Kleuterdans Nieuwe pauken Moed en IJver Verhalende kunsttocht voor kinderen Particulier en klusser vinden elkaar Actie kapsalon Leo Nooijen Limbo Art Lintjesregen Wereldwinkel Onderhoud caravan in goede handen Fitness bij Van Soest Kom proeven bij Holland Kaascentrum Sportief treffen voor kinderen Circuit De Peel moet blijven blijven Kamerleden op bezoek Gemeente koopt grond voor dorpsplein Oirlo PEEL EN MAAS Donderdag 24 september 2009 - Pagina 20 De danscursussen bij Kun stencentrum Jerusalem zijn weer van start gegaan en de meeste cursussen zitten weer vol Een veelheid aan korte en lange cursussen voor elke leeftijdscategorie en vele dans stijlen. Een van de leukste cursussen is de cursus kleuterdans waar nog enkele plaatsen over zijn. De kleuters leren spelenderwijs dan sen. Dee kinderen maken allerlei bewegingen die het begin vormen van de dans. Bewegen door mid- Een van de leukste cursussen is de cursus kleuterdans. del van dans brengt niet alleen vreugde met zich mee, maar draagt ook een steentje bij aan de ontwikkeling van elk kind. Een van de hoogtepunten is deelname aan een voorstelling. Kleuterdans is een jaarcursus en met wekelijkse lessen (uitge zonderd de schoolvakanties) van driekwartier. Na kleuterdans kun nen de leerlingen doorstromen naar danskriebels. Info: www.kun- stencentrumjerusalem.nl. Een wens van muziekvereni ging Moed en IJver uit Blitterswij- ck, een stel nieuwe pauken, ging onlangs eindelijk in vervulling. De vereniging was al jaren bezig om de uitbreiding van het instrumen tarium mogelijk te maken, maar de aanschaf van de slagwerkin strumenten betekent een zeer grote investering. Gelukkig werd de aanschaf nu ineens toch moge- Drie nieuwe pauken voor Moed en IJver. lijk, omdat 'Mit de Muziek Mit' de helpende hand heeft toegestoken. 'Mit de Muziek Mit' zijn de vrien den van de vereniging. Niet alleen de twee oude pauken werden vervangen, tevens werd het instru mentarium uitgebreid met een derde pauk. In Vlakwater In het kader van de kunst manifestatie Vlakwaterverha- len heeft Odapark Venray een educatief programma ontwik keld voor leerlingen van het basis- en voortgezet onder wijs. Tijdens Vlakwaterverha- len vertellen tien kunstenaars uit binnen- en buitenland hun eigen 'verhaal' geïnspi reerd door het verleden of de toekomst van dit prachtige onontgonnen natuurgebied dat grenst aan Odapark. De kunstmanifestatie duurt nog tot en met 1 november en is gratis toegankelijk. Vlakwaterverhalen is een ten toonstelling die jongeren zeker zal aanspreken. De tentoongestelde werken zijn gemaakt door jonge kunstenaars en hebben een sterk verhalend karakter. Omdat het vlakwatergebied nog zo neutraal is - als een onbeschreven blad - leent het zich perfect voor het scheppen van nieuwe beelden, nieuwe verhalen. Dat kan op basis van bestaande verhalen uit oude overleveringen, gebruiken, sagen, sprookjes of vermeende histori sche gebeurtenissen, of juist aan de hand van niet bestaande verha len en futuristische visioenen. Aan de hand van het boekje 'Kunst- verhaal' kunnen basisschoolleer lingen een route maken langs de kunstwerken die gemaakt zijn voor een specifieke plek in het spannende Vlakwatergebied. In het boekje staan foto's van de werken en bij ieder werk wordt een prikkelende vraag gesteld die de essentie van het kunstwerk blootlegt of de jonge toeschou wers met heel andere ogen naar kunst laat kijken. De fantasie van de kinderen wordt zo spelenderwijs aange sproken met de bedoeling ze te inspireren tot het bedenken van hun eigen 'Vlakwaterverhaal'. Op de speciale blanco ansichtkaart in het boekje kunnen ze hun zelf- bedachte verhaal opschrijven, er een tekening of een collage van maken. Ook voor middelbare scholieren is er een speciale CKV- wijzer gemaakt, die eveneens de nadruk legt op het narratieve karakter van de tentoonstelling. Het doel van de CKV-wijzer is de jongeren aan te sporen om de kunstwerken op hun eigen manier te bekijken, te analyseren of te beschrijven. Hierdoor kan de leerling zelfstandig de essen tie van het kunstwerk ontrafelen. Zowel het boekje 'Kunstverhaal' als de CKV-wijzer voor middel bare scholieren ligt klaar in het Theehuis van Odapark. 'Kunstver haal' kost 1,50 euro. Het Vlakwa ter wordt dus een locatie voor de narratieve, de verhalende, heden daagse beeldhouwkunst. Het Odapark heeft de deelnemende kunstenaars geselecteerd op die narratieve en theatrale, beeldende kwaliteiten. Captain Boomer (B), Power- plant (NL), Snode vormgevers (NL), shaun Doyle Mally Mallin- son (GB), Tanja Ritterbex (NL), Marie-Clair Krell (D), Erik Habets (NL), Haïdée Henry (F), Jack Reubsaet (NL), Paul Devens (NL) - allemaal kunstenaars die op hun manier 'fantastische' beelden weten te scheppen. Spaander schilderijen in Koningskerkje In het Koningskerkje in Vier lingsbeek zijn van 27 september tot en met 25 oktober schilderijen en steensculpturen te zien van de Nijmeegse kunstenaar Frans Drummen. De expositie wordt op zondag 27 september om 15.00 uur geopend met een openings woord door Roeland Hendrikse. Het Koningskerkje is tijdens de expositieperiode geopend op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Klusjesweb.nl Het klinkt te mooi om waar te zijn: een website waar par ticulieren hun klusopdrachten plaatsen en waar klussers uit de regio vervolgens op reage ren. Klusjesweb.nl, een initia tief van de Venraynaren Peter Berg en Pascal Rouwette, is een must voor particulieren én voor klussers. Websites die vraag en aanbod bij elkaar brengen, zijn er al heel veel. Maar klusjesweb.nl doet op een eenvoudige manier iets heel bijzonders: particulieren plaatsen gratis een klusopdracht op de site (eventueel met foto's en tekenin gen), ondernemers uit dezelfde regio met een abonnement op Klusjesweb.nl kunnen erop rea geren. De aanpak van Klusjesweb. nl biedt zowel particulieren als ondernemers allerlei voordelen. Particulieren kunnen vanuit huis eenvoudig een advertentie plaat sen. Ze geven zelf aan of ze via de telefoon of e-mail een bod willen ontvangen. Vervolgens bepalen ze hun keuze op basis van prijs, kwa liteit en/of de vestigingsplaats van het bedrijf. Bedrijven zijn relatief weinig tijd kwijt aan het reizen van en naar een klus. Hiermee besparen zij kostbare tijd én reis kosten (en ze sparen het milieu!). Bedrijven kunnen zelf bepalen op welke klussen ze bieden: wat past bij hun expertise, wat vin den ze leuk om te doen? De par ticulier weet dat hij gemotiveer de klussers over de vloer krijgt. Bovendien spreken particulier en klusser dezelfde taal en ken- nen ze elkaars mentaliteit. Maar het belangrijkste is natuurlijk dat Klusjesweb.nl particulieren en klussers in één en dezelfde regio de kans biedt om simpel en snel met elkaar in contact te komen. De beide initiatiefnemers bena drukken dat het geen veilingsite is. "Op dergelijke sites komt de prijs voor de ondernemer zwaar onder druk te staan. Dat is niet wat wij willen. Klusjesweb.nl is een platform waar vraag en aan bod elkaar kunnen vinden. We brengen de particulier in contact met de vakman", aldus Peter Berg. Alléén bedrijven geregistreerd bij de Kamer van Koophandel kunnen zich aanmelden bij Klus- jesweb.nl. Op die manier wil Klusjesweb.nl zoveel mogelijk de kwaliteit naar de opdrachtgevers waarborgen. Ook biedt Klusjes- web.nl bedrijven de mogelijk heid om op de website een korte beschrijving te plaatsen van hun kennis en kunde. Tot slot kunnen opdrachtgevers na afloop van de klus een waardering geven voor het werk dat de klusser verricht heeft. Wie goed werk levert, maakt reclame voor zichzelf en onder scheidt zich van anderen. Een jaarabonnement op Klusjes- web.nl kost bedrijven 24,95 euro excl. btw per maand (bij betaling in één keer krijgt u 5 euro korting per maand). Er is nu een speciale startersactie: een jaarabonnement met 50% korting. Tijdelijk betalen bedrijven dus slechts 10 euro excl. btw per maand. Voor particu lieren is het plaatsen van klusop- drachten geheel gratis. Toon Laurensse is alweer de vierde prijswinnaar van de make- over-actie van kapsalon Leo Nooijen. Toon kreeg onlangs de prijs overhandigd door een van de medewerkers van de kapsalon. Tijdens de herinrichting van het Henseniusplein maken alle klan ten maandelijks kans op deze prijs. Het enige wat ze moeten doen, is een bezoek brengen aan de kapsa lon aan het Henseniusplein. Zondag opent Bas Reinhoud zijn kunstwinkel Limbo Art. Bij Limbo Art kunt u terecht voor schilde rijen, reproducties, kunstobjecten en kunstcadeaus. In de collectie bevindt zich een ruim assortiment aan reproducties van uiteenlo pende kunstenaars, van Herman Brood tot Rembrandt. Ook kunt u bij Limbo Art terecht om schil derijen te laten vervaardigen op doek. Foto's van kinderen, wonin- Bas Reinhoud (foto:Annuska Houtappels). gen, dieren etc. worden hand geschilderd op het doek gezet. Limbo Art is geopend op donder dag van 12.00 tot 17.00 uur, vrij dag van 12.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur. Zondag, koopzondag, is Limbo Art eveneens van 12.00 tot 17.00 uur open. Limbo Art, Schoolstraat 9 te Venray, telefoon 0478-850172. Op woensdagavond 23 sep tember ontvingen de vrijwilli gers van Wereldwinkel Venray uit handen van het Stichtings bestuur een fairtrade-lintje ter ere van het 40-jarig bestaan van de Wereldwinkels in Nederland. Bert Koenders, minister voor Ontwikkelings samenwerking, overhandigde het eerste lintje afgelopen zaterdag 19 september sym bolisch aan de voorzitter van de Landelijke Vereniging van Wereldwinkels. Dat gebeurde in het Beursge bouw in Eindhoven, waar tege lijkertijd met het jubileumfeest van de Wereldwinkels ook de eer- ste ethische en fairtrad beurs in Europa werd gehouden. Hiermee ontketende de minister een ware lintjesregen over Nederland, want uiteindelijk zullen alle 12.500 vrij willigers van de Wereldwinkels een fairtrade lintje ontvangen. Zo ook dus de vrijwilligers van de Wereldwinkel Venray die in 1990 haar deuren opende. De Speciaal voor het veertigjarig jubi leum is samen met de ASN bank ook het boek 'De Mensen van de Wereldwinkel' ontwikkeld. Het boek vertelt en verbeeldt 40 jaar fairtrade van de Wereldwinkels in prachtige portretten. Dat boek is in te zien in de Wereldwinkel en wie het zou willen hebben kan erop intekenen. Sinds 2008 is Pascal van den Broek actief als zelfstan dig ondernemer. Met Van den Broek caravan- en camperser vice in Oostrum verzorgt hij het totale onderhoud van uw camper of caravan. Pascal is daarvoor ruim twaalf jaar werkzaam geweest in deze branche en zocht naar zelfstan digheid. Als ZZP'er is hij in 2008 begonnen. "Denk daarbij hoofd zakelijk aan het reguliere onder houd, het inbouwen van accessoi res in een caravan of camper en het schadeherstel", aldus Pascal. Bij inbouw kunt u denken airco, schotelantennes, de installatie van caravanmovers en de montage van fietsendragers. "Het schadeher- stel doen we ook in opdracht van diverse verzekeringsmaatschappij- en. Aan merken ben ik niet gebon den. Of het nu om Hobby, Fendt, Knaus, Kip, Avento of Adia gaat, alle merken zijn bij mij in goede handen." Pascal van den Broek gaat zich in de toekomst ook richten op het speciaal inrichten en ombouwen van caravans voor mindervaliden. "In principe is elke aanpassing bespreekbaar." Daar naast is Pascal van den Broek bezig om voor zijn bedrijf een BOVAG- erkenning te krijgen met de daar bij behorende garantie voor de klanten. Van den Broek caravan- en camperservice is gevestigd aan de Stationsweg 120w te Venray. Openingstijden zijn woensdag en zaterdag van 9.00 tot 17.30 uur. Andere tijden kunnen op afspraak worden geregeld. Voor meer infor matie tel. 06-25048367 of www. caravancamperservice.nl Stop met lijnen en kom in beweging. Bij Van Soest Fysiothe rapie en Fitness in Ysselsteyn is een speciaal programma ontwik keld voor mensen met obesitas. In januari 2010 start deze cursus onder leiding van twee gediplo meerde begeleidsters, Karin van Neerven en Mariëlle van Meijel. Zij hebben de opleiding gevolgd om mensen met obesitas (vet zucht) te begeleiden. Doel van de bewegingscursus is om plezier te krijgen in bewegen en te voe len wat spieropbouw en condi tie doen voor je lichaam. Cursis ten voelen zich zelfverzekerder, bewuster en gezonder. Gewichts verlies is natuurlijk fijn maar de nadruk van de cursus ligt op het plezier krijgen in bewegen. In educatielessen en bewegingsles- sen krijgen de deelnemers uitleg over de oorzaken van het welbe kende jojo-effect en over gezonde voeding en het nut van spierop- bouw. Daarnaast biedt de fysiothera pie ook in 2010 weer de moge lijkheid aan mensen met diabe tes om een speciaal programma te volgen. Het programma heet Diabetes Direct Fit (DDF) en is gebouwd op drie pijlers: uitleg over de ziekte, een voedingsplan en een beweegprogramma. Karin en Mariëlle begeleiden deze groepen sinds 2007 en zijn enthousiast over de resultaten. Karin: "Er zijn veel deelnemers die beduidend minder insuline spui ten. Dit is grotendeels het resul taat van het sporten. Door meer spiermassa wordt de insulinege- voeligheid verhoogd." Mariëlle: "Wat we zeker ook erg belangrijk vinden is dat de meeste deelnemers doorgaan met sporten. Ze ontdekken het posi tieve effect en voelen zich fitter en gezonder. Ook het onderlinge contact in de groepen is erg goed en leerzaam." Hoe vinden de deelnemers het zelf? Hanny Rongen: "Ik ben erg verrast dat het mij zo goed gedaan heeft. Veel minder spuiten en 10 gewichtsverlies. De deskundig heid waarmee wij begeleid wor den is geweldig! Het voelt heel goed!" In januari 2010 start er weer een nieuwe groep voor dia betici. Op woensdag 18 november 2009 vindt voor beide vormen van bewegen een informatie avond plaats bij Van Soest Fysio therapie en Fitness in Ysselsteyn. Aanmelden voor deze geheel vrijblijvende informatieavond kan telefonisch: 0478-541622 of per mail: info@vansoestfysiotherapi- eenfitness.nl U kunt ook onze website bezoe ken: www.vansoestfysiotherapi- eenfitness.nl Van 20 t/m 28 september viert Nederland voor de derde keer de Week van de Smaak, want dan is het verse streek product jarig! Er is een Hoofd stad van de Smaak en hele straten worden omgetoverd tot Smaakstraten. Ook op de markt in Venray kunt u gaan genieten van écht eten. Op vrijdag 25 en Maandag 28 september bent u welkom bij Holland Kaascentrum op de warenmarkt in Venray voor een gratis proeverij met MarktMerk Boeren Meshanger en de originele Boeren Leidse 30+ kaas. Holland Kaascentrum is dan op de markt te vinden van 10.00 tot 17.00 uur. De Week van de Smaak inspireert door ambachtelijke streek- en sei zoensgebonden producten cen traal te stellen. De Week van de Smaak draagt bij aan de bewust wording van duurzame herkomst van producten en laat mensen genieten van eerlijke producten en pure smaken. Dit jaar doen in het hele land circa 400 bedrijven en organisaties mee met meer dan 3.500 activiteiten op locatie. Meer info over de proeverijen bij Holland Kaascentrum is te vinden op www.hollandkaascentrum. nl Ga voor een overzicht van alle activiteiten naar: www.weekvan- desmaak.nl Op woensdagmiddag 16 sep tember vond een sportieve ont moeting plaats voor alle kinderen die op een van de schooldagen gebruikmaken van de buiten schoolse opvang op een van de Spring-locaties in Venray. Hoewel de meeste kinderen op maandag, dinsdag en donderdag gebruikma ken van de opvang na schooltijd, waren er toch heel veel kinderen die op deze woensdag graag hun vrije speelmiddag inruilden voor een sportief treffen met kinderen van al de andere locaties. Deze sportieve middag was een initi atief van de gezamenlijke ouder- commissie van alle Spring-locaties in Venray en werd georganiseerd in samenwerking met de groeps leiding van de locaties. Zo'n 140 kinderen kwamen bij elkaar bij BSO De Stip, die gehuis vest is in het verenigingsgebouw van SV Venray. Op het oefenveld was een parcours uitgezet met zeskampspellen waar kinderen onder begeleiding in groepjes de strijd met elkaar konden aanbin den. Na afloop van de zeskamp was er een grote barbecue geor ganiseerd waaraan alle kinderen en ook hun ouders konden deel nemen. De boodschap is duidelijk op de bruiloft van het kersverse bruidspaar Stefan en Petra San ders - Visser uit Bergen: circuit De Peel moet blijven! De twee zijn echte racefans en als ijsboer aanwezig bij alle autocrosses en speedwaywedstrijden op het cir cuit in Posterholt. De problemen met het circuit in Venray gaat ze schijnbaar zo na aan het hart dat ze er zelfs op hun bruiloft aan dacht aan schonken. Foto: John Sijmons, Nieuw-Bergen. Hoe leidt een goede samen werking tussen politiek, zor ginstellingen en cliëntenraden tot volwaardig burgerschap van GGZ-zorgvragers? Op deze vraag krijgt een delegatie van de Tweede Kamer op 28 sep tember een antwoord. Op uitnodiging van het Cliën tenadviesbureau Noord- en Mid den-Limburg/Regionaal Platform komen de politici op bezoek in Venray. Onderwerp van gesprek zijn de nieuwe wet inzake cliën tenrechten en de wijze waarop cliëntenraden hun positie kun nen versterken. De wet schrijft voor dat elke zorginstelling een cliëntenraad heeft die de gemeen schappelijke belangen van de cli- enten behartigt. Op dit moment ligt er een voorstel voor een nieu we wet over cliëntenrechten. De belangrijkste verandering ten opzichte van de oude wetge ving is dat cliëntenraden zich écht onafhankelijk kunnen opstellen ten opzichte van de zorgaanbie der, teneinde de geleverde zorg daadwerkelijk af te stemmen op de vraag van de cliënt. Hierover wil het CAB/Regionaal Platform in gesprek gaan met de Kamerleden. Het CAB is namelijk van mening dat de wet ruggesteun dient te bieden aan cliëntenraden, die vaak goed kunnen aangeven waar de Fietstocht (P)uur Natuur (P)uur Natuur gaat op zondag 27 september vanaf 10.00 uur met de neus in de wind. Het is een verrassende fietstocht door het landschap van Venray waarbij van alles is te beleven. Hoe snel vliegt een koolmees? Kun je hem bijhou den op de fiets? Dat is flink door trappen maar je kunt daarna uit rusten, onder de oudste boom van het bos. Daar ontdek je dat opa en oma die boom ook kennen. De verhalen die ze je vertellen bren gen je terug naar grootmoeders tijd. En met de neus in de wind zal ouder en kind nog veel meer ont dekken. Leden van (P)uur Natuur kunnen, bij voldoende inschrij ving, met het hele gezin aan deze unieke fietstocht meedoen. Men kan nog lid worden van (P)uur Natuur. Kijk op www.demarke- puurnatuur.nl. voor meer informa tie. knelpunten in de zorg optreden, maar zich onvoldoende kunnen organiseren om op het bestuurlijk niveau van de zorginstelling hun stem te kunnen laten horen. In de regio Noord- en Midden-Limburg zijn de cliëntenraden van GGZ- zorginstellingen samen met GGZ- zorgvragersgroepen gebundeld in een Regionaal Platform. Samen met het Cliëntenadviesbureau Noord- en Midden-Limburg onder steunen zij cliëntenraden en ande re lidorganisaties. Het CAB werkt nauw samen met ervaringsdes kundigen en cliënten. Door deze samenwerking heeft het CAB ook de expertise en ervaring in huis om zorgaanbieders, overheden en verzekeraars te adviseren op het gebied van GGZ-zorgvraag, pro blematiek en wetgeving. Overloons Toneel Het Overloons Toneel (HOT) brengt het nieuwe toneelstuk De Jos. De Jossen is een groep men sen. Ze heten allemaal Jos. Ietwat verwarrend dat iedereen Jos heet. Deze nieuwe productie is te zien op zaterdag 24 en zondag 25 oktober in gemeenschapshuis in Overloon. De gemeente Venray heeft met projectontwikkelaar Hae- gens Vastgoed BV overeen stemming bereikt over de aankoop van grond in het cen trum van Oirlo. De grond op de locatie, plaatselijk bekend als locatie 'Heesen', is aange kocht ten behoeve van de rea lisatie van een dorpsplein en woningbouw. Afgesproken is dat de gemeente de grond van Haegens Vastgoed BV koopt en bouwrijp maakt. Daarna koopt Haegens Vastgoed de grond terug om er woningen te bouwen. Het aantal woningen is nog niet bekend. Het woning bouwprogramma voor de locatie is nog niet definitief vastgesteld. De planning is dat het plein in 2011 wordt gerealiseerd. Vooruit lopend daarop wordt het plein tijdelijk ingericht, zodat de Oirlo- naren het plein al kunnen gebrui ken.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 20