£^7 Beukfeest in Gryphus Doe mee met het literair café Suikerfeest en bloemschikken bij EVA Verlovingstijd De Locht Limburgse pop PEEL EN MAAS Donderdag 24 september 2009 - Pagina 19 Op zaterdagavond 26 septem ber is er in gemeenschapshuis De Linde in Oirlo een uitwisse lingsconcert tussen fanfare Ons Genoegen uit Oirlo en harmonie Sint Catharina uit Leunen-Veulen- Heide. Beide korpsen staan onder leiding van dirigent Geert Jacobs uit Leunen. Het concert is voor fanfare Ons Genoegen een voor- Auke Classens is een van de lokale artiesten die optreden tijdens het uitwisselingsconcert bereiding op het bondsconcours waaraan op 18 oktober wordt deelgenomen in De Maaspoort te Venlo. Fanfare Ons Genoegen zal om 20.00 uur het concert openen. Zij speelt een concertprogram ma met als thema Historische en andere verhalen. Harmonie Sint Catharina uit Leunen-Veulen Heide zal het tweede gedeelte van het concert verzorgen. Zij brengt een gevarieerd en vrijer programma met veel herkenbare nummers. Duidelijk zal ook het verschil te horen zijn tussen de fanfareklanken van Ons Genoe gen met meer koperinstrumen ten en die van een harmonie, die overheerst wordt door meer hou ten instrumenten met name de klarinetten. Het concert begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. De entree is vrij. Start culturele seizoen Schouwburg Venray Zondag 27 september is het zover, de start van het cultu rele seizoen van Schouwburg Venray met het festival Uit de Kunst. Het is gelukt de afge lopen week nog extra namen toe te voegen aan het toch al aantrekkelijke programma. Zo komt Dans Partycen trum Janssen in de foyer van de schouwburg workshops zumba geven, zal Frans Pollux (voormalig Neet oet Lottum) samen met Emil Szarkowicz in de foyer én in the atercafé De Artiest staan én wor den dit jaar voor het eerst enkele talenten van de Traay Outs van het Raayland College verwelkomd. Het festival vindt plaats van 12.00 tot 17.00 uur. Eén van de vaste waarden tij dens dit festival is de opening om 12.00 uur, die dit jaar door Kun stencentrum Jerusalem wordt ver zorgd. Als afsluiting van deze dag verzorgt Dizzy Jazzdance, onder leiding van Wilma Keijzers, een optreden. De danseressen van Dizzy brengen een wervelende show op de planken. Buiten de professionele podiumkunster- naars, zoals Intwine, Jandino Aspo- raat, Voice Male Intrmzzo en de cast van Tante Patent, zijn er weer veel lokale en regionale deelne- mers aan dit unieke evenement. Gastartiesten als Henk Deters uit Ysselsteyn, Opanka uit Venray en de heren van D'Accord laten in de Rabozaal, foyer en in De Artiest het beste van zichzelf laten zien. Voor de allerkleinsten is er een gevarieerd programma in een spe ciaal daarvoor ingerichte ruimte. Als klap op de vuurpijl mogen zij ook nog op de foto met niemand minder dan Woezel en Pip. Geknipt om te leren, toneel/ komedie, woensdag 30 september 20.00 uur. Frank is professor in de literatuur. Rita is zijn nieuwste student; een kapster die denkt dat Macbeth de lokale kroeg runt en Hamlet een gerecht met eieren en kaas is. Hij is een mislukte schrij ver die het leven heeft opgege ven. Zij is vastberaden het hare te veranderen door een opleiding te volgen. Hoe meer zij leert houden van leren. Hoe meer hij leert over 'houden van'... Teleurgesteld in het leven en lesgeven, bekijkt Frank zijn mislukte huwelijk en zijn pogingen om een dichter te worden veelal door een whisky glas. Zijn wereld wordt echter op zijn kop gezet wanneer Rita, een kapster die heeft besloten een zomercursus aan de universi teit te volgen, zijn kamer binnen stormt. Erik Peters volgt Servaas Huys op De 59-jarige Erik Peters uit Venray is de nieuwe voorzitter van de Stichting Klassiek op Locatie. Hij volgt Servaas Huys uit Grubbenvorst op die vanaf de start van deze succesvolle klassiek zomerserie, acht jaar geleden, de voorzittershamer hanteerde. Huys stopt met deze functie om het bestuur te verjongen en omdat hij een grote klus heeft gekregen als voorzitter van de Werkgroep OLS Grubbenvorst. Naar aan leiding van deze bestuurswis seling een gesprek met de twee hoofdrolspelers. Servaas Huys weet nog als de dag van gisteren dat hij medio 2002 door Nard Reijnders werd gebeld. "Nard had een idee, een droom: in de cultuurluwe zomer maanden mooie concerten orga niseren op bijzondere locaties in Noord- Limburg. Of ik er samen met een paar andere enthousias telingen aan wilde trekken? Lang heb ik niet nagedacht over dit gouden idee. Klassieke muziek is een van mijn passies en in mijn dromen zag en hoorde ik al op een mooie locatie aan een beekje op een lome zomerzondagmid- dag een klassiek ensemble. Was het Mozart of wellicht Haydn, een vleugel, violen of een hobo?", aldus de scheidende voorzitter. Om de droom van Reijnders te realiseren, moest er gewerkt wor den en kwamen Servaas en zijn medebestuursleden iets minder aan slaap toe. Huys werd al tij dens de eerste bijeenkomst van het bestuur gebombardeerd tot voorzitter. Dat heeft hij geduren de acht jaar met veel overtuiging en passie gedaan. Servaas Huys omschrijft deze jaren bij Klassiek op Locatie als prachtige jaren. De kleine groep bestuursleden en een handje vol vrijwilligers heb ben de afgelopen jaren erg veel werk verzet aan de hand van de immer inspirerende Nard Reijn ders. "Onze artistieke leider wees de weg en zocht de uitdagingen op." Terugkijkend realiseert Huys zich wat er zoal de afgelopen jaren is gedaan om de droom van Reijnders te realiseren. "Veel werk in de voorbereidingen, pro vincie en gemeenten enthousiast maken, sponsors zoeken, locaties beoordelen. En dat met een heel fijn en actief bestuur. Vanaf 2003 iedere zomer acht a tien concer ten. Prachtig. Veel gelukkige en tevreden mensen. Maar ook hard sjouwen, stimuleren, de boel in het oog houden." Na zeven jaar concerten is voor Huys het moment gekomen om er een punt achter te zetten, zodat de groep kan vernieuwen en hij zich voor het OLS in zijn woon plaats sterk kan maken. Servaas Huys: "Met weemoed, in dankbaarheid naar velen en met een zekere trots neem ik afscheid. In de vaste overtuiging dat de nieuwe voorzitter met hetzelfde elan de kar zal trekken. Piem en ik zullen bij de trouwe bezoekers horen." De in Leunen woonachtige opvolger van Huys, Erik Peters, noemt het vertrek van zijn voor ganger een enorme aderlating voor Klassiek op Locatie, vooral ook vanwege zijn diplomatie en enorme netwerk. "Op zijn net werk mogen we een beroep blij- De nieuwe en scheidende voor zitter van Klassiek op Locatie, Erik Peters (rechts) en Servaas Huys. ven doen, want hij blijft op de achtergrond gelukkig wel voor ons beschikbaar", aldus Peters, die erg veel zin heeft in deze nieuwe functie. Verleden jaar werd Peters benaderd om voor proef mee te draaien in het bestuur. Dat is hem goed erg bevallen. Zo goed dat hij met plezier de voorzittershamer van Huys overneemt. Peters: "Klassiek op Locatie is een begrip in het land met een positieve uitstraling voor de regio. Ik ben er trots op daar deel van uit te mogen maken." Erik Peters en artistiek leider Nard Reijnders kennen elkaar al langer. Het was ten tijde van het prestigieuze kunstproject De Waan in Venray waar hij als pro jectmanager contact met Nard Reijnders kreeg. "Met onder meer zijn indrukwekkende Waanhymne heeft Nard Reijnders een waarde volle bijdrage geleverd aan deze succesvolle manifestatie. Het waren ook zijn eerste schreden terug in zijn vertrouwde omge ving als zelfstandig musicus. Hij zat barstens vol ideeën waaronder klassieke muziek brengen voor een breed publiek op unieke loca ties. Uren kon je daar met hem over bomen. Destijds vervulde ik nog een centrale rol in het bedrijfsleven en werkte bij een bedrijf met een warm hart voor kunst en cultuur. Jarenlang heb ik in die hoedanigheid mee mogen bouwen aan het succes van het Odapark. Echter, pogingen om geld los te krijgen bij bedrijven om Nard's plannen versneld te realiseren, verliepen toen moei zaam omdat veel bedrijven hun bijdragen al leverden aan het Oda park en de Stichting Bedrijf Cul tuur. Ondanks alles zette Nard zijn plannen door met een enthousiast bestuursteam en veel vrijwilligers en startte de serie Klassiek op Locatie." ENTHOUSIAST TEAM Erik Peters was de afgelopen jaren regelmatig bezoeker van de concerten. Bij elk concert werd hij naast de kwaliteit van de muziek getroffen door het enthousiaste team mensen die alles regelden zonder voor zich zelf een hoofdrol op te eisen. "Bij zo'n club wil ik graag bij horen", aldus de nieuwe voorzitter. Binnenkort gaat het bestuur van Klassiek op Locatie onder leiding van de nieuwe voorzitter het afge lopen seizoen evalueren. Peters: "Het was weer een groot succes en het is een uitdaging om dit volgend jaar minstens te evena ren en op punten te overtreffen. Niet eenvoudig in de huidige tijd met beperkte financiële middelen, maar we hebben er alle vertrou wen in dat we in de toekomst ons trouwe sponsorbestand kunnen uitbreiden om onze ambities waar te kunnen blijven maken. Nard is de eerste contacten met muzikale talenten in binnen- en buitenland alweer aan het leggen. Die rol is expliciet voor hem als kenner. Wij zijn er voor alles daar om heen. Veel waardering en dank voor Servaas is hier op z'n plaats en wij wensen hem en Grubbenvorst het beste OLS ooit!" In Gryphus in Vierlingsbeek zijn op zaterdag 26 september drie metalbands te gast tijdens de vijf de editie van het Beukfeest. Het Beukfeest wordt om 21.00 uur geopend door de Eindhoven- se band Context. Het vijftal speelt thrashmetal met genoeg ruimte voor invloeden uit zowel de death alsook de black metal. Context heeft in 2008 haar eerste cd uitge bracht met de titel Human Devo lution. De tweede band van de avond is Ripsaw. Deze Weertse jongens spelen old school thrash metal, waarbij ze duidelijk beïnvloed zijn door bands als Slayer, Pan- tera en Sacred Reich. In 2008 heeft Ripsaw zelfs op het grootste heavy metal festival van Europa gestaan,Wacken Open Air. Het motto van afsluiter Chainsaw is Blood, meat and Metal. Deze Amsterdams/Purme- rendse band heeft begin dit jaar haar tweede album Metal Missio nary uitgebracht. Chainsaw staat bekend om hun shows vol met attributen, waar ze ook daadwer kelijk het bloed en het vlees mee nemen en nog enkele attributen meer. Daarnaast spelen ze ook nog eens een lekker potje snelle thrash metal. Gryphus is geopend vanaf 20.30 uur, de eerste band betreedt het podium om 21.00 uur. Meer informatie over het Beukfeest is te vinden op www. gryphus.nl. Theeconcert Vondel De in herfsttinten gestoken tui nen van 't Huys op de Hei aan de Heistraat in Sambeek vormen op zondag 27 september het decor voor een concert, waarin optre dens van Vondel worden afge wisseld met die van de Noord Limburgse volksmuziekgroep Mallemoer. Met het gevarieerd samengestelde repertoire, komt iedere muziek en/of natuurlief hebber aan zijn trekken. De aan vang van het concert is 14.30 uur, maar de tuinen zijn exclusief voor concertbezoekers al open vanaf 13 30 uur. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij wielerspeciaalzaak Frans Thijs in Vierlingsbeek. Wie er interesse in heeft om lid te worden van het koor, kan op maandagavond enkele repetities meezingen. Voor meer informatie: www.zangver- eniging-vondel.nl. Vogelmarkt Vogelvereniging De Gevleugel de Vrienden Wanssum e.o. houdt op zondag 27 september 2009 in sport- en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo weer haar maandelijkse vogelmarkt. Op deze markt worden vogels ge- en ver kocht. Tevens zijn diverse vogel handelaren aanwezig. De markt duurt van 9 30 uur tot en met 12.00 uur. Duiven en kwartels worden niet toegelaten. Voor ver dere informatie: M.van Osch, tele foon 0478-531221. Yvonne Dolk exposeert bij De Rooijerie Van 21 september tot begin januari is het werk van Yvonne Dolk te zien in de ruimtes van De Rooijerie, aan de markt in Venray. Yvonne Dolk (1966) studeerde in '88 af aan de opleiding voor creatieve therapie in Nijmegen. Het beeldend werken, en vooral het schilderen, werd in de jaren daarna een eigen passie. De kracht van haar schilderijen is de mix van sterke compositie en impul sieve 'streken'. Onderweg door het Brabantse en Limburgse land heeft ze veel oog voor de natuur. De bomen, de wolkenluchten en hoe de zon en wind daarin de beweging brengen. Al die herinne ringen vermengen zich op grote doeken. Na jaren werken in de geestelijke gezondheidszorg nu haar eerste eigen expositie bij De Rooijerie in Venray. Caselse Aovend Fanfare Dorpsklank houdt op vrijdag 13 november de Caselse Aovend. Deze muzikale avond wordt opgeluisterd door tal van locale artiesten. Het wordt een spectaculaire avond voor jong en oud met natuurlijk voor ieder wat wils. Te denken aan modern, pop, rock, maar natuurlijk worden ook de wat oudere nummers ten gehore gebracht. Het feestgebeu- ren vindt plaats op het terrein van Loonbedrijf Hendrix en Smits op de Lollebeekweg 60 in Castenray. Math Craenmehr is op zondag 27 september te gast in streek museum De Locht in Melderslo. Hij brengt liedjes ten gehore die veel bezoekers bekend in de oren zullen klinken en hij begeleidt zichzelf op gitaar. De bakoven van De Locht is in bedrijf en kinderen mogen hun eigen broodje bakken. Tot november kunnen bezoekers nog de exposities De Twaalf maan den van het Jaar met middeleeuw se afbeeldingen over het leven op het platteland van ca 1500 en Het Trekpaard Springlevend met schilderijen en aquarellen van paardenschilder Ton van der Weer den bekijken. Het museum is alle dagen open van 11.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht. De speciale activiteiten op zondag beginnen om 14.00 uur. Zie ook www.delocht.nl. Win cd van the Imagineers Op zaterdag 3 oktober presen teert de formatie The Imagineers haar debuut-cd Kingdom Come in het Poppodium in Venray. De band is op deze cd te horen als een gitaarrockband met duide lijke Britse invloeden. Ook het singer/songwriter-verleden van zanger/gitarist Etan Huijs heeft duidelijk zijn sporen achtergela ten. De band richt zich vooral op het componeren en schrijven van eigen werk, waarin invloeden te ontdekken zijn van bands als Buf falo Tom, REM en Kings of Leon. De band bestaat verder uit Ivo Koenen (basgitaar) en Jop Jans sen (drums). Als extraatje geven de bandleden, in samenwerking met 't PopPodium Venray, twee cd's weg. Stuur voor 1 oktober een mailtje met je naam, adres en telefoonnummer naar: ima- gineers@risingdamp.nl. Uit alle inzendingen worden twee win naars getrokken. De uitreiking hiervan vindt plaats tijdens de cd- presentatie. De band Jesus Jansen staat op zondag 27 september op het Cambrinuspodium in Horst voor de presentatie van hun laatste cd Na Na Na. Als artistiek leider was de Limburger Marcel Jansen al succesvol bij eerdere projecten. Met zijn laatste band, die onder de naam Jesus Jansen al twee jaar actief is, toont hij zich een getalen teerd componistmuzikant en weet hij steeds weer nieuwe wegen in te slaan. In stijl doet Jesus Jansen onbewust denken aan afwisse lend Nick Drake, David Bowie, Jeff Buckley en bovenal David Sylvian. De band Jesus Jansen is een toon beeld van muzikale dynamiek en persoonlijke kwetsbaarheid. Een poëtische getuigenis van een man die uitdagingen aangaat en iedere keer weer popmuziek op niveau aflevert. Voor minder lijkt hij het niet te willen doen. Dit concert begint om 16.00 uur. Meer infor matie is verkrijgbaar via telefoon (077)3983009 of kijk op www. cambrinusconcerten.nl. Korenavond Op vrijdag 25 september wordt in de feesttent achter zaal Wilhel- mina in Swolgen de laatste koren avond van de gemeente Meerlo- Wanssum gehouden. Hiermee komt aan een jarenlange traditie een einde, omdat de gemeente Meerlo -Wanssum per 1 januari 2010 wordt opgeheven. De koren avond wordt op touw gezet door gemengd koor Unitas Swolgen. Alle deelnemende koren brengen tijdens dit muziekfestijn een of meerdere liederen van Abba ten gehore. De koren die aan deze avond meedoen zijn het Wans- sums gemengd koor uit Wanssum, het Gemengd koor Erato uit Blit- terswijck, het Tienray's gemengd koor uit Tienray, het Meerlo's gemengd koor uit Meerlo, het Pas toor Kemmerekoor uit Geijsteren, de zanggroep Knus uit Swolgen en natuurlijk het gemengd koor Unitas uit Swolgen. Na het ABBA- optredens staan de AMC-zangers uit Horst op de planken. Ope ning feesttent: 19.00 uur, aanvang korenavond 20.00 uur. De entree is gratis. Schola Cantorum in Geijsteren Elk jaar luistert de Schola Can torum van het Ward-Instituut in diverse parochies in de regio de eucharistieviering op met grego riaanse zang. Op zondag 4 okto ber om 10.00 uur zing het gezel schap in Geijsteren de hoogmis. Voor liefhebbers en kenners een gelegenheid om de klassieke en spirituele kerkzang te beluisteren en te beleven. De mis 'In voluntate tua, Domine' wordt in de geres taureerde versie gezongen. Voor informatie: www.schola- wardinstituut.nl. aeur Voor de poëzieliefhebbers in de regio is het volgende fragment de septemberopgave. Narcissen verdrogen en worden door tulpen ver vangen, de kat werpt tussen ontsproten bintjes negen jongen waar geen bik voor is. Wie is de auteur van bovenstaande versregels en uit welk gedicht zijn ze afkomstig? Antwoorden op deze twee vragen kan men sturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray- regio, Rochusstraat 1, 5801 RR in Venray, tot vrijdag 23 oktober. Ook op www.literair-cafe-venray.nl- is deze opgave te vinden. Elke laatste donderdag van de maand verschijnt er een nieuwe opgave en wordt het gedicht van de afgelopen maand bekend gemaakt. Er zijn steeds 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de goede titel van het gedicht. Iedereen die de oplossing weet, spoort het Literair Café aan in te zenden. Immers behalve voor de jaarwedstrijd, wordt er voor mensen die wel eens een of twee keer een fragment herkennen, aan het einde van het jaar een prijs verloot. De kopgroep bleef deze maand bijna intact. Een van de poëziekenners had wel de titel van het gedicht goed, maar zag D. van Esbroek, die het gedicht van Van Nijlen als liedtekst gebruikte, als de oorspronkelijke dichter. Toch nog 5 punten voor hem. De stand na deze ronde: Mevrouw I. Ophey en de heren A. Ederveen, J. van Kempen en P Weerts staan gelijk, allen hebben 80 punten. De heer L. Lahay heeft nu 75 punten en mevrouw H. Craghs scoorde tot op heden 50 punten. Mevrouw M. van Loover- bosch heeft tien punten, evenals de heer of mevrouw W Cremers, die abusievelijk vorige keer de punten niet kreeg waar ze recht op had. Zij start met 10 punten. Het gezochte gedicht van de vorige maand draagt als titel Krankzinnigengesticht bij Maanlicht en is van de hand van Jan van Nijlen. Het gedicht gaat over het wonder van het licht, waarin bij nieuwe maan het krankzinnigengesticht te zien is. De natuur ontwaakt 's morgens, maar helaas ontgaat dit alles de bewoners van het gesticht. Krankzinnigengesticht bij maanlicht De nieuwe maan staat boven het gesticht in vollen luister en de witte muren, waarin de vensters vlekken zijn die vuren, zijn witter dan haar onwaarschijnlijk licht. Nooit heeft de maan een woning zo belicht, nooit was de mooglijk- heid van avonturen zozeer nabij. Het duurt slechts enkele uren. dan gaat de waaier van het wonder dicht. En in den ochtend staat het huis weer grijs, heel in de verte hoort men dieren lopen zich spoedend naar hun oude paradijs. Vannacht ontbloeiden meidoorn en glycien en ging de rechte kelk der tulpen open. Zij die hier wonen hebben niets gezien. Jan van Nijlen Op zondag 4 oktober om 11.30 uur is Khalid Boudou te gast in het Theehuis van het St. Odapark. Hij is de auteur van het bekroonde boek Het Schnitzelparadijs. Op 15 november komt Vonne van der Meer, nu in het nieuws met haar nieuwste boek Zondagavond. Mallemoer zorgt op zondag 13 december in samenwerking met het Literaire Café weer voor het Kerstprogramma. Op 24 januari 2010 worden de Raadselige Rozen uitgereikt. Herman Koch is op 28 maart en Suzanna Jansen op 2 mei 2010 te gast. Het Literair Café Venray-regio houdt zijn donateurs op de hoogte van alle activiteiten. Donateurs en hun gezinsleden krijgen elke keer kor ting op de toegangsprijs van een schrijversbijeenkomst. Wie ook dona teur wil worden van het Literair Café Venray-regio kan contact opne men met het secretariaat. Daarmee steunt hij de activiteiten van het Literair Café. Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café kan men verkrijgen bij het secretariaat: Rochus- straat 1, 5801 RR in Venray, telefoon (0478)582948 maar ook op www. literair-cafe-venray.nl. Op woensdag 30 september wordt in moedercentrum EVA gevierd dat in Venrayveel verschil lende culturen samenleven. De middag is een mooie gelegenheid om elkaars cultuur beter te leren kennen. Een gezellige en leerzame middag waarop vrouwen samen praten en dansen onder het genot van een drankje en buitenlandse hapjes. Het samenzijn is van 13.30 - 16.00 uur bij EVA. Er zijn geen kosten aan verbonden. Elke vrouw is welkom en mag haar kinderen meebrengen. Op dinsdag 13 okto ber wordt er in samenwerking met een bloembinder een sfeer volle workshop bloemschikken in najaarsstijl georganiseerd. De nieuwste trends en technieken worden gedemonstreerd waarna belangstellenden zelf creatief aan de slag kunnen. Deelnemers moeten zelf een mesje een snoei- schaar meenemen. Voor materia len wordt gezorgd. De workshop is van 20.00-22.00 uur en de kos ten bedragen veertien euro. In verband met de voorbereiding het verzoek om voor 1 oktober in te schrijven voor de workshop bloemschikken. Beide activiteiten vinden plaats bij EVA, Paterslaan 12 in Venray, telefoonnummer 0478 510035, e-mail eva@moeder- centrum.nl. Boekrecensie in Peel en Maas 'Wil je me zoenen?'. Mij overviel dat verzoek. Aan enige gedragshandeling uit het tamelijk eentonige, opmerke lijk voorspelbare en, vergele ken met bijvoorbeeld de fuut, armzalige ethogram van het menselijk baltsgedrag was ik toen nog niet toe. Omdat Ria mij echter vol verwachting aankeek, knikte ik heel voor zichtig met mijn hoofd. Voor een stuiver', zei ze. Na de begrafenis van hun stief vader vertelt een hoogbejaarde moeder aan haar twee zoons dat haar huwelijk met hun vader een vergissing was. De verteller is een van die zoons. Het is echter maar de vraag of hij, zo dat al mogelijk is, zelf de juiste partnerkeuze is gemaakt. Verlovingstijd speelt zich af in Maassluis, eind jaren veertig. In het stadje vestigt zich een fietsen maker die fout was in de oorlog. Twee verschoppelingen, de zoon van de fietsenmaker en een zoon van een rioolwerker, vinden elkaar. Hun hechte vriendschap wordt echter steeds beproefd omdat de fietsenmakerszoon al sinds de bewaarschool de vriendinnetjes afpakt van de rioolwerkerszoon. Zelfs later, als ze beiden in Leiden studeren, blijft dit patroon binnen hun vriendschap gehandhaafd, totdat het uiteindelijk, op onthut sende wijze, wordt doorbroken. Verlovingstijd is te koop bij boek handel Van den Munckhof. Prijs: 22.95 euro. MAARTEN 'T HART VERLOVINGSTIJD Uitwisselingsconcert Festival Uit de Kunst Venraynaar voorzitter Klassiek op Locatie Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2009 | | pagina 19