HALVE PRIJS Raad van State wijst locatie racecircuit af Fietsvierdaagse van start Oud-Venraynaar gewond in Jakarta 0 e Verleiding >4 't PELGRIMSHUIS IÉT BRADERIE TOT VOORJAARSCOLLECTIE DEPT *7^9 r h q n q p mij ng Centrum Horst Donderdag 30 juli Peel en Maas verschijnt wel in kermisweek Poortactie bij Henk Achten geniet van oldtimers Erik Stevens naar EK En verder: Bandoetere 40% rfcv 30% Boek bestellen? Rongen dé specialist voor tegels, sanitair;' en Honderddertigste jaargang - week 30 - donderdag 23 juli 2009 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11 Kunst Cultuur 20 Sport 17-19 Gemeentelijke mededelingen 15-16 Kerkelijke diensten 22 i 3ESES msm i GS. Dit jaar geen activiteiten meer op Raceway Venray De Raad van State heeft dins dag de nieuwe locatie voor het racecircuit in Vredepeel afge wezen. De racebaan aan de Bakelsedijk veroorzaakt te veel herrie en belast de natuur te veel, aldus de Raad van State. De raad vindt verder dat de gemeente onvoldoende heeft gezocht naar alternatieven, onder meer buiten de gemeentegrenzen. De nieuwe racebaan, Raceway Venray, werd aangelegd vlak bij het oude motorcrossterrein, dat twee jaar geleden ook al op last van de Raad van State werd geslo ten. De gemeente Venray gaf ver volgens toestemming voor de aan leg van een nieuw circuit. Daarop is al enkele malen geracet. Dat zette kwaad bloed bij de Milieu federatie Limburg, die in april in voorlopige voorziening al bijval kreeg van de Raad van State. De raad legde toen alle activiteiten op het circuit stil. Dinsdag haalde de instantie een streep door het bestemmingsplan van Venray en de goedkeuring daarvan door de provincie Limburg. De Raad van State vindt dat de gemeente Ven- ray haar keuzes voor alternatieve locaties voor het motorcrosster rein onvoldoende heeft onder bouwd. Zij had volgens de Raad van State beter moeten motiveren waarom in dit onderzoek alleen locaties binnen de gemeente zijn onderzocht, en niet ook moge lijke alternatieve locaties buiten de gemeente. Door dit niet goed te motiveren, heeft de gemeente in strijd gehandeld met de Wet Milieubeheer. Venray moet daar om zijn huiswerk overdoen. Bur gemeester Waals ziet desondanks toekomst voor het nieuwe circuit: "Er is inmiddels overleg geweest met de provincie en eigenaar Har- rie Maessen, waarin duidelijk is geworden dat we de voorwaarden in de vergunningen moeten ver fijnen. We behouden vertrouwen in een goede afloop van het pro ject." Waals had de uitspraak van de Raad van State wel verwacht, maar is tevreden dat de gemeente in ieder geval de procedure goed heeft doorlopen. "Ik ben blij dat de raad de bouwvergunning niet heeft vernietigd. Daaruit blijkt dat er ruimte is voor een circuit. En behoefte ."De Venrayse burgemees ter heeft zijn hoop gevestigd op een locatieonderzoek dat destijds door het Gewest Noord-Limburg is uitgevoerd. "Met dit plan gaan we de Raad van State proberen te overtuigen dat er geen andere locatie in de regio is. Daarin staat duidelijk dat een circuit aan de Bakelsedijk de enige en beste locatie is." Volgens Waals betekent de uitspraak dat er in ieder geval in 2009 geen races meer worden verreden. De drie betrokken par tijen, gemeente Venray, provincie Limburg en eigenaar Harrie Maes- sen, gaan volgens Waals aan de slag om de plannen zo snel moge lijk te repareren. "In de loop van 2010 zouden er dan races kunnen plaatsvinden." De Milieufederatie Limburg is zeer verheugd over de uitspraak. Directeur Hans Heijnen spreekt van 'een overwinning voor de natuur en het milieu'. "Wij hebben een paar jaar geleden al aangege ven dat wij wilden meedenken over een alternatieve locatie voor het racecircuit. Wij hebben niets tegen het racecircuit, mits het op een locatie ligt waar de gevolgen en overlast voor natuur, milieu en omwonenden tot een minimum beperkt blijven. Lees verder op pagina 3 Addertje Het is toch wat! Je vraagt je langzamerhand af of het über haupt nog wel mogelijk is om ergens in Nederland een nieuw racecircuit aan te leggen. Want altijd is er wel een aanleiding voor bezwaarmakers om de hele procedure te vertragen of zelf helemaal stil te leggen. De ene keer vanwege een procedurele fout, de andere keer vanwege de aanwezigheid van een zeldzame diertje of plantje of de vrees voor geluidsoverlast. Ook in de kwestie circuit De Peel hebben natuur en milieu weer gezegevierd, want de gemeente Venray en de pro vincie Limburg moeten hun huis werk opnieuw doen. De Raad van State heeft het bestemmingsplan voor het nieuwe racecircuit De Peel vernietigd. Volgens de rech ter is er onder meer onvoldoende gekeken naar alternatieve plek ken in de regio en kan niet gega randeerd worden dat omwonen den beschermd worden tegen geluidsoverlast. De uitspraak van de Raad van State betekent dat de realisatie van het racecircuit van Harrie Maessen terug bij af is. De hele geld- en tijdverslindende procedure moet over. Tot groot verdriet van Harrie en duizenden motor- en autosportliefhebbers, die weer in de wachtkamer zitten en maar moeten hopen dat de overheid de volgende keer haar huiswerk beter doet. Ik vraag me ondertussen af: is het wel moge lijk om een circuit aan de Bakel- sedijk in Vredepeel te realiseren? Is het niet beter om het vizier te richten op de locatie De Helling in Wanssum, waar SV United en tal van andere clubs een multi functioneel complex willen bou wen, inclusief een motorcrosster rein? Wellicht dat dit plan verder uit te breiden is met autosport, alhoewel ik ook daar een hard hoofd in heb. Want ik zag op de gemeentekaart van het 'nieuwe' Venray dat De Helling op de grens van een natuurgebied ligt. Ik voorzie dan ook dat machtige milieuorganisaties ook dat pro ject gaan 'verlammen'. Want ook daar schuilt vast nog wel ergens een juridisch addertje onder het gras. Mijn advies: ga met de milieuclubs in gesprek en laat ze meedenken over een alternatieve locatie voor het racecircuit. Zoek samen naar een stek waar de gevolgen en overlast voor natuur, milieu en omwonenden tot een minimum beperkt blijven. 'If you can't beat them, join them'. Hannes 10% Venray-Oostrum 0478-585956 www.stoffelhoeve.nl Reportage op www.peelenmaastv.nl De jubileumeditie van Fiets vierdaagse Venray is dinsdag van start gegaan bij discotheek Zenith, de nieuwe start- en finishlocatie. BurgemeesterJos Waals en wethouder Patrick van der Broeck verrichtten om klokslag 09.00 uur, samen met oud-wielrenner Peter Winnen, de opening van het 25-jarige fietsfestijn, dat duurt tot en met vrijdag. De fietsvierdaagse is in 25 jaar tijd uitgegroeid tot een groot eve nement waarvoor zich in 2008 ruim 3600 deelnemers inschre ven. De organisatie verwacht dit jaar minder deelnemers."De basisscho len hebben nog geen vakantie en we hebben geduchte concurrentie van de Vierdaagse van Nijmegen die ook deze week plaatsvindt", weet pr-man Michel Thomassen. "Het aantal voorinschrijvingen is dit jaar ook iets lager, rond de 1350, maar we rekenen toch op circa 3000 deelnemers. Dat zou een mooi aantal zijn." De organi satie van de Venrayse fietsvier daagse wil er ook geen wedstrijd van maken. Natuurlijk is het leuk als veel mensen deelnemen, maar het is geen doel op zich, vertelt Thomassen. "We streven het inder daad niet na om de grootste van Nederland te worden, gezelligheid en veiligheid zijn veel belangrij- ker." De pr-man wil ook nog even een pluim uitdelen aan de directie van Zenith. Door werkzaamheden aan sporthal De Wetteling moest de organisatie van Fietsvierdaagse Venray dit jaar uitwijken naar een andere start- en finishlocatie. "Met Zenith zijn we erg tevreden. De directie werkt erg mee en het is natuurlijk ook een prachtige uit valsbasis voor ons evenement. Een chique accommodatie die goed bereikbaar is met rondom het gebouw erg veel ruimte om te parkeren. We wachten de reacties van de deelnemers en onze vrij willigers eerst af, maar ik sluit niet uit dat Zenith in de toekomst onze start- en finishlocatie blijft. Dat zal zeker aan de orde komen tijdens de evaluatie na afloop." Na het startschot gingen de deelnemers op weg, voorafgegaan door burgemeester Waals en wet houder Van der Broeck op elek trische fietsen, Peter Winnen op een showfiets en voorzitter Jan Kreutz van de fietsvierdaagse op een bakfiets. Tijdens de fietsvier daagse wordt aandacht besteed aan de Peter Winnen Classic, een wielertoertocht met afstanden van 80 en 120 kilometer die op 15 augustus start in Ysselsteyn, de geboorteplaats van Winnen. Deze tocht wordt voor de tweede keer gehouden om aandacht te vragen voor de wielersport in Ethiopië en de stichting Bike4All. Bike4All bij Marco Polo Cycling helpt met het opbouwen van wielersport in ont wikkelingslanden. De naam van de oud-vedette is aan de toertocht verbonden vanwege zijn grote inzet voor de wielersport in Ethio pië. In en om de Zenith is elke dag volop amusement en tijdens de slotmiddag op vrijdag 24 juli sluit het evenement feestelijk af met onder meer de verloting van een fiets onder de voorinschrijvers. Ruim tweeduizend deelnemers verschenen dinsdagochtend aan de start van de fietsvierdaagse in Venray. Een uitgebreide reportage van de start van de jubileumeditie van Fietsvierdaagse Venray is te zien op de website www.peelen- maastv.nl. Bij de aanslagen in Jakarta van afgelopen vrijdag, blijkt ook een oud-Venraynaar zwaargewond te zijn geraakt: Max Boon. Boon, zoon van oud-apotheker Kees Boon, ligt momenteel in kritieke toe stand op de intensive care van een ziekenhuis in Singapore. De oud-Venraynaar heeft bij de explosie ernstige verwon dingen opgelopen aan borst en rug. Ook is in het zieken huis een van zijn onderbenen geamputeerd. Voor behoud van zijn andere been wordt gevreesd. Max Boon werkt al een tijdje in Jakarta als consultant voor het bedrijfsadviesbureau CastleAsia. Hij had vrijdagmorgen in het Mar riott Hotel een zakenontbijt. Zijn moeder Mirjam, die samen met Kees Boon in Vlissingen woont, is momenteel samen met haar twee dochters in Singapore om haar zoon bij te staan. Architect Bert Lerou uit Venray, broer van Mirjam en oom van Max Boon, zegt dat de toestand van de oud-Venraynaar kritiek is. "Het is vreselijk wat er is gebeurd. Max is zaterdag naar Singapore gebracht omdat daar de medische zorg beter is dan in Indonesië. Hij krijgt momenteel alle zorg en ook Mirjam is buiten gewoon goed opgevangen door de werkgever van Max, de Neder landse ambassade en het hotel."Bij de aanslagen op het Ritz Carlton en het Marriott Hotel vielen negen doden, onder wie de twee daders. Een echtpaar uit Badhoevedorp wordt sinds de bomaanslagen ver- mist. Het stel zou aanwezig zijn geweest in het Ritz Carlton Hotel. Er wordt van uitgegaan dat ze zijn omgekomen bij de aanslag. www.vandenmunckhof.nl ASTERIA ^^^p^ktmosselenetsn 7Ï93Ö 3-GANGEN-KEUZE-MENU «USB00r'e,,4l"f<lS««k><n Wij serveren weer mosselen! ^mbachtdijk Klein: 3,50 Normaal: 4,50 Groot: 5,50 NU TIJDELIJK VERKRIJGBAAR! www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken Onze showroom bestaat 10 jaar. Kom langs voor speciale acties! Keizersveld 22 Venray oTel:(0478) 55 04 10 Tiwlfl 7 www.rongenvof.nl 3 koopavonden Voor de GOEDKOOPSTE Zonnebrillen 10.00 uur tot 17.00 uur GEZELLIGE ATTRACTIES Ergens, midden in de zestiger jaren, besloot de toenmalige directie van Van den Munckhof om Peel en Maas in de week van de Venrayse kermis niet uit te laten komen. Nu, ruim veertig jaar later, wordt met deze traditie gebroken. Peel en Maas zal vanaf dit jaar in de week van de Venrayse kermis wel verschij nen. Gewoon op donderdag zoals u gewend bent. BlERMANN - Van den Eijnden, WIJ HEBBEN ZE WEER: KLEINE PRIJZEN! Ionics] MAAS GROTESTRAAT 33 - VENRAY G-STHR RRLU H T E L DINEREN VERGADEREN 1 0 "gangen verrassingsmenu vanaf €2850 3-GANGEN-KFTttp. o"-^«^iiigsnienu (iedere vrije Maasheseweg BCDa Venray TEL. D47B-51 1 466 www.asteria.nl RESTAURANT - ZALEN ACCOMMODATI E Grote Markt 21 Venray, Tel. 0478-516708 SPECIAAL OPTIEK n% www.tapijtcentrum.nl keurslager Mgr. Hanssenstraat 31, Oostrum Tel. 0478-58 34 29 www.biermannvdeijnden.keurslager.nl

Peel en Maas | 2009 | | pagina 1