Gemeenten: 1,7 miljoen euro subsidie voor haven Wanssum Reünie familie Van Soest Nieuw fietspad over Servaasterrein I-pe wint eerste startersprijs Venray Structuurvisie DOP Oirlo akkoord 7000 euro voor D'n Oesterham Venrayse kermis de hoogte in! Venray koestert monumentale bomen Waals waarnemend burgemeester PEEL EN MAAS PROGRAMMA KERMIS 2009 SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN DREIGEND ONTSLAG? >Melco/jje on the f Soest reunion PEEL EN MAAS Donderdag 16 juli 2009 - Pagina 3 De gemeenten Venray en Meer lo-Wanssum trekken samen op om subsidie voor de ontsluiting van de haven en het bedrijventerrein van Wanssum binnen te halen. De twee vragen 1,7 miljoen euro sub sidie aan Europa, het Rijk en de provincie. Zelf moeten Venray en Meerlo-Wanssum samen een half miljoen investeren om de subsi dies te verwerven. Venray tekent voor drie ton.De colleges van B en W van de twee gemeenten heb ben gelijktijdig tot de aanvraag besloten. Venray en Meerlo-Wans- sum werken al langer samen als het gaat om de haven. Met ingang van 1 januari 2010 maken Wans- sum en de haven deel uit van de gemeente Venray. De haven van Wanssum speelt een belangrijke rol bij de distributie van grond stoffen en producten voor bedrij ven uit de regio, onder meer op de bedrijventerreinen in Venray. Het belang van de binnenvaart en daarmee de binnenhavens als logistieke knooppunten zal de komende jaren verder toenemen. Het vervoer over water is een goed alternatief voor goederen vervoer over de weg. Om die rol te kunnen blijven vervullen moet er veel gebeuren aan de haven en het omliggende bedrijventerrein. De eerste stap is het verleggen van de Geijsterseweg, waardoor het mogelijk wordt de industrie haven te vergroten en het natte bedrijventerrein uit te breiden en te ontsluiten. De bestaande haven moet ook worden uitgediept, zodat grotere schepen toegang hebben. Ook de havenmond moet worden aangepast. Voor dit deel van de plannen heeft Meerlo-Wanssum eerder bij provincie, Rijk en Euro pa een subsidie van 1,1 miljoen euro aangevraagd. Zelf trok Meer- lo-Wanssum 560.000 euro uit. En dan is er nog de rondweg zelf, die het dorp moet verlossen van het drukke (vracht)verkeer. Dit onder deel wordt verder opgepakt in het kader van de Gebiedsontwikke- ling Ooijen-Wanssum. Met de hui- dige aanvraag erbij komt de sub sidieaanvraag bij de drie hogere overheden in totaal op 2,8 miljoen euro. Venray en Meerlo-Wanssum nemen zelf 1,1 miljoen euro voor hun rekening. In totaal bedraagt de investering in Wanssum 3,9 miljoen euro. Om in aanmerking te komen voor een bijdrage EFRO- subsidie en Quick Wins 2 dient uiterlijk 3 augustus 2009 een defi nitieve aanvraag te worden inge diend. Reeds op 2 juni is daartoe een aanvraag ingediend. Afgelopen zaterdag vond in Oirlo een unieke reünie van de familie Van Soest plaats. Vanuit Edmonton Canada kwamen maar liefst achttien mensen, onder wie een tante, neven,nichten en kin deren over om een reünie te vie ren met de rest van de familie. De totale familie in Canada beslaat 23 personen, bijna iedereen was naar Nederland overgekomen om het feest bij te wonen. De reden was in eerste instantie een aanstaand huwelijk van Ashly, dochter van Yvonne, die een nicht is van de familie Van Soest. Dit huwelijk zal op 18 juli plaatsvinden. Omdat toch bijna iedereen naar de brui loft zou gaan, werd het plan opge vat om dan voor de feestdag ook naar Nederland te gaan om fami lie te ontmoeten. Reeds in maart vonden de eerste contacten hier over plaats en er werd een plan gemaakt om iedereen onder te brengen bij familieleden. Het reü- niefeest vond plaats bij de familie Loonen, waar een schuur werd omgebouwd tot feestzaal. Afgelo pen zaterdag was het dan zover en eindelijk konden veel neven en nichten elkaar eens ontmoeten. Op de foto alle familieleden uit Nederland en Canada bij elkaar. Het werd een knalfeest waarop de Canadezen benadrukten dat ze zich erg welkom voelden. Tot in de kleine uurtjes werd er gepraat, gezongen en gelachen. Verkeersveiligheid voor ouders en kinderen verbetert Het college van Venray heeft besloten een nieuw fiets- en voetpad aan te leggen over het Servaasterrein. Hiermee komen burgemeester en wet houders tegemoet aan de wens van ouders, de directie van de school en het actieco mité St. Antoniusveld. Met de GGZ Noord- en Midden Lim burg, eigenaar van het terrein, is hierover overeenstemming bereikt. Het fietspad is bij aan vang van het nieuwe school jaar in september gereed. De gemeente levert met de aan leg van deze nieuwe verbinding tussen de wijk St. Antoniusveld en basisschool De Hommel aan de Oostsingel een bijdrage aan de verkeersveiligheid. Het pad sluit aan op de bestaande fietsroute over het Servaasterrein richting centrum van Venray en buigt hal verwege af naar basisschool De Hommel. Wethouder Patrick van de Broeck: "Hiermee komen we tegemoet aan de wens van velen voor aandacht voor de verkeersge- vaarlijke situaties rond de school. Een nieuwe fiets- voetpad zorgt voor een veilige route van thuis naar school én terug." Vorig jaar is een ontsluiting van de basisschool op de Oostsingel gerealiseerd en een veilige oversteekplaats op de Oostsingel. Het nieuwe fietspad is voor aanvang van het nieuwe schooljaar op 7 september klaar. Nu maken ouders en kinderen uit St. Antoniusveld e.o., die basis school De Hommel bezoeken veelal gebruik van het fietspad langs de Henri Dunantstraat. Langs dit fietspad ontbreekt een trottoir en ook maken veel leerlingen van het Raayland College gebruik van deze route. Het nieuwe fietspad gaat lopen vanaf de St. Servatiusweg (hoek Clara Wichmannstraat) en buigt af naar basisschool De Hommel. Het fietspad wordt drie meter breed en voorzien van asfalt en verlichting. Bij de aansluiting op de St. Servatiusweg wordt nog een oplossing bedacht voor het niveauverschil. Nieuw startersinitiatief in de regio Venray en Meerlo-Wanssum De eerste kwartaalverkiezing van het nieuwe startersiniti- atief 'Starter van het Kwar taal' is gewonnen door I-pe uit Oostrum. I-pe, opgericht in 2009 door Ruby Pothoven en Melanie Strijbosch, is een jong bedrijf dat zich richt op het ontwikkelen en leveren van psycho-educatiemateriaal voor kinderen met ADHD. Onder de naam 'Kijk mij...' is een methode ontwikkeld om kin deren tussen de 8 en 12 jaar een beter beeld te geven van ADHD, om zo ook een positief zelfbeeld te vergroten. De jury was vol lof over de voortvarendheid en de toekomstgerichtheid waarmee de methode op dit moment wordt geïntroduceerd. In een later sta dium wil I-pe ook methodes ontwikkelen op het gebied van autisme, hechtingsstoornissen, rouwverwerking voor kinderen en pesten. "Twee jonge onderneem sters die met passie en deskundig heid starten in een sector waar het zelfstandig ondernemerschap nog niet voor de hand ligt" aldus de jury. I-pe zal samen met de andere kwartaalwinnaars strijden om de titel 'Starter van het Jaar'. De ver kiezing is een nieuw initiatief om starters in de gemeente Venray in het zonnetje te zetten. Wethouder Heldens: "Deze verkiezing past prima bij ons voornemen om het zelfstandig ondernemerschap in Venray te promoten." De winnaars zijn verzekerd van gratis publiciteit en ontvangen bovendien een kleine attentie. Deelname staat open voor alle star tende ondernemers in de gemeen tes Venray en Meerlo-Wanssum die in het betreffende kwartaal zijn ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. Door middel van het invullen van een vragen lijst kan een starter meedoen. De starters worden vervolgens door een jury beoordeeld op een aan tal aspecten zoals innovatie, duur zaamheid, regionale uitstraling en maatschappelijke betrokkenheid. Naast de gemeente Venray nemen de volgende organisaties deel: de Rabobank Venray, het StartersCen- trum van de Kamer van Koophan del Limburg en Dagblad de Lim burger. Het college van burgemees ter en wethouders heeft deze week ingestemd met de struc tuurvisie Dorpsontwikkelings plan Oirlo. In de visie staat beschreven hoe Oirlo er over tien jaar uit zou moeten zien op ruimtelijke, functionele, economische en sociaal-maat schappelijke thema's. De ontwerpstructuurvisie werd eerder vrijgegeven door het col lege voor presentatie aan de inwo ners van Oirlo en overige geïnte resseerden. Op 14 mei 2009 is de ontwerpstructuurvisie Dorpsont wikkelingsplan (DOP) Oirlo door het gebiedspanel Oirlo in gemeen schapshuis 'De Linde' in Oirlo gepresenteerd. De structuurvisie bestaat uit drie onderdelen. Aller eerst is er een analyse van Oirlo gemaakt. Vervolgens is in een visie op Oirlo beschreven hoe Oirlo er over ongeveer tien jaar uit zou moeten zien. Ten slotte is een uit voeringsprogramma opgenomen om deze visie te realiseren. In alle onderdelen wordt ingegaan op zowel ruimtelijke,functionele, eco nomische als sociaal-maatschappe lijke thema's. Het DOP Oirlo geeft richting aan de gewenste ruimtelij ke inrichting van Oirlo en is daar mee een belangrijk kader voor het vaststellen van bestemmingsplan nen en het nemen van projectbe- sluiten op grond van de Wet op de ruimtelijke ordening (Wro). De structuurvisie DOP Oirlo wordt op 8 september behandeld door de raadscommissie Stedelijke Ont wikkeling en op 29 september door de raad. De structuurvisie Dorpsontwikkelingsplan Oirlo wordt geplaatst op www.venray.nl en www.gebiedspanel.nl. Het Oranje Fonds heeft 7000 euro toegekend aan het bestuur van de stichting gemeenschapshuis D'n Oes terham in Oostrum ten behoe ve van de verbetering van de keuken. Mede dankzij deze steun is het bestuur in staat de inrichting van de keuken te laten voldoen aan de eisen, die daar vanuit hygiëne en veiligheid vandaag de dag aan gesteld worden. De kwaliteit van de dienstverlening vanuit het gemeenschapshuis voor de gebrui kers van het gebouw zal daardoor toenemen, en dat zal zeker de dienstverlening aan de ouderen in het dorp ten goede komen. Het bestuur van het gemeenschaps huis is uiteraard zeer ingenomen met de royale steun van het Oran je Fonds. Naar verwachting kan de verbetering van de keuken in het najaar uitgevoerd gaan worden. Het Oranje Fonds is het grootste, nationale fonds op sociaal gebied. Per jaar besteedt het ongeveer 22 miljoen euro aan organisaties die een betrokken samenleving bevorderen in Nederland, op Aruba en de Nederlandse Antillen. Door deze bijdragen ontmoeten mensen elkaar of vinden zij een nieuwe plaats in de samenleving. niet ontvangen? Bel 582877! Vervolg voorpagina Verder komen er volgens de wethouder meer openbare toilet ten op het kermisterrein te staan. "Die waren er gewoon te weinig. Daar is tijdens de werkzaamheden voor 'Centrum op de schop' met een rekening mee gehouden in de ondergrondse infrastructuur. Er zijn nu veel meer aansluitplekken voor toiletunits." De uitbreiding van het kermis terrein gaat door, meldt Van der Broeck.Alleen kan dat in 2009 nog niet gerealiseerd worden omdat het plein in het plangebied De Gouden Leeuw nog niet klaar is. "Met ingang van 2010 zal de Ven- rayse kermis vier of vijf attracties meer tellen. De uitbreiding moet je vooral zien als een kwaliteits impuls. Het is straks mogelijk om nog meer publiekstrekkers naar Venray te halen. Grote, spraakma kende attracties die echt wat toe voegen aan een regiokermis als die van Venray. Dat zal de kwaliteit en aantrekkingskracht van de ker mis zeker ten goede komen." PRIJZEN OMHOOG Voor het eerst sinds jaren gaan de ritprijzen omhoog. Venray wil een echte familiekermis blijven met lage, vaste prijzen. Het is vol gens de kermiswethouder echter onmogelijk om de ritprijzen op hetzelfde, lage niveau te houden. "Ze zijn al zes jaar niet meer ver hoogd. Kijk maar eens hoe hard in die periode de brandstof- en energiekosten zijn gestegen. Ker misexploitanten hebben daar ook mee te maken. Ze moeten wel aan hun inkomsten kunnen komen. Bovendien is de verhoging nodig om ook de kwaliteit van de attrac ties te kunnen waarborgen." De ritprijs voor kinderattracties gaat omhoog van 0,80 naar 1 euro. De prijs voor de grote vermaakza- ken stijgt van 1,50 naar 1,80 euro (m.u.v. het reuzenrad: 3,50 euro voor volwassenen, 2,50 euro voor kinderen) en de Rock-It (2,50 euro voor iedereen). De 61 attracties staan verspreid over zeven locaties: Schouw burgplein, Henseniusplein, Grote Markt, Hofstraat, Raadhuisstraat, Raadhuisplein en het grasveld bij de Grote Kerk, dat ook dit jaar weer in het teken staat van de kinderattracties. Alle pleinen worden verder aangevuld met de gebruikelijke consumptiezaken. Op De Bleek staat dit jaar weer de politiepost en de EHBO-post is gevestigd in de schouwburg en is bereikbaar via de achteruitgang aan De Bleek. Twee jaar geleden zijn de kapvergunningen in de gemeente Venray afgeschaft. Er gelden alleen nog kapver- gunningen voor monumentale en waardevolle bomen. De gemeente stelt nu een voor ziening in om bewoners te ondersteunen bij het onder houden van monumentale bomen. Een waardevol bomenbestand draagt bij aan een prettige leefom geving. Eigenaren van een boom die op de bomenlijst vermeld staat, krijgen als tegemoetkoming eenmaal per vijf jaar een veilig heidscontrole van de aangewezen boom aangeboden. Daarbij hoort eventueel ook een snoeiplan. Bovendien kunnen ze eenmaal per tien jaar een verzoek indienen om een bijdrage in de kosten van bijvoorbeeld groeiplaatsverbe tering of een boomchirurgische ingreep. De gemeente Venray heeft de afgelopen jaren de regels rond kapvergunningen versoepeld. Kapvergunningen zijn alleen nog nodig voor waardevolle en monu mentale bomen. Deze bomen staan op een lijst. Op dit moment geldt de regeling enkel voor de bomen binnen de bebouwde kom. Per 1 januari 2010 worden ook de waardevolle en monumen- tale bomen in het buitengebied aan de lijst toegevoegd. Wie een waardevolle boom bezit, mag die dus niet zomaar kappen en moet er volgens de regeling ook goed voor zorgen. Dat kost geld en extra moeite. Met het instellen van de Voorziening Bomen wil de gemeente de eigenaren tege moet komen. Op die manier wil de gemeente samen met de parti culiere eigenaren werken aan het instandhouden en beheren van een waardevol en monumentaal bomenbestand. De Voorziening Bomen wordt gevuld met compensatiegelden bij in- en uitbreidingsplannen. Bomen op de bomenlijst die gekapt moe ten worden, worden gewaardeerd en zullen gecompenseerd moeten worden in de vorm van herplant. De waarde van de boom minus de kosten van de herplant bepaalt het bedrag aan compensatie. Dit bedrag komt in de Voorziening Bomen. De voorziening financiert zich zelf, er kan niet meer worden uit gegeven dan er in komt. Alleen de eigenaren van een boom die op de bomenlijst voorkomt, kunnen een beroep doen op de voorzie ning. Aanvraagformulieren zijn via de website verkrijgbaar. Nadere inlichtingen kunt u krijgen bij G. Linders van de afdeling openbare ruimte, tel. 0478-523777. Gouverneur Leon Frissen heeft Jos Waals met ingang van 1 sep tember officieel benoemd tot waarnemend burgemeester van de gemeente Venray. De koningin had met ingang van die datum eervol ontslag verleend aan Waals als burgemeester van Venray. Dit vanwege het bereiken van het einde van zijn huidige ambtster- mijn.Gouverneur Frissen heeft Waals tot waarnemer benoemd na overleg met de fractievoorzitters uit de gemeenteraad. Inmiddels is de benoemingsprocedure voor een nieuwe burgemeester van de gemeente Venray in gang gezet. Naar verwachting zal een nieuwe door de Kroon benoemde burge meester begin januari 2010 zijn werkzaamheden kunnen oppak ken. De waarneming van het bur gemeestersambt door Waals zal tot die tijd voortduren. Jos Waals zal begin september door de gou verneur worden beëdigd. Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek De ScheidingsWeg Nieuwe impuls voor veehouders De provincie Limburg stelt de Verplaatsingsregeling voor Inten sieve Veehouderijbedrijven (VIV) per eind september opnieuw open. Deze regeling stimuleert perspectiefvolle intensieve vee houderijbedrijven die zich bevin den in gebieden waar de land bouw een zware wissel op het milieu trekt, te verhuizen naar landbouwontwikkelingsgebieden. De openstelling van de regeling is gericht op bedrijven in Noord- en Midden- Limburg. Ondernemers die meedoen krijgen een bijdrage van maximaal een miljoen euro in de kosten die met de verplaat sing gemoeid zijn. Er is maximaal zeven miljoen euro beschikbaar. De verwachting is dat hiermee ongeveer tien bedrijven verplaatst kunnen worden naar perspectief volle locaties. Julicher Meijer PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,95 (postcode 58..) 36,75 (overige binnenland) vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Vrijdag 31 juli: 13.30 uur: 14.45 uur: 15.00 uur: Maandag 3 augustus 12.00 tot 16.00 uur: 19.00 tot 23.00 uur Dinsdag 4 augustus: 14.00 uur: 14.30 tot 17.00 uur: 20.30 uur: Inzegening attracties door deken Smeets onder begeleiding van schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan. huldiging Lunapark 75 jaar in Venray. Eigenaar Chris Reemer wordt in het zonnetje gezet. Officiële opening: wethouder Patrick van der Broeck opent samen met de vertegenwoordigers van de basisscholen van de gemeente Venray de kermis bij het reuzenrad op het Schouwburgplein. Kermismarkt op de Julianasingel. Caribbean Night met over het totale kermisterrein optredens van de Braziliaanse percussieband TOK. Uitslag wedstrijd kermislogo. Bezoek clown Desalles en er staat een schminkcaravan. Trekking kermisloterij bij de ingang van het gemeentehuis aan de Raadhuisstraat. De hoofdprijs is een reischeque t.w.v. 500 euro die wordt aangeboden door reisbureau Vice Versa en de kermisexploitanten. Woensdag 5 augustus: 22.30 uur: Vuurwerk vanaf het St. Annaterrein aan de Noordsingel in Venray. Dejuiste weg in de goede richting Hans Peeters i.s.m. Ria Oomen 077 3523359 of 06 53264978 Praktijk voor kindercoaching PREVENTIE INTERVENTIE RECHTSBIJSTAND ADVOCATEN Tel: 0478 - 52 10 70 www.julicher-meijer.nl Leunseweg 6a, Venray

Peel en Maas | 2009 | | pagina 3