Gemeente Venray Centrum op de schop in volle gang r* Gasstraat aiai krijgt uitstraling woonstraat Kijk ook op www.venray.nl Kinderbijschrijving paspoort vanaf juni 2012 ongeldig Openbare bijeenkomst over strategische visie Tijdelijke afsluiting Buitenweg en Laagheidseweg Subsidie voor haalbaarheidsstudie naar zonne-energie Festival Splash: voor jongeren door jongeren! PEEL EN MAAS Donderdag 24 september 2009 - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden De geldigheid van bijgeschreven kinderen in het paspoort vervalt op 26 juni 2012. Daarna moeten alle kinderen die willen reizen een eigen reisdocument hebben. Dit is het gevolg van een wijziging van de Europese verordening die voorschrijft waaraan reisdocumenten moeten voldoen. Om gezinnen financieel tegemoet te komen in de kosten voor een eigen reisdocument voor kinderen, wordt de prijs van een Nederlandse Identiteitskaart vanaf 1 januari 2010 voor kinderen tot en met 13 jaar verlaagd tot een prijs die vergelijkbaar is met de huidige bijschrijving. Om dit te financieren wordt met ingang van 1 januari 2010 de gratis verstrekking van de identiteitskaart aan 14-jarigen afgeschaft. Kinderen van 14 jaar of kinderen die uiterlijk 16 februari 2010 14 jaar worden, kunnen tot en met 22 december 2009 nog een gratis identiteitskaart aanvragen. -.V - -.V- 1 Gemeentehuis gesloten Op vrijdag 25 september is het gemeentehuis in verband met een personeelsdag gesloten. De gemeente is die dag ook telefonisch niet bereikbaar. Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 39 Ml I In de week van maandag 5 oktober start de herinrichting van de Gasstraat, een stuk Heuvelstraat en een stukje Kloosterhof. De Gasstraat krijgt hiermee de uitstraling van een woonstraat. De Gasstraat is een straat met een rijke historie. De straat kent een gevarieerde bebouwing met uiteen lopende functies. Horeca, werken én wonen zijn vertegenwoordigd in de Gasstraat. Ondanks deze diverse functies is de Gasstraat een woon straat met vele prachtige historische woningen. De herinrichting moet de Gasstraat meer de uitstraling van een woonstraat geven. Om deze uitstraling te realiseren gaat het volgende gebeuren: - het verwijderen van de asfalt- verharding en het aanbrengen van een klinkerverharding - het aanbrengen van parkeer vakken - het aanbrengen van een verkeersplateau op de kruising Heuvelstraat-Gasstraat - het verleggen van de aansluiting van de Kloosterhof op de Heuvel straat. Dinsdag 29 september om 19.00 uur is er in De Witte Hoeve een informa tieavond over de uitvoering van de werkzaamheden. De gemeente en de aannemer lichten tijdens deze avond de planning en de tijdelijke verkeersmaatregelen toe. De werkzaamheden in het kader van het project Centrum op de schop zijn na de kermis weer volop opgepakt. Op dit moment wordt het Henseniusplein onder handen genomen. Later deze maand starten ook de werk zaamheden op het Schouwburg plein. Henseniusplein Het Henseniusplein is historisch gezien al een oud plein. De architect heeft dit in zijn ontwerp mee genomen. Er komen grote statige platanen en ook de bestrating krijgt een nostalgische natuurstenen uit straling; het plein wordt omzoomd met een brede rand van natuursteen met daarin de naam van het plein. Vergelijkbaar met de Grote Markt. Alle kasten voor stroom en water voor evenementen en de weekmarkt verdwijnen onder de grond, zodat dit geen obstakels meer zijn. In het midden van het plein komt een opvallend kunstobject. Hier keert, uitgevoerd in Belgische blauwe hardsteen, het vier meter hoge his torische beeld van Hensenius terug. Schouwburgplein Eind september starten ook de werkzaamheden op het Schouw burgplein. Dit plein is veel jonger en deze uitstraling komt ook terug in de plannen voor het plein. Er komt een heldere bestrating aangekleed met fleurige tulpenbomen. Midden op het plein verschijnt een grote fontein, waarvan het water wel tot Op de bijeenkomst 'de wereld draait om Venray' presenteert het college van Burgemeester en Wethouders de concept strategische visie Venray 2020. Bij deze nodigt de gemeente alle inwoners van Venray uit om deze bijeenkomst bij te wonen. De bijeenkomst is op donderdag 1 oktober van 19.30 tot 21.00 uur in De Witte Hoeve. De zaal is vanaf 19.00 uur geopend. Alle thema's van de conceptvisie komen aan de orde en u krijgt per thema de gelegenheid om samen met raadsleden en het college in debat te gaan over de 'koers' die in de visie is uitgezet. Nieuwe visie Vijf jaar geleden heeft de gemeente Venray al eens een strategische visie geschreven voor de toekomst van Venray. Deze visie gaf richting aan het te ontwikkelen beleid in Vorige maand is het oude beeld van Hensenius verplaatst naar het Odapark. vier meter hoog reikt. Het water van de fontein wordt verlicht met gekleurde led-verlichting. Aan de rand, langs de Schoolstraat zullen een achttiental kleine waterspuiter- tjes menig kind in de zomer een nat pak bezorgen. Het hele plein wordt omzoomd met een aantal banken en vier forse lichtmasten van twaalf meter hoog. Planning De straatwerkzaamheden op de twee pleinen zijn rond het einde van dit jaar klaar. Daarna plant de gemeente de bomen en plaatst ze het meubilair. Na de carnaval van 2010 zijn de Schoolstraat en De Bleek aan de beurt en als laatste de Poststraat en een gedeelte van de Paterstraat. Vanaf dat moment wordt ook het hele centrum afge sloten voor autoverkeer door middel van in de grond zakkende palen. Ook wordt de Schoolstraat dan fiets- vrij en kunnen de fietsers op de dan aangelegde fietsroute door de Deken Thielenstraat hun weg vervolgen. Vanaf maandag 28 september zijn gedeelten van de Buitenweg en de Laagheidseweg afgeslo ten. Het gaat bij de Buitenweg om het gedeelte tussen de Broekweg en de Laagheidseweg. De Laagheidseweg wordt tussen de huisnummers 4 en 15 afge sloten. De weggedeelten zijn tot eind 2009 afgesloten. De weggedeelten worden afgesloten vanwege werkzaamheden aan de Buitenweg en de Laagheidseweg. Het terrein wordt bouwrijp gemaakt voor de woningbouwplannen Aan den Heuvel en het resterend gedeel te van woningbouwplan Laagheide. Gedurende de werkzaamheden is geen doorgaand verkeer mogelijk. Adviesroutes Het doorgaand verkeer voor de Bui tenweg kan het beste via de Beek- weg en de Overloonseweg rijden. Het bestemmingsverkeer voor het noordelijk deel van de Laagheidse- weg wordt geadviseerd om te rijden via de Hansenberg, het Venrays- broek en de Buitenweg/Beekweg. Verkeershinder Voor de aanwonenden worden waar nodig tijdelijke voorzieningen getrof fen voor de bereikbaarheid. Medio december wordt het nieuwe asfalt aangebracht. Tot die tijd worden de werkvakken beperkt opengesteld. Gedurende de toekomstige woning- de toekomst. Door een aantal ontwikkelingen op het gebied van economie en decentralisatie van overheidstaken was nu de tijd rijp om deze visie te herijken. Ook door de uitbreiding van Venray met de dorpen Blitterswijck, Geijsteren en Wanssum ontstond de noodzaak om de visie aan te passen. Samen met de dorpen, de belangenorganisaties én de (agrarische) ondernemers is de gemeente de afgelopen tijd in overleg gegaan om zich een beeld te vormen van het toekomstige Venray, inclusief het landelijke gebied. Aanscherpen Het college gebruikt de verkregen informatie om de conceptvisie verder aan te scherpen zodat de gemeenteraad de visie begin november kan vaststellen. U kunt de concept strategische visie Venray 2020 downloaden van www.venray.nl/visie2020. Onder de naam Solar Village heeft een aantal ondernemers in Vredepeel onderzoek laten doen naar de haalbaarheid van een project om gezamenlijk zonnepanelen aan te leggen. Deze activiteit is innovatief en vernieuwend en vergroot de kennis en de bewust wording van energiebesparing. Daarom heeft de gemeente hieraan een subsidie toegekend. De subsidie is toegekend vanuit de subsidieregeling Bron van Energie. De gemeente vindt energiebesparing en het toepassen van duurzame energie belangrijk en daarom wil ze onder andere bedrijven stimuleren en faciliteren om energieprojecten uit te voeren. De subsidieregeling Bron van Energie biedt financiële ondersteuning voor ongeveer zes haalbaarheidsstudies. Aanvraag Bedrijven die een ook haalbaarheidsstudie willen uitvoeren, kunnen hier voor een aanvraag indienen. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij de gemeente. De aanvragen worden behandeld in volgorde van binnenkomst, zolang er nog budget beschikbaar is. De aanvraag moet in elk geval zijn ingediend vóór 1 juli 2012. Voorwaarden De gemeenteraad heeft voor de periode 2009-2012 maximaal 60.000 euro ter beschikking gesteld voor de cofinanciering van haalbaarheidstudies naar energiemaatregelen bij bedrijven. Met het beschikbare bedrag kunnen slechts een beperkt aantal haalbaarheidsstudies worden uitgevoerd. Daarom moeten de resultaten van deze studies optimaal kunnen worden benut. Doel van de haalbaarheidsstudies is kennis opdoen en de bewustwording vergroten ten aanzien van energiebesparing en het toepassen van duurzame energie. Dit houdt in dat het moet gaan om innovatief of vernieuwend onderzoek en dus niet om de aanschaf van feitelijke voorzieningen. De resultaten van de studie moeten openbaar worden gemaakt en bruikbaar zijn voor andere voorkomende situaties in Venray. De subsidie bedraagt 50 procent van het begrote bedrag van de haalbaarheidsstudie met een maximum van 10.000 euro. bouwactiviteiten in Aan den Heuvel en Laagheide krijgt de Buitenweg een (tijdelijke) ontsluitingsfunctie op de Nieuwe Overloonseweg voor het bouwverkeer. Toekomstige situatie Als alle woningbouwactiviteiten gereed zijn, krijgt de Buitenweg uitsluitend een fietsoversteek met de Nieuwe Overloonseweg. De Laagheidseweg krijgt in de komende maanden zijn definitieve aansluitin gen op de Nieuwe Overloonseweg. In noordwestelijke richting (richting het buitengebied) blijft de aanslui ting op de Nieuwe Overloonseweg beschikbaar voor autoverkeer; auto's kunnen de Nieuwe Overloon- seweg hier op- of afrijden. In zuid oostelijke richting is de aansluiting alleen geschikt voor (overstekend) langzaam verkeer, zoals fietsers. Vrijdag 25 september vindt het jongerenfestival Splash plaats op de parkeerplaats bij sporthal De Wetteling. Een groep Venray- se jongeren heeft dit evenement georganiseerd en alle jongeren vanaf 14 jaar zijn welkom. Met het festival wil de organisatie alle jongeren bij elkaar brengen, wat voor achtergrond ze ook hebben. Van skater tot geek of van alto tot gabber. Allemaal zijn ze vrijdag 25 september welkom. Ze kunnen tussen 19.00 en 1.00 uur een bomvol programma verwachten. Verschillende dj's (Lucky Jay, Neroz en TK Royal), de Amsterdamse rapper Appa en de Venrayse bands The Imagineers en All Seasons Remain zijn van de partij. De avond wordt gepresenteerd door VJ Saar van TMF. Er is niet alleen muziek, maar ook sport en kunst. Een BMX'er en een aantal jongeren uit Venray laten op sportgebied hun talenten zien. Daarnaast zijn er ook sporten waar je zelf aan mee kan doen, zoals pannavoetbal en beachvolleybal. In gesprek Maar ook als je iets dwars zit of als je eens wilt praten met een van de mensen die wat te zeggen hebben in Venray, kun je naar De Wetteling komen. Wethouder Twan Jansen is er om te luisteren naar wat jongeren in Venray willen en wat er anders zou kunnen. week 39 adv kopie l.indd 17 23-09-2009 15:55:15

Peel en Maas | 2009 | | pagina 17