W "JU laatste! Woningen Gouden Leeuw in verhuur r h a n q p op alle afgeprijsde artikelen Bandoetere tegelwerken! Marc Coenen weekwinnaar Gouden bruidspaar Smedts in Venray Leunen pakt Venray Cup En verder: Rongen dé specialist voor tegels, sanitair en Honderddertigste jaargang - week 34 - donderdag 20 augustus 2009 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 7 Sport 10-12 Gemeentelijke mededelingen 11 Kunst Cultuur 12 Kerkelijke diensten 14 Om toenemende illegale stort tegen te gaan De gemeente Venray over weegt de mogelijkheid om tuin afval gratis in te leveren bij het milieustation. Het blijkt dat de inzameling van het groente-, fruit- en tuinafval (gft) achter blijft bij het landelijk gemid delde. De oorzaak hiervan is waarschijnlijk het illegaal storten van groenafval. Na een eerdere daling is in 2008 de hoeveelheid zwerfafval weer toegenomen. Een andere oorzaak kan zijn dat veel huizen beschikken over een grote tuin, zodat burgers het afval zelf kwijt kunnen of composteren. Aantoonbaar is dat het gft-afval vaak illegaal wordt gedumpt in bossen, groenstroken of ergens in het buitengebied. De gemeente heeft nog niet onderzocht waarom het aanbod van groenafval in Ven- ray zo laag is. Toch overweegt de gemeente gratis aanbod van tuin afval bij het milieustation. Daar mee zouden de bladkorven uit het straatbeeld verdwijnen. Komend najaar wordt hierover een besluit genomen. In sommige gemeenten wordt het gft-afval zelfs gratis aan huis opgehaald, maar zover wil Venray nog niet gaan. Er worden wel gerichte acties ondernomen tegen de illegale stort. Het is veel burgers een doorn in het oog. Uit een tussentijdse evalu atie van het Afvalbeleid 2005-2012 blijkt dat de Venraynaren hun afval in het algemeen goed scheiden. Bij de meeste soorten afval scoort Ven- ray boven het landelijk gemiddel de. Verenigingen halen nagenoeg al het oud papier in de gemeente op. Het inleveren van glas is al lan ger volledig ingeburgerd. Recen tere voorzieningen voor het inle veren van drankpakken en plastic flacons werken eveneens naar behoren. Opvallend is ook dat de hoeveelheid klein gevaarlijk afval dat wordt ingeleverd, ook beneden het landelijk gemiddelde ligt. Bij steekproeven in het restafval blijkt echter niet dat het gevaarlijke, chemische afval - zoals batterijen en verfblikken - met het reguliere afval wordt afgevoerd. Vanaf 1 januari 2010 moeten gemeenten het kunststofverpak kingsmateriaal gescheiden inzame len. Per 1 juli 2009 zijn daarom in de gemeente Venray de bestaande retourterminals al omgebouwd en bestemd voor de inzameling van kunststof. Na opstartproblemen zijn alle terminals nu aangepast waardoor de storingen zijn verhol pen. Nadeel is wel dat het aange boden verpakkingsmateriaal niet meer kan worden geplet in de ter minal. Dit leidt tot meer volume en dus hogere transportkosten. "Het betekent inderdaad dat we de ter- minals regelmatiger leeg moeten halen", aldus wethouder Twan Jan sen. Er wordt nog gezocht naar een definitieve oplossing. De huidige terminals waren eigenlijk bestemd voor pet-flessen en blijken minder geschikt voor andere materialen. Op basis van de evaluatie wordt het beleid verder niet veranderd. Dat gebeurt pas na 2012, als de periode is beëindigd. Voor tussen tijdse aanpassingen zijn, volgens het college, te veel onduidelijk heden. Zo is het Landelijk Afval- beheerplan 2009-2021 nog niet beschikbaar, staat de inzameling van verpakkingsmateriaal nog in de kinderschoenen en wordt nog steeds gepraat over het eventueel afschaffen van de statiegeldrege ling. Ook de komst van de drie nieuwe dorpen Blitterswijck, Geijsteren en Wanssum maken het moment niet erg geschikt voor veel veranderingen. Sport est mort Onlangs fietste ik met wat vrienden ergens in Brabant. Een van hen had een neef in de buurt wonen en hij wilde bij hem op bezoek. "Ooit beloofd", zei hij. Toen we aanbelden, keek de goede man vol verbazing naar onze wielrennerfietsen. "Doen jullie dat elke week?", vroeg hij verbaasd. "Uiteraard", zei mijn vriend en vervolgens kregen we een heerlijke bak koffie aange boden. Vol verbazing keek de man naar onze flitsende fietsen en onze professionele uitrusting. "Sport, dat is niks voor mij. Sport est mort", vertelde hij, terwijl hij een sigaar uit zijn doosje pakte. Sport had hem nooit gelegen en de meerwaarde ervan zag hij niet in. En als zelfstandig onder nemer had hij er natuurlijk ook bar weinig tijd voor. Gaandeweg het tweede bakje koffie kwam de gezondheid van iedereen ter sprake. We hebben allemaal wel eens wat, maar onze Brabantse neef vertelde dat 'het' 'm allemaal niet lekker zat de laatste weken. Hij had het vaak benauwd, klaag de over druk op de borst en kon 's nachts niet slapen. De dokter stuurde hem uiteindelijk zelfs voor onderzoek naar het zieken huis. Zijn hart was schijnbaar in orde, en na het slikken van de nodige pillen ging het weer snel de goede kant met onze gast heer op. Nou gaan er natuurlijk ook wel eens sporters op relatief jonge leeftijd dood. Maar weten schappelijk is bewezen dat sport bijdraagt aan een goede gezond heid. Met die gedachte in mijn achterhoofd fietste ik na het gezellige en amusante bezoek weer terug richting Venray. En natuurlijk met de wetenschap dat ik het alleen benauwd heb als het buiten meer dan dertig graden is, zoals vandaag. Ja, laat mij maar lekker sporten! Al heb ik daar nu even geen zin in. Het is tijd voor de barbecue en ijs! Ja, ik ben en blijf een sportende bourgondiër. En mijn lijf ziet er toch al ontzet tend strak uit!? Hannes Venraynaar aangehouden De politie heeft zondag om omstreeks half negen een 27- jarige man uit Venray op de Pater van den Elsenstraat in Haarsteeg (Noord-Brabant) aangehouden op verdenking van een inbraak. Op weg naar een inbraakmelding in het buurthuis aan de Pater van den Elsenstraat zagen de agenten de verdachte lopen. Ze spraken hem aan en zijn verklaring was dat hij naar het station in 's-Her- togenbosch moest. De agenten reden na het gesprek met de Ven- raynaar door naar de inbraakmel ding. Nadat ze constateerden dat er inderdaad was ingebroken in het gebouw, reden ze terug om de man nogmaals aan de tand te voe len. Op grond van zijn vreemde verklaring en technische sporen werd de Venraynaar aangehou den en naar het politiebureau gebracht, waar hij toegaf in het pand te hebben ingebroken. vsp*|. Niemand kan ontkennen dat het, met deze tropische buitentemperatuur, echt zwem- weer is. In het strandbad van recreatiepark De Witte Vennen in Oostrum waren woensdag veel mensen die er net zo over dachten. Het was er, bij ruim 30 graden Celsius, dan ook goed vertoeven in en bij het water. Ook de komende dagen lijkt het zomers te blijven. De temperatuur blijft rond de 25 graden Celsius schommelen. Het is dus nog niet gedaan met de waterpret! Uitspraak kantonrechter in kort geding tegen Wonen Venray De kantonrechter in Venlo heeft J. de H., zijn partner M.V. en haar kind gesommeerd om binnen drie maanden hun flatwoning aan de Bachstraat in de Venrayse wijk Brukske te verlaten. De huurders hadden een kort geding aangespannen tegen Wonen Venray, omdat de woonstichting ze binnen acht dagen uit hun flat wilde zetten. Die dwangtermijn vond de kantonrechter te gortig. Maar de rechter is wel van mening dat de huurders moeten vertrekken, omdat ze al jaren overlast geven, vernielingen plegen en ernstige bedreigingen uiten. Mochten ze binnen de termijn van drie maanden opnieuw voor ernstige overlast zorgen, dan heeft Wonen Venray het recht om ze eerder dan drie maanden uit hun woning te zetten. Het dossier van J. de H. is inmiddels vuistdik geworden. Liefst 84 klachten zijn er de afge lopen vijf jaar over hem binnen gekomen. Het ging bijna telkens om bedreigingen, vernielingen, overlast, drankmisbruik. De maat is vol, zeker sinds het geweld op 23 juni en 2 juli is geëscaleerd. Sindsdien gaan medewerkers van Wonen Venray 's nachts bij storingen of calamiteiten alleen onder begeleiding van een bevei ligingsbedrijf de flat aan de Bach straat binnen. "Een onhoudbare situatie", verwoordde advocaat Van Berkum het standpunt van Wonen Venray. "De meneer in kwestie laat al jaren onaangepast gedrag zien. Dat varieert van het aanrichten van vernielingen tot scheldpartijen, ernstige bedreigin gen en intimiderend gedrag. Het is niet de vraag of, maar wanneer er slachtoffers vallen. Er moet een definitief einde komen aan deze geweldsexplosie. Dat kan alleen door hem en zijn partner uit de flat te zetten." De kantonrechter is het met Wonen Venray eens, maar geeft J. de H. en zijn partner M.V meer tijd om een nieuwe woning te zoeken. Wat daarbij meespeelt, is dat J. de H. een ingrijpende operatie heeft ondergaan. Als hij nu uit zijn flat wordt gezet, waar zou hij dan moe ten herstellen van de ingreep? Die vraag hield ook de kantonrechter bezig. Nu kan J. de H. in zijn eigen woning op krachten komen en hoeft hij niet naar een woonunit van Stichting Doortocht. Dat was het voorstel van Wonen Venray. J. de H. zag een woonunit bij Stich ting Doortocht niet zitten. "Geef me alstublieft nog een nieuwe kans", vroeg hij tijdens de zitting aan de kantonrechter. "Ik wil na de zware operatie thuis, in mijn vertrouwde omgeving, herstellen en aansterken. Daarna ga ik wel op zoek naar een nieuwe woon ruimte. Gun me die tijd." Advocaat van Kan onderstreep te dat verzoek door de rechtbank te vragen zijn cliënten een half jaar de gelegenheid te geven om een nieuwe woning te zoeken. Die termijn is nu bepaald op drie maanden. Geen camera's in centrum Twee proeven om camera's in te zetten bij het handhaven van kleine ergernissen, zoals het illegaal storten van afval bij afval containers en het vernielen van straatmeubilair, gaan niet door. Het college van burgemeester en wethouders van Venray heeft dat dinsdag besloten. Venray wilde na de zomerva kantie camera's in het centrum gebruiken om met name deze twee ergernissen aan te pakken, maar ziet daar vanwege de juri dische consequenties vanaf. Het inzetten van camera's om illegale dump van afval te voorkomen, is juridisch niet haalbaar. Een proef met heimelijk cameratoezicht tegen zwerfafval in het Amster damse stadsdeel Zuidoost werd eerder al afgelast."Strafrechtelijk kunnen we er niets mee. Jammer, maar helaas", oordeelde wet houder Twan Jansen dinsdag. "In overleg met politie en openbaar ministerie is ook gebleken dat het inzetten van camera's een te zwaar middel is voor deze vergrij pen. We zullen nu andere midde len moeten inzetten." Hotel Restaura r ASTERIA NODIGT U UIT VcfoR IA [omcpaKrMOSSCLmmm (lgso Wij serveren weer mosselen! ■MBMiTiEBiyiBBlIMI STEEDS PRIJSJES! 0<Sni»AT5 3 koopavonden Sinds kort staan liefst zes tig van de 89 woningen in de Gouden Leeuw te huur. Alleen de 29 appartementen van de woontoren zijn momen teel te koop. Er wordt volop gebouwd in de Gouden Leeuw. De tien verdiepingen tellende woontoren plus de twaalf aan grenzende appartementen zijn zo goed als klaar. Daarnaast zijn er aan de achterzijde van de Kempweg 48 woningen in aanbouw. Deze dertig apparte menten en achttien stadswo ningen staan sinds afgelopen week te huur. Eigenaar ING Real Estate kocht begin dit jaar 34 van de 48 wonin gen. Projectontwikkelaar 3W Vastgoed wilde pas met de bouw beginnen zodra 60 procent was verkocht. Doordat ING Real Estate als belegger deze aankoop deed, kon de bouw toch van start gaan. Eind 2008 ging de schop in de grond van het appartementen complex van vier verdiepingen. Boven de commerciële ruimten op de begane grond komen dertig appartementen. In het verlengde van dit complex is begin dit jaar gestart met de bouw van achttien stadswoningen van drie verdie pingen. Ze grenzen aan de achter tuintjes van de woningen aan de Kempweg. Vanwege de geringe belangstelling van kopers is ING Real Estate in zee gegaan met Verbeek Vastgoed Management in Venlo. Verbeek probeert nu de woningen te verhuren. Wonen Venray is eigenaar van de twaalf vleugelappartementen naast de woontoren. De woning corporatie vraagt een maandelijk se huur van 767 euro. Maar ook hiervoor valt de belangstelling tegen. Dat geldt evenzeer voor de verkoop van de 29 appartemen ten in de woontoren van tien ver diepingen. Hiervan is ongeveer de helft verkocht. Afgelopen week is met grote borden een verkoop- en verhuur- offensief ingezet. De eerste fase van de Gouden Leeuw telt in totaal 112 woningen. Daarvan zijn er nu 41 vrijwel gereed en 48 in aanbouw. Het is nog ongewis wat er met de laatste 23 woningen - die boven op de parkeerkel der komen - gaat gebeuren. Ook hiervoor geldt dat eerst het ver kooppercentage van 60 procent moet worden gehaald. Wethouder Heldens liet eerder weten dat het bouwplan mogelijk wordt aan gepast als blijkt dat er te weinig vraag is naar dit type woningen. Tevens wordt ook hier gezocht naar een belegger die het grootste deel van de woningen wil afne men. TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 BlERMANN - VAN DEN EIJNDEN, keurslager Mgr. Hanssenstraat 31, Oostrum Tel. 0478-58 34 29 www.biermannvdeijnden.keurslager.nl Onze showroom bestaat 10 jaar. Kom langs voor speciale acties! TegelsSanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken Wegens vakantie gesloten Vanaf 24 augustus staan wij weer voor u klaar v 22 Venray (0478) 55 04 10 rongenvof.nl MAAS Tuinafval gratis naar milieustation? Waterpret voor iedereen... ïj* - Huurders binnen drie maanden uit flat H T E L D I N E R E VERGADERE K f* Maasheseweg BCDa Venray TEL. D47B-51 1 466 www.asteria.nl www.tapijtcentrum.n Grote Markt 21 Venray, Tel. 0478-516708 berden KEURSLAGER

Peel en Maas | 2009 | | pagina 1