College van B en W bezoekt Odapark Gemeente Venray Bereikbaarheid herdenking Britse oorlogskerkhof Openbare bekendmakingen Collectes Reisdocumenten krijgen vingerafdruk Adressen- controle voor gemeentegids 2010 Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Op zondag 20 september organiseert de bond van Wapenbroeders afdeling Venray e.o. voor de 25e keer de traditionele herdenking op het Britse Oorlogskerkhof aan de Hoenderstraat in Venray. De herdenking start om 11.00 uur. Vanwege de werkzaamheden aan de Westsingel is het kerkhof niet via de reguliere weg bereikbaar, maar via de Merseloseweg en het Biezenvenneke. Het verkeer wordt ter plaatse met borden omgeleid. De herdenking staat dit jaar in het teken van de 65e verjaardag van de bevrijding. Naast de traditioneel aanwezige Britse gasten, wordt de herdenking opgeluisterd door diverse Venrayse jeugdverenigingen. Van 1 oktober tot en met 31 december kunt u bladeren en tuinafval gratis naar het milieu station brengen. Bouwplannen Wet geluidhinder Uitwegvergunningen Wet milieubeheer Aanduiding politieke groepering Donderdag 17 september 2009 - Pagina 18 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 38 ■Vi* Op dinsdag 8 september bracht het college van Burgemeester en Wet houders een bezoek aan het Odapark in Venray. Kunstenaar Erik Habets gaf een presentatie over de kunstwerken op vier rotondes in Venray. Dit najaar starten de gemeente en het Odapark nog met de plaatsing van de kunstwerken, dit gebeurt gefaseerd. Ook is het college geïnformeerd over de voortgang van de kunstmanifestaties Different places- different stories en Vlakwaterverhalen. Different places- different stories is een grensoverschrijdend Duits-Nederlands project dat met twintig internationale werken kunst in de openbare ruimte toont en ter discussie stelt. Het college sprak haar waardering uit over de manier waarop door Stichting Odapark Venray grensoverschrijdende manifestaties tot stand gebracht worden. "Het Odapark presenteert kunst die een gesprek op gang brengt en discussie oproept", aldus wethouder Patrick van der Broeck van kunst en cultuur. De aanvraagprocedure voor een reisdocument verandert ingrij pend. Vanaf 21 september wor den vingerafdrukken opgenomen in de chip van reisdocumenten. Ook worden kinderen straks niet meer bijgeschreven in het pas poort van hun ouders. De vingerafdrukken zijn niet zicht baar maar worden opgenomen in de chip. Reisdocumenten verstrekt aan kinderen jonger dan 12 jaar hoeven geen vingerafdruk te bevatten. Geen gratis ID-kaart 14-jarigen Om dit te financieren wordt met ingang van 1 januari 2010 de gratis verstrekking van de identiteitskaart aan 14-jarigen afgeschaft. Kinderen van 14 jaar of kinderen die uiterlijk 16 februari 2010 14 jaar worden, kunnen dit jaar nog een gratis iden titeitskaart aanvragen. In Venray kan dat tot en met 22 december, omdat het gemeentehuis van 23 december tot en met 4 januari Eigen reisdocument kinderen De geldigheid van bijgeschreven kinderen in het paspoort vervalt op 26 juni 2012. Daarna moeten alle kinderen die willen reizen een eigen reisdocument hebben. Dit is het gevolg van een wijziging van de Europese verordening die voorschrijft waaraan reisdocumenten moeten voldoen. Om gezinnen financieel tegemoet te komen in de kosten voor een eigen reisdocument voor kinderen, wordt de prijs van een Nederlandse Identiteitskaart vanaf 1 januari 2010 voor kinderen tot en met 13 jaar verlaagd tot een prijs die vergelijkbaar is met de huidige bijschrijving (ongeveer tien euro). gesloten is in verband met werk zaamheden voor de grenscorrectie met Meerlo-Wanssum. Het aanvra gen van een gratis identiteitskaart kan acht weken voordat je 14 jaar wordt. Dat betekent dat je op 22 december nog een gratis identiteits kaart kan aanvragen als je geboren bent tussen 23 december 1994 en 16 februari 1996. Uiteraard krijgen alle toekomstige 14-jarigen hierover persoonlijk een brief. Voor meer informatie kunt u bellen met de afdeling Publieksdiensten. Een paar weken geleden ontvingen veel verenigingen, stichtingen, ondernemers en instellingen een e-mail van Akse Media BV, de uitgeverij van de Venrayse gemeentegids 2010. In de mail stond de vermelding in de gemeentegids 2008/2009 en het verzoek om te reageren of die nog juist is of gewijzigd moet worden. U kunt tot uiterlijk 2 oktober 2009 reageren. Dit geldt ook voor nieuwe aanmeldingen. Het is mogelijk om zelf met een unieke, persoonlijke inlogcode via internet uw eigen gegevens aan te passen. De inlogcodes staan in de mail van Akse Media. Adressen die zonder e-mailadres stonden vermeld in de gemeentegids worden deze weken telefonisch door Akse Media benaderd of ontvangen een brief. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Aangevraagd Bouwvergunningen - Dovenetel 1 - bouwen van een schuur (nr. ba090323) - Noordsingel 39 - intern verbouwen gebouw Den Heuvel (nr. ba090324) - De Schans 28 - vergroten van de woning (nr. ba090325) - Pavanestraat 122 - plaatsen van een dakkapel (nr. ba090327) - Melchiorhof 16 - wijzigen van de pui van de garage (nr. ba090328) - Melchiorhof 16 - bouwen van een zwembad (nr. ba090329) - Pascherhof 65 - bouwen van een overkapping (nr. ba090330). Reclamevergunningen - Henri Dunantstraat 40 - plaatsen van gevelreclame (nr. recl090012). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - Etnalaan 11 - plaatsen van een dakkapel (nr. ba090315, verzenddatum 11/09) - Marga Klompéstraat 18 - wijzigen van de pui van de garage, bouwen terrasoverkapping en plaatsen van een raam aan de voorzijde (nr. ba090312, verzenddatum 11/09) - Sperwerstraat 32 en Smellekenlaan 2 t/m 14 (even) - bouwen van acht halfvrijstaande woningen (nr. ba090177, verzenddatum 11/09) - Sperwerstraat 16 t/m 30 (even) - bouwen van acht halfvrijstaande woningen (nr. ba090167, verzenddatum 11/09) - Puttenweg 52 - bouwen van een ligboxenstal (nr. ba090286, verzenddatum 11/09) - De Zomp 10 - bouwen van een loods t.b.v. een akkerbouwbedrijf (nr. ba090256, verzenddatum 11/09) - De Zomp 10 - aanbrengen van erfverharding en plaatsen van een weegbrug t.b.v. een akkerbouwbedrijf (nr. ba090268, verzenddatum 11/09) - De Zomp 10 - bouwen van een bezinkbassin t.b.v. een akkerbouwbedrijf (nr. ba090255, verzenddatum 11/09) - Vredeweg 20 - bouwen van een geitenstal (nr. ba090264, verzenddatum 11/09). De desbetreffende stukken liggen van 18 september tot en met 29 oktober 2009 (zes weken) ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bouwvergunningen - De Leng 31 - bouwen van een overkapping (nr. ba090258, verzenddatum 11/09). De desbetreffende stukken liggen van 18 september tot en met 29 oktober 2009 (zes weken) ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank te Roermond. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Besluit hogere grenswaarden (art. 83 WG) Burgemeester en Wethouders hebben hogere grenswaarden van 64 dB(A) vastgesteld voor: - Leunseweg (de Wieënhof) te Venray - medisch centrum (nr. Ink0902924, verzenddatum 8 september 2009). U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 18 september tot en met 29 oktober 2009 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Besluiten - Sperwerstraat 57 te Venray - verlening uitwegvergunning. - Henri Dunantstraat 40 te Oostrum - verlening uitwegvergunning. U kunt de desbetreffende stukken van 18 september tot en met 29 oktober 2009 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Kijk voor meer informatie over het indienen van een bezwaarschrift onder Bouwplannen- Verleend. Melding Verandering inrichting (art. 8.19 Wm) - Macroweg 4 Venray - Martens EKO BV, Nieuwendijk 126 te Someren, voor het vergroten van de hoeveelheid hout dat in een WKK installatie verwerkt wordt, van 7.500 ton naar 20.000 ton (Mel1909020). Het college van Burgemeester en Wethouders verklaart dat de veranderingen passen binnen de voorschriften van de verleende vergunningen en dat de veranderingen niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu leiden dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt het besluit tot acceptatie van de melding met bijbehorende stukken van 18 september tot en met 29 oktober 2009 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bovendien dient u aan te geven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Besluit Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Beekweg 90, 92 en 94 Vredepeel - een revisie te verlenen aan VOF van Gennip- Vredepeel, Beekweg 94 te Vredepeel voor een fokzeugen- en vleesvarkenshouderij, een biovergistingsinstallatie met coproducten, een digestaatverwerkingsinstallatie en een brijvoerkeuken (MM080033). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. Het besluit is gewijzigd ten opzichte van het ontwerpbesluit. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 18 september tot en met 29 oktober 2009 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Bovendien moet u hierbij aangeven wat het spoedeisend belang is. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.oostbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Venray heeft de volgende documenten ter inzage gelegd: - de beslissing tot het schrappen van de aanduiding van een politieke groepering in het register van aanduidingen - de beslissing op het verzoek tot registratie van een politieke groepering en de aanduiding waarmee deze groepering op de kandidatenlijst wil worden vermeld. Contact Voor nieuwe aanmeldingen of andere reacties kunt u op de volgende manieren reageren: - per e-mail: redactie@aksemedia. nl (o.v.v. gemeentegids Venray) - telefonisch: 0223 - 67 30 10 (redactie Akse Media) - schriftelijk: Akse Media, t.a.v. gemeentegids Venray, Postbus 6033, 1780 KA Den Helder. Natuurlijk kunt u ook rechtstreeks contact opnemen met de gemeente Venray. 17sept. - Pelgrimage voor Britse veteranen, Overloonseweg en Hoenderstraat 19 sept. - Open huis en reünie Luchtmachtbasis De Peel, Vredepeel 13 t/m 19 sept. - Prinses Beatrix Fonds 20 t/m 26 sept. - Nierstichting Nederland 17 september 2009 Burgemeester en Wethouders van Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray 38_peelenmaas_pag.indd 18 16-09-2009 14:55:14

Peel en Maas | 2009 | | pagina 18