Gemeente Venray Dag van de duurzaamheid m Activiteiten in gemeentehuis Vrachtwagenparkeerplaats Smakterheide Venray timmert aan de weg Kennedyplein knapt op Bij het overlijden van Kevin van de Rijdt Gemeentehuis gesloten Geen blad- korven meer Kijk ook op www.venray.nl Minimarkt verspreid over centrum PEEL EN MAAS Donderdag 17 september 2009 - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden In nauwe samenwerking met Parkmanagement Venray heeft de gemeente een plan gemaakt om vrachtwagenparkeerplaatsen langs de Ambachtstraat op Smakterheide aan te brengen. Naast het aanbrengen van parkeervakken op de rijbaan worden er ook drie faciliteitenplaatsen aangebracht. Deze faciliteiten bestaan uit een verhard gedeelte waarop een picknickset, een afvalbak en een toiletvoorziening worden geplaatst. Deze plekken krijgen hun eigen verlichting en er wordt lage begroeiing rondom de faciliteiten aangebracht vanwege de sociale veiligheid. Volgende week start de aannemer met het aanbrengen van de vakken op het wegdek. Een week later starten de werkzaamheden voor het aanbrengen van de verhardingen in de berm, waarna ook de faciliteiten worden geplaatst. Bijbehorende tekeningen van de werkzaamheden liggen ter inzage bij de publieksbalie van het gemeentehuis. Op vrijdag 25 september is het gemeentehuis gesloten. De gemeente is die dag ook telefonisch niet bereikbaar. >/s Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 38 Op zondag 27 september opent de gemeente Venray van 10.00 tot 17.00 uur de deuren van het informatiecentrum en de studie zaal van het gemeentearchief. De gemeente ondersteunt met een aantal activiteiten de initiatieven van Kiwanisclub Venray-Schieëpersland en het Mondiaal Platform Venray die op de terreinen rond het gemeentehuis plaatsvinden. Wat valt er te beleven in het gemeentehuis? In het informatie centrum is een kleine bioscoop ingericht waar u diverse oude Venrayse films kunt bekijken. Ook is er een miniboekenmarkt waar u afgeschreven boeken uit het gemeentearchief voor een klein bedrag kunt kopen. De opbrengsten hiervan worden aangeboden aan de Kiwanisclub en het Mondiaal Platform. In de studiezaal vindt u een kleine expositie over het werk van Venrayse mensen en organisa ties in ontwikkelingslanden in het verleden en heden. De moeite waard dus om even binnen te lopen. Werelddag Het Mondiaal Platform organiseert op deze dag de zevende Werelddag. Daarmee vragen ze aandacht voor een aantal projecten in de derde wereld waarbij Venrayse mensen of organisaties direct betrokken zijn. Wethouder Elly van Dijck verricht om 12.30 uur de officiële opening van deze Werelddag. De Kiwanisclub organiseert haar jaarlijkse boeken markt en Preuvereej van kleine gerechten van streekproducten op de terreinen rond het gemeentehuis aan de Raadhuisstraat. Ook basisschool De Keg stond op 09-09-09 in het teken duurzaamheid. Milieuwethouder Patrick van der Broeck las daar het speciaal voor de Dag van de duurzaamheid geschreven verhaal 'Duurzame oma' van kinderboekenschrijver Sjoerd Kuyper voor aan de leerlingen van de bovenbouw. "Zeker jongeren hebben profijt van een duurzame samenleving", zegt Patrick van der Broeck. "Door hen bewust te maken van de gevolgen van hun eigen handelen kunnen zij al heel vroeg een bijdrage leveren aan een goed en gezond leefklimaat." m 1. Reconstructie Westsingel (gedeelte Noordsingel tot Merseloseweg), tot eind september 2. Reconstructie Henseniusplein en Schouwburgplein, tot half december 3. Reconstructie Kennedyplein, tot half december 4. Aanleg nieuwe Overloonseweg (Aan den Heuvel), tot eind december 5. Reconstructie Gasstraat, eind september tot 1 december. Landweert Burggraaf STATIONSWEG West Vlakwate Brukske e Brier Op 21 september start aannemersbedrijf Gebroeders Remmits b.v. met de herinrichting van het Kennedyplein en de directe omgeving. De nutsbedrijven zijn op 4 september al begonnen met hun werkzaamheden aan kabels en leidingen. Het totale project is verdeeld in drie fasen die worden uitgevoerd van 2009 tot en met 2011. Fase 1 duurt tot eind januari/ begin februari 2010. De eerste fase omvat achtereenvolgens de volgende straten: Kennedy- straat, Kennedyplein, Helfrichstraat (deel dat tegen Kennedyplein aan ligt), Molenpad (tussen Nieuwlandstraat en Kennedyplein), Arkstraat (tussen Kennedyplein en Nieuwlandstraat), Nieuwlandstraat. De riolering, bestrating, verlichting en groenvoorziening worden vernieuwd. Bewoners van deze straten zijn tijdens een bijeenkomst in buurtcentrum de Kemphaan door de gemeente en de aannemer geïnformeerd over de werkzaamheden. Bereikbaarheid Tijdens de werkzaamheden zijn de woningen alleen te voet bereikbaar. De gemeente maakt afspraken met winkels en bedrijfspanden over de bereikbaarheid ten behoeve van de bevoorrading. Bewoners van het gebied dat in fase 1 wordt aangepakt, krijgen een tijdelijke parkeervergunning waarmee ze op de Langstraat of in de Langeweg kunnen parkeren. Fase 2 en 3 In 2010 en 2011 volgt de uitvoering van fase 2 en 3 van het plan. Omwonenden krijgen voorafgaand aan de uitvoering meer informatie over de werkzaamheden. Begin 2010 wordt in het gehele plangebied betaald parkeren ingevoerd. Meer informatie hierover volgt nog. Op www.venray.nl> Actueel Projecten Kennedyplein knapt op, vindt u meer informatie over het project. Hier kunt u ook de tekening van het definitief ontwerp bekijken. Vorige week werden we opgeschrikt door het overlijden van korporaal Kevin van de Rijdt. Hoewel hij niet meer in onze gemeente woonde, was Kevin een 'Venrayse jongen'. Zijn dood bracht de oorlog ineens een stuk dichterbij. En stelde ons voor de vragen 'Wat kun je doen als gemeente en wat moet je doen?' Het antwoord is; 'Helaas niet veel'. We kunnen tonen dat we het heel erg vinden voor Kevins moeder en vader, voor zijn zus en zijn partner. Voor zijn vrienden en dienstkameraden. Dat hebben we gedaan. We hebben een persoonlijke brief en een bloemstuk gestuurd. En verder hebben we ervoor gekozen om de helpende hand toe te steken als dat nodig zou zijn. Dus hebben we bij zijn uitvaart parkeerterreinen ter beschikking gesteld voor de bezoekers en het verkeer in goede banen geleid. We hebben de ingang van de Grote Kerk afgeschermd voor de al te nieuwsgierige blikken. Bij het gemeentehuis heeft ook de vlag halfstok gehangen. We hebben café 'De Koets' gefaciliteerd bij het realiseren van Kevins wens: een feest in plaats van een koffietafel. Ikzelf heb namens de gemeente het indrukwekkende afscheid bijgewoond. Het was een veelbewogen week voor Venray. Een week waarvan je hoopt dat er geen meer zullen volgen. Jos Waals, Burgemeester van Venray Komend najaar komen er in de gemeente Venray geen blad- korven te staan. Bladeren en tuinafval kunt u van 1 oktober tot en met 31 december gratis naar het milieustation brengen. De gemeente zorgt ervoor dat de gevallen bladeren in de openbare ruimte worden opgeruimd door verschillende aannemers. De bladeren die op uw eigen grond vallen, kunt u zelf gratis naar het milieustation brengen. Dit geldt voor de periode van 1 oktober tot en met 31 december. Als extra service mag u in deze periode ook uw grof tuinafval gratis wegbrengen. Meer informatie over wat er allemaal onder grof tuinafval wordt verstaan, vindt u op uw afvalkalender. De kramen van de minimarkt kunnen de komende tijd op donder dag, vrijdag en zaterdag niet op hun vertrouwde plek op het Henseniusplein staan. Dit heeft te maken met de werkzaamheden van het project Centrum op de schop. De minimarkt is tijdelijk verdeeld over het centrum. Op het pleintje op de hoek van De Bleek en de Schoolstraat staat de loempiakraam. Op vrijdag staat daar ook de kaaskraam en op zaterdag de groente- en broodkraam. De döner kebabkraam is geplaatst op de hoek Eindstraat/ Marktstraat en heeft zijn tijdelijke stekje gevonden naast het steunpunt vrijwilligerswerk. De bloemenkraam staat in de Grotestraat. De viskraam neemt zijn standplaats niet in tijdens de werkzaamheden aan de pleinen. Terugkeer naar Henseniusplein Zodra de werkzaamheden op het plein klaar zijn, keert de minimarkt weer terug op het Henseniusplein. De opstelling van de kramen wordt dan aangepast aan de nieuwe inrichting van het plein. 38_peelenmaas_pag.indd 17

Peel en Maas | 2009 | | pagina 17