7a"X^^mteSpie'ete' QD 't *Veule ."Sr''™4100'11!»*» NEW WINTER COLLECTION intimi»,iimina- Bandoetere Metamorfose Ria Darsan Gouden bruidspaar Moss in Venray 30 augustus En verder: Venray verlies van Gemert Rongen dé specialist' voor tegels, sanitair en 00 tot 19.00 uur Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Uw adres voor al uw Feesten, Bruiloften, Partijen, Vergaderingen. Cafe-Zaal Arrangementen all in vanaf 24,50 p.p. 't raspaardje van de horeca tot ziens in t Veule" tel. 0478-581928 Laptop gestolen Zondagmiddag zijn op de Gasstraat een 18-jarige man uit Ysselsteyn en een 20-jarige man uit Tilburg aangehouden, op ver denking van het stelen van een laptop en een fotocamera. Het tweetal zou die middag vanuit een pand aan de Gasstraat de spullen van een 30-jarige Amerikaan uit Wisconsin hebben gestolen. Het tweetal kon snel in de kraag wor den gegrepen. Beide mannen zijn aangehouden en overgebracht naar het bureau. 3 koopavonden ■in Horst centrum ri een Joekskapel, Verdellen en Uie v i/in,w-p.nterta\ner r de kids een kind» 3on luchtkussen v^Sbtelhq^v 40% rfc C )30% 10% Venray-Oostrum 0478-585956 www.stoffelhoeve.nl €18,95 Honderddertigste jaargang - week 35 - donderdag 27 augustus 2009 Magere Hein Had ik het vorige week over 'sport est mort', deze week komt de dood opnieuw om de hoek kijken. Voor bewoners van de Wilhelminastraat en Julianasingel letterlijk, want sinds dinsdag staat Magere Hein op de hoek van de straat. Oké, het kunstwerk heet Tesco en het 'gaat' helemaal niet om de dood. Ja, inderdaad, mis schien wel om mensen die een broertje dood hebben aan bood schappen doen. Die zullen er best wel zijn. En als je langer naar het beeld kijkt, krijg je dat ook mis schien. Want wie maar continu met die tassen blijft zeulen, krijg vanzelf lange armen. Het gaat dus niet om de dood. Maar waar dan wel om? Als ik het beeld zo zie, dan zou je haast kunnen denken dat je na een dag shoppen in Venray helemaal uit gekleed bent. Dat zou je kunnen denken, maar dat is absoluut niet zo. In Venray is en blijft het goed shoppen. Je kunt er doodmoe van worden, maar dat geldt voor elke inspanning. Het beeld verwijst dus niet naar de dood, maar als je 's avonds in het donker nietsvermoedend de hoek omloopt, kun je je wel doodschrikken. Je kunt ook dood gewoon doorlopen alsof er niets aan de hand is. Je kunt je eraan storen, je kunt het mooi of lelijk vinden, je kunt er van alles in zien. En daar draait het bij de hedendaagse kunst ook om. Het wordt pas doodeng als iedereen er niks van vindt, geen mening heeft en er niet over praat. Dat is pas dodelijk voor deze maatschappij. Hannes Ruiten politiebureau vernield Bij het politiebureau aan de Leunseweg in Venray is in de nacht van zondag op maandag een zestal grote ruiten ingegooid. Agenten hoorden rond kwart over een harde knallen en gerinkel van glas. Bij controle bleken zes grote ruiten aan de kant van de Leunse- weg ingegooid te zijn. Later bleek ook dat diezelfde nacht een ruit van een bushokje voor het politie bureau was ingegooid en dat een ruit van wijkgebouw De Kiosk in de Venrayse wijk Brukske was ver nield. Waarmee de ruiten zijn inge gooid, wil de politie niet zeggen. De politie stelt een onderzoek in. Het is niet voor het eerst dat het politiebureau in Venray doelwit is van vandalen. In juli 2007 werden een of meerdere molotovcocktails naar het politiebureau gegooid. De dader hiervan is nooit in de kraag gevat. Nieuws uit Meerlo-Wanssum 12 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Sport 19-20 Kunst Cultuur 24 Kerkelijke diensten 26 Waals geeft toestemming voor races op nieuw circuit Er vinden dit jaar toch race activiteiten plaats op het nieu we circuit aan de Bakelsedijk in Vredepeel. Burgemeester Waals heeft een evenemen tenvergunning verleend voor een eenmalige raceactiviteit op zaterdag 26 en zondag 27 september 2009 op Raceway Venray. Het gaat om een World Cup wedstrijd, een internationaal stockcarevenement. Volgens de burgemeester voldoet het race spektakel aan de eisen die gelden voor een evenementenvergunning. "Het toetsingskader betreft open bare orde en veiligheid. Gebleken is dat de locatie in dat opzicht uitermate geschikt is. Het circuit is goed bereikbaar en beschikt over voldoende parkeerplaatsen. De aanwezige veiligheidsvoorzie ningen garanderen de veiligheid van de bezoekers." In de verleen de evenementenvergunning zijn onder meer geluidnormen opge nomen. Daarnaast zijn volgens de burgemeester 'expliciete voor waarden gesteld waaraan de voer tuigen dienen te voldoen'. Uit de akoestische gegevens die onder deel uitmaken van de aanvraag blijkt volgens Waals dat aan beide voorwaarden wordt voldaan. "Er wordt geracet met voertuigen die zijn voorzien van akoestische voorzieningen. In combinatie met de reeds gerealiseerde akoestische afscherming rondom het circuit is er sprake van zeer aanvaardbaar geluidniveaus." Woordvoerder Toine Wuts van de Milieufederatie Limburg - die mede namens andere natuur- en milieuorganisaties en omwonen den bezwaar aantekende tegen het circuit - is erg verbaasd en ver bolgen over het besluit van bur gemeester Waals. "Het is een grof schandaal. De Raad van State heeft een duidelijke uitspraak gedaan. Het circuit is illegaal en mag niet gebruikt worden. En ook voor het afgeven van een evenementenver gunning gelden regels. Maar ken nelijk geldt de Nederlandse wetge ving niet voor de gemeente Venray. De hoogste rechter bepaalt dat het niet mag, maar de burgemeester trekt zich er niets van aan. Hij stelt zich met dit besluit boven de wet en geeft zo het slechte voorbeeld. Dit is minachting van de rechter lijke macht en dit dwingt ons tot het in gang zetten van nieuwe procedures." De Raad van State heeft onlangs de milieuvergunning en het bestemmingsplan voor het circuit vernietigd. De racebaan veroor zaakt volgens de raad te veel her rie en overlast en belast de natuur te veel. Ook heeft de gemeente onvoldoende gezocht naar alter natieven, onder meer buiten de gemeentegrenzen, vindt de Raad van State. "We zijn in overleg met de provincie deze besluiten aan het repareren", legt Waals uit. "De procedures rond deze vergunnin gen staan echter geheel los van het nu genomen besluit om een evenementenvergunning voor de race te verlenen." De burgemees ter geeft met zijn besluit naar eigen zeggen enkel toestemming voor een eenmalig evenement dat meer geluidsoverlast veroorzaakt dan normaal is toegestaan. De evenementenvergunning is aange vraagd door eigenaar Harrie Maes- sen van het circuit. Maessen heeft het circuit op eigen rekening en risico aangelegd, voordat de ver gunningen verleend waren. De nieuwe racebaan, Raceway Venray, werd aangelegd vlak bij het oude circuit De Peel, dat twee jaar gele den ook op last van de Raad van State werd gesloten na dertig jaar illegaal in gebruik te zijn geweest. Jongerenpagina terug in Peel en Maas 'Jong Venray', dat is de titel van de nieuwe jongerenpagina die vanaf nu weer maandelijks in Peel en Maas zal verschijnen. Zes jongeren (Roos Versteegh, Patrick Förtsch, Nathalie Minten, Angela Pouwels, Femke Hendriks en Jimmy van Rijt) zullen, onder begeleiding van de redactie van Peel en Maas, de inhoud ver zorgen. Jongeren die suggesties hebben voor de jongerenpagina kunnen mailen naar jongeren- pagina@gmail.com. MEGA ZONNEBRILLEN OPRUIMING! CAMPS OPTIEK Exploitant Piet Bouten gaat groepen jongeren verwijderen die rotzooi maken De maat is vol voor Piet Bou ten, beheerder en exploitant van 't Schaartven in Overloon. Afgelopen week heeft hij de eerste groep jongeren verwij derd van de ligweide, omdat het gezelschap ook na enkele aanmaningen rotzooi bleef maken. En rotzooi moet in dit geval letterlijk worden gezien: stukgeslagen flessen bier, lege flessen sterke drank, half opgegeten zakken chips, enz. "Als we niet ingrijpen, wordt het hier een grote vuilnisbelt", foetert Piet Bouten, die volgens zijn zeggen dagelijks wordt aangesproken door gasten van 't Schaartven op het asociale gedrag van groepen jongeren. "Het is beschamend wat er gebeurt." Het is de avond van de warmste dag van het jaar tot dusver. Het kwik steeg vandaag tot 37 graden, maar nu is het verfrissend koel geworden. Het is half negen, het schemert en Piet Bouten en drie medewerkers zijn net klaar met opruimen. Bijna 100 flessen bier, flessen wodka en andere sterke drank, lege kratten, een berg zak ken chips, koekjes en andere etens waren, vaak maar half opgegeten, hebben ze verzameld. "En zo gaat het iedere warme dag", verzucht Piet Bouten. "We zijn langer bezig met opruimen dan met exploi teren. Dit kan echt niet meer. De maat is vol. Ik heb vanmiddag voor de eerste keer een groep jongeren verwijderd. Ik sprak ze aan op hun asociale gedrag, maar ze bleven rotzooi maken. Voor mij was de grens bereikt. Ik heb ze vriendelijk verzocht om te vertrekken, en ze zijn uiteindelijk ook gegaan. Het is triest dat ik zo moet ingrijpen, maar mij rest geen ander middel meer." Piet Bouten beheert en exploiteert al vijftien jaar 't Schaartven. Hij heeft de jeugd zien veranderen, maar dit jaar is het gedrag van de jongeren extreem. "Ze houden met niets en niemand rekening. Als we niet ingrijpen, dreigt het hier een vrijstaat te worden. Ik praat dan over jongens én meisjes van 14, 15 jaar. Ze drinken enorme hoeveelheden alcohol, ook sterke drank, en strijken met grote voor deelverpakkingen eten en drinken neer op de ligweide. Vaak wordt de helft maar opgegeten en halfvol weggegooid. Het is onvoorstelbaar hoeveel eten en drinken wij 's avonds moeten opruimen. Crisis? Niet bij deze jongeren." Piet Bouten is inmiddels in gesprek met ouders van jongeren. "Ik vind dat er een belangrijke taak voor ouders is weggelegd om dit gedrag een halt toe te roepen. Het is toch een kwestie van opvoe ding. Ouders schrikken vaak als ik ze vertel hoe hun zoon of dochter zich gedraagt op de ligweide. Kun nen ze niet geloven. 'Mijn kind is niet zo', wordt dan gezegd. Nou, kom dan maar eens kijken. Het zal wel met het gedrag in een groep te maken hebben. Dat ze voor elkaar niet willen onderdoen. Of dat ze worden uitgelachen als ze afval opruimen of wél in de afval bak gooien. Ze spreken elkaar er ook niet op aan. Dit kan zo niet verder." Piet Bouten heeft de voor bije weken jongeren regelmatig aangesproken op hun gedrag. "Ik word nog net niet uitgelachen, maar ze hebben geen enkele bood schap aan mij. Soms gaat het een paar dagen goed, maar daarna is er weer net zoveel troep. Als ik weg loop, steken ze achter mijn rug hun middelvinger op en hoor ik termen die ik heel ongepast vind. Het hoort blijkbaar bij de jeugd van vandaag, maar ik weiger dat te accepteren." Piet Bouten krijgt dagelijks klachten van andere bezoekers van de ligweide. "Er recreëren mensen uit het hele land bij 't Schaartven. Wat denk je welke indruk het maakt als een gezin Exploitant Piet Bouten en veel bezoekers van 't Schaartsven is de rotzooi een doorn in het oog. met jonge kinderen de ligweide bezoekt en tussen jongeren komt te liggen die overal troep maken. Die met flessen bier gooien, die etenswaren laten slingeren, die stevig doordrinken, die lege krat ten in het water gooien. Mensen weten niet wat ze zien en horen. Ik kan ze alleen maar gelijk geven, het is ook onvoorstelbaar wat er gebeurt. Ik vind het heel jammer, want 't Schaartven is bijzonder populair. Op warme dagen is het druk op de ligweide. Wij doen ons uiterste best om de ligweide en het water zo schoon mogelijk te houden. Maar dat kunnen we niet alleen, daar hebben we ook de hulp van de bezoekers bij nodig. Helaas heeft 80% van de jongeren daar geen boodschap aan. Dan rest mij nog maar één sanctie: groepen jongeren gaan verwijderen." Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is fpr leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Onze showroom bestaat 10 jaar. Kom langs voor speciale acties! Keizersveld 22 Venray fel.: (0478) 55 04 10 www.rongenvof.nl berden Ontvangst met vlaai koffie 5 uur vrij drinken 2x bittergarnituur uitgebreid buffet BlERMANN - VAN DEN EIJNDEN, keurslager Mgr. Hanssenstraat 31, Oostrum Tel. 0478-58 34 29 www.biermannvdeijnden.keurslager.nl Grote Markt 21 Venray, Tel. 0478-516708 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN n« - 0 'ga"gen verrassingsmenu van,f 28 S0 PEEL-RRi /aVu0'jv PEEL-BRVNCH iedere zondag vanaf 11.00 uur fGANGEN-KEUZE-MENU EN MAAS Milieufederatie Limburg woedend EDWIN S. BIANCA 's maandags gesloten Grotestraat 48 Venray Tel. 582409 "Ligweide 't Schaartven dreigt vrijstaat te worden" KEURSLAGER glWeïkeni!'

Peel en Maas | 2009 | | pagina 1