Gemeente Venray i Strategische visie 2020 O P Openbare bekendmakingen Vindt u dat normaal?! Uitbreiding Oostrum in ontwikkeling Deze week Evenementen PEEL EN MAAS Donderdag 16 juli 2009 - Pagina 18 Gemeentehuis Openingstijden V* VtfcL m 7\ Mensen met een publieke taak hebben regelmatig te maken met agressie; fysiek of verbaal geweld. U kunt hierbij denken aan verkeersregelaars, buschauffeurs, verpleegkundigen of het personeel op een ambulance. Maar ook aan politieagenten, leraren en de medewerkers aan de balie van gemeenten en (sociale) zorginstellingen. Deze mensen doen hun werk met de grootste zorg. Zij bieden hulp aan diegenen die dit nodig hebben. Tóch zijn zij regelmatig de dupe van de frustraties van anderen. En dat tolereren we niet. Daarom spreken overheid en werkgevers met elkaar én met u het volgende af: agressief of gewelddadig gedrag wordt nooit getolereerd geef de professional de ruimte om zijn werk te doen volg de aanwijzigen van de professional op verstoor de (bedrijfs)orde niet. Beleidsregel Bestemmingsplan Verkeersmaatregelen Bouwplannen Aangevraagd Kapvergunningen Wet milieubeheer Melding Milieueffectrapportage Centrum op de schop Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 29 Deze week heeft het college van Burgemeester en Wethouders kennisgenomen van de concept Strategische visie 2020. De belangrijke thema's zijn: de centrumrol van Venray, de versterking van de samenwerking in de regio, wonen en recreatie. Omdat de dorpen Blitterswijck, Geijsteren en Wanssum per 1 januari 2010 bij Venray worden gevoegd, hebben de beide colleges van Venray en Meerlo-Wanssum het document met elkaar besproken. De Strategische visie is het richtinggevend document voor het Venrayse beleid van de komende jaren. Het college van Venray presenteert de conceptvisie na de zomer aan iedereen die een bijdrage heeft geleverd. De visie is te vinden op: www.venray.nl/visie2020. Centrumrol Venray "Deze nieuwe visie brengt een aantal koerswijzigingen met zich mee", aldus burgemeester Waals. "De centrumrol van Venray voor de omliggende dorpen gaat groter worden. Je ziet nu al dat in de dorpen bijvoorbeeld sportclubs en ook scholen samengaan om voldoende leden of leerlingen te houden. We streven naar hoge kwaliteit in voorzieningen." Wonen en recreatie Ook staat de visie meer in het teken van prettig wonen. Van starters tot senioren, van stedelijk tot landelijk wonen; Venray heeft veel te bieden. Maar prettig wonen vraagt veel meer: werkgelegenheid, zorgvoorzieningen, onderwijs, vrijetijdsbesteding. Kwaliteit op die gebieden is nodig om een aantrekkelijke woongemeente te blijven". Burgemeester Hahn van Meerlo- Wanssum voegt toe: "De nieuwe dorpen brengen Venray ook iets extra's. Natuurlijk springt onze Wanssumse haven in het oog als belangrijke logistieke aanwinst voor de Venrayse en regionale economie, maar ook de toeristische kwaliteiten van de drie nieuwe dorpen zullen een impuls geven aan de Venrayse vrijetijdseconomie waar ook de andere Venrayse dorpen van kunnen profiteren! In de nieuwe Strategische visie staat onder andere dat de centrum rol van Venray voor de omliggende dorpen groter gaat worden. De gemeente Venray en de dorpsraad Oostrum hebben samen gewerkt aan een concept ruimtelijke visie voor uitbreidingsmogelijk heden in Oostrum. De visie sluit aan op de laatst gerealiseerde uit breiding van het dorp en concentreert zich met name op het gebied tussen de Geysterseweg en Mgr. Hanssenstraat. De plannen zijn op 7 juli door het college van B en W vrijgegeven. De bewoners van Oostrum zijn uitgenodigd om op de informatieavond op donderdag 16 juli een presentatie over deze plannen bij te wonen. Het laatste uitbreidingsplan in het noordoostelijke deel van Oostrum is al enige tijd klaar. Ook de bouw van het appartementengebouw aan de Mgr. Hanssenstraat nadert zijn ein de. Kortom, de aanwezige capaciteit voor woningbouwplannen is volledig benut. Dit was aanleiding voor de gemeente Venray en de dorpsraad om te zoeken naar nieuwe uitbrei dingsmogelijkheden en daarmee te komen tot een nieuwe ruimtelijke visie. De conceptvisie die er nu ligt, geeft een beeld van de gewenste oplossing en is volledig gebaseerd op het door de raad goedgekeurde dorpsontwikkelingsplan (DOP) voor Oostrum. Het vaststellen van DOP's als basisdocument bewijst daarmee zijn verdienste. Input 16 juli De conceptvisie wordt tijdens de informatieavond van 16 juli gepre senteerd aan de bewoners van Oostrum. Na de presentatie is er voor de bewoners de mogelijkheid om met de dorpsraad en de plan nenmakers in discussie te gaan. De input die deze avond wordt opgehaald, wordt verwerkt in de conceptvisie en gaat daarna voor vaststelling naar de raad. De infor matieavond van donderdag 16 juli heeft plaats in Café Zaal Back in Time in Oostrum. De avond begint om 19.30 uur. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Vastgesteld Burgemeester en Wethouders hebben de volgende beleidsregel vastgesteld: - Codelijst Verkorte Procedure voor Woningaanpassingen 2009. De beleidsregel treedt op 17 juli 2009 in werking en ligt ter inzage. Ontwerp Burgemeester en wethouders van Venray geven kennis van het feit dat zij voornemens zijn op grond van het bepaalde in artikel 1.3.1 Besluit ruimtelijke ordening het volgende bestemmingsplan voor te bereiden: - bestemmingsplan Westsingel Het ontwerpplan voorziet in het bieden van een juridisch-planologisch kader voor de herstructurering van de Westsingel tussen de Langstraat en de Merseloseweg te Venray. Inmiddels heeft het college van B en W ingestemd met het ontwerp bestemmingsplan Westsingel. De bestuursorganen, die bij de voorbereiding van het bestemmingsplan moeten worden betrokken, zijn in de gelegenheid gesteld advies uit te brengen over het voornemen. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 10 juli tot en met 20 augustus 2009 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Besluiten - Servaashof - aanleg voet/fietspad vanuit Antoniusveld naar de Hommel. U kunt de desbetreffende stukken van 17 juli t/m 27 augustus inzien (zes weken). Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bouwvergunningen - Janslust 7 - bouwen van een woning (nr. ba090257) - De Leng 31 - bouwen van een overkapping (nr. ba090258) - Randenrade 7 - plaatsen van een schutting (nr. ba090259) - Metaalweg 14 - vergroten van koelhuizen (nr. ba090260) - Matterhornlaan 4 - veranderen van een dakkapel (nr. ba090261) - Matthiasstraat 11 - gedeeltelijk vergroten van een woonboerderij (nr. ba090262) - Vredeweg 20 - verbouwen van een loods tot geitenstal (nr. ba090264) - Wilhelmina Sangerstraat 20 - veranderen van een garagedeur (nr. ba090265) - Kapelaanspad 40 - wijzigen van lichtreclame (nr. ba090266). Sloopvergunningen - Gasstraat 4 - slopen van een schuur (nr. slp090033) - Haag 11 - slopen van varkensstallen (nr. slp090034) - Horsterweg 20a - gedeeltelijk slopen van een woning (nr. slp090035) - Klaproos 21 - slopen van asbesthoudende platen (nr. slp090036). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerpbesluiten Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 19 lid 1, 2 of 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw en/of gebruiksprojecten: - Laagheidseweg ongenummerd - oprichten paardenhouderij-/fokkerij met bedrijfswoning (nr. ink0803805). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 16 juli t/m 27 augustus 2009 (zes weken) inzien. Tijdens de inzage termijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Voorgenomen binnenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 3.6 lid 1c van de Wet op de ruimtelijke ordening en/of artikel 50 lid 4 van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Boomvalk 39 - bouwen van een woning (nr. ba090211) - Boomvalk 30 - bouwen van een woning (nr. ba090196) - Oostsingel 4 - gedeeltelijk vergroten van de woning (nr. ba090244). U kunt de betreffende stukken van 17 juli t/m 30 juli 2009 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - Knopkruid 4 - bouwen van een overkapping (nr. ba090213, verzenddatum 10/07) - Moderatostraat 6 - de bouw van 2 dakkapellen (nr. ba090225, verzenddatum 10/07) - Overloonseweg 81b - vergroten van de woning en bouw het bouwen van een overkapping (nr. ba090237, verzenddatum 10/07) - Rosa Manusstraat 19 - vergroten van de woning (nr. ba090238, verzenddatum 10/07) - Albionstraat 7 - bouwen van een overkapping (nr. ba090242, verzenddatum 10/07) - Akkerweg 39 - vergroten van de woning (nr. ba090243, verzenddatum 10/07) - Julianasingel 33 en 33a - verbouwen snoekercentrum tot restaurant met bovenwoning (nr. ba090205, verzenddatum 13/07) - Biezenvenneke 4a - vervanging verleende bouwvergunning na intrekking oude bouwvergunning ba080178 (nr. ba090218, verzenddatum 07/07). Sloopvergunningen - Stationsweg 68 - het slopen van een garage-/paardenstal na calamiteit door brand (nr. slp090032, verzenddatum 10/07) - Begijnhofweg 7 - het slopen van diverse opstallen (nr. slp090026, verzenddatum 10/07) - Moostdijk 1 - het slopen van een werktuigenberging en sleufsilo (nr. slp090027, verzenddatum 10/07). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. U kunt de desbetreffende stukken van 17 juli t/m 27 augustus 2009 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) - Gezellenbaan 6 Ysselsteyn - Maessen VOF, Gezellenbaan 13 te Ysselsteyn in verband met het veranderen van de inrichting (MM090072). De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 17 juli t/m 30 juli 2009 inzien. Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Rouwkuilenweg 43a Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan G.E.P. Sikes, Rouwkuilenweg 43 te Ysselsteyn voor een champignonkwekerij. Deze aanvraag is tevens aan te merken als melding ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) (MM090049) - Vredeweg 20 Vredepeel - een oprichtingsvergunning te verlenen aan V.O.F. van Vijfeijken, Bleekweide 13 te Erp voor een geitenhouderij. Deze aanvraag is tevens aan te merken als melding ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit; (MM090053). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 17 juli t/m 27 augustus 2009 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Aanpassing De Bezirksregierung Düsseldorf heeft op 1 mei 2009 de aan Flughafen Niederrhein GmbH verleende vergunning van 21 juni 2001 - voor het benutten van de voormalige militaire luchthaven Weeze-Laarbruch als civiele luchthaven en de daarmee verbonden civiele vliegbewegingen- aangepast. Meer informatie hierover en over de inzage vindt u in de bekendmaking elders in deze Peel en Maas. De volledige bekendmaking kunt u inzien op www.venray.nl. 16 juli 2009 Burgemeester en Wethouders van Venray Verleend - Stationsweg 46 - voor 12 bomen i.v.m. aanleg fietspad, herplant 12 bomen. Wanneer kunt u bezwaar maken tegen een besluit? Hoe gaat dat in z'n werk? Wat doet de commissie bezwaarschriften? En hoe kunt u in beroep gaan? Antwoord op deze en veel meer vragen vindt u op www.venray.nl Actueel Bekendmakingen. De herinrichting van het centrum is in volle gang. Dit jaar wordt er op de volgende locaties gewerkt: 1. tot en met eind juli: Hofstraat en Wilhelminastraat 2. 17 augustus tot en met eind 2009: Henseniusplein en Schouwburgplein. Infopunt bibliotheek Elke dinsdag van 10.00 tot 11.00 uur houdt de gemeente open spreekuur in de bibliotheek. Voor meer informatie kunt u ook kijken op www.venray.nl 17 jul. - Venray Muzikaal Totaal, centrum Venray 17 t/m 19 jul. - Rooy on the beach, parkeerplaats De Wetteling 18 jul. - Basement Band Belle Perez, Schouwburgplein 19 jul. - Dorpsfeest en pleinconcert met barbecue, Oostrum 18 t/m 21 jul. - Vredefeesten, Vredepeel 20 jul. - Feestelijke jaarmarkt, centrum Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de eindredactie. Redactie Gemeente Venray Eindredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes, gemeente Venray Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray adv week 29.indd 18 15-07-2009 15:29:03

Peel en Maas | 2009 | | pagina 18