Samenwerking Wereldpaviljoen Floriade en Wonen Limburg HeliXperience een succes "Venray is een stad met grote achtertuin" Venrayse schutterij vijfde Woningbouw Merselo stap dichterbij Peter Winnen opent fietsvierdaagse in Venray BEDRIJFSONGEVAL? Advocaten MA Gunhoek - ook voor üw tuin VAN DER PUTT PEEL EN MAAS Donderdag 16 juli 2009 - Pagina 5 De directie van Wonen Lim burg en de Stichting Wereld paviljoen, die een educatief belevingscentrum wil realise ren op Venlo GreenPark (Flo- riadeterrein) te Venlo, gaan intensief samenwerken. In eerste instantie neemt de procescoördinator Vastgoed van Wonen Venray deel in de bouwgroep van het Wereld paviljoen. Wonen Limburg en de Stichting Wereldpaviljoen hebben verder de intentie uit gesproken om in de toekomst deze samenwerking in dit bij zondere project verder uit te bouwen. "Dit is het begin", zeggen de woordvoerders van beide partijen. "Van begin af aan hebben wij grote interesse getoond in dit bij zonder project dat een aanwinst wordt voor Noord-Limburg", zegt directeur Hassan Najja van Wonen Venray namens de directie van Wonen Limburg. "De gepassio neerdheid en realiteitszin van de initiatiefnemers spreekt ons aan. Maar ook de doelstelling om kin deren en jongeren op een attrac tieve wijze kennis te laten maken met andere culturen spreekt ons enorm aan. Ook wij als woningcor poratie hebben een maatschappe lijke verantwoordelijkheid en die willen wij graag inbrengen in dit project. Het idee van het Wereld paviljoen sluit naadloos aan op onze filosofie". In eerste instantie zal de procescoördinator Vastgoed van Wonen Venray een bijdrage leveren gedurende de haalbaar heidfase in de vorm van advies werkzaamheden. Voorzitter René Poels van de Stichting Wereldpa viljoen reageert verheugd op de samenwerking met Wonen Lim burg. "Met de steun en expertise van Wonen Limburg hopen wij dat er nog meer vaart komt ach ter onze plannen. Van begin af aan heeft Wonen Limburg grote inte resse getoond in ons project. Deze interesse is nu omgezet in een daadwerkelijke samenwerking en daar kan iets heel moois uit ont staan", aldus Poels. De Stichting Wereldpaviljoen, ontstaan door de samenwerking van mondiale platforms in Noord-Limburg, COS Limburg en de Regio Venlo, wil volgend jaar de eerste spade in de grond zetten voor de bouw van een permanent educatief bele vingscentrum mondiale vorming. Belangrijk onderdeel wordt een zogenaamd inleefatelier waar een dorp, stad en platteland van een derde wereldland wordt nage bouwd. Het project is speciaal bedoeld voor kinderen en jonge ren en krijgt ook een toeristische unit. Tijdens de Floriade biedt het Wereldpaviljoen ook onder dak aan inzendingen van derde wereldlanden. Het gebouw is al net zo innovatief als het idee ach ter dit centrum. Er wordt name lijk gebouwd volgens het BB-con principe door een grote ballon op te blazen en daarover heen beton of watervaste leem te spuiten. Na het hardingsproces van de beton kan de ballon worden verwijderd en staat het gebouw. De Beton Ballon is een duurzame en milieu vriendelijke methode om gewelf constructies snel, kosteneffectief en kwalitatief hoogwaardig terug te brengen in de bouwpraktijk. Wonen Limburg is een grote woningcorporatie die 24.000 woningen beheert in de provincie Limburg. De organisatie bestaat uit zes zelfstandige vestigingen verspreid over Limburg en een centrale organisatie. Binnen de centrale organisatie bevindt zich de afdeling Vastgoedontwikkeling. De vestigingen zijn: Wonen Hel den, Wonen Heuvelsteden, Wonen Horst, Wonen Roer Maas, Wonen Venray en Wonen Weert. De tweede HeliXperience afge lopen zondag in Venray is een groot succes geworden. Maar liefst zestig klanten van reisbu reau VakantieXperts uit Venray maakten een rondvlucht en de passagiers waren zonder uitzon dering erg enthousiast over de bij zondere ervaring. Nefeli Janssen, filiaalmanager van VakantieXperts Venray: "Als reisspecialisten wilden wij onze klanten een unieke reisje aanbie- den. Onze klanten vonden het een leuk initiatief. De helikoptervlucht was voor de meeste mensen een bijzondere ervaring. Zelden krijgt men de kans om zó laag boven het eigen woongebied te vliegen dat er naar de buren gezwaaid kan worden. Voor sommige men sen was het zelfs hun eerste vlie- gervaring. Binnenkort krijgen alle passagiers een HeliXperience- certificaat. Al met al was het een gezellige klantendag en natuurlijk ook een goede publiciteitsstunt. Er kwamen heel wat mensen om een kijkje nemen en ook om foto's te maken van familieleden die een rondvlucht maakten." De helikop ter steeg op vanaf De Zomp nabij Venray. De passagiers werden verwelkomd met koffie. Gelukkig was het die dag niet te bewolkt, waardoor iedereen tijdens de vlucht een mooi uitzicht had over Venray. Nefeli: "Er was de hele dag een gezellige bedrijvigheid bij de Heliport van VakantieXperts. Er waren een heleboel passagiers en er stopten ook regelmatig mensen om een kijkje te nemen. De reac ties van de passagiers waren heel positief. Iedereen was enthousiast en vond het een leuke, unieke ervaring." Evenals vorig jaar wordt HeliXperience door VakantieX perts ook in tientallen andere plaatsen in Nederland gehouden. In het afgelopen jaar werd HeliX- perience door de Inspectie van Verkeer Waterstaat uitgeroepen tot een van de beste eendaagse vliegevenementen. Vooral de orga- nisatie, het naleven van de veilig heidsvoorschriften en de vlucht- uitvoer werden geprezen. De rondvluchten worden uitgevoerd door Sky Service Netherlands in Teuge, een bedrijf met dertig jaar ervaring in commercieel luchtver voer, in samenwerking met Anti Gravity dat helikoptervluchten uitvoert onder de voorwaarden van AOC (Air Operator Certifica tion), een Europese erkenning die de veiligheid van de uitvoering waarborgt. Burgemeester Waals over strategische visie 2020: "De wereld verandert, Ven- ray moet dus ook veranderen", stelde burgemeester Jos Waals dinsdagmiddag bij de presen tatie van de strategische visie 2020. De conceptvisie is een herijking van de oude versie. "De uitbreiding van Venray met Wanssum, Geijsteren en Blitterswijck en de veran derende maatschappelijke omstandigheden maken het volgens B en W noodzakelijk om met deze nieuwe visie te komen." "Deze nieuwe visie brengt een aantal koerswijzigingen met zich mee", aldus burgemeester Waals. "De centrumrol van Venray voor de omliggende dorpen gaat gro ter worden. We streven naar hoge kwaliteit in voorzieningen. Je ziet nu al dat in de dorpen bijvoor beeld sportclubs en ook scholen samengaan om voldoende leden of leerlingen te houden. Als ook fusie geen oplossing meer biedt, zal men terugvallen op de Venray- se voorzieningen die dan wel van voldoende kwaliteit moeten zijn." Venray wil de bestuurlijke samenwerking in de regio ver sterken. "Noord-Limburg kan veel meer bereiken met samenwerking. De Floriade is daar een goed voor beeld van, en door samenwerking in de uitvoering, bijvoorbeeld op het gebied van sociale zaken, kun nen we efficiënter en goedkoper werken. Venray maakt deel uit van de regio, maar kan zich daarin ook onderscheiden." Zorg speelt al meer dan honderd jaar een belangrijke rol in Venray. Daarin zou Venray zich ook in de toekomst moeten onderscheiden. "De vergrijzing kun je niet ombui gen. Je moet er het beleid op aan passen. Ouderen moeten zo lang mogelijk op eigen kracht aan het maatschappelijk verkeer kunnen deelnemen", vindt Waals. "Venray zou wat dat betreft een proeftuin moeten worden voor innovatieve concepten." Waals noemt Venray "een stad met een grote achtertuin". In die achtertuin zal de agribusiness zich verder moeten ontwikkelen met meer klantgerichte producten en minder massa. In die achtertuin is het ook rustig recreëren en bewe gen. "Venray hoeft geen groot schalige pretparken, maar moet inzetten op kleinschalig recreatie van hoge kwaliteit. Daarbij is een belangrijke rol weggelegd voor kunst en cultuur." Ook staat de visie meer in het teken van prettig wonen. Van star ters tot senioren, van stedelijk tot landelijk wonen; Venray heeft veel te bieden. "Maar denk niet alleen aan nieuwbouw. De huidige woningvoorraad moet versterkt worden middels renovatie en aan passing." De visie is samengesteld in nauwe samenwerking met de gemeente Meerlo-Wanssum. Vol gens burgemeester Hahn brengen de nieuwe dorpen Venray ook iets extra's. "Natuurlijk springt onze Wanssumse haven in het oog als belangrijke logistieke aanwinst voor de Venrayse en regionale eco nomie, maar ook de toeristische kwaliteiten van de drie nieuwe dorpen zullen een impuls geven aan de Venrayse vrijetijdsecono- mie, waar ook de andere Venrayse dorpen van kunnen profiteren. Venray heeft straks naast tien Peel- parels ook drie Maasparels." De strategische visie moet wor den gezien als een leidraad voor de toekomst met tal van actiepun ten. Het is aan de politiek hoe hier de komende jaren invulling aan wordt gegeven. Op de website www.peelenmaastv. vertelt burge meester Waals meer over de stra tegische visie. Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray is afgelopen zater dag vijfde geworden tijdens het Oud Limburgs Schuttersfeest in Neer. Schutterij St. Jan uit Grub- benvorst ging met d'n Um aan de haal. De Grubbenvorster schutters hadden in een spannende finale de zenuwen beter onder bedwang dan St. Ansfried uit Thorn. De Ven- rayse schutters bleven lang in de strijd, maar moesten twee ronden voor het einde afhaken toen Giel Krijnen miste. "De meeste schut ters hadden last van de steeds wisselende weersomstandighe den. Helaas werd Giel dit nood lottig", aldus Bernie van Lierop van de Venrayse schutterij. Van Lierop: "We zijn in het zicht van de finish gestrand. Het is wel leuk dat de schutterij uit Grubbenvorst gewonnen heeft. Met die vereni ging hebben we uitstekende con tacten. Bovendien is de finale vol gend jaar dan ook dicht bij huis." Subsidie Mooiland Mooiland heeft een subsidietoe kenning van 13.602 euro ontvan gen. Deze bijdrage is afkomstig uit het Europese Leader+-programma Zuid-Nederland. Mooiland gaat op het terrein Servaashof een cen trum voor landbouw-, natuur- en milieueducatie (LNME) realiseren. De GGZ stelt hiervoor ruimte beschikbaar. De subsidiebijdrage van Leader is bedoeld voor de ont wikkeling van educatiemateriaal en pr/communicatie. Het LNME zal een regionale functie gaan ver vullen voor de gemeenten Meer- lo-Wanssum, Horst aan de Maas, Sevenum en Venray. De scholen zijn ook nauw betrokken bij de ontwikkeling van Mooiland. Om de jeugd kennis te laten maken met alle facetten van landbouw, natuur en milieu, is het belangrijk dat er aantrekkelijk educatiema teriaal wordt ontwikkeld. De bij drage van Leader wordt gebruikt om deze kosten gedeeltelijk te kunnen betalen. Mooiland start in september met de activiteiten. Website vrijwilligers Sinds kort is de website vrij- willigersgids.nl uit de lucht. De vrijwilligerscentrale van Horst aan de Maas vraagt orga nisaties en vrijwilligers dan ook vriendelijk om voortaan in te loggen op www.vrijwil- ligersvacaturebankhorstaan- demaas.nl Op deze nieuwe website kun nen belangstellenden zoeken naar mogelijk nieuwe of actu ele vacatures. In de toekomst verschijnt via de website tevens een nieuwsbrief over het thema 'vrijwilligerswerk' en kunnen mensen voor vragen direct terecht op de site van de vrijwil- ligerscentrale Horst aan de Maas. Voor vragen of een gesprek is het tevens mogelijk om een afspraak te maken met Netty de Römph, coördinator van de vrijwilligerscentrale, telefoon 077-3978500. UJ UJ UJ Afspraken over parkeerplaatsen De gemeente Venray heeft het beleid rond de aanleg van parkeer plaatsen door bouwers en ontwik kelaars aangepast. Voortaan maakt de gemeente per project met ini tiatiefnemers afspraken over de kosten van de aan te leggen par keerplaatsen. Ook komt er een parkeerbeleidsplan en een beleids nota parkeernormen. De individu ele afspraken komen in de plaats van het parkeerfonds. Het college van B en W heeft dat besloten na de tweede evaluatie van het par- keerfonds. Daaruit blijkt dat het in 2005 ingestelde fonds minder goed werkt dan vooraf was verwacht. De opbrengsten vallen tegen en het fonds sluit onvoldoende aan op de wensen van zowel ondernemers als de gemeente. In het fonds kun nen initiatiefnemers van bouw- of verbouwplannen die niet in staat zijn voldoende parkeerruimte op eigen terrein te realiseren een bij drage storten. Die bijdrage wordt dan door de gemeente aange wend om parkeerplaatsen aan te leggen. De initiatiefnemer betaalt daarmee een deel van de aanleg- kosten. De overige kosten worden door de gemeente bijgelegd uit de opbrengst van het betaald parke ren. De gemeente wil nu de nieuwe kaders voor parkeren in afzon derlijke contracten met partijen regelen en een parkeerbeleidsplan opstellen. "We gaan maatwerk leve ren", aldus wethouder Patrick van der Broeck. Uitgangspunt blijft het voorzien in eigen parkeerbehoefte voor organisaties en particulieren. De gemeente gaat de behoefte voortaan jaarlijks controleren aan de hand van tellingen. Verder werkt de gemeente aan een par- keerbeleidsplan. Daarin staan de kaders en uitgangspunten voor het parkeren in Venray, nu en in de toekomst. Overval op winkel De politie is op zoek naar getui gen van een gewapende overval die woensdagmorgen even voor half tien werd gepleegd op Scapi- no aan de Bleek. Twee gewapende mannen met een getinte huids kleur kwamen de winkel binnen en bedreigden de twee aanwezige medewerkers. Op dat moment waren er geen klanten in de zaak, de winkel was wel geopend. Uit eindelijk gingen ze er met een nog onbekend geldbedrag vandoor. Het duo vertrok te voet in onbe kende richting. Niemand raakte gewond. Na de melding stelde de politie direct een onderzoek in. Er vindt sporenonderzoek en buurtonderzoek plaats. Kort na de overval werd ook SMS-Alert inge zet met daarin het signalement van de overvallers. Een van de twee droeg zwarte schoenen, een blauwe trainingsbroek en zwarte sjaal. De andere man droeg beige schoenen met een rode streep en een zwarte trainingsbroek. Mensen die meer weten over deze zaak kunnen bellen met de politie in Venray via telefoonnummer 0900 8844 of Meld Misdaad Anoniem via telefoonnummer 0800-7000. Met SMS-Alert ontvangt u bij inci denten in uw woonomgeving een bericht op uw mobiele telefoon. U kunt de politie helpen door tips en andere bruikbare gegevens door te geven. Kijk voor aanmelden of meer informatie op www.politie- limburgnoord.nl. Ifi bezoek onze site: WWW.guflhfick.111 Venray De Hoveniers wmntM De letselschade-advocaat helpt u vaak kosteloos om uw schade te verhalen! Wist u dat een letselschade-advocaat u meestal kosteloos kan bijstaan?! De afdeling aansprakelijkheid en letselschade van Van der Putt advocaten bestaat uit drie gespecialiseerde advocaten, die allen lid zijn van de Vereniging van Letselschade-Advocaten LSA: mr. PC.M. ten Brummelhuis mr. A.J.F. van Dok mr. W.H.M.J. Pelckmans Wanneer u meer informatie wilt over uw rechten, neemt u dan vrijblijvend telefonisch contact op met Henri Pelckmans of Arthur van Dok. Wij kunnen u in een gratis intakegesprek vertellen wat de mogelijkheden zijn. Van der Putt Advocaten Patersstraat 15-17 5801 AT Venray Tel: 0478-556677 Fax: 0478-556678 E-mail: info@putt.nl Internet: www.putt.nl De bouw van honderd woningen ter hoogte van Kleindorp en Grootdorp in Merselo is een stap dichterbij gekomen. Het college van B en W heeft deze week ingestemd met de Nota van uitgangspun ten voor de woningbouwont- wikkeling Merselo-Kleindorp. Hierin zijn verschillende beleidsaspecten en voorwaarden opgenomen waarmee de pro jectontwikkelaar rekening moet houden, zoals de te handhaven openheid van het gebied, een gefaseerde ontwikkeling en een variatie aan woningtypen. Eer der kwam projectontwikkelaar Modulus Merselo B V met een initiatief om aan de oostzijde van Merselo ter hoogte van Kleindorp en Grootdorp honderd woningen te realiseren. Het college gaf in januari aan niet positief te staan tegenover het initiatief in deze vorm. Wel spraken burgemeester en wethouders de bereidheid uit om mee te denken over het rea liseren van woningbouw in dit gebied passend binnen de door de raad gestelde kaders, te weten de ruimtelijke visie Merselo en de Woonvisie Venray. OPENHEID Vervolgens vond er een gesprek plaats tussen de gemeente, de pro jectontwikkelaar en een afvaardi ging van de dorpsraad Merselo. In dit overleg is afgesproken dat de woningbouwontwikkeling zich eerst op fase 1 (zoekgebied uit de Ruimtelijke visie langs Kleindorp) zal richten. Ook is afgesproken dat de gemeente voor dit gebied een Nota van uitgangspunten opstelt op basis waarvan de projectont wikkelaar een nieuw steden bouwkundig plan kan maken. In de Nota van uitgangspunten zijn de verschillende beleidsaspecten en voorwaarden opgenomen waar de projectontwikkelaar rekening mee moet houden bij het maken van een nieuw stedenbouwkun dig plan. Ook is aangegeven welke mogelijke belemmeringen er zijn en welke onderzoeken noodzake lijk zijn. Voor deze ontwikkeling is het erg belangrijk dat de openheid van het gebied en dan met name het open zicht over de begraafplaats naar buiten toe behouden blijft. Woningen moeten gefaseerd ont wikkeld worden en het plan moet een variatie aan woningtypen voor verschillende doelgroepen bevat ten. Hierbij moet gedacht worden aan grondgebonden nultredenwo- ningen en twee-onder-een-kapwo- ningen in een goedkoper segment (starters). De ontwikkelaar kan op basis van deze Nota van uitgangs punten een nieuw stedenbouw kundig plan maken. Motorduivel ontvlucht Dinsdagmiddag werd bij een snelheidscontrole op de Kempweg in Venray een motorrijder gespot, die met een snelheid van 100 km per uur door de bebouwde kom reed. Toen agenten de achtervolging inzetten, joeg hij in volle vaart richting speeltuin het Speelvlak, waar hij met diezelfde snelheid dwars door een houten paal heen reed. Op wonderbaarlijke wijze bleef de verdachte op de motor zitten en verdween in het bos. Even later was de verdachte toch met zijn motor onderuit gegaan, want agenten troffen het voertuig aan zonder de verdachte. De poli tie heeft de omgeving van het bos nog afgezocht, maar helaas zonder resultaat. De motor is vervolgens afgesleept en in beslag geno men. De politie is een onderzoek gestart naar de bestuurder van het voertuig.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 5