"Het ziet er niet gezond uit Moeraseiken Meerlo weg Aanleg haven "Lekker eten voor een vriendelijke prijs" Raad: nieuwe kansen voor bouwplan Meerlo Bijdrage voor carnavalstreffen Selen lijsttrekker Essentie Service rubriek Oude foto ff Donderdag 24 september 2009 - Pagina 11 PEEL EN MAAS Haalbaarheid sportpark De Helling erg onzeker Duidelijkheid. Dat is wat de politiek van het college wil. En snel graag, want het einde van de gemeente Meerlo-Wanssum nadert en het wordt hoog tijd om het definitieve standpunt over het wel of niet bouwen van een nieuw sportpark aan De Helling in te nemen. Duide lijk is dat de haalbaarheid van een nieuw sportpark op de beoogde locatie nog altijd erg onzeker is. Het moment van 'go or no go' wordt vanwege alle losse eindjes steeds verder vooruitgeschoven. De politiek wil tijdens de raadsvergade ring van maandag 2 novem ber de knoop echter definitief doorhakken. Dan zal duidelijk worden of het ambitieuze plan op de helling gaat of niet. Maar voordat het definitieve besluit wordt genomen door de politiek, moeten er nog veel plooi en worden gladgestreken door B en W. Dat blijkt uit de tussentijdse rapportage van het college van de gemeente Meerlo-Wanssum. Dat werkt in opdracht van de gemeen teraad momenteel een onder bouwd plan uit voor de bouw van een multifunctioneel sport park tussen de dorpen Meerlo en Wanssum in. Dat rapport laat aan duidelijkheid niets te wensen over. Er blijken nog steeds heel wat haken en ogen te zitten aan het plan. Onder meer op financieel gebied. De gemeente kan los van de 1,1 miljoen voor het sportpark gereserveerde bedrag amper geld vrijmaken voor het sportpark op De deuren van brasserie De Maashoeve in Wanssum zijn onlangs geopend. Sinds kort heet gastvrouw Elise van Meesen haar gasten weer van harte welkom in de karakte ristieke brasserie aan de Maas in Wanssum. "Onze lunch- en dinerkaart is erg uitgebreid. Vlees, vis of vegetarisch? Een speciaal kindergerecht? Het is allemaal mogelijk bij De Maas hoeve: simpel en lekker eten voor een vriendelijke prijs", zegt de Brabantse met een glimlach op haar gezicht. Na 1,5 jaar leeg te hebben gestaan vanwege het faillissement van de vorige eigenaar, is er inmid dels weer volop bedrijvigheid in het fraai opgeknapte en compleet nieuw ingerichte horecagebouw aan De Kooy 15 in Wanssum. Elise van Meesen is er trots op. "De Maashoeve ligt op een prach tige locatie, aan de Maas. De plek is bijzonder, maar het is vooral belangrijk om de bezoekers te laten genieten van het 'goede des levens'. Dat kan bij ons. Op het terras, maar ook binnen in ons a la carte restaurant. Brasserie De Maashoeve heeft een intiem en Wethouder Jac Derikx (CDA, Ruimte) gaat binnenkort pra ten met Arno Wiedemeijer over de beoogde bouw van een vrijstaande woning naast zijn huidige pand aan de Mgr. Jenneskensstraat in Meerlo. De gemeenteraad gaf Derikx maandagavond op initiatief van de Partij van de Arbeid de opdracht om te bekijken wat de mogelijk heden zijn om op korte termijn te beginnen met het bouwplan. De politiek wil unaniem dat er snel een eind komt aan de kwestie die de gemoederen al tien jaar bezig houdt. Al sinds eind jaren negentig is de Meerlonaar in de weer met zijn plan. Maar omdat het pand vol gens de provincie in het buitenge bied komt te liggen, geeft ze daar geen toestemming voor. Ook de Raad van State wees de bezwaar schriften van de gemeente Meer- lo-Wanssum en Wiedemeijer tegen het 'nee' van de provincie af. Daarmee leek een streep gezet te worden door het bouwplan. Niet dus,want de fracties in de raad vinden dat de gemeente het niet de locatie De Helling. En in ruim telijke zin druist de aanleg van een nieuw sportpark met een motor crossbaan te veel in tegen het hui dige beleid van de provincie. Die vindt dat motorcrossactiviteiten de natuur- en landschapswaar den in het beoogde plangebied en het Maasduinengebied te veel schaden. Tevens moeten er nog aanvullende onderzoeken plaats vinden. Naar de mogelijke aanwe zigheid van explosieven bijvoor beeld. Bovendien zijn de kosten van bijvoorbeeld grondaankopen, aanvullende natuur- en milieuon derzoeken en verkeerstechnische maatregelen nog altijd niet volle dig in kaart gebracht. KNELPUNTEN Voor de volgende raadsverga dering - die is verschoven van 19 oktober naar 2 november - moet wethouder Mathieu Emonts van de fracties met een stevig onder bouwd plan komen waaruit dui delijk wordt of het plan wel of niet haalbaar is. Volgens Emonts is de locatie zeer reëel, maar tevens erg ingewikkeld. "Het ziet er niet gezond uit, er zijn nog tal van knel punten. Vooral op financieel en ruimtelijk gebied. Ik zal proberen hiervoor oplossingen te verzinnen, maar maak me er tevens zorgen over dat we het niet gaan redden." Maar daar namen de partijen maan dagavond tijdens de raadsvergade ring geen genoegen mee. "Niet zo somber wethouder", diende frac tievoorzitter Rob van der Heijden Emonts van repliek. "Dat het een lastige exercitie is, is duidelijk. smaakvol restaurant. De warme kleur en de open haard zorgen voor een huiselijke sfeer. Creatie ve bourgondische kookkunst op basis van verse seizoenproducten, is kenmerkend voor onze keu ken." De Maashoeve is een plek waar iedereen in een prettige en onge dwongen sfeer lekker kan eten tegen betaalbare prijzen. Het is tevens mogelijk om met een groter gezelschap een besloten lunch, diner, buffet of een koffie tafel te gebruiken. "In onze zalen kan maken om Wiedemeijer na al die jaren in de kou te laten staan. De politiek vindt dat de omstan digheden gewijzigd zijn en dat er nieuwe mogelijkheden zijn om de tweede woning toch te reali seren. Zo heeft de gemeente de achterliggende percelen, die van het bedrijf Peelen waren, gekocht voor woningbouw. Tevens heeft de raad besloten dat de locatie Meerlo-Oost/Haagveld een uitbrei dingslocatie is. De percelen van Wiedemeijer maken ook deel uit van het bestemmingsplan 'Kern Meerlo'. Met de bouw van de woning wordt volgens de fracties vooruitgelopen op een toekomsti ge invulling (met woningbouw) in dit gebied. Bij de eerste bestem mingsplanwijziging in Meerlo ten oosten van de beek zou ook het bouwplan van Wiedemeijer mee genomen moeten worden. Nu er sprake is van zowel een uitbrei ding van verenigingsgebouw de Speulplats als van de verbouwing van basisschool Megelsheim tot brede school, vindt de raad de tijd rijp om de belofte aan Wiede- meijer eindelijk in te lossen. Aan wethouder Derikx de taak om de Maar het moet toch mogelijk zijn om het financiële gat in overleg met de fusiepartners te dichten? Stop de specialisten uit Horst en Venray in een hok en werk samen aan een oplossing." CREATIEF Met die boodschap van Van der Heijden waren ook de andere frac ties het eens. Hun opdracht aan de wethouder was duidelijk: voor de volgende raadsvergadering moet er meer duidelijkheid zijn. De tus senrapportage toont te weinig vooruitgang. Ga snel en creatief op zoek naar oplossingen voor alle ruimtelijke en financiële knelpun ten. De partijen blijven ondanks alle beren op de weg nog steeds van mening dat het college van B en W alles uit de kast moet halen om het multifunctionele sport park aan De Helling te realiseren. Het sportpark moet er gezien het maatschappelijk belang en de brede steun komen, vinden de par tijen. Maar duidelijk is dat als voor het gehele pakket wordt gekozen, inclusief een motorcross- en eve nemententerrein, de gemeente een zware dobber krijgt aan het provinciebestuur. Om die reden wordt momenteel ook een afge slankte versie van het plan, een sportpark zonder een motorcros sterrein, onder de loep genomen. Een mogelijke oplossing voor een deel van de ruimtelijke bezwaren van de provincie is dat motorcros sclub MAC Wanssum voor haar vergaderingen en opslag van mate rialen wel onderdak krijgt in het nieuwe gebouw aan De Helling, Elise van Meesen heet haar gasten van harte welkom in brasserie De Maashoeve in Wans sum. houden wij activiteiten als brun ches, bruiloften, recepties, diners en zakenlunches. Wij kunnen een arrangement samenstellen vari- erend van twintig tot tweehon derd personen. Door flexibel om te gaan met een aantal kleinere, knusse ruimtes of juist een com pleet aangeklede zaal voor gro tere gezelschappen te creëren." kansen en bedreigingen snel in kaart te brengen. De wethouder toonde zich bereid om de moge lijkheden te bekijken en aan tafel te gaan zitten met Wiedemeijer, maar waarschuwde de raad voor al te hoge verwachtingen. Want er zijn volgens Derikx behoorlijke ruimtelijke en financiële hordes die genomen moeten worden en ook de provincie moet instem men met het plan. "Het is niet zo simpel zoals het hier vanavond wordt gesteld. We zijn twee keer eerder teruggefloten. De kans dat we nul op het rekest krijgen, is ook nu weer aanwezig." Maar Derikx beloofde de politiek des ondanks dat hij zijn uiterste best zal doen om het bouwplan van de grond te krijgen. Op korte termijn zal hij de fracties informeren over de uitkomst van het gesprek met Wiedemeijer. Die zal de wethou der met open armen ontvangen, verklaarde hij maandagavond direct na de raadsvergadering. "De raad heeft zijn verantwoordelijk heid genomen. Ik ga het gesprek positief in en zie wel wat ervan komt. Het is nu nog te vroeg om te juichen." maar voor haar jaarlijkse cross voorlopig gebruik blijft maken van het huidige crossterrein op De Broekberg, waar in de toekomst woningbouw is gepland. Zo blijft MAC toch binnenboord en dat is belangrijk voor de stuurgroep, die namens de clubs de eerste aanzet tot de plannen voor De Helling heeft gemaakt en motorsport als een absolute voorwaarde ziet om het plan realiseerbaar te maken. Zonder steun van MAC valt ook een hele groep vrijwilligers weg die nodig zijn voor de bouw van een multifunctioneel sportpark aan De Helling. Overigens heeft de gemeente Venray het laatste woord over de komst van een sportpark aan De Helling. Venray weigert tot op heden echter om aanvullende middelen beschikbaar te stellen. Het college van Venray vindt dat er nog te veel onduide lijkheid bestaat over de werkelijke kosten. Ook wijst Venray erop dat het slechts wil investeren in een sportpark. Omdat BVV'27 steeds heeft gezegd - en blijft zeggen - dat ze niet naar De Helling wil, de nieuwe thuisbasis van SV United, is sprake van twee sportparken. Het lijkt een onmogelijke opgave voor wethouder Emonts om voor de komende raadsvergadering alle neuzen in de richting van De Hel ling te krijgen. "De wethouder zal snel zaken moeten doen", verklaar de fractievoorzitter Theo Francken van PK Meerlo-Wanssum. En met die laatste opmerking was ieder een die sportpark De Helling een warm hart toedraagt het volmon dig eens. Bijzonder is naast de speelruimte voor kinderen ook de nieuwe ser- retuin, waar de gasten binnen zijn, terwijl ze zich buiten wanen. "Het restaurant is evenals het royale en sfeervolle terras een trefpunt bij uitstek. Hier kunnen fietsers, wan delaars en watersportliefhebbers in alle rust even op adem komen bij een drankje, een kopje koffie of een stuk echte Limburgse vlaai of een smakelijke hap. De bedoe ling is dat we voor de zomer van 2010 het terras tevens uitbreiden met een loungegedeelte. Smaakvol en rustig dineren met een prach tig uitzicht op de Maas. Ja, wij zijn zeker van plan om met onze bras serie nog meer gebruik te gaan maken van de unieke locatie van De Maashoeve aan het water." Ter gelegenheid van de opening houdt brasserie De Maashoeve een kortingsactie. Bij een dinerre servering krijgt u een gratis voor gerecht naar keuze. Brasserie De Maashoeve, de Kooy 15 in Wanssum, is geopend van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 22.00 uur. Voor meer informatie: telefoonnummer 0478 531319 of kijk op de website www.brasseriedemaashoeve.nl. Vergaderdata gewijzigd De geplande raadsvergade ring van maandag 19 oktober is verplaatst naar maandag 2 november 2009. Dat heeft het presidium van de gemeente Meerlo-Wanssum maandag avond na de raadsvergadering besloten. De geplande commissieverga deringen op 5 en 12 oktober ver huizen naar maandag 19 oktober 2009. Van 19.00 - 20.00 uur is de commissie Ruimte en Economie en om 20.15 uur start de com missie Leefbaarheid en Bestuur. De reden voor de wijzigingen is dat op 8 oktober door het pro jectbureau gebiedsontwikkeling Ooijen-Wanssum een algemene informatiebijeenkomst/ infor mele inspraakbijeenkomst wordt gehouden in de Zandhoek in Wanssum. Voorafgaand hieraan wordt met de raads- en commis sieleden uit Meerlo-Wanssum én Venray een rondrit per bus door het gebied gemaakt. De behandeling van het ont- werpgebiedsplan Ooijen-Wans- sum in de commissie Leefbaarheid voorafgaand aan deze bijeenkomst heeft dus weinig zin. Vervolgens constateerde het presidium dat behandeling van dit agendapunt in de commissie Ruimte op 12 oktober niet wenselijk is. Dit gelet op de zeer beperkte tijd tussen 8 en 12 oktober. Tevens is over wogen dat er door deze mutaties ook meer tijd is voor de voorbe reiding van het voorstel Sportpark Noord. Dag van de Ouderen De besturen van de KBO-afde- lingen van de gemeente Meerlo- Wanssum houden op woensdag 7 oktober wederom de Dag van de Ouderen in sporthal 't Brugeind in Meerlo. De afdeling Wanssum van de KBO heeft dit jaar de organisa tie in handen. Na de opening om 13.30 uur door de voorzitter en een kort woordje van burgemees ter Joep Hahn treden meerdere artiesten voor het voetlicht. Naast een voordracht van het IVN luis tert het Seniorenorkest uit Horst en omstreken de middag op met muziek. Daarnaast staat buutte- reedner Ger Frenken, vijfvoudig kampioen van Limburg, op de planken. Ook de zanggroep Just 4 fun en An en Greet dragen hun steentje bij aan een aantrekkelijk programma. Deze middag is niet alleen bedoeld voor leden van de KBO, maar ook voor inwoners die geen lid zijn en ouder zijn dan 55 jaar. Opgeven kan tot 30 septem ber bij één van de bestuursleden van de plaatselijke KBO-afdelin- gen. Er wordt een eigen bijdrage gevraagd van 6 euro per persoon (te voldoen bij opgave). Om 17.00 uur wordt de middag afgesloten. Alternatief voor clubs Tienray Het was de wens van velen: snel een alternatief vinden voor alle clubs die de laatste jaren onder dak vonden in het voormalige klooster in Tienray. En die wens gaat in vervulling, want cafetaria 't Pleintje aan de Spoorstraat in ht hart van het dorp wordt binnen kort heropend door Marly Seuren uit Lottum. Sinds de opening van een tijdelijke noodvoorziening voor asielzoekers in het voorma lige kloostergebouw, waren tal van verenigingen uit het dorp dakloos. Er zijn in Tienray geen andere horecazaken als alterna tief voor alle verenigingen die gebruikmaakten van ruimten in het voormalige kloostergebouw. Enkele clubs hebben al afspra ken gemaakt met het 'nieuwe' 't Pleintje, dat, net als jaren geleden, zowel uit een cafetaria- als een cafégedeelte gaat bestaan Themadag KBO Onder deze titel houdt de KBO regio Peel en Maas een themadag op dinsdag 6 oktober 2009 van 10.15 tot 16.15 uur in zaal 't Brug- eind in Meerlo. Een dag waarop voeding, zorg en welzijn van gis teren, vandaag en morgen centraal staan. Het 'project centrum voor gezond leven' van de gemeente Horst aan de Maas neemt een voorschot op dit project dat later dit jaar van start zal gaan. Pro- teion Thuiszorg geeft informatie over Telezorg: dit zijn mogelijk heden en hulpmiddelen die u in staat moeten stellen om zo lang mogelijk zelfstandig te blijven wonen. Valpreventie door KBO Limburg informeert over allerlei praktische zaken die kunnen hel pen om valongevallen te voorko men. Groentehof uit Beesel ver telt veel over 'vergeten groenten'. Er kan zelfs een pakket vergeten groenten vooraf besteld worden. De universiteit vertelt over de voeding van morgen met onder meer het eten van insecten en het blijft niet bij vertellen alleen, u kunt ook insecten proeven. De dag is toegankelijk voor leden van de KBO en indien er plaats over is ook voor niet-leden. De kosten bedragen 5 euro per persoon. De gemeente Meerlo-Wanssum is van plan om tien grote zoge heten moeraseiken (quercus pal lustris) op korte termijn te rooien. De bomen zijn veertig jaar oud en tot volle wasdom gekomen. Ze bepalen mede het karakteris tieke beeld van de Hoofdstraat in Meerlo. Maar op een aantal plaat sen staan deze bomen op een plek waar ze voor overlast zorgen of op korte termijn voor overlast gaan zorgen. Deze overlast uit zich met name in het opdrukken van de bestratingen, het belem meren van het uitzicht op de weg -bij inritten- en het ontoegankelijk maken van het trottoir. "Aan deze overlast willen wij nu graag wat doen", meldt Francois Hesen van de gemeente Meerlo-Wanssum. De gemeente erkent dat de bomen Carnavalsvereniging de Keije- schieters uit Geijsteren ontvangt 3000 euro van de gemeente Meer- lo-Wanssum voor de organisatie van een gemeentelijk carnavals- treffen op 14 november. De club gaat die zaterdag het Meerlo-Wanssumse tijdperk car navalesk afsluiten, en het nieuwe carnavalsseizoen openen, met een groot en professioneel program ma met optredens van tal van artiesten, onder wie de populaire Limburgse zangeres Beppie Kraft. Alle inwoners van de gemeente Meerlo-Wanssum worden voor dit festijn uitgenodigd, maar speci aal alle carnavalsverenigingen en Freek Selen uit Kronenberg is door de leden van de nieu we lokale partij Essentie geko zen als lijsttrekker voor de gemeenteraadsverkiezingen van 18 november in de fusie gemeente Horst aan de Maas. Freek, 28 jaar, is afgestudeerd politicoloog en op dit moment wethouder in de gemeente Sevenum. Jeroen Brouns (29), voorzitter van Essentie, is zeer te spreken over de keuze van de leden: "Als nieuwe lokale partij hebben we ons als doel gesteld om een lijst samen te stellen die bestaat uit mensen met de nodige ervaring in het lokaal bestuur en nieuwe men sen. Daarnaast was ons streven om met een gevarieerde lijst te komen, met jong, wat ouder, man en vrouw. Freek is daarbij een zeer geschikte lijsttrekker die, ondanks zijn jonge leeftijd, al veel politieke ervaring heeft en weet wat er momenteel speelt in de gemeente en het lokale bestuur." Bianca van den Berg (33) uit Lot- tum staat op de tweede plaats van de kieslijst. Zij is zelfstandig onder- een bijzondere karakteristieke uitstraling hebben. Deze uitstra ling en belevingswaarde wil de gemeente dan ook graag behou den. Samen met een boomspecia list is gekeken welke bomen in de weg staan of een gevaar opleve ren. Daaruit blijkt dat tien bomen een dusdanige overlast veroorza ken dat ze op korte termijn voor overlast zorgen en dat rooien van deze bomen de enige manier is om dit te voorkomen. Binnenkort wordt daarvoor een officiële kapvergunning aan gevraagd. Tegelijk kondigt de gemeente aan dat de bijzondere karakteristieke waarde van de laan behouden moet worden en dat daarom op enkele plaatsen een nieuwe boom wordt geplant. joekskapellen. Op zondag worden door de Keieschieters alle carna valsverenigingen van de gemeente Venray uitgenodigd, inclusief die van Blitterswijck, en Wanssum, de twee dorpen die samen met Geijsteren per 1 januari 2010 bij Venray worden gevoegd. De orga nisatie verwacht verdeeld over de twee dagen in totaal 1000 mensen te ontvangen. Het (gratis) feest wordt gehouden in een nieuwe bedrijfshal van 600 m2 van de familie Lomme aan de Oostrumse- weg in Geijsteren. Met de bijdrage van 3000 euro dekt de gemeente het tekort dat de organisatie nog had in haar begroting. nemer en daarnaast penningmees ter van de Lottumse carnavalsver eniging. Bram Hendrix (28) uit Sevenum en Eric Beurskens (47) uit Horst staan respectievelijk derde en vierde op de kieslijst. Bei den zijn op dit moment actief in de gemeentepolitiek. Op plek vijf staat Stef van Loo (48), afkomstig uit Broekhuizen en op dit moment voorzitter van de plaatselijke dorpsraad. Bart Betrams (36) uit Horst, Frank Wintels (43) uit Seve- num, Twan Hoeijmakers (62) uit Broekhuizen, Birgitte Beeren-Ver- stegen (41) uit Sevenum en Pim van den Bercken (64) uit Sevenum vervullen de top tien. Op plek twaalf staat William Ver geldt uit Tienray en zijn plaatsge noot Piet Martens bezet de negen tiende plaats. Voorzitter Jeroen Brouns over de lijst: "Ondanks dat Essentie pas een half jaar bestaat, is er al het nodige draagvlak ont wikkeld in de hele gemeente. Dat heeft zich nu vertaald in een prachtige lijst met dertig kandi daten waar we ontzettend trots op zijn." De volledige kieslijst van Essentie is bijgesloten en terug te vinden op de website www.kie- sessentie.nl Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Jenny Derkx, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: Dr FJ.P van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat 1a, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer- lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46, 5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Groene Kruis, Postbus 694 5900 AR Venlo www.groenekruis.nl Klantenservice: 088-61 088 61 (24 uur per dag bereikbaar) Groene Kruis maakt deel uit van De Zorggroep, www.dezorggroep.nl Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris:W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Slachtofferhulp Nederland Regio Zuidoost tel: 0900-0101 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray en Swolgen Inl. mw. Z. Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Openingstijden: maandag tot en met donderdag 8.30-12.30 en 13.15-17.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur Tijdens de openingstijden kunt u bellen voor informatie of het maken van een afspraak voor het Algemeen Maatschap pelijk Werk, de WegWijZer, het Ouderenwerk, Mantelzorg, Jeugd- en Jongerenwerk, Opbouw werk of de Vrijwilligerscentrale. aBP Een oud plaatje van de aanleg van de haven in Wanssum. De foto is gemaakt in 1933. De foto is van de familie Jans/ Heemkundevereniging Meerlo-Wanssum. Brasserie De Maashoeve in Wanssum weer open Meerlo-Wanssum ontbreekt in top tien Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2009 | | pagina 11