Gemeente Venray Kwaliteit en beleving in buitengebied I Mb Meten in uw tuin? Samenwerking Brukske gewaardeerd Burgemeester bezoekt soldaat Jeroen Winnen Dertig woningen Heide Informatieavonden Centrum op de schop 4 juli heropening Grote Markt Brandweertips Werkzaamheden Deurneseweg Gemeentehuis extra open PEEL EN MAAS Donderdag 25 juni 2009 - Pagina 19 Gemeentehuis Openingstijden In de gemeente Venray vinden voortdurend metingen plaats voor de Grootschalige Basiskaart Nederland (GBKN). Daarom kunt u te maken krijgen met een meetploeg die in uw tuin wil meten. De gemeente Venray vraagt hiervoor uw begrip en medewerking. De gemeente is verantwoordelijk voor het actueel houden van de GBKN en is daartoe vanaf 1 juli ook wettelijk verplicht. Veranderingen in objecten zoals bebouwing, wegen, water en terreinen moeten worden opgespoord, gemeten en op de basiskaart verwerkt. Tegelijkertijd worden metingen verricht voor de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG). Soms kunnen metingen niet alleen op openbaar terrein worden uitgevoerd. Dan is het nodig om te meten op particulier terrein. Misschien wel in uw tuin. Als u met de meetploeg van landmeetkundig bureau Geomij BV uit Posterholt te maken krijgt, kunt u uiteraard vragen om legitimatie. De meetploeg hoeft in geen geval in uw woning te zijn. Meer informatie kunt u krijgen bij afdeling Publieksdiensten. Informatie over de GBKN staat ook op www.GBKN.nl en over de BAG op www.bag.vrom.nl. Zaterdag 4 juli wordt de Grote Markt feestelijk heropend. Locoburgemeester Lei Heldens doet dit door het onthullen van de nieuwe waterpomp. Aanvang bijeenkomst: 16.00 uur. Foutparkeren belemmert brandweer Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 26 Op maandag 15 juni hielpen wethouder Elly van Dijck van de gemeente Venray en Hassan Najja, ad interim directeur van Wonen Venray, mee aan de productie van de infokrant Brukske. Hiermee wilden zij hun waardering tonen voor de vele vrijwilligers in de wijk en de projecten die voortvloeien uit 'Brukske Mooi Anders'. De aanpak van Brukske is een project dat wordt gedragen door veel partijen. De gemeente Venray en Wonen Venray nemen het grootste deel van de werkzaam heden en activiteiten in de wijk voor hun rekening. Bewoners worden gestimuleerd én ondersteund om activiteiten voor en door de wijk te organiseren. De vele vrijwilligers bewijzen dat deze brede samen werking haar vruchten afwerpt. Met name de activiteiten uit de sociale agenda verlopen voorspoedig. Wat vinden we belangrijk voor de toekomst van het buitengebied in kwaliteit en beleving? Dat was op vrijdag 19 juni de centrale vraag tijdens de workshop 'Beeldkwaliteitsplan buitengebied Venray'. Ondernemers uit het buitengebied, adviseurs en ontwerpers, de Adviesraad Ruimtelijke Kwaliteit (ARK) en de gemeente spraken met elkaar. Allereerst werd een rondrit door het buitengebied gemaakt. 'Waarom zijn die luchtwassers er alleen in het wit?', vroeg stedenbouwkundige Saskia Cuijpers van de gemeente, rijdend tussen Heide en Ysselstein. Varkensboer en LLTB-voorzitter Diederik Nijenhuis reageerde: "De fabrikant levert ze nu nog alleen in het wit. Een dekkende kleur zou inderdaad beter staan en hoeft niet meer te kosten". Discussies In groepen discussieerden de deelnemers over de thema's inrichting erf, bedrijfsbebouwing en wonen in het buitengebied. "Het landschap kan sturend zijn voor de inrichting van het erf en de bebouwing", betoogde landschaps-architect en ARK-lid Joost Vroege. "Op sommige plekken kan meer dan op andere". Wethouder Hans Teunissen vond dat kwaliteit en functionaliteit beiden belangrijk zijn in het buitengebied. "Het is zoals ik mijn tuin inricht: mooi om te zien, prettig om in te verblijven en vooral praktisch". Na de zomer verschijnt het concept beeldkwaliteitsplan. Dit plan zal later dit jaar, samen met het ontwerp bestemmingsplan voor het buitengebied ter inzage worden gelegd. Soldaat Jeroen Winnen (22) uit Venray raakte op 25 mei gewond toen zijn pantservoertuig in Afghanistan op een bermbom reed. Jeroen brak daarbij zijn kaak en is thuis om te herstellen. Burgemeester Jos Waals zocht hem op. Boordschutter Jeroen Winnen was net over de helft van zijn tweede uitzen ding in Afghanistan toen tijdens een patrouille zijn voertuig getroffen werd door de kracht van de explosie. Jeroen kwam pas in het ziekenhuis bij kennis en kan zich niets van de klap herinneren. Na een operatie in Afghanistan was Jeroen enkele dagen later al thuis in Venray. Daar herstelt hij voorspoe dig. Praten en eten is lastig, want zijn kaak is nog vastgezet, toch vertelt Jeroen honderduit over zijn missie en het incident. Op zijn laptop toont hij foto's van het gehavende voertuig. De Venraynaar heeft geluk gehad. Terug naar Afghanistan Burgemeester Waals vraagt aan Jeroen hoe het leven van een soldaat in Afghanistan is en luistert geïnteresseerd. Vader Jeu Winnen is erg tevreden over de steun en de communicatie door het ministerie van Defensie. Jeroen wil na zijn herstel zeker weer opnieuw op uitzending. Terug naar Afghanistan of een andere plek op de wereld, waar hij en zijn collega's goed werk kunnen doen. Jeroen Winnen met het boek dat hij kreeg van burgemeester Waals Aan de Groeneweg in Heide kunnen ongeveer dertig woningen worden gebouwd, onder meer voor starters en ouderen. Daardoor krijgt de leefbaarheid in het dorp een flinke impuls. Burgemeester en Wethouders van Venray hebben ingestemd met het verkavelingsplan. Het verkavelingsplan geeft aan hoe de locatie ruimtelijk ontwikkeld moet worden. Het plan voorziet in woningen voor starters en senioren en daarnaast uit te geven kavels voor tweekappers en vrijstaande woningen. Ook zelfbouw behoort dus tot de mogelijkheden. - 16 juli Informatieavond voor omwonenden Henseniusplein en Schouwburgplein over de herinrichting van deze twee pleinen. Omwonenden zijn welkom vanaf 19.00 uur in de Schouwburg. - 15 en 23 juli Informatieavonden over de centrumafsluiting voor mensen die in het kernwinkelgebied wonen en/of werken. Beide avonden beginnen om 19.00 uur. Op 15 juli in het gemeentehuis en op 23 juli in de Witte Hoeve. Voor meer informatie kunt u kijken op www.venray.nl banner Centrum op de schop. Ook kunt u met vragen iedere dinsdag van 11.00 tot 12.00 uur terecht bij het infopunt Centrum op de Schop in de bibliotheek in Venray. Hier kunt u tevens de plannen inzien. Regelmatig worden brandweerwagens op weg naar een brand of ongeval belemmerd door foutgeparkeerde auto's. Een vertraging kan de situatie ernstig verslechteren. Bij een brand telt iedere seconde. Een brandweer- of ladderwagen heeft veel ruimte nodig. Om door een straat te kunnen rijden, heeft de brandweer een breedte van drieënhalve meter nodig. Dat zijn ongeveer twee personenauto's naast elkaar. Om een ladderwagen te kunnen opstellen, heeft de brandweer zelfs een verhard gedeelte van vierenhalve meter nodig. En een ladderwagen moet een ruime bocht kunnen nemen. Dat is onmogelijk als er op de hoek een auto staat geparkeerd. Ook brandkranen moeten bereikbaar blijven. Brandkranen liggen meestal in het trottoir en zijn afgesloten met een ijzeren deksel met als opschrift 'brandweerkraan' of 'hydrant' Ze zijn ook wel aangeduid met een paaltje of een bordje op de gevel. Ruimte voor brandweer De brandweer geeft u de volgende parkeertips om ruimte voor brandweerwagens te waarborgen: - parkeer alleen op de daarvoor bestemde plaatsen; dus niet voor uitneembare paaltjes, inritten, verlaagde stoepranden, toe- en uitgangen - parkeer uw auto niet scheef - houd de rijbaan over de gehele breedte vrij - maak bij filevorming geen gebruik van de vluchtstrook; dit is een belangrijke route voor de hulpdiensten - blokkeer nooit brandkranen en brandweerpaden met uw auto, terras, bloembakken of winkeluitstalling. De provincie Limburg verricht van vrijdag 26 juni 19.00 uur tot uiterlijk maandag 29 juni 5.00 uur wegwerkzaamheden aan de hoofdrijbaan van de Deurneseweg (N270), tussen de Langstraat en de Leunseweg. Asfaltlagen worden verwijderd en nieuwe asfaltlagen en markeringen worden aangebracht. De hoofdrijbaan is dan in beide richtingen afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid via de Leunseweg- Zuidsingel-Langstraat en via de Zuivelweg. Voor meer informatie neemt u contact op met de heer R. Baars (Provincie Limburg), telefoon (043) 389 76 66. Voor het aanvragen en ophalen van rij- en reisdocumenten is het gemeentehuis op donderdag 2, 9 en 16 juli van 16.00 tot 20.00 uur extra open. Voor deze avonden moet u wel eerst een afspraak maken met afdeling Publieksdiensten als u een document wilt aanvragen. Voor het afhalen hoeft dat niet. Natuurlijk kunt u ook altijd tijdens de gebruikelijke openingstijden op het gemeentehuis terecht. Het plangebied ligt aan de noordzijde van de Groeneweg en kent een dorps en groen karakter. Het sluit goed aan bij de huidige ruimtelijke structuur en ook bij de uitgangspunten van de ruimtelijke visie voor het kerkdorp Heide, die de gemeenteraad in 2007 vaststelde. Het verkavelingsplan wordt nog uitgewerkt in een bestemmingsplan. week 26 adv.indd 19 24-06-2009 16

Peel en Maas | 2009 | | pagina 19