Start literair seizoen We All Love 80's 90's Celica centraal in Merselo Twintig jaar Gregoriaans Koor Drukwerk offerte? BC Common Sense Boek bestellen? Dancefeest Poppodium Venray De Locht PEEL EN MAAS Donderdag 17 september 2009 - Pagina 24 Kraaijkamp en Purcell in Nederlandse toneelkomedie in Schouwburg Venray Geknipt om te leren is gebaseerd op het bekende boek Educating Rita, waarvan een film is gemaakt en nu de Nederlandse toneelkomedie in de theaters komt. Annemarie Oster is verantwoordelijk voor de nieuwe vertaling van het stuk. Woensdag 30 september 2009 is de try out van kome die Geknipt om te leren in de schouwburg te Venray, met in de hoofdrollen Johnny Kraaij- kamp jr. en Celine Purcell. Frank is professor in de litera tuur. Rita is zijn nieuwste stu dent; een kapster die denkt dat Macbeth de lokale kroeg runt en Hamlet een gerecht met eieren en kaas is. Hij is een mislukte schrij ver die het leven heeft opgege ven. Zij is vastberaden het hare te veranderen door een opleiding te volgen. Teleurgesteld in het leven en lesgeven bekijkt Frank zijn mis lukte huwelijk en pogingen om een dichter te worden veelal door een whiskyglas. Zijn wereld wordt echter op de kop gezet wanneer Rita, een kapster die heeft beslo ten een zomercursus aan de Uni versiteit te volgen, zijn kamer binnenstormt. Rita's aanwezig heid doet een frisse wind waaien door het kantoor en het hoofd van Frank. Beiden bloeien op en er ontvouwt zich een ontroerend verhaal over zelfontdekking en de verrijking van het leren. 'Geknipt om te leren' wordt gespeeld door Johnny Kraaijkamp en Celine Purcell. Johnny Kraaijkamp werd Geknipt om te leren met Johnny Kraaijkamp en Celine Purcell. Foto: Roy Beusker. bekend bij het grote publiek door zijn rol in de populaire televisie serie Het zonnetje in Huis. In het theater was hij onder andere te zien in Wat Zien Ik!?, De Fantas- ticks en Pietje Bell. Voor deze laat- ste ontving Kraaijkamp een John Kraaijkamp Musical Award. Afge lopen theaterseizoen was hij te zien als Herr Schultz in de musical Cabaret. Celine Purcell speelde onder meer in Elisabeth, Titanic de Musi cal en The Sound of Music. Tevens speelde ze de rol van Eliza Coolit- tle in My Fair Lady waarvoor ze in 2007 de John Kraaijkamp Musical Award ontving. Afgelopen seizoen was Purcell te zien als Eponine in de succesvolle musical Les Miséra- bles en op televisie in de komedie Gebak van Krul. In Geknipt om te leren zal Purcell haar eerste toneelrol gaan vervullen. De regie is in handen van Caro line Frerichs die eerder o.a. werk zaam was bij het Koninklijk Ballet en V&V Entertainment. Daarnaast was Frerichs in 2008-2009 verant woordelijk voor de regie van de toneelkomedie Niet voor de Poes met Peter Lusse en Kiki Classen, een productie van Ruud de Graaf en Hans Cornelissen. Producenten Ruud de Graaf en Hans Cornelis- sen waren eerder verantwoorde lijk voor de theatersuccessen Wat Zien Ik?!, De Fabeltjeskrant, waar voor in 2008 een John Kraaijkamp Musical Award voor beste musi cal ontvangen werd, Cabaret, het toneelstuk Niet voor de Poes en Op Hoop van Zegen De Musical. Deze musical zal, wegens succes, in september dit jaar in reprise gaan. Komend seizoen brengen zij naast Geknipt om te leren en Op Hoop van Zegen De Musical, ook de musical The Full Monty. Khalid Boudou opent zon dag 4 oktober het seizoen 2009-2010 van het Literair Café Venray-regio. Al sinds het uitkomen van zijn debuutro man Het Schnitzelparadijs in 2001 trekt deze schrijver de aandacht, niet alleen in Neder land, maar ook internatio naal. Boudou werd in 1974 gebo ren in Tamsamane in Marokko en woont al sinds jaar en dag in Tiel. Het Schnitzelparadijs werd in 2002 bekroond en in 2005 ver filmd. Het werd de best bezochte Nederlandse film in dat jaar. Hierdoor kreeg hij ook al snel naamsbekendheid onder de jeugd. Hij bezocht vele scholen om er lezingen te geven. In 2005 ver scheen ook zijn tweede roman De Khalid Boudou (foto:Drent). President en in 2007 zijn jongeren- roman Pizzamaffia. Ook deze boe ken zijn beide verfilmd.Pizzapa- radijs won bovendien in april dit jaar de debuutprijs van De Jonge Jury. In maart verscheen Wij heb ben altijd gelijk, een humoristisch pleidooi voor stilte en bezinning in een op hol geslagen maatschap pij, geschreven met Oscar van Gel der. Verder was hij columnist voor het Algemeen Dagblad en trad hij op bij festivals als De Nachten, Crossing Border en Lowlands. Een veelzijdig mens die ons komt vertellen over zijn leven en werk op zondag 4 oktober om 11.30 uur in het Theehuis Oda- park. Voor de muzikale omlijsting zorgen Anita Bijvoet en Mia Kroft. Boekhandel Venray is aanwezig met werken van de schrijver. In de pauze is er gelegenheid tot signe ren. Entree 8 euro, donateurs 6 euro. Samenwerking Radio Veronica en Zenith Ieder weekend wordt in Zenith een indrukwekkend programma samengesteld. Een avond ook gericht op de oudere doelgroep staat niet alledag op het programma. We All Love 80's 90's van Radio Veronica komt op vrijdag 2 oktober naar de Zenith. Waan jezelf terug in de tijd met de Win twee vrijkaarten Op vrijdag 2 oktober staat dis cotheek Zenith in het teken van de 80'er en 90'er jaren. Als lezer van Peel en Maas maakt u kans op twee vrijkaarten voor dit eve nement, dat samen met Radio Veronica wordt georganiseerd. U hoeft hier alleen maar drie vragen voor te beantwoorden. 1. Welke toen nog onbekende Ierse wereldband stond in 1981 op Pinkpop tussen klinkende namen als Fischer Z, Madness, UB 40 en Ian Dury? 2. Een punkband uit de zeventiger jaren produceerde een decennia later een prach tige ballad met de titel Golden Brown. Over welke groep heb ben we het? 3. Whe the X is Alice is sinds de 90'er jaren een populaire mee zinger en een persiflage op een bekend nummer van Smokey. Maar wie vertolkte dit num mer? De juiste antwoorden kunt u, met vermelding van naam en adres, sturen naar redactie@van- denmunckhof.nl. BC Harten Drie De tweede ronde van de eerste competitie is gespeeld. In geel waren Annie van de Munckhof en Jan Simons de beste met een score van 61,88 procent. De twee de plaats was voor Hans Aerts en Jac Huijs met 60,63 procent en als derde eindigden Wim en Luus van Son met 56,88 procent. In rood waren de winnaars Aike van Glabbeek en Mien Kuenen met de enorme score van 72,92 procent. Toon Claessens en Wim Vervuurt werden tweede met 55,83 pro cent, gevolgd door Jo de Backer en Jos van Soest met 51,67 procent. meest geweldige hits en beel den uit de jaren '80 en '90 in een stijlvol aangekleed Zenith. We All Love 80's 90's neemt je deze avond mee terug naar toen, de tijd van Prince, Madonna, Nena, Wham!, The Beasty Boys, Michael Jackson en de vele ande re muzikale helden die de jaren '80 en '90 rijk waren. Toen je niet zonder walkman over straat ging en toen schoudervullingen onmis baar waren. De Limburgse editie van We All Love 80's 90's vindt plaats in de grootste club van de Benelux. Zenith is het ideale decor voor een feestelijke avond uit. Tijdens elke editie van We All Love 80's 90's nemen de beste dj's plaats achter de draaitafels om een superfeest te verzorgen met alle dansbare hits uit de charts van de jaren '80 en '90. De vj's zullen je verrassen met alle legendari sche film- en televisiemomenten. Vrijdag 2 oktober is de uitgele zen mogelijkheid om van 22.00 uur tot 05.00 uur weer eens lek ker gek te doen. Tickets koop je voor zeven euro vijftig bij de Free Record Shops of op www.theze- nith.nl. Aan de deur is de entree tien euro. Een avondje uit met collega's is ook mogelijk, Zenith heeft speciaal voor bedrijven all- in arrangementen samengesteld. Meer informatie is te vinden op www.thezenith.nl NRBC De eerste competitieronde van het nieuwe seizoen is van start gegaan. In geel werd de eerste plaats gedeeld door Antoinette Coppus met Riet Willems en Thea van den Berg met Siem Leijem met een score van 59,90 procent. De derde plaats was voor Trees van Ham en Theo Jakobs met 57,81 procent. In rood werden Herma Darmstadt en Adri de Klerk eer ste met 61,09 procent, gevolgd door Gerrit Boekholt en Sraar van Meijel met 59,95 procent. Als derde eindigden Margriet Mater en Hans Koopman met 59,01 pro cent. In blauw werden Bella Huis man en Wim Schoonhoven eerste met 59,90 procent. Tweede waren Wilhelmien van Dijk en Annet Timmer met 57,81 procent en de derde plaats ging naar Nel en Huub Camps met 56,25 procent. www.vandenmunckhof.nl BC Doublet De competitie is van start gegaan. Er wordt dit jaar in vier rondes van zes wedstrijden gekaart. Dan zijn de clubkampi oenen bekend. Het nieuwe paar Gerard Linssen en Jan Heinekamp is voortvarend van start gegaan en werd eerste met 56.67 procent. Het werd op de voet gevolgd door Henk Penninx en Theo Jacobs. Op de derde plaats eindigden Els Hen driks en Thea Biessels. Voor het eerst waren er twee jeugdspeel- sters, Nienke van Hoof en Jurgen Timmer. Van Hoof gaf meteen haar visitekaartje af door samen met Joan Hinssen eerste te worden in de rode lijn met een score van 66.04 procent. Voor Jurgen was er met Corrie Hartong een verdien stelijke vierde plaats. Dory Dries- sen en Feike Messemaeckers wer den in de B lijn tweede en derde waren Annie en Onniek Karago- zyan. BC Venray De eerste competitieavond van het nieuwe seizoen is gespeeld. In de gele lijn werden Ger Keizers met Wim Teunissen op verrast door hun eerste plaats. Zij bleven Doke Verheijen met Lou Gillis sen en Ans van Hooft met Janny Jungslager netjes voor. In de rode lijn waren de verschillen in de bovenste helft eveneens erg klein. Fieke Arts met Miets Verstappen bleven Ann Peetjens met André Poels en Jeanny met Hein Willem- sen voor. In de groene lijn was de eerste plaats weggelegd voor Joan Hinssen met Luc Tijssen. Rieneke de Weert met Joop Corzilius en Wil Gielen met Frans Seuren com plementeerden de top drie. BC Klavertje Vier Er is vrij bridgen in twee lijnen gespeeld. In geel waren de win naars met 59,67 procent Piet Bot- den en Gerrit Weijs, gevolgd door Corrie Beterams en Jose Clevers met 58,67 procent. Derde waren Miny en Wiel Verhoeven met 53,25 procent. In groen waren Maria Cuppen en Leny Jenniskens de beste met 71,25 procent, gevolgd door Marijke van de Boom en Aike van Glabbeek met 63,75 procent. De derde plaats ging met 61 pro cent naar Lily Tissen en Jan Tiggel- oven. Donderdag begint de jaar vergadering om 19.00 uur. Biljarten VOP/DWH KNBB 3 Banden B1 VOP/DWH tegen de Bascule werd 2-5. Herman Veltrop zorgde voor de twee pun ten, gem. 0.40 HS 2. KNBB Libre C 2 VOP/DWH tegen de Poedelha ters werd 5-2. Eerste ronde Math Siebers 2 punten gem. 3.03 HS19, Caspar Michels 2 punten gem.2.78 HS 15. Theo Olde Daalhuis zorgde voor het extra punt gem. 1.83 HS 8. BBHV Libre A klasse VOP/DWH1 tegen VOP/DWH2 werd 5-4. Guido Kauffeld van team 2 won van Ger- rit Vermeulen met gem. 9.73 HS 105, Fred Wanrooy team 1 won van Joris Michels Gem. 2.28 HS13. Kevin Voermans team 1 speelde gelijk tegen Frans Bonants team 2. Kevin gem. 1.91 HS 9, Frans gem. 1.91 HS 11. BBHV Libre C klasse 't Anker won van VOP/DWH met 9 7. Een goed begin aan de start van de competitie 7 punten. Wim Jans sen 3 punten gem. 3.29 HS 9. Ben van Malsen 3 punten gem. 1.60 HS 10, Maikel Hendrickx behaalde 1 punt uit zijn gem. 1.45 HS 5. Programma: KNBB 18 tot en met 20 september district finale PK 3 Banden klein 3e klas locatie de Tapperij in Deurne. Herman Veltrop heeft zich geplaatst voor deze finale te maken Car 20. 21 -9 Kader Tegelen-VOP/DWH KNBB.25 -9 Libre A klasse VOP/ DWH1-Pomerans BBHV en Libre C klasse DVS-VOP/DWH BBHV. Overloonse Bridge Club De Overloonse Verenigin gendag van 27 juli jl. was een geslaagde dag. Ook de Overloonse Bridge Club heeft zich in grote belangstelling mogen verheugen. Met veel animo werden de spel len gevolgd of van commentaar voorzien. De bridgeclub verzorgt een (beginners)cursus waarin men kennis kan maken met deze tijdsbesteding voor jong en oud. Geïnteresseerden kunnen con tact opnemen met Wiel Verhoe ven via telefoon (0478)641349, Gerda Crooijmans via telefoon (0478)641265 of met Marijke van den Boom via telefoon (0478)642116. Het nieuwe seizoen is van start gegaan met een vrije avond. In de gele lijn was het sterkste paar Riet Dobbe en Truus Michelsen met 57.92 procent, gevolgd door Bert en Nelly Vloet met 57.50 procent. Derde waren Antoinette Coppus en Riet Muermans met 56.25 pro cent. In de rode lijn waren de win naars Maria Vloet en Ron Gabeler met 64.58 procent. Jan en Lucy Kroef waren tweede met 62.08 procent, gevolgd door Ton Melis en Wil Dietz met 56.67 procent. In de groene lijn waren Thea Water reus en Chris Barten de beste met 62.50 procent. Koos Bomgers en Toon Coopmans bezetten de tweede plaats met 61.67 procent en Mien Hegger en Jac Spreeu- wenberg waren derde met 56.94 procent. In geel waren de winnaars met 65 procent Riet Dobbe en Cor van Elzakker. Tweede waren Rikie Cre- mers en Jose Verhaegh met 57,50 procent en op de derde plaats eindigden Bets Bistervels en Nel Lagarde met 56,94 procent. In rood waren met 62,50 procent Wil Tacken en Martien Verheijen de beste. De tweede plaats ging met 58,33 procent naar Tiny Schami- nee en Frans Oudenhoven en de derde plaats was met 56,94 pro cent voor Mariet Backus en Ton Swaghoven. Donderdag wordt de jaarvergadering gehouden en daarna is er vrij bridgen. 3E Bij kampeerboerderij De Herm- keshof aan de Weverslo in Merselo wordt op zaterdag 26 september voor de zesde maal een internati onaal Celicatreffen gehouden. De dag begint om 12.00 uur met het verzamelen van de auto's en vanaf 13.00 uur start de jury met het beoordelen van de diverse Toy ota Celica's. Er zijn prijzen voor alle klassen, maar er wordt geen onderscheid gemaakt tussen ori gineel en ver- of uitgebouwd. Er wordt gejureerd voor de eerste, tweede en derde plaats, klasse 22, 23, 28, 40, 60, 16, 18, 230. Daar naast is er een pechprijs, een toer- tochtprijs, een prijs voor de mees te kilometers naar het evenement en drie prijzen voor de mooiste buitenlandse Celica. Rond 15.00 uur start een toertocht door de omgeving. Om 18.00 uur wordt de barbecue ontstoken en aanslui tend is tussen 19.00 en 20.00 uur de prijsuitreiking. Verder kunnen belangstellenden overnachten op de kampeerboerderij, maar ze moeten zelf hun slaapzak en luchtbed meenemen. Er wordt nog gezocht naar mensen die onderdelen willen verhandelen of ruilen om te proberen de model auto's in de stand te krijgen. Voor deelname aan het evenement of voor de barbecue kan men zich aanmelden via inecbst@home.nl of via telefoon (0478)586107. Op 15 september was het twin tig jaar geleden dat het Venrays Gregoriaans Koor werd opgericht. Momenteel bestaat het koor uit zestien leden, plus dirigent en organist, en het staat nu onder leiding van Ad Voesten. Het koor is op zoek naar nieuwe leden. Voor informatie: telefoonnum mer 585458. Ook is het natuur lijk mogelijk om een repetitie te bezoeken. Op 12 september werd in de Paterskerk tijdens de eucharistieviering extra aandacht besteed aan het vierde lustrum, waarin het koor speciaal zijn over leden leden herdacht. Het oudste nog steeds actieve lid is de 90-jari- ge Charles Luyckx uit Ysselsteyn. De herenzangers komen ook uit Oostrum, Wanssum, Horst, Seve- num, Afferden en Venray en vari eren in leeftijd. Het Venrayse Gregoriaans Koor. Foto: Frido Smeets. Het Alvertje De vierde wedstrijd uit de najaarsserie van de 50 pluscompe titie is gespeeld. Uitslag: 1) Peter Cuppen. 2) Harrie Theeuwen. 3) Jan Voesten. 4) Ton Deenen. 5) Peter Gerrats. De eerste wedstrijd van de herfstkoning voor lange hengels is afgewerkt. Uitslag: 1) Martien Voer- mans. 2) Lambert van den Hoogen- hof. 3) Wim Evertz. 4) Ton Deenen. 5) Peter Cuppen. Op zaterdag 19 september is de derde wedstrijd om de herfstkoning voor de korte hengels. Op zondag 20 september is de laatste 5-dorpenwedstrijd. Deze wordt gevist in het Leukermeer in Well. Bijeenkomst 7.00 uur en vissen van 8.00 tot 11.30 uur. Aanmelding voor deze wedstrijd, uiterlijk de donderdag voorafgaan de aan de wedstrijd, 20.00 uur bij Henk Theeuwen via telefoon (0478)571311. Voor vragen en informatie betreffende lidmaatschap en ver gunningen kan men contact opne men met Pieter Kunen via tele foon (077)3662920 of e-mail naar info@hsvhetalvertje.nl. De Zwaluw Uitslag wedvlucht Peronne (jong); 21 deelnemers, 328 dui ven. 1, 3, 9, 11, 14, 16, 17, 18, 21 H. Strijbosch. 2 Chr. Gerrits. 4, 8, 23, 24 C. van Vught. 5 N. van Hoof. 6 P. van Zwamen. 7, 15 J. Kerstens. 10 J. Sijbers. 12, 22 H. Peeters. 13, 25 M. Voesten en dochter. 19 Reijnders- Cuijpers. 20 J. van Kessel. Uitslag wedvlucht Peronne (oud); 1, 2, 4, 6, 8, 10, 13, 14, 15, 16 Chr. Gerrits. 3, 5, 7, 11, 19 H. Pee ters. 9, 12, 21 Reijnders-Cuijpers. 17 W. Bouten. 18, 20, 22 J. Basten. 23, 25 M. Voesten en dochter. 24 A. Janssen. Geslaagde atelierroute De Open Atelierroute, afgelo pen weekend in de gemeente Boxmeer, was ook dit jaar weer een succes. Ondanks de mindere weersomstandigheden grepen veel mensen de kans aan om een keer bij een atelier over de drem pel te stappen. Na afloop van het atelierweekeinde was de trek king van de kunstloterij. Een taak die wethouder Rien Klaassen met groot plezier verrichtte. De gelukkige winnaars zijn Kieran Nooijen uit Wanroy (hout object van Wim Geurts), Theo Jans sen uit Boxmeer (beeld van Joke Rozijn-Arts), de heer en mevrouw Marchand uit Dordrecht (schil derij van Guus Verzellenberg) en H. Kempen uit Oeffelt (aquarel van Else van der Sloot). De kun stenaars nemen persoonlijk met hen contact op om de prijs zelf te overhandigen. DC De Piëlhaas In café De Piëlhaas in Venray wordt op zaterdag 19 septem ber vanaf 20.30 uur een toernooi gehouden. Iedereen kan aan deze wedstrijd deelnemen. Inschrijven kan tot 20.15 uur via telefoon nummer (0478)582187. De uitslag: 1) Dennis Smits. 2) Johan van Hoof. 3 )Ruud Tijssen. 4 Dave Achten. 5) Geert van Hoof. 1) Maikel Pietrzak. 2) Crit van Hoof. 3) Paul Hendrix. 4) Roy Troisfontaine. 5) Maggie van den Akker. Er werd twee keer 180 gegooid door Johan en een keer door Dennis Smits. Er werd 113 gegooid door Roy Troisfontaine. www.vandenmunckhof.nl Lezing over dyslexie Lezing dyslexie en andere lee sproblemen Kinderen in groep 3 leren hoe vormen horen bij letters en hoe letters horen bij bepaalde klanken. Hiermee begint het tech nisch lezen. Sommige kinderen leren dit wat minder snel dan andere. Soms gaan deze kinderen goed vooruit met wat extra hulp. Extra hulp is niet in alle gevallen voldoende en blijven er leespro blemen. Die kunnen verschillende oorzaken hebben zoals taalachter stand of concentratieproblemen. Of misschien is er sprake van dyslexie. Allemaal zaken die veel vragen kunnen oproepen. Biblio- Nu houdt daarom een informatie avond over het thema dyslexie en andere leesproblemen op dinsdag 29 september. Rob Förster van BCO Onderwijsadvies geeft prak tische informatie. Daarna vertelt Hettie Janssen van BiblioNu iets over het Makkelijk Lezen Plein in de vestiging Horst. Deze hoek is speciaal bedoeld voor ieder een met leesmoeilijkheden en is tot stand gekomen met subsidie van het Maashorstfonds. Zij heeft ook deze bijeenkomst mogelijk gemaakt. Tijdens de informatie avond is er ook gelegenheid tot het stellen van vragen. Deskundi gen uit het onderwijs zijn uitgeno digd om die vragen te beantwoor den. Reserveren is gewenst en kan via aanmeldingen@biblionu.nl tot uiterlijk een dag van tevoren. De avond wordt gehouden bij Bibli- oNu aan de Librije 60 in Horst en begint om 19.30 uur. Meer infor matie over het Makkelijk Lezen Plein op www.makkelijklezen- plein.nl en www.biblionu.nl. Beurs Robbedoes Peuterspeelzaal Robbedoes in Oirlo houdt een tweede hands beurs voor kinderkle ding op zondag 20 september 2009 in gemeenschapshuis De Linde, Hoofdstraat 34 te Oirlo. Leuke, betaalbare tweedehands kinder(merk)kleding vanaf maat 74 t/m 164 wordt aangeboden. De beurs is geopend van 10.30 uur tot 12.00 uur. De entree is 1 euro per volwassene. De Dancecommissie van Stich ting Poppodium Venray houdt op zaterdag 19 september van 21.00 tot 03.00 uur het tweede dance- feest: Rookies - The hardstyle Experience. Dit muziekspektakel vindt plaats aan de Kruisstraat 2b in Venray. Een zestal beginnende en opkomende dj's betreedt tij dens deze avond het podium. De entree is gratis. Het festijn begint met Tie- nus, Martijn Schutte uit Venray. Om 22.00 begint Glenn aan zijn set. Glenn draaide in Venray en omstreken eerder al op verschil lende examenfeestjes. Hij hoopt als dj in de toekomst zijn centen te kunnen verdienen. Daarna is het de beurt aan Freek, om 23.00 uur. Freek besteedt zijn vrije tijd vooral z'n kelder, waar hij non stop met muziek bezig is. Ook is hij druk bezig met zijn eerste eigen track die binnenkort te horen is. Vervolgens begint Trou ble Tourch om 00.00 uur. Trou ble Tourch is in opkomst in de hardstyle en bereikte de finale van Kunstbende. Verder staat hij binnenkort op Try before you die in de Time Out, maar hij mag eerst Poppodium Venray op zijn kop zetten. Na Trouble Tourch is het de beurt aan NeroZ, om 01.00 uur. Deze jongen timmert hard aan de weg, zowel op producerende als draaiende wijze. Hij draaide al een aantal keren in discotheek Zenith. Hij presenteert in PopPodium Ven- ray een nieuwe plaat. Als afsluiter staat RiXeL tot 02.00 uur op de planken. RiXeL is al geruime tijd bezig op zijn zolderkamertje, maar zal tijdens deze avond zich voor het eerst aan het 'grote' publiek presenteren. De lichtshow is in handen van VJ Rico. VJ Rico is inmiddels al bekend van Funk the System en Zenith. De host is MC P. Mocht je beginnende dj zijn en zelf ook eens voor een publiek willen draaien, meld je dan aan bij Poppodium Venray via emailadres: dance@poppodiumvenray.nl. Ver meld je naam, artiestennaam, con tactgegevens, het genre waarin je gespecialiseerd bent, hoe lang je zou kunnen draaien en eventueel de ervaring die je al met draaien hebt opgedaan. De organisatie neemt dan vervolgens zo spoedig mogelijk contact met je op. Biljartvereniging De Peel De Peel won met 7-0 van de Vriendenkring. Gerrit van Asten winst met 23.07 gem. en een serie 81. Harrie Mennen winst met 5.62 gem. en een serie van 30. Jo Poels winst met 7 gem. en een serie van 64. De Peel 2 verloor met 2-7 van de Jordaan, Jan van Geffen kon de partij nog net winnen met een car. verschil. D'Etalage Na een geslaagd atelierweekein- de met De Kunstkolk is d'Etalage aan de Spoorstraat in Vierlings beek ook op zaterdag 19 sep tember geopend. Tussen 13.00 en 17.00 uur is iedereen welkom om het werk en de werkplek van beeldend kunstenaar Kristianne Tummers te bekijken. Tummers maakt schilderijen en collages van verschillende materialen waaron der houtfineer. De ladderfiguren in allerlei soorten en maten vormen een belangrijk thema, maar ook kan het publiek de zogenaamde kijkdozen bekijken. Kunst in de wijngaard Kunst in de wijngaard is op wijnhoeve Limburgergaard in Leu nen inmiddels uitgegroeid tot een jaarlijks evenement. Op de jaarlijk se open dag van de wijnhoeve is ook dit jaar weer een kunstenaar aanwezig die een aantal van zijn werken laat zien.Wijnhoeve Lim- burgergaard geeft elk jaar een kun stenaar uit Venray de kans om een werk te tonen op het etiket van de door hun geproduceerde flessen wijn. In 2005 was dat Jaro Rongen, in 2006 Gusse Wie, in 2007 Lies- beth Rutten en op de flessen van 2008 die nu gebotteld zijn, gaat Jan Driessen uit Venray een van zijn werken tonen. De flessen van Limburgergaard worden daardoor een aardig verzamelobject. Dries- sen kon na zijn vervroegde uittre ding als kunstenaar fulltime aan het werk. Dat resulteerde in een aantal kunstwerken, zoals het Vre- desmonument in Holthees-Smakt. In het hele land stellen commer ciële wijngaardeniers op zondag 27 september hun gaarden en wijnmakerijen open voor publiek. Wijnhoeve Limburgergaard is gelegen op de Steegse Peelweg in Leunen. De open dag is van 13.00 tot 17.00 uur. Zondagmiddag 20 september wordt door leden van het Diony- sosgilde de jaarlijkse bierbrouw- dag gehouden. Bezoekers worden geïnformeerd over de manier waarop men zelf bier kan brou wen en welke grondstoffen daar voor nodig zijn. Ook zijn diverse zelfgemaakte bieren te proeven. Tevens zijn er demonstraties man den vlechten en haammaken. Op de binnenplaats staat een tiental oldtimers opgesteld van diverse automerken. Tot november kun nen bezoekers nog genieten van twee tijdelijke exposities: 'De Twaalf maanden van het jaar' met middeleeuwse afbeeldingen over het leven op het platteland circa 1500 en 'Het trekpaard springle vend' met schilderijen en aquarel len van paardenschilder Ton van der Weerden. Het museum is alle dagen open van 11.00-17.00 Groepen kunnen, op afspraak, ook op andere tijden terecht.. De speciale activiteiten op zondag beginnen om 14.00 uur (deelnemer museumjaarkaart www.delocht.nl). Taalcursus Engels in Overloon De taalcursus Engels niveau 1 van BiblioPlus start dinsdagavond 29 september in de bibliotheek van Overloon. Deze cursus is voor echte beginners, mensen die nog nauwelijks Engels hebben gehad en voor mensen met verouderde kennis van het Engels die het graag weer willen ophalen. De lessen zijn gericht op praktisch taalgebruik, op spreken en op luis teren. Er wordt veel geoefend in tweetallen, zodat het Engels spre ken direct in de praktijk wordt gebracht. Bent u geïnteresseerd in de cursus Engels niveau 1, dan kunt u zich aanmelden in de bibli otheek, via het inschrijfformulier in het programmaboekje of onli ne via www.biblioplus.nl. Op de website staat het volledige cursus aanbod van BiblioPlus en de cur suslocaties. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met het secretariaat, via tel. 0478 630 140 of per e-mail cursussen@ biblioplus.nl. Spelcursus toneel Toneelvereniging Crescendo biedt aan aspirantleden een spel- cursus aan. De cursus is ook bedoeld voor de huidige leden van de vereniging. Ook zin om toneel te komen spelen? Dan grijp nu je kans. De spelcursus wordt gege ven op 21 september, 5 oktober en 30 november om 20.00 uur in de Smelehof. Informatie en opgave bij Ans Philipsen, telefoonnummer 0478-541890, of e-mail naar ans. philipsen@crescendoysselsteyn. nl. Belangstellende jeugd,van 12 tot 18 jaar, kan ook een middag komen kijken of meedoen en wel op zondag 25 oktober van 13.00 uur tot 17.00 uur. Opgeven bij Peggy Frans- sen, e-mail peggy.franssen@ crescendoysselsteyn.nl of bij Noïl Michels, email noel.michels@ crescendoysselsteyn.nl. 'Geknipt om te leren' Kunst Cultuur 38_peelenmaas_pag 24 kc2.indd 1 16-09-2009 16:38:39

Peel en Maas | 2009 | | pagina 24