Ingezonden Minder woninginbraken, veiligheidsgevoel in wijk neemt toe Tino Zandbergen lijsttrekker inVENtief i Omroep Venray gaat proeven van web-tv Veulenaar wint fraaie fiets Jellygoose bij 't Podium elke dag vrijblijvend implantaten, klikgebit BEZORGEN? PEEL EN MAAS Donderdag 16 juli 2009 - Pagina 9 Toverbal Met verbijstering heb ik de berichtgeving rondom de Tover bal gevolgd. Wat bezielt de ouders van de Toverbal-leerlingen? Het is ronduit beschamend om te lezen dat ouders zo hard oordelen over andermans kinderen. Waar zijn ze bang voor? Agressie? Je hebt het hier over kinderen, niet over zware criminelen. Volgens mij weten de ouders het zelf niet. Onwetend heid maakt dom. Het gaat over kinderen die door hun beper king en/of handicap een andere manier van onderwijs en begelei ding nodig hebben. Kinderen die hier niets aan kunnen doen. De ouders van deze kinderen hebben waarschijnlijk al veel meegemaakt en zijn vaak blij dat ze eindelijk een goede veilige plek voor hun kinderen hebben gevonden. Nu is er de kans om dit in Venray te rea liseren en gebeurt er dit. Het is zo kwetsend om te lezen dat ouders van "normale" kinderen deze uit spraken doen, wat een slecht voorbeeld zijn ze voor hun eigen kinderen. In de maatschappij kom je alle soorten en kleuren men sen tegen. Dat is nu eenmaal zo. Er bestaan geen perfecte mensen. Als je volwassen bent, verstop je je toch ook niet voor andere men sen? Je maakt kennis met elkaar en leert met elkaar omgaan! Op deze manier maken de kinderen van de Toverbal kennis met een andere groep kinderen en leren ze dat er alle verschillende soor ten kinderen zijn. Dit is juist een bijzondere manier. Loop hier niet voor weg, maar benut deze kans. Maar door die onvoorstelbare keiharde vooroordelen van deze ouders leren ze juist om bang te zijn van kinderen die anders zijn. Wie is er nu beperkt? Linda Weijs,Venray. Venray op de schop (2) Ik ben het helemaal eens met de schrijver. Volgens mij is er over de gevolgen van een voetgangers zone weer eens niet goed nage dacht. Ook ik ben slecht ter been, kan korte afstanden lopen met mijn rollator. Als ik daarmee naar het dorp ga, moet ik eerst met de auto naar een parkeerplaats, die betaald moet worden, maar wat tevens leidt tot luchtvervuiling en bovendien, ook ik ben graag eens in de buitenlucht. Korte afstanden fietsen gaat nog wel, maar dan heb ik, op de stukken waar niet gefietst mag worden, mijn fiets nodig als pakezel en loopsteun. Dus wat heb ik aan een fietsvrije voetgangerszone? Oplossing kan zijn een ontheffing in de vorm van een fietskaart voor invaliden. Kan dit niet, dan ga ik naar het WMO-loket en vraag daar een scootmobiel aan. Ik raad iedereen in de gemeente Venray, die dit pro bleem ook heeft, aan hetzelfde te doen. De ontheffingskaart lijkt me goedkoper. I. op den Buysch, Venray Inalfa Metal De frustratie, onbegrip en boos heid van J. de Bruijn, zoals blijkt uit zijn ingezonden brief van 9 juli jl., kan ik mij goed voorstellen. Echter, de situaties die hij beschrijft en de feiten die hij aangeeft, zijn deels onjuist. De persoonlijke opmer kingen in de ingezonden brief van de heer J. de Bruijn richting Jan van Bussel en ondergetekende, zijn bovendien veelal misplaatst. In 2002 is Inalfa Roof Systems afgescheiden van Inalfa Metal om nieuwe aandeelhouders te kunnen aantrekken. Nieuw kapitaal was nodig om het bedrijf te kunnen uitbouwen om tot een noodzake lijke marktpositie en schaalgroot te te komen. De investering werd gedaan door met name ABN AMRO Capital. Inalfa Industries, holding van Inalfa Metal, kreeg een min derheidspositie. Ondergetekende, als algemeen directeur, verhuisde van Inalfa Industries naar Inalfa Roof Systems, maar bleef wel commissaris. In 2005 moest ik, na 27 dienstjaren, op brute wijze het bedrijf verlaten. Hierop volgde een rechtszaak die ik gewonnen heb. De kantonrechter heeft toen een schadevergoeding toegekend en terecht. Dit heeft niets te maken met Inalfa Industries en ook niets Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray met Inalfa Metal en heeft ook in een andere tijd en onder andere omstandigheden plaatsgevonden. Hiermee toch verbanden leggen is, misplaatst. Dat ik van mij ook via de pers heb afgebeten, was mijn goed recht en heeft ook niets met Inalfa Metal te maken. Inalfa Metal in Venray maakte al jaren verlies. Achteraf had het manage ment het bedrijf eerder moeten sluiten, maar Inalfa was sociaal en het management, ook Jan van Bussel, zocht naar oplossingen om het bedrijf en de werkgele genheid te redden. Maar het ging niet meer, waarna is besloten het bedrijf te saneren en een deel van de productie naar de vestiging in België (Hamont) te verplaatsen. Echter, in die tijd ging het met de metaalindustrie nog slechter en stegen de grondstofprijzen met 25-30%. Er gingen in Europa veel metaalbedrijven failliet en ook Inalfa Metal moest de strijd opge ven. Als gevolg hiervan moest de holding Inalfa Industries uitstel van betaling vragen. Gelukkig kon den toen veel medewerkers bij Inalfa Roof Systems geplaatst wor den en omdat de economie toen nog goed was, konden veel ande ren snel een baan elders vinden. Echter, een beperkt aantal mede werkers is tussen wal en schip gevallen en dat is heel triest. De opmerking van de heer J. de Bruijn, dat ik toen in die tijd geen enkele verantwoordelijk nam, is uit de lucht gegrepen en is nergens op gebaseerd. Al die jaren tot begin 2008 heb ik het management actief gesteund om het onheil en verdere schade te voorkomen. Ik ben zelfs zover gegaan dat ik in 2005 een lening aan Inalfa Metal verstrekt heb, die groter was dan de schadevergoeding die ik van de rechter heb gekregen. Deze lening was ter overbrugging om Inalfa Metal de tijd te geven om tot een herfinanciering te komen, wat op het laatste moment jam merlijk mislukt is. Dit kon de heer De Bruijn niet weten, maar dan had hij zich eerst moeten laten informeren alvorens tot kwalijke uitspraken in de pers te komen. Na het faillissement van Inalfa Metal waren alle ogen gericht op Inalfa Roof Systems, waarvan bekend was dat dit verkocht zou worden. Het bedrijf stond toen er goed voor en Inalfa Industries zou als minderheidsaandeelhouder en ondanks het feit dat zij geen preferente aandelen had, ruim voldoende geld uit verkoop krij gen om aan alle verplichtingen te kunnen voldoen, dus ook aan de ex-medewerkers van Inalfa Metal. Jan van Bussel was eigenlijk al met pensioen, maar heeft de functie van directeur bij Inalfa Industries toch geaccepteerd. Daar kun je alleen maar respect voor hebben, want het is een rotklus een bedrijf te moeten leiden, dat uitstel van betaling heeft en waar de bewind voerder bepaalt wat wel en niet moet gebeuren. Dat is ook zo t.a.v de positie van de ex-medewerkers. Het is de bewindvoerder geweest die een positie heeft ingenomen. Het probleem ligt niet bij voor genoemde personen, maar eigen lijk bij Inalfa Roof Systems. De laat ste drie jaar is het met het bedrijf bergafwaarts gegaan. De investeer ders, met name ABN AMRO Capi tal, stelde financiële managers aan, zonder ervaring met de auto mobielindustrie en ging zelf op de stoel van de ondernemer zitten. Herstructureringen tegen enorme kosten, onbekwaam topmanage ment, vele en vooral dure consul tants, ernstige kwaliteitsproble men met vele claims als gevolg en verlies van marktaandeel hebben het bedrijf geteisterd. De huidige crisis zou slechts de nekslag kun nen zijn, maar met kapitaalinjec ties van de investeerders kan het bedrijf doorgaan en laten wij het hopen dat ze het redden. Ik wens ook de nieuwe algemeen-direc teur de heer Schabos alle succes toe. Ik zeg dit niet uit rancune maar uit verdriet en teleurstelling Was het maar goed gegaan, voor de medewerkers, waarmee ik mij nog steeds zeer verbonden voel, en voor mijzelf, gezien de lening die ik verstrekt heb en dan terug zou kunnen krijgen. Aangezien de termijn van uitstel van betaling van Inalfa Industries recentelijk afliep en er helaas geen uitzicht is dat Inalfa Industries (inmiddels Bia Beheer) nog voldoende opbrengs ten uit mogelijke verkoop van de aandelen van Inalfa Roof Systems zou kunnen verwachten, heeft de bewindvoerder en niet Jan van Bussel tot faillissement moeten besluiten.Dat tijdstip heeft ook niets te maken met een gerech telijke uitspraak inzake de claim van de ex-medewerkers van Inalfa Metal. Nogmaals: ik begrijp de frustratie en boosheid, maar J de Bruijn legt verbanden die er niet zijn en maakt misplaatste en kwa lijke opmerkingen over bepaalde personen, waarvan hij eigenlijk wel weet dat ze zo niet zijn. Fred Welschen, voormalig alge meen directeur van Inalfa Roof Systems Pilot SelectaDNA Brukske succesvol De uitreiking van SelectaD NA in de wijk Brukske in mei 2008 heeft geleid tot minder woninginbraken in de wijk zelf ten opzichte van de overi ge wijken van Venray. In 2006 waren er 47 woninginbraken in de wijk. Dit jaar is er tot nu toe ingebroken in dertien woningen. Uit de gehouden enquêtes blijkt verder dat het veiligheidsgevoel in de wijk is toegenomen. In 2007 was er sprake van een opmerkelijke daling van het aan tal woninginbraken in heel Ven- ray en ook in de wijk Brukske. Deze dalende trend heeft zich niet voortgezet in heel Venray in 2008. Het totale aantal woningin braken in Venray is in 2008 ten opzichte van 2007 gestegen met 53%. Opvallend is dat deze stijging in Brukske achterwege is geble ven. Het aantal inbraken is in 2008 op het niveau van 2007 gebleven. Daarnaast is het veiligheidsgevoel van bewoners toegenomen. Bewo ners zijn van oordeel dat goede ren beter beveiligd zijn met Selec- taDNA markering. Daarnaast voelt het merendeel (60%) zich veiliger in de wijk na de uitreiking van SelectaDNA. SelectaDNA is een nieuw mid del tegen woninginbraken dat voor de eerste keer is ingezet in wijk Brukske in Venray. Op zater dag 3 mei 2008 is met behulp van 100 politieagenten bij elke woning in Brukske een pakket SelectaDNA kosteloos aangebo den. De agenten hebben deur aan deur, tekst en uitleg gegeven over het nieuwe middel. Samen met de bewoners vulden zij het registra tieformulier in voor de database. Het bezoek werd afgerond met het plakken van een sticker op de voordeur. De sticker laat de buiten wereld zien dat de eigendommen in de woning zijn gemarkeerd met SelectaDNA. Dit maakt het voor de dief minder aantrekkelijk om in te breken in deze woning. Verder zijn bij de toegangswegen en in de wijk Brukske waarschuwings borden geplaatst, met het doel de potentiële dief te ontmoedigen. Om gestolen goederen snel te achterhalen werden de politiebu reaus, politieauto's voorzien van UV-lampen. GRATIS PAKKET De wijk Brukske telt in totaal 1.930 woningen. In mei 2008 wer den circa 75% van de woningen voorzien van een pakket Selec- taDNA. Bewoners die destijds niet thuis waren zijn schriftelijk op de hoogte gesteld dat zij het pakket alsnog gratis konden ophalen bij het wijkkantoor. Van deze moge lijkheid hebben verschillende bewoners gebruik gemaakt. In totaal hebben 83% van de huis houdens van de wijk Brukske een pakket ontvangen. De over gebleven pakketten zijn naar rato verdeeld onder de zeven gemeen telijke partners van Waak voor inbraak. Hierdoor is het onder andere mogelijk geworden alle basisscholen kosteloos te voor zien van SelectaDNA. SelectaDNA bestaat uit een voor het blote oog onzichtbare onscha delijke vloeistof met een uniek DNA, waarmee de burgers hun waardevolle spullen kunnen mar keren. Het DNA gaat in kieren en putjes zitten en is onmogelijk voor 100% te verwijderen. De vloeistof licht op zodra het beschenen wordt met Ultra Violet licht. Met SelectaDNA gemerkte bezittin gen zijn voor de politie snel te herkennen en eenvoudig tot de eigenaar te herleiden. Gebruik van SelectaDNA leidt ertoe dat gesto len goederen slecht doorverkocht kunnen worden. WAAK VOOR INBRAAK De pilot met SelectaDNA maakt een onderdeel uit van het integrale project Waak voor Inbraak. Omdat het aantal woninginbraken in het politiedistrict Venray in 2006 fors was toegenomen hebben de zeven gemeenten in het district: Bergen, Gennep, Meerlo-Wanssum, Mook en Middelaar, Sevenum, Venray en Horst aan de Maas besloten hun krachten te bundelen. In samen werking met politie Limburg Noord, het Openbaar Ministerie, de vier woningcorporaties in het gebied (Wonen Venray, Wonen Horst, Destion en Mooiland Maas land), vertegenwoordigers uit de bouwwereld en de provincie Lim burg wordt op een projectmatige actie ondernomen om het aantal woninginbraken terug te dringen. Met ingang van 2009 nemen ook verzekeringsmaatschappij Inter polis en de Rabobanken Maas horst, Venray en Land van Cuijk en Maasduinen als projectpartners deel aan het project. De doelstel- ling van het integrale project is het aantal woninginbraken in 2008 niet verder te doen stijgen ten opzicht van peiljaar 2006 en in 2009 met 30% terug te dringen. In 2006 werden er 690 woningin braken gepleegd in het politie district Venray, in 2009 tot nu toe 187. Doorberekend naar het hele jaar 2009 zou dat uitkomen op een vermindering van 40%. DERTIEN ACTIES Voor het realiseren van de doel stelling is het actieplan Waak voor Inbraak opgesteld in april 2008. Het actieplan bestaat uit dertien acties, die in samenhang worden uitgevoerd gedurende de periode mei 2008 tot mei 2010. De acties zijn gericht op het prikkelen van de burger in het nemen van ver antwoordelijkheid. De nadruk van de aanpak ligt op preventie en op verbetering van de opsporing van de daders. De eerste actie die in het kader van Waak voor inbraak werd uitgevoerd is de pilot met SelectaDNA. Overige acties die ondertussen al zijn ingezet zijn onder andere: SMS-Alert, de slot- platenactie Goed Gesloten en communicatie als bindmiddel. Bestrijding van woninginbraken is belangrijk, omdat uit onder zoek blijkt dat de impact van een woninginbraak op het slachtof fer groot is en jarenlang gevoe lens van onveiligheid beïnvloedt. Een gezamenlijke aanpak, met de nadruk op preventie en het prik kelen van de eigen verantwoorde lijkheid van de burger, heeft een positieve invloed op de leefbaar heid in de wijk. Gerard Thijssen lijstduwer Tino Zandbergen is de nieu we lijsttrekker van inVENtief. Dat heeft de lokale politieke partij deze week bekendge maakt. Zandbergen wordt de opvolger van Gerard Thijssen die als lijstduwer op de lijst terugkeert. InVENtief heeft momenteel een raadszetel, die door Thijssen wordt bemenst. Achter Tino Zandbergen staan achtereenvolgens Cees de Vocht uit Veulen, Mieke Beerkens uit Venray en Kees van de Molengraft uit Leunen op de lijst. InVEN tief is van mening dat alleen een bundeling van lokale partijen een politieke verschuiving kan veroor zaken. Gesprekken met andere lokale partijen leidden daar echter niet toe. Toch ziet inVENtief het als een uitdaging om in de komen de periode iets voor de Venrayse burger te kunnen betekenen. In haar verkiezingscampagne gaat de fractie uit van de vorig jaar gepresenteerde marsroute naar 2010. InVENtief was en blijft van mening dat er - gedurende een veel te lange periode - politieke en bestuurlijke zaken in Venray geregeld en gestuurd werden en worden door slechts één en dezelfde, conservatieve, politieke stroming. Wijziging daarvan is vol- gens inVENtief absolute noodzaak om het belang van de burger van Venray beter de kunnen dienen. Daarbij staat de partij een frisse en andere financiële en dualisti sche kijk voor ogen. Bij inVEN tief betreurt men het dan ook dat samenwerking met andere lokale politieke partijen niet is gelukt. 'Betreurenswaardig was de con statering, dat bij deze nieuwe afwegingen bij de betrokken par tijen/personen klaarblijkelijk niet het belang van de kiezer voor opstond. Een gemiste kans, want eendracht maakt macht!', aldus de partij in een persbericht. InVEN- 0NDZ0RG Bel 0478-514468 centrum mondzorg venray www.centrum-mondzorg.nl Tino Zandbergen (links), Cees de Vocht, Mieke Beerkens, Gerard Thijssen en Kees van de Molen graft. tief wil desondanks, positief en constructief, vooruitkijken naar de toekomstige raadsperiode. Het uitgangspunt van de lokale partij blijft om alle inwoners van de nieuwe gemeente Venray te representeren en met respect hun deugdelijke opvattingen en wensen naar voren te brengen en te verdedigen. De partij wil dat gaan doen met de in deze periode opgedane ervaring, gecombineerd met nieuwe gezichten. 'De leden raad van inVENtief heeft in de keuze die onlangs gemaakt is, de gedachte bevestigd dat inVENtief nieuw elan moet gaan uitstralen'. Het zijn dan ook de vier genoemde personen met wie inVENtief zich tijdens de verkie zingscampagne wil gaan profi leren. De volledige invulling van de kieslijst wordt binnenkort bekendgemaakt. De lokale partij benadrukt overigens dat ze uiter mate content is over de manier waarop Gerard Thijssen als een mansfractie voor inVENtief in de huidige raadsperiode de belangen van haar kiezers en Venray heeft gediend. Wie bezoekt uw site nu werkelijk? Flyers Internet Communicatie Nieuwe website in de lucht Omroep Venray gaat een proef doen met televisie via internet. Een actieve werk groep van vrijwilligers bereidt web-tv voor. De eerste proef- uitzending zal in het najaar te zien zijn. Dat heeft omroepvoorzitter Jan Driessen woensdagmiddag bekendgemaakt. Driessen deed de aankondiging deze week tij dens een bijeenkomst voor de vrijwilligers van de Venrays lokale omroep. Volgens Driessen past het medium goed in de meerjaren- strategie van Omroep Venray. De omroep wil zich meer profileren bij een jeugdiger publiek, zonder de traditionele luisteraars te ver geten. De werkgroep is van plan korte filmpjes van enkele minu ten te gaan maken van actuele gebeurtenissen en evenementen. Het moeten filmpjes worden met een professionele uitstraling. De tv-beelden kunnen worden bekeken op de vernieuwde web site van Omroep Venray. Die is deze week officieel gelanceerd. De website biedt, naast een frisse en rustige uitstraling, ook tal van nieuwe mogelijkheden voor de gebruiker. De zoekfuncties zijn verbeterd. Bezoekers kunnen een voudig nieuws per dorp of per nieuws- of sportcategorie opzoe ken. Ook live radio luisteren gaat gemakkelijker en de luisteraar krijgt meer informatie over de nummers die gedraaid worden en gedraaid zijn. Met die optie maakt Omroep Venray haar slogan 'Daar ben je thuis' nog beter waar. Luis teraars kunnen immers thuis en overal altijd hun lokale radio luis teren. De nieuwe website is door vrijwilligers van Omroep Venray zelf ontworpen en gebouwd. Een aantal weken lang was in de etalage van Camps Optiek, Gro testraat 48 te Venray, een prach tige Johnny Loco Urban Cruiser te bewonderen. Iedereen die in die periode een Ray-Ban zonnebril bij Camps Optiek kocht, maakte kans om de gelukkige eigenaar te worden van de cruiser. Vorige week werd bekend dat de heer Baetsen uit Veulen, die voor Vader dag door zijn vrouw en kinderen was verrast met een Ray-Ban-zon- nebril, uitgeloot was als winnaar. Mevrouw Baetsen kwam samen met hun twee dochters deze unieke fiets voor hun vader in ont vangst nemen. Vrijdag 17 juli staat ook 't Podi um in het teken van Venray Muzi kaal Totaal. Vanaf 20:30 uur is 't Podium het domein van verschil lende lokale bands. Met optredens van All Seasons Remain, Exces- sum en Jellygoose staat VMT bij 't Podium garant voor een stevig avondje muziek van eigen bodem. All Seasons Remain is een nog niet zo heel bekende metal band uit Venray Oprichters zijn solo gitarist Mark Kessels, drummer Patrick Valkx en bassist Wout Jans sen; zanger Tom van Mil en tweede gitarist Stan Remmen complete ren All Seasons Remain. Deze vijf jeugdige muzikanten spelen trash metal, waarbij ze vooral worden beïnvloed door Metallica. Deze muziekstijl kun je ook goed terug vinden in hun eigen nummers waar ze hard aan werken. The Excessum bestaande uit Willem, Andy, Jeroen en Aike is een Limburgse punk/hardrock band opgericht in februari 2003. Eind 2007 heeft The Excessum nog verschillende nummers uitge bracht genaamd Gunboat en Sinis ter Furlings. Deze nummers zullen ook verschijnen op de nieuwe full length cd van The Excessum eind 2009. De planning is om met deze nieuwe nummers veel uitgebreid te gaan optreden in heel Neder land. Naast eigen werk zal The Excessum ook nummers van de bands Avenged Sevenfold en The Offspring ten gehore brengen. Na lange tijd weer terug in 't Podium is Jellygoose. De vijfkop pige formatie, opgericht in 1996, heeft in de afgelopen jaren meer dan 120 optredens verzorgd in de regio en ver daar buiten. In het begin telde Jellygoose vier perso nen en bracht ze covers van Mil- lencollin, NOFX en Pennywise. Later bracht Jellygoose op geheel eigen wijze de nummers van muziekhelden van vroeger en nu ten gehore zoals van The Bangles, CCR, John Denver en Clouseau. Jellygoose maakt haar eigen cover versie. De sinds enkele jaren uit vijf mannen bestaande band heeft in de laatste vijf jaar twee cd's uitgebracht: Greatest Hits (2003) en de tweede, meer volwassen cd Layin Eggs (2006). Jellygoose speelde in het verleden samen met onder meer Di-rect, de Heideroos jes, The Riplets, Peter Pan Speed rock en BZB. De formatie brengt herkenbare muziek voor jong en oud in een geheel nieuw jasje. Een spetterende show met vooral heel veel plezier. Meer informatie over deze activiteit of andere activitei ten bij 't Podium is te vinden op www.podiumvenray.nl. Mega Maffe actie Berden Mode bij Berden Mode heeft tijdens Venray Muzikaal Totaal een wel zeer bijzondere actie. Op vrijdag 17 juli vanaf 18.00 uur vindt bij Berden Mode een Mega Maffe Midnight Prijsexplosie plaats. Dit betekent dat je alleen op deze avond een flinke tegoedbon ont vangt bij een aankoop uit de tota le voorjaars- én hoogzomercol- lectie! De actie houdt in dat hoe later het wordt des te groter deze extra tegoedbon wordt. De weg te geven tegoedbonnen lopen op tot zelfs 6 van de aankoop, ook al zijn deze reeds afgeprijsd. Verspreidingsburo voorlichting^ I Wij monitoren uw site en geven u praktische tips. Onderzoek Advies Training Coaching Ontwerp Ontwikkeling Productontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9