TOTALE OPRUIMING!!! Veilig werken op grote hoogte Actie Rode Handen Hard voor Hart opent burgerhulpverleningsnetwerk Gemeente Venray in hoger beroep Award voor Herbalife Kletske Corridor Mode metstj/en/karakter PEEL EN MAAS Donderdag 16 juli 2009 - Pagina 7 Het winkelend publiek keek sionele, industriële klimmers Venray gekomen om samen de van een cursus veilig werken op eerden de klimmers over hoe ze woensdagmorgen vreemd op. naar boven. Zij waren op uitnodi- torenspits en het klokkenwerk grote hoogte van de Monumen- veilig en volgens voorschriften Langs de flanken van de Grote ging van de Monumentenwacht van de kerk te inspecteren. De tenwacht. De medewerkers van de kerk moesten beklimmen en Kerk in Venray klommen profes- Limburg naar het centrum van activiteit vond plaats in het kader de Monumentenwacht instru- inspecteren. Vanuit het JOC (JeugdOntmoe- tingsCentrum) Ysselsteyn waren afgelopen maandag Nederlandse en Duitse jongeren in het cen trum van Venray actief om de actie Rode Hand onder de aandacht te brengen van het winkelende publiek. Tijdens deze actie ging het erom zo veel mogelijk rode handen te verzamelen. "In totaal 300 mensen hebben hun hand gezet", aldus Kim Kusters van het JOC. "Daar zijn we meer dan tevre den mee. Een heel mooi aantal en een eerste aanzet om deze actie tot een succes te maken". De rode handen hebben een symbolische betekenis: stop het gebruik van kindsoldaten. Over de hele wereld worden verschillende projecten/ acties gehouden en rode handen verzameld. Deze rode handen worden jaar lijks op 12 februari (de internatio nale Red Hand Day) overgedragen aan de VN. Hiermee willen ze de VN ertoe bewegen dat het nale ven van het Protocol Kindsoldaten overal ter wereld zal worden afge dwongen en dat de strijd tegen de inzet van kindsoldaten de hoog ste prioriteit krijgt. De actie die maandag gehouden werd, is een voortraject op de reizende, inter actieve tentoonstelling Kindsol- daten. Die is in januari 2010, voor leerlingen van basisschool groep 7/8 en de brugklas, te bezichtigen op het JOC in Ysselsteyn, waarna ook een Rode Hand gezet kan worden. Ook op de Duitse mili taire begraafplaats in Ysselsteyn liggen 1400 Duitse kindsoldaten begraven. Stichting Hard voor Hart opent een burgerhulpverleningsnet werk van vijftig automatische externe defibrillatoren (AED's) in de gemeenten Venray en Meerlo- Wanssum. Via een sms zijn binnen zes minuten burgerhulpverleners en AED's ter plaatse in geval van hartritmestoornis. Afgelopen vrijdag werden de eerste van de vijftig AED's van het netwerk in gebruik genomen. Deze maand wordt de plaatsing van de AED's afgerond. In 2008 is Junior Kamer Venray vanuit haar maatschappelijke verantwoorde lijkheid gestart met het project Hard voor Hart. Onder leiding van de Venrayse cardioloog Rahel, tevens lid van de Junior Kamer Venray, werd een projectgroep opgezet, die de Stichting Hard voor Hart oprichtte en het bestuur vormde. Het project heeft ten doel de gemeenten Venray en Meerlo- Wanssum, zijnde het werkgebied van de Venrayse Junior Kamer, te voorzien van voldoende AED's en burgerhulpverleners. Op deze manier wordt de res ponstijd van hulpverlening ver kort, waardoor de kans op over leving bij een hartritmestoornis wordt vergroot. Het systeem functioneert als volgt: Er komt een melding via de alarmcentrale 112 binnen. In een cirkel van vijfhon derd meter rondom het slachtof fer worden burgerhulpverleners, woonachtig in deze cirkel, mid dels sms hiervan op de hoogte gesteld. De helft van deze vrijwil- ligers krijgt per sms de opdracht zich direct naar het slachtoffer te begeven en te starten met basale reanimatie. De andere helft krijgt de opdracht de dichtstbijzijnde AED's op te halen en zich daarmee naar het slachtoffer te begeven om met behulp van een AED het slachtoffer te defibrilleren. Uiter aard wordt er ook een ambulance gestuurd, maar in tussentijd krijgt het slachtoffer al hulp. En die hulp is met name de eerste zes minu ten van groot belang. In totaal verwacht de Stichting Hard voor Hart over vijfhonderd vrijwilligers te moeten beschikken: tien per geplaatste AED. Er zijn inmiddels talrijke informatiebijeenkomsten in dorpen en wijken gehouden en dit resulteerde in een volwas sen bestand van vrijwilligers. Op dit moment beschikt de Stichting Hard voor Hart over circa twee- honderd geregistreerde en opge leide vrijwilligers. Deze vrijwilli gers zijn afkomstig uit alle dorpen die binnen het gebied liggen. De stichting vertrouwt erop medio 2010 het beoogd aantal vrijwil ligers te hebben gerealiseerd en zal een beroep blijven doen op de maatschappelijke verantwoorde lijkheid van burgers, verenigingen en gemeenschappen. De Junior Kamer Venray heeft dit project niet alleen opgestart. Zij deed dit samen met de EHBO vereniging, het Rode Kruis, De Seniorenraad, de gemeenten Venray en Meerlo- Wanssum en er werd samenge werkt met de Regionale Ambu lance Voorziening Limburg Noord. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot bestuurslid Ruben Hal mans via telefoon 06-14326570. Zie ook www.hardvoorhart.nl. of www.jkvenray.nl. De gemeente Venray moet in een hoger beroep bij de Raad van State verder onderbouwen dat de winkel van Jan Linders in Venray van tijdelijke aard is. Plus G. van Dijck had de tijdelij ke vrijstelling en bouwvergun ning voor de noodwinkel van Jan Linders aan de Raadhuis straat bij de rechtbank in Roer mond aanhangig gemaakt. De rechtbank concludeerde dat het besluit van de gemeente goed in elkaar zat, maar dat te weinig onderbouwd was dat het hier daadwerkelijk om een tijdelijke situatie zou gaan. In een hoger beroep bij de Raad van State moet de gemeente de tijdelijkheid ver der onderbouwen. Volgens de gemeente is er voldoende onder bouwing om aan te tonen dat het daadwerkelijk om een tijdelijke situatie gaat. Vorig jaar is beslo ten om het gebied te herontwik- kelen en de plannen voorzien in een permanente vestiging voor een supermarkt van Jan Linders. Bovendien heeft ontwikkelaar, Van Haren, harde afspraken om deze permanente voorziening bin nen vijf jaar te realiseren. Deze en andere bewijzen waren voor de rechtbank echter niet voldoende overtuigend om het bezwaar van Plus G. van Dijck ongegrond te ver klaren. Mocht de Raad van State de gemeente in hoger beroep onge lijk geven, dan zal de gemeente het bestemmingsplan ter plekke moeten herzien. Ook daarin zal dan opgenomen worden dat de noodwinkel van Jan Linders een tijdelijke zaak is. Herbalife EMEA Distribu tiecentrum heeft de presti gieuze Supply Chain of the Year Award voor het project Breathing Factory gewonnen. Samen met Olympia Uitzend bureau en andere partijen vond het distributiecentrum in Venray een nieuwe manier om in te spelen op de sterk wisselende vraag van klanten. De flexibiliteit en het vermogen tot meedenken van Olympia speel den daarbij een grote rol. Herba- life levert voedingssupplementen, maaltijdvervangende producten en sportvoeding aan honderddui zenden distributeurs in Europa. Door de directe belevering staat het bedrijf voor een bijzondere uitdaging: de vraag kan snel en onvoorspelbaar stijgen en dalen. In nauw overleg met onder meer Olympia ontwikkelde Herbalife daarom de Breathing Factory. Een aspect van deze organisatievorm is dat een bedrijf zo flexibel geor ganiseerd is, dat een bedrijf kan 'meeademen' met de vraag van de klant. Dit kan uiteraard alleen als er een grote 'pool' gekwalificeerd personeel beschikbaar is. Daar zorgt Olympia voor. En het werkt: dankzij de Breathing Factory weet het distributiecentrum nu veel meer orders af te handelen en nog dezelfde dag te versturen. De ontstane flexibiliteit, maar ook de verbetering van de service, bleken een sterk concurrentie wapen. Nancy Janssen, vestigingsmana ger van Olympia Venray, vertelt: "Met onze grote, vaste groep flex- werkers kunnen we altijd direct Jongen mogelijk besmet met Mexicaanse griep In Indonesië is een leerling van het Citaverde College in Horst in quarantaine geplaatst, omdat hij mogelijk besmet is met Mexi caanse griep. De 13-jarige jongen bezoekt samen met zestien andere leerlingen en docenten een aantal opvangtehuizen voor kinderen op het eiland Flores. De leerling werd zaterdag ziek en kreeg hoge koorts. Hij wordt behandeld in het ziekenhuis en is uit voorzorg geïsoleerd. Ook Siree van Vliet en Michelle Peeters uit Venray maken deel uit van de groep. Borden voor kleine scholen Het voortbestaan van de kleine scholen in Vredepeel, Heide en Veulen is onzeker. Aangezien de dorpsraden van deze dorpen van mening zijn dat de aanwezigheid van een school de leefbaarheid in de dorpen verhoogd, willen ze proberen de scholen te behouden. Middels het plaatsen van grote borden in deze drie kerkdorpen willen ze aandacht vragen van de politieke partijen voor de kleine scholen problematiek. Op zater dag 18 juli om 16.00 uur wordt het bord in Vredepeel officieel onthuld. Op 1 oktober 2009 wordt er ook nog een debat gehouden over kleine scholen problematiek en de leefbaarheid in de kerkdor pen met alle politieke partijen van het nieuwe Venray. inspelen op een plots ontstane vraag. Het mes snijdt aan twee kanten: Herbalife heeft de zeker heid van een enthousiaste, vaste groep medewerkers, die per klus kan worden ingezet. Dat scheelt Herbalife kostbare uren en dus kapitaal. Bovendien helpen wij met deze constructie grote aantal len flexwerkers aan leuk en uit dagend werk bij een interessante werkgever." Olympia Uitzendbureau, omzet- matig het vijfde uitzendbureau van Nederland, is opgericht in 1969 en heeft ruim 100 vestigin- gen. Olympia is een generiek uit zendbureau en richt zich op vrij wel alle marktsegmenten. Klanten zijn onder meer KLM, Sita, DSV, TDG, KPN, Deutsche Post DHL, ministeries en afvalverwerker AVR. Als enige grote uitzender hanteert Olympia een franchiseformule: de vestigingen zijn in handen van zelfstandige lokale ondernemers. Olympia Uitzendbureau is onder deel van de beursgenoteerde Olympia Flexgroup: één van de grootste Europese uitzendorgani saties die actief is in zeven landen en dagelijks aan meer dan 18.000 uitzendkrachten werk biedt. Dinsdag 21 juli 19.00 uur t/m woensdag 18.00 uur (herhaling om het uur) Items: Start Fietsvierdaagse Venray Uitzending gemist? Kijk op www.peelenmaastv.nl Alle papieren keurig in een mapje, kleren genoeg voor zes weken en 30 kilo aardappelen in de caravan: gaat U ook zo goed voorbereid op vakantie? Stelt U zich voor dat op Schip hol het volgende zou worden omgeroepen:"Beste vakan tiegangers, het vliegtuig staat klaar: stapt U rustig in, maar uw koffer blijft hier, met uw bankpas en creditcard kunt U op de plaats van bestemming niks aanvangen en bovendien zijn al uw hotelreserveringen geannuleerd. Wij wensen U een goede reis en een aange naam verblijf." Zou U dan nog instappen Toch stuurde Jezus zijn leerlin gen met zo'n reisadvies op pad: "Neem geen voedsel, geen reiszak en geen kopergeld mee. Alleen een stok en sandalen zijn toege staan. Kortom: neem alleen mee wat voor de reis nodig is: schoe nen om op te lopen en een stok om op te steunen. Maar neem niets wat voor het verblijf nodig is: geld en een volgepropt koffer. Waarom zegt Jezus -op het eer ste gehoor- zulke rare dingen Eén reden, en misschien niet eens de belangrijkste, kan zijn dat zijn leerlingen moeten leren vertrou wen, en dan niet zozeer op zelf bedachte zekerheden en eigen inzicht, maar vertrouwen op Gods zorg en vertrouwen in de gastvrij heid van mensen. In de tijd dat ik kapelaan was in Thorn, vlak bij de Belgische grens, gebeurde het elke zomer wel een paar keer dat er tegen de avond rond de kerktoren een groep Bel gische scouts rondhing: ze hadden een tweedaagse trektocht vanaf hun kampplaats, 20 kilometer ver- derop. Als laatste opdracht voor de eerste dag moesten ze bij de Thornse kerktoren een envelop openmaken, waar een briefje inzat. De scouts dachten dat daar het adres van hun overnachtings- plek in stond. Maar -tot hun ont zetting- stond daar alleen maar op: 'Zoek hier een slaapplaats.' En er was echt niks tevoren geregeld. Meer dan eens heeft zo'n groep in de vergaderzaal van de pastorie of op de zolder van de kapelanie overnacht. Toen ik tegen een leid ster, die met een club meisjes van een jaar of 10 op stap was, zei: "Dat kan ook alleen maar in Bel gië dat je jonge mensen met zo'n opdracht op pad stuurt", toen was haar aangename antwoord: "En het kan ook alleen maar in Nederland dat het dan ook nog lukt om slaapplaats te vinden." Ik heb er alleen maar goede her inneringen aan overgehouden. Gastvrijheid geven en ontvangen kan ons dankbaarder en blijere mensen maken. Voor U allen: een royale gastvrijheid van hart zij U gegund: gevend en ontvangend. Deken Smeets Grotestraat 32, 5801 BH Venray, Tel. 0478-586387

Peel en Maas | 2009 | | pagina 7