Luchtoefeningen in de peel voorlichting»* krachten bundelen oplopende werkloosheid PvdA: tegen STAV: nieuw leven in tienerdisco en kindermiddag inVENtief wil onderzoek naar Heldens VVD: recessie mag geen slagboom zijn Werkzaamheden begraafplaats Boschhuizen www.mijndierenspeciaalzaak.nl elke dag wLibUivwd implantaten, klikgebit A L. Boo Bel 0478-514468 centrum mondzorg venray www.centrum-mondzorg.nl - - Boomwereld PEEL EN MAAS De PvdA verwacht dat de grootste klappen van de eco nomische crisis gaan vallen in de logistiek, de automotive sec tor en de maakindustrie. Juist deze sectoren zijn in Venray sterk vertegenwoordigd. "De noodzaak tot samenwerking is acuter dan ooit tevoren", zegt fractieleider Bert Lins- kens, die zijn hoop gevestigd heeft op het Werkplein waarin alle betrokken partners zoals UWV-Werkbedrijf, werkgevers en scholen samenwerken. De PvdA zal zich onverminderd in blijven zetten voor de moeilijk plaatsbaren op de arbeidsmarkt. Het is van belang om preventief in te zetten op schuldhulpverle ning, in samenwerking met de woningstichting (woonlastenpro- blematiek) en de zorgverzekeraars (ziektekostenpremies). "Daar waar nodig moeten de mensen kunnen rekenen op een sociaal vangnet", vindt Linskens, die pleit voor een goede informatieverstrekking over de bijstand en andere finan ciële mogelijkheden. Mede door de goed gevulde reservepot staat de gemeente Ven ray er financieel niet slecht voor. Met het oog op de economisch zware tijden is de PvdA er voor stander van de ruime algemene reserve intact te laten. "Deze buf fer zal ongetwijfeld nog goed van pas komen." De PvdA waarschuwt dat de aangekondigde bezuinigingen vanaf 2011 de gehele gemeente Venray gaat treffen. "Ook de drie nieuwe kerkdorpen zullen dus hun steentje moeten bijdragen." De PvdA legt zich, gezien de dui delijke raadsmeerderheid, neer bij de afschaffing van de hondenbe lasting. Alhoewel twee van de drie argumenten (te lage opbrengst, te hoge kosten) niet echt steekhou dend zijn omdat ze in het verleden nooit als reden zijn genoemd. De harmonisatie van de belastingen - Meerlo-Wanssum heft geen hon denbelasting - is het enige echte argument, vindt de PvdA. De partij vindt het een gemis dat de nieuwe dorpen Wanssum, Blitterswijck en Geijsteren nog niet in de Voorjaarsnota zijn mee genomen. De PvdA had graag een doorkijk gezien en hoopt dat het college dit alsnog bij de begroting van 2010 kan aanleveren. De komende jaren zal de dis cussie over het voortbestaan van scholen in de kleinste kernen gevoerd worden. De Partij van de Arbeid vermoedt dat sluiting waarschijnlijk niet meer voorko men kan worden. Goede kwaliteit van het onderwijs én de sociale ontwikkeling van het kind staan voorop. Als sluiting van scholen onontkoombaar is, dan zullen er goede voorzieningen moeten komen, zoals het instellen van een schoolbus. De Partij van de Arbeid was de initiatiefnemer van een fonds voor initiatieven voor en door jongeren. De partij is er teleurgesteld over dat er zo weinig van de grond komst. Dit ligt niet aan een gebrek van initiatieven door jongeren, maar het komt veel meer door de bureaucratie. Er zijn te veel voor waarden en criteria waaraan vol daan moet worden. De PvdA stelt voor het fonds opnieuw in de stei gers te zetten. De PvdA wil snel meer duidelijk heid over het masterplan Brukske, met name over de financiële stand van zaken. Tijdens de verbouwing van het gemeentehuis zouden raad en commissies op wisselende locaties moeten vergaderen. De PvdA denkt zo een breder publiek te bereiken en wellicht raken daardoor meer mensen geïnteres seerd in het politieke werk. Fractieleider Linskens vindt het terecht dat de gemeente niet deelneemt aan het nieuwe fusiemuseum op Servaashof. "De bundeling van twee musea is en blijft een goed initiatief", meent Linskens. "Maar commerciële exploitatie door de GGZ terwijl de gemeente het Freulekeshuus inbrengt, is onverenigbaar." De PvdA zou willen dat de GGZ haar kapel in bruikleen geeft voor het nieuwe museum. Met de toege zegde gelden kunnen de verbou wingen bekostigd worden. De GGZ behoudt zo onroerend goed dat alleen maar in waarde stijgt door de gepleegde verbouwingen en ze draagt zo tevens bij aan de gewenste oplossing. Donderdag 25 juni 2009 - Pagina 5 Stichting Tiener Activiteiten Venray zoekt vrijwilligers De Stichting Tiener Activi teiten Venray (STAV) timmert flink aan de weg. De vrijwil ligers, die tienerdisco Down stairs en de jeugdmiddag in de kelder van basisschool Coninxhof op touw zetten, willen na de zomervakantie hun programma uitbreiden en vernieuwen om meer kinde ren naar het fraai opgeknapte jongerenhonk aan de Gouds- mitstraat 9a in Venray te lok ken. "We zouden heel erg graag een derde vrijdagavond aan de disco toe willen voegen, speciaal voor 14-tot 16-jarigen. Voor deze groep is er in Venray zo goed als niets", vertelt voorzitster Ina van Opstal. "We willen hen de gelegen heid bieden om een eigen avond onder een eigen naam te houden. Verder gaan we via de media meer publiciteit geven aan onze activi teiten en zijn we een nieuwe web site aan het maken. Want er moet meer bekendheid worden gege ven aan de leuke activiteiten die door STAV voor de jeugd in Venray worden georganiseerd." Maar er is wel een probleem: STAV heeft komend seizoen name lijk een gebrek aan vrijwilligers die op woensdagmiddag en/ of vrijdagavond een handje willen helpen. "Tijdens de eindmiddag voor de basisschooljeugd hebben we woensdagmiddag (gisteren, red.) afscheid genomen van vier uitstekende vrijwilligsters die via vrijwilligersorganisatie Match stage bij ons liepen", zegt Ina van Opstal. "Als mensen zin heb ben om de leegte in te vullen die is ontstaan door het vertrek van die vier enthousiaste meiden, dan kunnen ze me altijd bellen. Het gaat dus om de kindermiddag die wekelijks op woensdagmiddag en de tienerdisco die op de tweede en laatste vrijdag van de maand in de kelder van Coninxhof wordt gehouden. Maar ook mensen die willen helpen bij het organiseren van één activiteit, zijn van harte welkom." STAV is een vrijwilli- gersorganisatie die wordt onder steund door de gemeente Venray. De stichting heeft als doel het organiseren van activiteiten voor jongeren van 10 tot 15 jaar in de gehele gemeente Venray, weet Van Opstal. "We organiseren de tiener disco voor kinderen van 10 tot en met 15 jaar, en de jeugdmiddag voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar, die toegankelijk is voor alle kinderen van de basisschool en elke woensdag, behalve tijdens vakanties, van 14.00 tot 16.00 uur wordt gehouden. Tijdens die middagen wordt er bijvoorbeeld getekend, geknutseld, een buiten activiteit gehouden of naar een film gekeken. We zijn in november 2008 gestart en de jeugdmiddag trekt wekelijks zo'n vijftien kinde ren, vooral van de basisscholen De Keg en Coninxhof. De bedoeling is om komend jaar veel meer kin- inVENtief wil dat er een onderzoek komt naar het gevoerde beleid van wethou der Lei Heldens (CDA). De par tij vraagt zich af wat Heldens in de afgelopen jaren eigen lijk allemaal heeft gedaan. Hij kan zich bijna volledig bezig houden met de economische ontwikkeling, maar de resul taten zijn volgens fractieleider Gerard Thijssen bedroevend. Wie een rondgang maakt over de Venrayse bedrijventerreinen ziet steeds meer leegstand en een geringe bedrijvigheid. "Voorwaar geen visitekaartje voor dynami sche nieuwe ondernemers van deren van 9 tot en met 12 jaar te verwelkomen, want ik weet zeker dat heel veel ouders niet weten dat er op woensdagmiddag in de kelder van Coninxhof tal van acti viteiten op touw worden gezet voor hun kinderen. En dat is jam mer, want de middag is voor alle kinderen toegankelijk én leuk." Lachend: "Het is niet voor niks dat de kinderen de jeugdmiddag de naam 'Tof' hebben gegeven. Voor slechts 0,50 eurocent hebben ze een prachtige activiteitenmiddag, inclusief drinken en een snoepje." De enthousiaste voorzitster wil niet alleen de jeugdmiddag, maar ook de tienerdisco snel nieuw leven gaan inblazen. De alcohol vrije disco wordt op de tweede en laatste vrijdag van de maand van 20.00 tot 23.00 uur gehouden. "Aanvankelijk was er een goede opkomst met zestig tot tachtig elders", vindt Thijssen. "De zo dringend noodzakelijk hoogwaar dige werkgelegenheid naar Venray halen, heeft Heldens niet waar kunnen maken. Er is niets van terechtgekomen. In de tijd van economische hoogconjunctuur kwam geen enkele hoogwaardig bedrijf naar Venray. Terwijl men het innovatieve betonbedrijf BAS zonder slag of stoot naar Venlo liet vertrekken. Heldens kwam vooral in het nieuws met de aandacht die hij besteedde aan zijn eigen bevei liging." InVENtief wijst erop dat PvdA- wethouder Emonts 'keihard werd afgerekend' omdat hij de gestel de doelen niet kon waarmaken. Fractieleider Thijssen vindt het bezoekers. Maar de belangstelling was de laatste tijd matig tot zeer matig. Ik denk dat de animo vooral zo laag was door de donkere, ver ouderde ruimte waarin we zaten. Nu het gebouw is opgeknapt kun je de jongeren beter ontvangen in een moderne, frisse omgeving. Tevens hebben we geïnvesteerd in een nieuwe lichtshow en in de geluidsapparatuur." Op de vrijda gen 10 en 24 juli worden de laat ste twee tienerdisco's gehouden voor de zomerstop, vertelt Van Opstal. "De entree bedraagt 1 euro, drank kost 0,75 euro en snoep en/of een zakje chips 0,50 euro. Ik zou bij dezen alle jongeren van Venray willen oproepen om eens een keer te komen kijken bij het vernieuwde Downstairs. Het is de moeite waard, dat weet ik zeker. En in het nieuwe seizoen gaan de deuren op een derde vrijdag van onbegrijpelijk dat het veilig en stil bleef rondom de positie van Hel- dens. "Het wordt tijd voor een kri tische bezinning over het acquisi tiebeleid van de gemeente Venray. Waarom blijven concrete resulta ten uit?", vraagt de partij zich af. InVENtief vraagt opnieuw aan dacht voor plaatselijke onderne mers als Robben, Willems en Reintjes. "Zij hebben een zakelijk verschil van inzicht met de gemeente en worden snoei hard aangepakt met ambtelijke en gerechtelijke procedures. Behalve grote zakelijke schade lijden zij ook sterke emotionele schade. Zij voelen zich onrechtvaardig behan deld", aldus Thijssen, die wijst op Goochelaar Rinaldo verzorgde woensdagmiddag in de kelder van Coninxhof een optreden tijdens de jeugdmiddag. Tijdens deze feestelijke bijeenkomst werd afscheid genomen van vier vrij willigsters van STAF. De jeugd- middag start weer in september. de maand nog een keer extra open voor 14- tot 16-jarigen, hoopt Van Opstal. "Maar dit kan alleen als er voldoende nieuwe vrijwilligers komen. We kunnen 130 jongeren ontvangen in onze zaal met café gedeelte, dus er is ruimte genoeg voor iedereen." Voor meer informatie over de jeugdmiddag en/of de tienerdisco kunt u contact opnemen met Ina van Opstal, voorzitster van STAV, via telefoonnummer 06-27041557 of e-mail: staf.ina@kpnplanet.nl. een, in zijn ogen, grote onrecht vaardigheid. "Heel anders is de behandeling door de gemeente van ondernemer Maessen over het illegale circuit De Peel. Tien tallen jaren werden hier tal van regels overtreden en bleven nood zakelijke controles achterwege. Er werden geen boetes opgelegd, er werd niet gehandhaafd en er kwa men geen dwangsommen. Kort om, deze ondernemer werd om wat voor reden ook in de watten gelegd." De oppositiepartij con stateert dan ook dat de gemeente Venray belangen van burgers niet op een gelijkwaardige manier behartigt. Er zijn blijkbaar twee soorten ondernemers: je telt mee of je telt niet mee. Lokale partij hekelt economisch beleid De VVD denkt dat pas in 2010 de consequenties van de financiële en economische crisis echt zichtbaar zullen zijn. Het is nog onduidelijk in welke mate de gemeente Ven- ray wordt getroffen. De libera len vinden dat de recessie niet verheven mag worden tot een slagboom die ontwikkelingen blokkeert. Tegelijkertijd waarschuwt de VVD in haar beschouwingen op de Voorjaarsnota dat de gemeente terughoudend moet zijn bij de uit voering van grote projecten. "Zodat we niet in de problemen komen mocht het tegenvallen", zegt fractieleider Frans van der Kruijf. De sterke toename van de werkloosheid kan de gemeente financieel onder grote druk zetten als de bijstandsuitkeringen even redig gaan stijgen. De industrie is nog altijd de grootste werkgever in Venray en daar zouden de echte klappen nog wel eens kunnen val len. De VVD wijst erop dat de uit kering uit het gemeentefonds tot 2011 bekend is. "Dit geeft zeker heid. Verder is het verheugend dat de algemene reserve 5 mil joen euro boven de risiconorm uitkomt." Toch pleit Van der Kruijf voor grote oplettendheid. Vooral bij openeindregelingen en risi covolle posten zoals de bijstand, WMO, minimabeleid, rente en de situatie van het grondbedrijf.. De VVD vindt dat Venray een meer kritische houding in de regio moet innemen. Bij ieder regi onaal initiatief moet eerst goed bekeken worden wat de toege voegde waarde voor de gemeente Venray is. "Valt deze beoordeling negatief uit, dan moeten wij afha- ken", vindt Van der Kruijf, die als voorbeeld noemt de Floriade- projecten Greenpark, Innovato- ren en Villa Flora. De gemeenten springen financieel bij omdat de marktpartijen het laten afweten. De VVD vindt dit geen goede zaak en vraagt om een heroverweging. Enkele prestigieuze projecten zouden geschrapt kunnen wor den. "Zonder de doelstelling van de Floriade geweld aan te doen." De VVD noemt het een pijn punt dat Venray landelijk en pro vinciaal hoog scoort op lijstjes over inbraken, diefstal en overlast in de nachtelijke uren. De afdeling Veiligheid loopt nog steeds niet naar wens, terwijl handhaving juist van cruciaal belang is. "Een slechte naam trekt ook slecht volk aan. Met risico op een heel verve lende vicieuze cirkel", vindt Van der Kruijf. De bouw van sociale woningen en huurwoningen blijft achter. Ter wijl juist naar dit soort woningen de meeste vraag is. De VVD wil dat kritischer wordt gekeken naar woningbouw voor het hogere seg ment. De partij wijst op de slechte verkoop van de woningen in de Gouden Leeuw. De VVD heeft achteraf gelijk gekregen dat het masterplan Brukske te veelomvattend en onbeheersbaar is. Momenteel wordt alleen de sociale paragraaf uitgevoerd, terwijl de onopgeloste, belangrijke zaken ergernis begin nen op te wekken. De VVD vindt het zo een heilloze weg. Wijkbe woners zouden de slogan 'Brukske mooi anders' hebben omgevormd in 'Brukske, mooi is anders'. De liberalen stellen voor het master- plan in onderdelen stapsgewijs uit te voeren met parallel daaraan de Op begraafplaats Boschhui zen aan de Spurkterdijk in Oostrum vinden vanwege de nieuwbouw van crematorium Boschhuizen werkzaamheden plaats. Op de begraafplaats Boschhuizen wordt vanaf maandag 22 juni een nieuwe toegangsweg in gebruik geno men. Ook is er een begin gemaakt met de aanleg van een deel van de parkeervakken. De aanne- mer zal duidelijk aangeven waar bezoekers kunnen parkeren. Eind volgende week zijn de parkeer vakken van de eerste fase gereed. Daarna wordt de oude toegangs weg afgesloten en in gebruik genomen voor de inrichting van het bouwterrein. Bezoekers van de begraafplaats worden geïnfor meerd over de te nemen route. De bedoeling is om het multifunctio nele uitvaartfaciliteit in het derde kwartaal van 2010 officieel te openen. bijbehorende sociale paragraaf. De VVD vreest dat Venray het psychiatrisch museum verliest en dat de collectie naar Gent ver huist. "Dit zou zeer jammer zijn", vindt Frans van der Kruijf. "Niet alleen omdat de psychiatrie een wezenlijke rol heeft gespeeld in het ontstaan van Venray, maar ook omdat het een schat is voor de gehele psychiatrie in Nederland. Uit liefde voor het vak is door een aantal vrijwilligers de collectie in de loop van vele jaren verzameld, en die dreigt nu verloren te gaan. Dit is te betreuren. De groep vrij willigers die hier jarenlang hard aan gewerkt heeft, verdient dit niet." De VVD is een groot voorstan der van het afschaffen van node loze belastingen, zoals de hon denbelasting. Maar Van der Kruijf meent dat de gemeenteraad nu op het verkeerde been wordt gezet. "De hondenbelasting wordt name lijk niet afgeschaft, maar krijgt een andere naam. Sterker nog, we raken de hondenbelasting tot in lengte van jaren niet kwijt. Onder de noemer ozb wordt die ook nog jaarlijks verhoogd." Grootschalige oefening op De Peel Op luchtmachtbasis De Peel wordt van dinsdag 23 juni tot en met donderdag 25 juni geoefend tegen de dreiging van chemi sche, biologische, radiologische of nucleaire (CBRN) middelen. Militaire en civiele eenheden uit diverse landen nemen deel aan deze grootschalige oefeningoe fening, die is ontstaan naar aan leiding van de toenemende drei ging van terroristische aanslagen. Gedurende de oefening vinden diverse incidenten plaats waarbij de deelnemende eenheden hun kennis en vaardigheden op CBRN- gebied testen en vergroten. De militaire eenheden zijn afkomstig uit Nederland, Duitsland, België, Denemarken en Frankrijk. Ook neemt de brandweer uit de regio Brabant ook deel aan de oefening. De brandweer ontsmet de deelne mers in een zogenaamde mobiele ontsmettingstraat. heeft mijn hond nog wat te eten? Voor het snoeien en vellen van al uw bomen www.boomwereld.nl Geijsteren, 0478-692861

Peel en Maas | 2009 | | pagina 5