Gemeente Venray Openbare bekendmakingen Collectes voor GBA-audit Gratis parkeren op koopzondag Gemeente koopt grond voor dorpsplein Oirlo Vacatures Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Donderdag 24 september 2009 - Pagina 18 Gemeentehuis Openingstijden Zondag 27 september is het koopzondag in Venray en kunt u gratis parkeren op alle plaatsen waar u normaal zou moeten betalen. Houdt u er rekening mee dat het ook op koopzondag verboden blijft om te parkeren op vergunninghouderplaatsen, invalidenplaatsen, op het trottoir en bij parkeerverboden. Ook op koopzondag controleren de parkeerwachters. Laat uw bezoek aan de gezellige koopzondag niet bederven door een onnodige bekeuring. Vergaderingen Verruiming geluidsnormen horeca individuele dagen Bouwplannen Monumenten Ruimtelijke plannen Bestemmingsplan Kapvergunningen Wet milieubeheer Milieu-effectrapportage Aanmeldingsnotitie Ontheffing Stookverbod Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 39 en instructies, door dagelijkse controles en door het opstellen en actueel houden van een digitaal beveiligingsplan. Fouten die desondanks ontstaan, worden dagelijks opgespoord met speciale software en gecorrigeerd. De kwaliteit van de gemeente lijke basisadministratie per soonsgegevens (GBA) van de gemeente Venray voldoet aan alle normen. Dit is de uitslag van een toetsing die op 7 en 9 april 2009 heeft plaatsgevonden. Een keer per drie jaar wordt iedere gemeente in Nederland getoetst door een onafhankelijke auditorganisatie. Zo moeten er voldoende beveiligings maatregelen en -procedures aan wezig zijn om te zorgen voor een goed beheer van de persoonsgege vens van inwoners van gemeente Venray. Ook moet de privacy van inwoners goed beschermd worden. De uitkomst is voor gemeente Venray positief en de score is op alle onderdelen ruim voldoende. Uit de audit blijkt dat Venray goed zorgt voor de gewenste maatregelen én voor een goede werking daarvan. De gemeentelijke organisatie voldoet aan de vastgestelde normen en beperkt zo de risico's, zodat de informatievoorziening aan inwoners veilig en goed is. Informatiesystemen Tegenwoordig hebben we steeds meer informatiekennis nodig. We Resultaten openbaar De gemeente blijft verder bouwen aan een goede basisregistratie. Dat is nodig om bij te blijven bij landelijke ontwikkelingen en modernisering. De resultaten van de GBA-audit zijn openbaar. Ze liggen gedurende zes weken ter inzage bij de afdeling Publieksdiensten. werken met behulp van computers en gebruiken steeds meer infor matiesystemen. De gemeente Venray moet daarom veel maat regelen nemen die er voor zorgen dat schade voorkómen, ontdekt en hersteld wordt. De gemeente probeert fouten te voorkomen door veel tijd te besteden aan opleidingen Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Agenda voor raadsvergadering op dinsdag 29 september 2009, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Onderdeel A 1. Opening 2. Mededelingen 3. Spreekrecht publiek 4. Vaststelling van de agenda 5. Notulen van de openbare vergadering van de raad van de gemeente Venray, gehouden op dinsdag 30 juni 2009 6. Ingekomen stukken. Onderdeel B 7. Algemeen vragenuur. Onderdeel C 8. Vaststelling structuurvisie 'Grondbeleid gemeente Venray 2009; een herziening op onderdelen' 9. Schriftelijke vragen van de SP, naar aanleiding van de uitspraak van Raad van State, inzake circuit De Peel, met daarop het antwoord van het college van burgemeester en wethouders 10. Motie van Samenwerking Venray, houdende uitvoering van een onderzoek door een onafhankelijke partij naar de doelmatigheid en doeltreffendheid van het proces van indicatiestelling. Onderdeel D 11. Toezeggingenlijst van de gemeenteraad 12. Arbitrage LVO convenant tot doordecentralisatie 13. Overdracht Algemene Bijstandswet 65-plussers naar de Sociale Verzekeringsbank 14. Visie Werkplein Venray 15. Wet investeren in jongeren (WIJ) 16. Bestuursakkoord VLG 2009 17. Ontwerpjaarrekening 2008 en ontwerpbegroting 2010 van het Werk voorzieningschap Noord-Limburg West 18. AntiDiscriminatieVoorziening Limburg 19. Evaluatie afvalstoffenbeleid 20. Structuurvisie Dorpsontwikkelingsplan Oirlo 21. Evaluatie en aanpassing verordening geurhinder en veehouderij gemeente Venray 2009 22. Vaststelling bestemmingsplan Circusterrein Venray 23. Vaststelling bestemmingsplan Westsingel 24. Vaststelling bestemmingsplan De Wieënhof. Onderdeel E 25. Aanbieding programmabegroting 2010 gemeente Venray 26. Sluiting. Er is verruiming van de voorschriften 2.17, 2.19, 2.20, 6.12, 6.14 en 6.15 van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) toegestaan aan: - Kruisstraat 2B te Venray, café 't Podium, voor zaterdag 3 oktober 2009 van 14.00 uur tot zondag 4 oktober 2009 1:00 uur - Stationsweg 1 te Venray, eetcafé De Graaf, voor zondag 27 september 2009 van 12.00 tot 20.00 uur. Tijdens de genoemde periode gelden de normale voorschriften voor horeca-inrichtingen niet. De horeca-exploitant is tijdens genoemde periode verplicht te doen en na te laten wat redelijkerwijs verlangd kan worden om overmatige hinder te voorkomen. Gelet daarop zijn voorschriften opgelegd. Aangevraagd Bouwvergunningen - Vicarieweg 38 - bouwen van een overkapping (nr. ba090331) - Merseloseweg 73 - vergroten van een woning (nr. ba090332) - Verdistraat 14 - bouwen van een overkapping (nr. ba090333) - Lovinckplein 15 - bouwen van een garage/berging (nr. ba090334) - Grotestraat 15 - geheel veranderen van de huidige reclame (nr. ba090335). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerpbesluiten Voorgenomen binnenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.6 lid 1c van de Wet op de ruimtelijke ordening en/of artikel 50 lid 4 van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Timmermannsweg 51a - plaatsen tussenlid en luchtwassers (nr. ba080386) - Schoolstraat 18 - verbouwen en vergroten winkel en boven liggend appartement (nr. ba090179) - De Schans 28 - vergroten van een woning (nr. ba090325). U kunt de betreffende stukken van 25 september tot en met 8 oktober 2009 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen met vrijstelling - De Zomp 5 - bouwen van een luchtwasser (nr. ba090202, verzenddatum 18/09) - De Zomp 6 - bouwen van een vleesvarkensstal (nr. ba080014, verzenddatum 18/09). U kunt de desbetreffende stukken van 25 september tot en met 5 november 2009 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank te Roermond. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bouwvergunningen - Melchiorhof 16 - wijzigen pui garage (nr. ba090328, verzenddatum 18/09) - Bosschermolen 4 - bouwen van een carport (nr. ba090291, verzenddatum 18/09) - Pinksterbloem 37 - bouwen van een berging (nr. ba090321, verzenddatum 18/09). - Melchiorhof 16 - bouwen van een zwembad (nr. ba090329, verzenddatum 18/09) - Maasheseweg 77 - veranderen buitengevel kantoorgebouw (nr. ba090283, verzenddatum 18/09) - Keizersveld 33 - vergroten van een bedrijfsgebouw (nr. ba090288, verzenddatum 18/09). Reclamevergunningen - Henri Dunantstraat 40 - plaatsen van gevelreclame (nr. recl090012, verzenddatum 18/09). U kunt de desbetreffende stukken van 25 september tot en met 5 november 2009 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Verleende vergunningen (art. 9 Monumentenverordening 2000) - Raadhuisstraat 18 te Venray- voor het restaureren en vergroten van de woning. U kunt de desbetreffende stukken van 25 september tot en met 5 november 2009 inzien. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Kijk voor meer informatie over het indienen van een bezwaarschrift onder Bouwplannen, Verleend, Reclamevergunningen. Onherroepelijk Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat het goedkeuringsbesluit van Gedeputeerde Staten van Limburg van 25 november 2008 (kenmerk 2008/45277), inhoudende de goedkeuring van het bestemmingsplan 'Parc de Witte Vennen', op 12 augustus 2009 onherroepelijk is geworden. U kunt het bestemmingsplan inzien in het informatiecentrum in het gemeentehuis van Venray. De openingstijden staan bovenaan deze pagina. Wilt u het plan buiten deze tijden inzien, maak dan afspraak met de afdeling Publieksdiensten. De stukken kunt u ook raadplegen via www.venray.nl. Verleend - Mgr. Hanssenstraat voor nr. 77 - voor 1 eik i.v.m. slechte conditie, geen herplant i.v.m. voldoende aanwezige bomen - Stationsweg 46 - voor 2 eiken en 1 berk i.v.m. slechte conditie, herplant volgens herinrichtingsplan Servaashof - Polkastraat 1 - voor 1 berk, geen herplant i.v.m. voldoende aanwezige bomen - Verdistraat 32 - voor 1 eik, herplant 2 bomen op het grasveld - Oirloseweg t.h.v. nr. 9 - voor 1 dode boom, herplant 1 boom - Bazuinstraat 21 - voor 1 boom i.v.m. slechte conditie, geen herplant - Beukenlaan 1 - voor 1 eik, geen herplant i.v.m. voldoende aanwezige bomen - Mambostraat 106 - voor 2 essen, geen herplant in het kader van een dunning - Chopinstraat - voor 1 es en 1 acacia, herplant 1 boom - Mazurkastraat naast nr. 5 - voor 1 boom, geen herplant in het kader van een dunning - Pinksterbloem - voor 6 acacia, herplant 3 bomen volgens herinrichtingsplan - Puttenweg - voor 1 zuileik i.v.m. verbreden aansluiting met de Pionierstraat, geen herplant - Biezenvenneke 4a - voor 2 bomen i.v.m. gevaar van omvallen, herplant 2 bomen. U kunt de desbetreffende stukken van 25 september tot en met 5 november 2009 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Kijk voor meer informatie over het indienen van een bezwaarschrift onder Bouwplannen, Verleend, Reclamevergunningen. Algemene Maatregel van Bestuur (art. 10.52 Wm) Besluit mobiel breken bouw- en sloopafval Wm - Blakterweg 5 Oirlo - dhr. P.P.L.G. Colbers, Blakterweg 5 te Oirlo in verband met bouw- en sloopafval ten gevolge van sloopactiviteiten. De sloopactiviteiten moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 25 september 2009 tot en met 8 oktober 2009 (twee weken) inzien. Besluiten Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Teeuwenhofweg ongenummerd Leunen - een oprichtingsvergunning te verlenen aan mevrouw V.M.J. Cornelissen-Keijsers, Teeuwenhofweg 18 te Leunen voor een vleesvarkens- en gespeende biggenhouderij (mm090074) - Laagriebroekseweg 30 Leunen - een veranderingsvergunning te verlenen aan H. Peters, Laagriebroekseweg 30 te Leunen voor fokzeugen- en vleesvarkenshouderij (MM090037) Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 25 september tot en met 5 november 2009 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bovendien moet u hierbij aangeven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Een beoordeling voor de aanmeldingsnotitie milieu-effectrapportage heeft plaatsgevonden voor: - Twistweg 1 en 2 Vredepeel - Mts. Botden, Twistweg 1 te Vredepeel voor het uitbreiden van een vleesvarkenshouderij, akkerbouw-, groente- en bloembollenteeltbedrijf (Ink0903242) - Lollebeekweg 9 Castenray - M.T.W. Spreeuwenberg, Veulenseweg 55 te Veulen voor het uitbreiden van een zeugen- en vleesvarkenshouderij (Ink0903552) - Veldstraat 28 en 28a Merselo - Poels Agro B.V., Veldstraat 28 te Merselo voor het uitbreiden van een vleesvarkenshouderij (Ink0902773). Vanwege het ontbreken van bijzondere omstandigheden waaronder de activiteiten plaatsvinden, is er geen noodzaak tot het opstellen van een milieu-effectrapportage. U kunt de desbetreffende stukken van 25 september tot en met 5 november 2009 inzien. Deze beslissingen zijn niet vatbaar voor bezwaar of beroep, tenzij deze beslissing de belanghebbende los van het voor te bereiden besluit rechtstreeks in zijn belang treft. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden: voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locaties: - Castenrayseweg ong. te Castenray - verleend aan dhr. J.H.H. Christiaens - Castenrayseweg 21 te Castenray - verleend aan dhr. H.J.M. Classens - Wanssumseweg 21 te Oostrum - verleend aan dhr. H.A.P.M. Rutten - Geysterseweg 26 te Oostrum - verleend aan mevr. M.E. Verkoeijen-Verzijl - Kiekweg 21 te Venray - verleend aan Mts. van Ass voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout ten behoeve van het gezond houden van de aanplant bij fruitteeltbedrijven en boom- en rozenkwekerijen op de locaties: - Spurkt 8 te Venray - verleend aan Moorrees Kwekerijen - Gunhoekweg ong. te Oirlo - verleend aan Wilro Boomkwekerijen BV - Dwarsweg ong. te Oirlo - verleend aan Wilro Boomkwekerijen BV - Veulenseweg 4c te Leunen - verleend aan VOF van Kempen voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied en kerstbomen op de locatie: - Steegkamp ong. te Castenray - verleend aan dhr. M.P.C. Direks voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan landschapselementen in het buitengebied op de locaties: - Pastoor Jacobspeel ong. te Ysselsteyn - verleend aan stichting IKL - Kempkensberg ong. te Ysselsteyn - verleend aan stichting IKL - Meerselsepeel ong. te Ysselsteyn - verleend aan stichting IKL - Vredeweg ong. te Vredepeel - verleend aan stichting IKL. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 25 september tot en met 5 november 2009 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. 24 september 2009 Burgemeester en Wethouders van Venray De gemeente Venray heeft met projectontwikkelaar Haegens Vastgoed B.V. overeenstemming bereikt over de aankoop van grond in het centrum van Oirlo. De grond op de locatie, plaatse lijk bekend als locatie 'Heesen', is aangekocht ten behoeve van de realisatie van een dorpsplein en woningbouw. Afgesproken is dat de gemeente de grond van Haegens Vastgoed B.V. koopt en bouwrijp maakt. Daarna koopt Haegens Vastgoed de grond terug om er woningen te bouwen. Het aantal woningen is nog niet bekend. Het woningbouwprogramma voor de locatie is nog niet definitief vastgesteld. Planning is dat het plein in 2011 wordt gerealiseerd. Vooruitlopend daarop wordt het plein tijdelijk inge richt, zodat de Oirlonaren het plein al kunnen gebruiken. De gemeente Venray is op zoek naar een nieuwe medewerker: - Adviseur beleid en control Kijk voor meer informatie op www.venray.nl vacatures. 25 sept. - Jongerenfestival Splash, parkeerplaats sporthal De Wetteling 20 t/m 26 sept. - Nierstichting Nederland 27 sept. t/m 3 okt. - Fonds verstandelijk gehandicapten Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray week 39 adv kopie l.indd 1 23-09-2009

Peel en Maas | 2009 | | pagina 18