in zijn auto en reed weg. De politie hield de man vervolgens aan en hij ging weer mee naar het politiebureau. Uit de blaastest bleek dat hij 790 ug/l scoorde. Het rijbewijs van de man werd ingevorderd. Ook ontving de man een proces-verbaal. Inbraak Swolgen Tussen maandagavond 18.00 uur en dinsdagochtend 08.00 uur vond een inbraak plaats bij bedrijf aan de Monseigneur Aertsstraat in Swolgen. Onbekenden namen daar vanaf het terrein een aantal zitmaaiers weg, die per stuk al een waarde van enkele duizen den euro's hebben. De politie is een onderzoek gestart en vraagt eventuele getuigen, of mensen die iets verdachts hebben gezien of gehoord, contact met haar op te nemen via telefoonnummer 0900-8844. Mensen kunnen ook anoniem tips doorgeven via Meld Misdaad Anoniem, telefoonnum mer 0800-7000. Vervolg voorpagina Nieuw onderzoek naar locatie racecircuit Het onderzoek strekt zich uit tot buiten de gemeente Venray. Wethouder Teunissen kan niet zeggen hoe groot het zoekgebied wordt. Voor 1 juli 2010 moet ook het democratisch proces doorlo pen zijn. De gemeenteraad, van de betreffende gemeente waarin het circuit komt, heeft het laatste woord. De drie partijen spreken van tevoren af dat ze zich neer leggen bij het besluit. Mocht uit eindelijk het bijna afgebouwde circuit aan de Bakelsedijk toch de definitieve locatie worden - die kans lijkt aannemelijk - dan zal de Milieufederatie zich daarbij neer leggen. De vraagt blijft waarom er niet eerder een dergelijk uitgebrei der onderzoek naar de gewenste locatie is uitgevoerd. Het had veel ellende kunnen voorkomen. Teu nissen wil er niet op ingaan. "We hebben nu andere inzichten. De procedures zijn niet goed verlo pen. We gaan het daarom nu beter regelen." PvdA strijdt voor behoud bladkorven De PvdA is het niet eens met het besluit van het college om de bladkorven uit het Venrayse straat beeld te laten verdwijnen. In de raadsvergadering van dinsdag 29 september zal de PvdA een motie indienen om dit besluit terug te draaien. De PvdA steunt wel het initiatief om burgers gratis groen afval bij het milieustation aan de Metaalweg te laten aanbieden. Bladval is in de herfst een hinder lijke bijkomstigheid van de vele prachtige bomen die Venray rijk is. Het kan verstoppingen van het riool of verkeersonveilige situa ties bij regen door gladheid ver oorzaken. In de afgelopen jaren is gebleken dat Venrayse burgers veel gebruikmaken van de blad- korven om er zowel hun privé- als openbaar bladafval in te verzame len. Het gratis kunnen aanbieden van bladafval bij het milieustation is een slecht alternatief voor het verdwijnen van de bladkorven, vindt de PvdA. Niet iedereen heeft immers een auto met aanhang wagen ter beschikking en het leidt tot onnodig veel verkeers bewegingen richting het milieu station. Bij het slecht afdekken van de lading is men overigens al het bladafval bij aankomst alweer kwijt. Tijdens de landelijke PvdA- actie 'Straten-Generaal' in Venray's centrum kreeg de partij van veel burgers verontwaardigde reacties op het verdwijnen van de blad- korven. Daarom wil de PvdA het gewraakte besluit voor het intre den van de herfst weer van tafel hebben. Bouw villa kan doorgaan Frank van Gool, directeur van OTTO Work Force, mag op de kavel in de punt Hoenderstraat- Merseloseweg zijn grote villa bou wen. Twee buren hadden bezwaar gemaakt. Maar de schorsing op de vergunning is inmiddels opgehe ven, waardoor Van Gool eindelijk aan de slag kan. De rechtbank in Roermond had op 17 juli de bouwvergunning geschorst, omdat er was afgeweken van het advies van welstand. Op 26 mei had het college de bouwvergunning afge geven. De rechter adviseerde de gemeente het plan opnieuw door ARK, de voormalige commissie welstand, te laten beoordelen. Dit is gebeurd op 11 augustus. Om een positief advies te krijgen had Van Gool het bouwplan iets aan gepast. Er was kritiek op de wit geschilderde villa die daardoor te veel zou opvallen. De kleur van de gevels van de woning en het bijgebouw is gewijzigd van wit in crèmewit. Ook is de beplanting van de tuin aangepast, waardoor de woning meer 'opgaat' in de omgeving. Politiek debat dorpsraden De dorpsraden van Veulen, Vredepeel en Heide houden op donderdag 22 oktober een poli tiek debat dat in het teken van de komende gemeenteraadsver kiezingen op 18 november. De dorpsraden willen op deze avond duidelijkheid krijgen over de standpunten van de politieke par tijen over zaken die vooral spelen in de kleine dorpen. De speerpun ten zijn de toekomst van de basis scholen, de dreigende vergrijzing en de leefbaarheid. De kiezers krij gen ook de gelegenheid met de politici in debat te gaan. Ook dit jaar houdt Kiwanis- club Schieëpersland Venray e.o. haar jaarlijkse boeken markt. Dit jaar is dat op koop zondag 27 september. Het concept blijft hetzelfde, maar de locatie is dit jaar, als gevolg van de renovatie van het Schouwburgplein, anders. Het terrein voor het gemeentehuis vormt op 27 september het decor voor de boekenmarkt. Zoals gezegd blijft het concept van de boekenmarkt nagenoeg ongewijzigd. Dat betekent dus weer ruim 40 boekenkramen met allerlei boeken. Het enige wat alle boeken gemeen hebben, is de vaste lage prijs. Al vanaf 1 euro kunnen de bezoekers een boek kopen bij Kiwanisclub Schieëpers- land. En ook dit jaar is er weer een proeverij. In diverse kramen zijn tal van kleine gerechten, voorna melijk uit de streek rondom Ven- ray, verkrijgbaar. Ook het Mondiaal Platform, dat die dag zijn Derde werelddag houdt, verhuist met de Kiwanis mee. Om de locatie nog aantrekkelijker te maken, stelt de gemeente Venray op 27 septem ber haar archief open voor bezoe kers. Kiwanisclub Schieëpersland Venray e.o. houdt de boekenmarkt dit jaar voor de twaalfde keer. De serviceclub probeert hiermee een steentje bij te dragen aan de leef baarheid van Venray en omgeving. Tevens tracht ze met de markt geld bijeen te brengen om goede doelen te steunen. De afgelopen jaren hebben onder meer de Zan gers van St. Frans en de Venrayse kerststal hiervan kunnen profite ren. Dit jaar is als goede doel geko zen voor speeltuin het Speelvlak op het Vlakwaterterrein. De leden krijgen de boeken van heel veel mensen, ze worden rechtstreeks bij hen afgeleverd of gedeponeerd in de boekenkist bij Kunstencentrum Jerusalem. Daar bestaat de mogelijkheid om boe ken dagelijks te bezorgen (m.u.v. schoolvakanties). I bezoek ón^e bte; www43.ml1UEk.nl Venrtry De Hoveniers im-nim De bedoeling is dat de millen niumdoelen in 2015 verwezenlijkt zijn. Eén van die doelen is dat alle jongens en meisjes naar school moeten kunnen gaan. Maar... in een aantal Oost-Europese landen, onder andere in Slowakije, is het niet vanzelfsprekend voor alle kinderen om onderwijs te krij gen. Veel Roma-kinderen kunnen door de extreme armoede waarin ze leven alleen naar scholen voor geestelijk gehandicapten, terwijl ze over normale geestelijke ver mogens beschikken. Ze krijgen daardoor structureel een veel kleiner lespakket aangeboden dan hun leeftijdgenoten. Zo wordt de maatschappelijke achterstand, extreme armoede en politieke machteloosheid van de Roma-min- derheid in stand gehouden. Dat is een ernstige vorm van discrimi natie. In het Europa van vandaag worden nog steeds miljoenen mensen gediscrimineerd. Momen teel ligt er een voorstel voor een nieuwe Europese richtlijn Gelijke Behandeling ter goedkeuring bij de lidstaten. Deze richtlijn ver biedt discriminatie van Europese burgers. Deze richtlijn wordt echter pas van kracht wanneer ze unaniem wordt aangenomen door de Raad van de Europese Unie, waarin alle lidstaten zijn vertegenwoordigd. Op zondag 27 september kunt u bij de informa tiestand van Amnesty Internatio nal een petitie tekenen die aan de Nederlandse volksvertegenwoor digers vraagt om ervoor te zorgen dat Nederland deze nieuwe Euro pese richtlijn goedkeurt. De stand is vanaf 11.00 uur te bezoeken op de manifestatie die vóór het gemeentehuis (Raadhuisstraat 1) gehouden wordt. Wandeling Overloonse Duinen Op vrijdagmiddag 25 septem ber houdt IVN Geijsteren-Venray een wandeling in de Overloonse Duinen. De deelnemers wande len in natuurgebied Berg en Bos. Wat is het voor een gebied? Box meer is net als Venray eigenaar van veel bosgrond en is de laatste tijd bezig met productiebos om te vormen in recreatiebos. Exoten worden deels gerooid of geringd, om zo 'staande te sterven'. Die dode bomen geven weer volop leven in de vorm van schimmels, mossen, kevers en vogels, die hun voedsel zoeken en vinden onder de dode schors en in het hout. Tij dens deze wandeling kunnen de wandelaars het een en ander goed bekijken en genieten van een zeer gevarieerd aanbod van natuurge biedjes als stuifduinen, jenever bessen, 't Schaartven en heide stukjes. De wandeling begint om 14.00 uur vanaf de parkeerplaats bij de Raaijhal aan de Raaijweg in Overloon. Onthulling beeld Nico van Melo Op zaterdag 3 oktober wordt in Castenray een beeld onthuld van Nico van Melo. Het beeld vormt een blijvende herinnering aan deze beroemde trekpaardhengst en aan de Hengstenassociatie 'Vooruitgang' Venray-Horst-Seve- num e.o. Nico van Melo werd in 1935 geboren te Graauw in de Melopolder in Zeeuws Vlaande ren. In 1939 werd hij Nederlands Kampioen en in de jaren 1946 t/ m 1949 nationaal kampioen met afstammelingen. Al tijdens zijn leven verwierf deze 'Kampioen der Kampioenen' internationale faam en zijn naam spreekt nog steeds tot de verbeelding van veel trekpaardliefhebbers. In 1953 kwam er een einde aan het uiterst productieve leven van deze top- hengst. Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek De ScheidingsWeg Dejuiste weg In de goede richting Hans Peeters i.s.m. Ria Oomen 077 3523359 of 06 53264978 Praktijk voor kindercoaching Suikerfeest Activiteitenvereniging Brukske Aktief houdt op zaterdag 26 sep tember van 14.00 tot 16.00 uur een suikerfeestmiddag voor de kinderen van Brukske in wijk centrum De Kiosk. De kinderen maken een verrassing, die later wordt aangeboden aan de bewo ners van verzorgingstehuis Beu kenrode in Venray. Ook is er voor de kinderen een verrassing. Overeenkomsten Incasso's Aansprakelijkheid Julicher Meijer PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,95 (postcode 58..) 36,75 (overige binnenland) mms bv CENTRUM Patersstraat 16 Venray Tel. 514468 www.centrum-mondzorg.nl Bewoners Oostsingel tegen uitrit Voermans Opknapbeurt Kennedyplein van start Venray wil accommodaties beter toegankelijk maken INFORMATIE ADVIES PROCEDEREN ADVOCATEN Tel: 0478 - 52 10 70 www.julicher-meijer.nl Leunseweg 6a, Venray Ontwerp; gemeente Venray en klankbordgroep Directievoering: gemeente Venray rrteen te 2009 Meer informatie: gemeente Venray (04781 -52 3:133 I WESfflM anROBUSTERS-HL Implantaten

Peel en Maas | 2009 | | pagina 3